Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Έχει καταφέρει κανείς να συνδεθεί σε WiFi G μονο δίκτυο? Παρόλο που έχω ενεργοποιήσει αυτή τη δυνατότητα μέσω των SKTools, και έχω κάνει και αυτό που λέει το παραπάνω link, εξακολουθεί να μην συνδέεται σε WiFi G δίκτυο, αλλά μόνο όταν εκπέμπει και σε WiFi Β (έχω το Linksys 354G).

To router σου έχει μιά θέση B+G η mixed mode αν θυμάμαι. Εκεί βάλτο και μην ασχολείσαι με ότι διαβάζεις δεξιά κι αριστερα (αν ο προβληματισμός σου προέρχεται από εκεί). :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω μια noobιστικη ερωτηση. Θελω να κανω shortcut ενος αρχειου απο το file explorer στην καρτα SD στα κεντρικα links. Παταω αντιγραφη στο αρχειο αλλα την επικοληση συντομευσης που θα την κανω? Δεν βρηκα ακρη μονος μου....
Link to comment
Share on other sites

To router σου έχει μιά θέση B+G η mixed mode αν θυμάμαι. Εκεί βάλτο και μην ασχολείσαι με ότι διαβάζεις δεξιά κι αριστερα (αν ο προβληματισμός σου προέρχεται από εκεί). :cool:

Έκει το έχω, το κατάλαβα μετά από αρκετό σπάσιμο. Απλώς θέλω να δώ αν δουλευει και σε G καθώς είναι νεότερο από το B και κάποια στιγμή (άν έχω Χ500 τοτε) ίσως δεν υποστηρίζεται το B τόσο διαδεδομένα

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε βρε παιδιά να το κλείσουμε αυτό το θέμα. Αυτές είναι οι οθόνες μας και η το κρατάμε η παίρνουμε άλλο.:(

EXEIS DIKIO ALLA EIDA KAI X500 POU DEN EIXE RE GMT :(

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αστειο να σας ενοχλει η ελλειψη ελληνικου manual σε συσκευες υψηλης τεχνολογιας. ΘΑ θελατε να περιμενετε αλλους 3 μηνες για να τις αγορασετε ωστε να γραφτεί το manual? Και ακομα και οταν ΕΧΕΙ manual συχνα αυτό ειναι επιεικως για πεταμα, γεματο δοκιμους ορους που κανείς δεν καταλαβαίνει.

Οποιος δεν εχει τις στοιχειωδεις γνωσεις αγγλικης ( και ορολογιας κυριως) ας ασχοληθει με τιποτε αλλο.

Προφανως και δεν αναφερομαι στην κουζινα που αγορασε η γιαγια σας, ή αλλες συσκευες ευρείας κατανάλωσης...

προκαταβολικα συγνωμη για το εκτος θεματος.

δε συνηθιζω να απαντω αλλα στην προκειμενη περιπτωση δεν μπορω.

η απαντηση σου ειναι τουλαχιστον απαραδεκτη και αν ειχες λιγο φιλοτιμο δε θα εγραφες τα παραπανω.

δεν σε ενοχλει ηθελα να ηξερα οταν αγοραζεις ενα προιον και υποστιριζει 20-30-40 γλωσσες αλλα οχι την ελληνικη?

π.χ. πριν λιγες μερες εψαχνα μια τηλεφωνικη συσκευη isdn siemens και ειδα το εξωφρενικο, 66 γλώσες υποστιριζει στο site της (http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,hq_en_0_121551_rArNrNrNrN,00.html ) η SIEMENS αλλα οχι ελληνικα. σκεψου 66 γλωσσες που γνωριζεις και θα καταλαβεις μεχρι τι γλωσσες υποστιριζει, αυτο σε κανει να νοιωθεις καλα?

και γιατι δηλαδη εχουν δικαιωμα στην ψηλη οπως αποκαλεις τεχνολογια μονο οσοι γνωριζουν αγγλικα οι υπολοιποι?

εγω ειμαι μηχανικος αυτοκινητων και πριν λιγο καιρο εκανα καταγγελια τη γερμανικη SACHS γιατι σε αμορτισερ που πουλουσε ειχε οδηγιες χρησης και προσοχης σε 27 γλωσσες αλλα οχι ελληνικα, απαραδεκτο, να σκοτωθει καποιος η ακομη χειροτερα να μεινει αναπηρος επειδη δεν καποιοι βαρεθηκαν να γραψουν 6 σειρες. οσο για τους δοκιμους ορους που λες παραπανω ειναι γιατι δυστηχως υπαρχουν αρκετοι σαν εσενα.που δεν απαιτουν αλλα βολευονται.ισως ομως καποια στιγμη να το βρεις και συ μπροστα σου οχι βεβαια σε θεμα γλωσσας που προφανως γνωριζεις αλλα σε κατι αλλο.

να εισαι καλα και σ ευχαριστω για την αλληλεγγυη.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια noobιστικη ερωτηση. Θελω να κανω shortcut ενος αρχειου απο το file explorer στην καρτα SD στα κεντρικα links. Παταω αντιγραφη στο αρχειο αλλα την επικοληση συντομευσης που θα την κανω? Δεν βρηκα ακρη μονος μου....

 

Θα πας \windows\start menu\programs ή \windows\έναρξη\προγράμματα;)

Link to comment
Share on other sites

προκαταβολικα συγνωμη για το εκτος θεματος.

δε συνηθιζω να απαντω αλλα στην προκειμενη περιπτωση δεν μπορω.

η απαντηση σου ειναι τουλαχιστον απαραδεκτη και αν ειχες λιγο φιλοτιμο δε θα εγραφες τα παραπανω.

δεν σε ενοχλει ηθελα να ηξερα οταν αγοραζεις ενα προιον και υποστιριζει 20-30-40 γλωσσες αλλα οχι την ελληνικη?

π.χ. πριν λιγες μερες εψαχνα μια τηλεφωνικη συσκευη isdn siemens και ειδα το εξωφρενικο, 66 γλώσες υποστιριζει στο site της (http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,hq_en_0_121551_rArNrNrNrN,00.html ) η SIEMENS αλλα οχι ελληνικα. σκεψου 66 γλωσσες που γνωριζεις και θα καταλαβεις μεχρι τι γλωσσες υποστιριζει, αυτο σε κανει να νοιωθεις καλα?

και γιατι δηλαδη εχουν δικαιωμα στην ψηλη οπως αποκαλεις τεχνολογια μονο οσοι γνωριζουν αγγλικα οι υπολοιποι?

εγω ειμαι μηχανικος αυτοκινητων και πριν λιγο καιρο εκανα καταγγελια τη γερμανικη SACHS γιατι σε αμορτισερ που πουλουσε ειχε οδηγιες χρησης και προσοχης σε 27 γλωσσες αλλα οχι ελληνικα, απαραδεκτο, να σκοτωθει καποιος η ακομη χειροτερα να μεινει αναπηρος επειδη δεν καποιοι βαρεθηκαν να γραψουν 6 σειρες. οσο για τους δοκιμους ορους που λες παραπανω ειναι γιατι δυστηχως υπαρχουν αρκετοι σαν εσενα.που δεν απαιτουν αλλα βολευονται.ισως ομως καποια στιγμη να το βρεις και συ μπροστα σου οχι βεβαια σε θεμα γλωσσας που προφανως γνωριζεις αλλα σε κατι αλλο.

να εισαι καλα και σ ευχαριστω για την αλληλεγγυη.

 

Μπραβο φιλε μου,εχεις απολυτο δικιο...

Link to comment
Share on other sites

προκαταβολικα συγνωμη για το εκτος θεματος.

δε συνηθιζω να απαντω αλλα στην προκειμενη περιπτωση δεν μπορω.

η απαντηση σου ειναι τουλαχιστον απαραδεκτη και αν ειχες λιγο φιλοτιμο δε θα εγραφες τα παραπανω.

δεν σε ενοχλει ηθελα να ηξερα οταν αγοραζεις ενα προιον και υποστιριζει 20-30-40 γλωσσες αλλα οχι την ελληνικη?

π.χ. πριν λιγες μερες εψαχνα μια τηλεφωνικη συσκευη isdn siemens και ειδα το εξωφρενικο, 66 γλώσες υποστιριζει στο site της (http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,hq_en_0_121551_rArNrNrNrN,00.html ) η SIEMENS αλλα οχι ελληνικα. σκεψου 66 γλωσσες που γνωριζεις και θα καταλαβεις μεχρι τι γλωσσες υποστιριζει, αυτο σε κανει να νοιωθεις καλα?

και γιατι δηλαδη εχουν δικαιωμα στην ψηλη οπως αποκαλεις τεχνολογια μονο οσοι γνωριζουν αγγλικα οι υπολοιποι?

εγω ειμαι μηχανικος αυτοκινητων και πριν λιγο καιρο εκανα καταγγελια τη γερμανικη SACHS γιατι σε αμορτισερ που πουλουσε ειχε οδηγιες χρησης και προσοχης σε 27 γλωσσες αλλα οχι ελληνικα, απαραδεκτο, να σκοτωθει καποιος η ακομη χειροτερα να μεινει αναπηρος επειδη δεν καποιοι βαρεθηκαν να γραψουν 6 σειρες. οσο για τους δοκιμους ορους που λες παραπανω ειναι γιατι δυστηχως υπαρχουν αρκετοι σαν εσενα.που δεν απαιτουν αλλα βολευονται.ισως ομως καποια στιγμη να το βρεις και συ μπροστα σου οχι βεβαια σε θεμα γλωσσας που προφανως γνωριζεις αλλα σε κατι αλλο.

να εισαι καλα και σ ευχαριστω για την αλληλεγγυη.

Σωστά._

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στην MLS (Γλυφάδα) για το πρόβλημα που παρουσιαζεί το Talk & Drive Destinator (αυτο που δεν μπορείς να το κάνεις register και ως εκ τούτου δεν παίζει) που πουλάει το πλαίσο μαζί με το eten. Μια κοπέλα τεχνικός μου άλλαξε κάποια αρχεία στην sd κάρτα και κατόπιν επιτέλους .... Μπορύσα να ....μιλήσω στον Destinator, ο οποίος με άκουγε !!!!!

Φυσικά υπάρχουν bugs (π.χ. Η Καλλιθέα δεν αναγνωρίζεται φωνητικά) αλλά γενικά παίζει ωραία

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στην MLS (Γλυφάδα) για το πρόβλημα που παρουσιαζεί το Talk & Drive Destinator (αυτο που δεν μπορείς να το κάνεις register και ως εκ τούτου δεν παίζει) που πουλάει το πλαίσο μαζί με το eten. Μια κοπέλα τεχνικός μου άλλαξε κάποια αρχεία στην sd κάρτα και κατόπιν επιτέλους .... Μπορύσα να ....μιλήσω στον Destinator, ο οποίος με άκουγε !!!!!

Φυσικά υπάρχουν bugs (π.χ. Η Καλλιθέα δεν αναγνωρίζεται φωνητικά) αλλά γενικά παίζει ωραία

 

Οταν ρώτησα την τεχνικό, τι θα κάνω με την Καλλιθέα? μου είπε αυτήν να την δίνεις με το χέρι !!!! και να περιμένεις επόμενη Version χωρίς bug

Link to comment
Share on other sites

προκαταβολικα συγνωμη για το εκτος θεματος.

δε συνηθιζω να απαντω αλλα στην προκειμενη περιπτωση δεν μπορω.

η απαντηση σου ειναι τουλαχιστον απαραδεκτη και αν ειχες λιγο φιλοτιμο δε θα εγραφες τα παραπανω.

δεν σε ενοχλει ηθελα να ηξερα οταν αγοραζεις ενα προιον και υποστιριζει 20-30-40 γλωσσες αλλα οχι την ελληνικη?

π.χ. πριν λιγες μερες εψαχνα μια τηλεφωνικη συσκευη isdn siemens και ειδα το εξωφρενικο, 66 γλώσες υποστιριζει στο site της (http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,hq_en_0_121551_rArNrNrNrN,00.html ) η SIEMENS αλλα οχι ελληνικα. σκεψου 66 γλωσσες που γνωριζεις και θα καταλαβεις μεχρι τι γλωσσες υποστιριζει, αυτο σε κανει να νοιωθεις καλα?

και γιατι δηλαδη εχουν δικαιωμα στην ψηλη οπως αποκαλεις τεχνολογια μονο οσοι γνωριζουν αγγλικα οι υπολοιποι?

εγω ειμαι μηχανικος αυτοκινητων και πριν λιγο καιρο εκανα καταγγελια τη γερμανικη SACHS γιατι σε αμορτισερ που πουλουσε ειχε οδηγιες χρησης και προσοχης σε 27 γλωσσες αλλα οχι ελληνικα, απαραδεκτο, να σκοτωθει καποιος η ακομη χειροτερα να μεινει αναπηρος επειδη δεν καποιοι βαρεθηκαν να γραψουν 6 σειρες. οσο για τους δοκιμους ορους που λες παραπανω ειναι γιατι δυστηχως υπαρχουν αρκετοι σαν εσενα.που δεν απαιτουν αλλα βολευονται.ισως ομως καποια στιγμη να το βρεις και συ μπροστα σου οχι βεβαια σε θεμα γλωσσας που προφανως γνωριζεις αλλα σε κατι αλλο.

να εισαι καλα και σ ευχαριστω για την αλληλεγγυη.

 

Η Siemens δεν φερνει διαφορα μοντελα gigaset γιατι δεν εχει ελληνικο manual.. (γιατι καποιοι της εχουν ζαλισει τον ερωτα με την επιμονη τους)..

Αυτο σας αρεσει?

Διαχωρισα τα προιοντα υψηλης τεχνολογιας νομιζω, και συ αναφερεσαι σε αμορτισερ.. που υπαρχουν εδω και 50 χρονια..

Οσο για δοκιμους ορους... η ιατρικη ειναι γεματη ελληνικους ορους και κανεις δεν διαμαρτυρεται... Γιατι πρεπει να το λεμε Διαδικτυο δλδ? Τι κακο υπαρχει με τη λεξη Internet? Αν καποιος δεν καταλαβει το Internet θα καταλαβει το Διαδίκτυο?

Οσο για το βολεμα.. ναι οντως ειναι δυσκολοτερο να μαθαινει κανεις ΔΙΠΛΕΣ ορολογιες, και μην μου πειτε οτι ΟΛΕΣ οι εφαρμογες που εχετε βαλει στο κινητο/pda σας ειναι στα ελληνικά...

 

Το να κανει κανεις τον Δον Κιχωτη οσο ο ανεμομυλος δεν ειναι δικος μου δεν με ενοχλει.. Οταν ομως μου χαλαει τη φτερωτή, να μην θιγεται που δεν παιρνω το μερος του και δεν γινομαι αλληλεγγυος ομως εε??

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι ακριβώς τα προϊόντα υψηλής τεχνολογίας θα πρέπει να συνοδεύονται από αναλυτικό manual στα Ελληνικά, έστω και σε pdf σε CD, άλωστε υπάρχουν αρκετές σοβαρές εταιρίες που σεβόμενες πρώτα την υστεροφημία τους και κατόπιν εμάς ως καταναλωτές, έχουν φροντίσει να προσαρμοστούν στις νομοθεσίες και να πιέσουν τις εταιρίες ώστε να συνοδεύουν τα προϊόντα τους με Ελληνικές οδηγίες χρήσης. Γιά μένα αυτό είναι κάτι που εκτιμώ και πολλές φορές είναι χρήσιμο. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπε κανεις να ΜΗΝ υπαρχει ελληνικο manual.. Η υστερια, οι καταγγελιες και οι διπλοι οροι ειναι που με ενοχλουν.

Στην τελική, η επιλογη της τελικής αγοράς ανηκει στον καθενα ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

προκαταβολικα συγνωμη για το εκτος θεματος.

δε συνηθιζω να απαντω αλλα στην προκειμενη περιπτωση δεν μπορω.

η απαντηση σου ειναι τουλαχιστον απαραδεκτη και αν ειχες λιγο φιλοτιμο δε θα εγραφες τα παραπανω.

δεν σε ενοχλει ηθελα να ηξερα οταν αγοραζεις ενα προιον και υποστιριζει 20-30-40 γλωσσες αλλα οχι την ελληνικη?

π.χ. πριν λιγες μερες εψαχνα μια τηλεφωνικη συσκευη isdn siemens και ειδα το εξωφρενικο, 66 γλώσες υποστιριζει στο site της (http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,hq_en_0_121551_rArNrNrNrN,00.html ) η SIEMENS αλλα οχι ελληνικα. σκεψου 66 γλωσσες που γνωριζεις και θα καταλαβεις μεχρι τι γλωσσες υποστιριζει, αυτο σε κανει να νοιωθεις καλα?

και γιατι δηλαδη εχουν δικαιωμα στην ψηλη οπως αποκαλεις τεχνολογια μονο οσοι γνωριζουν αγγλικα οι υπολοιποι?

εγω ειμαι μηχανικος αυτοκινητων και πριν λιγο καιρο εκανα καταγγελια τη γερμανικη SACHS γιατι σε αμορτισερ που πουλουσε ειχε οδηγιες χρησης και προσοχης σε 27 γλωσσες αλλα οχι ελληνικα, απαραδεκτο, να σκοτωθει καποιος η ακομη χειροτερα να μεινει αναπηρος επειδη δεν καποιοι βαρεθηκαν να γραψουν 6 σειρες. οσο για τους δοκιμους ορους που λες παραπανω ειναι γιατι δυστηχως υπαρχουν αρκετοι σαν εσενα.που δεν απαιτουν αλλα βολευονται.ισως ομως καποια στιγμη να το βρεις και συ μπροστα σου οχι βεβαια σε θεμα γλωσσας που προφανως γνωριζεις αλλα σε κατι αλλο.

να εισαι καλα και σ ευχαριστω για την αλληλεγγυη.

 

hdh eixame apanthsh katallha ston filo pou to egrapse.exeis apoluto dikio.

exo ntrapei polles fores ,,,akoma kai souaxili exo dei se evropaiko proion kai oxi ellhnika.Fteo vevaia kai ego pou grafo latinika.la8os mou.

Link to comment
Share on other sites

hdh eixame apanthsh katallha ston filo pou to egrapse.exeis apoluto dikio.

exo ntrapei polles fores ,,,akoma kai souaxili exo dei se evropaiko proion kai oxi ellhnika.Fteo vevaia kai ego pou grafo latinika.la8os mou.

 

Sorry για το offtopic.

Τουλαχιστον το δικο σου προβλημα με τα Greeklish λυνετε και εδω:lol: :lol: :lol: αλλα να υπαρχουν προιοντα χωρις Ελληνικες οδηγιες απαραδεκτο...

Και αυτο που ειπε ο netblues Η Siemens δεν φερνει διαφορα μοντελα gigaset γιατι δεν εχει ελληνικο manual.. (γιατι καποιοι της εχουν ζαλισει τον ερωτα με την επιμονη τους)..

Αυτο σας αρεσει?

Εμας μας αρεσει σε αυτους τους αρεσει που δεν πουλανε παραπανω συσκευες και δεν βαζουν παραπανω χρηματα στην τσεπη τους:)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προκαταβολικα συγνωμη για το εκτος θεματος.

δε συνηθιζω να απαντω αλλα στην προκειμενη περιπτωση δεν μπορω.

η απαντηση σου ειναι τουλαχιστον απαραδεκτη και αν ειχες λιγο φιλοτιμο δε θα εγραφες τα παραπανω.

δεν σε ενοχλει ηθελα να ηξερα οταν αγοραζεις ενα προιον και υποστιριζει 20-30-40 γλωσσες αλλα οχι την ελληνικη?

π.χ. πριν λιγες μερες εψαχνα μια τηλεφωνικη συσκευη isdn siemens και ειδα το εξωφρενικο, 66 γλώσες υποστιριζει στο site της (http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,hq_en_0_121551_rArNrNrNrN,00.html ) η SIEMENS αλλα οχι ελληνικα. σκεψου 66 γλωσσες που γνωριζεις και θα καταλαβεις μεχρι τι γλωσσες υποστιριζει, αυτο σε κανει να νοιωθεις καλα?

και γιατι δηλαδη εχουν δικαιωμα στην ψηλη οπως αποκαλεις τεχνολογια μονο οσοι γνωριζουν αγγλικα οι υπολοιποι?

εγω ειμαι μηχανικος αυτοκινητων και πριν λιγο καιρο εκανα καταγγελια τη γερμανικη SACHS γιατι σε αμορτισερ που πουλουσε ειχε οδηγιες χρησης και προσοχης σε 27 γλωσσες αλλα οχι ελληνικα, απαραδεκτο, να σκοτωθει καποιος η ακομη χειροτερα να μεινει αναπηρος επειδη δεν καποιοι βαρεθηκαν να γραψουν 6 σειρες. οσο για τους δοκιμους ορους που λες παραπανω ειναι γιατι δυστηχως υπαρχουν αρκετοι σαν εσενα.που δεν απαιτουν αλλα βολευονται.ισως ομως καποια στιγμη να το βρεις και συ μπροστα σου οχι βεβαια σε θεμα γλωσσας που προφανως γνωριζεις αλλα σε κατι αλλο.

να εισαι καλα και σ ευχαριστω για την αλληλεγγυη.

+100000000000;)
Link to comment
Share on other sites

Ελεος παιδιά.:(

Καλά και ωραία τα Ελληνικά και όντως είναι απαράδεκτο που δεν υπάρχουν κάποιες φορές αλλά είμαστε εκτός θέματος.:O

Φάγαμε 5 σελίδες ν' ασχολούμαστε με τα νερά και τις μπουγάδες (κι εγώ μέσα) μη φάμε κι άλλες πέντε με τα manual.

 

Και τώρα που το σκέφτομαι έχει και τα καλά του η όλη φάση,

για να μην ασχολούμαστε με το Χ500 σημαίνει ότι λύσαμε όλα τα προβλήματα του.;)

Κάτι είναι κι αυτό.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

afou 8elete syzhthsh na po ego :O

loipon ksafnika to m-desk xoris na tou kano tipota kai xoris na skalizo to eten esvisan ola ta periexomena tou.diladh anoiksa proxtes to m-desk gia na trekso kapio programma kai htan adeio :blink: .exei symvei se kanenan afto???

Link to comment
Share on other sites

ζητω και παλι συγνωμη για το εκτος θεματος.

απαντηση προς netblues

 

Η Siemens δεν φερνει διαφορα μοντελα gigaset γιατι δεν εχει ελληνικο manual.. (γιατι καποιοι της εχουν ζαλισει τον ερωτα με την επιμονη τους)..

Αυτο σας αρεσει?

δηλαδη για να καταλαβω εσυ τωρα εκπροσωπεις και τη Siemens? αν ναι λοιπον καλα κανουν οι καποιοι που αναφερεις παραπανω μηπως και βαλει ελληνικα στους καταλογους της, και στην οθονη, και στις οδηγιες χρησης αν θελει να πουλαει τα προιοντα της στην ελλαδα και οχι να εχει αλβανικα τουρκικα κ.α αλλα οχι ελληνικα.μη ξεχνας το απαραδεκτο να υποστιριζει 66 γλωσες στη σελιδα της και οχι τα ελληνικα

 

 

Διαχωρισα τα προιοντα υψηλης τεχνολογιας νομιζω, και συ αναφερεσαι σε αμορτισερ.. που υπαρχουν εδω και 50 χρονια..

ενημερωτικα σημερα εχει αμορτισερ για συμβατικα αυτοκινητα ηλεκτρικα και ηλεκτρονικα. για σκεψου ο τεχνιτης που θα τα περασει π.χ. στο αυτοκινητο σου να κανει λαθος ρυθμιση.(αυτο ενοουσα μπορει να το βρεις μπροστα σου με αλλο τροπο.)

 

Οσο για δοκιμους ορους... η ιατρικη ειναι γεματη ελληνικους ορους και κανεις δεν διαμαρτυρεται...

δεν μπορουν να διαμαρτυρηθουν γιατι δεν εχουν αντιστιχες λεξεις στη γλωσσα τους.

Γιατι πρεπει να το λεμε Διαδικτυο δλδ? Τι κακο υπαρχει με τη λεξη Internet? Αν καποιος δεν καταλαβει το Internet θα καταλαβει το Διαδίκτυο?

δεν υπαρχει κακο και δεν εχει τοση σημασια μια εξελληνισμενη λεξη με το ολο θεμα.

 

Οσο για το βολεμα.. ναι οντως ειναι δυσκολοτερο να μαθαινει κανεις ΔΙΠΛΕΣ ορολογιες, και μην μου πειτε οτι ΟΛΕΣ οι εφαρμογες που εχετε βαλει στο κινητο/pda σας ειναι στα ελληνικά...

δυστηχως οχι, γιατι δεν υπαρχουν και αυτο ακριβως ειναι το προβλημα

ομως και παλι ειναι αλλο θεμα μια εφαρμογη που θα βαλεις αν θες η οχι και αλλο θεμα οι βασικες λειτουργιες μιας συσκευης.

Το να κανει κανεις τον Δον Κιχωτη οσο ο ανεμομυλος δεν ειναι δικος μου δεν με ενοχλει.. Οταν ομως μου χαλαει τη φτερωτή, να μην θιγεται που δεν παιρνω το μερος του και δεν γινομαι αλληλεγγυος ομως εε??

δεν νομιζω να σου χαλασα τιποτα και εν παση περιπτωση γιατι να μην εχουν και αυτοι που δεν γνωριζουν αγγλικα την επιλογη να παρουν την οποια συσκευη και να μπορουν να τη χειριστουν σωστα και με ασφαλεια, εσενα τι σε χαλαει?

τελος ανθρωποι οπως εσυ εχετε ετσι κι αλλιως την επιλογη να παραγγειλεται αν θελετε απο εξω πριν ακομη κυκλοφορισει ενα προιον στη χωρα μας. και οπως βλεπεις και στην υπογραφη μου ειναι υποχρεωτικο τα τελευταια 12 χρονια, γνωριζεις εστω και μια χωρα της ευρωπαικης ενωσης που να γινεται το ιδιο με τη χωρα μας

 

Δεν ειπε κανεις να ΜΗΝ υπαρχει ελληνικο manual.. Η υστερια, οι καταγγελιες και οι διπλοι οροι ειναι που με ενοχλουν.

Στην τελική, η επιλογη της τελικής αγοράς ανηκει στον καθενα ξεχωριστά.

σου θυμιζω παρακατω τι εγραψες και ξεκινησε ολο αυτο το θεμα επισης εγω αν και μαλον αγραμματος (δημοτικο μονο) δε νομιζω καποιος με στειχοιωδεις γνωσεις να γνωριζει ορολογια κυριως οπως αναφερεις

Οποιος δεν εχει τις στοιχειωδεις γνωσεις αγγλικης ( και ορολογιας κυριως) ας ασχοληθει με τιποτε αλλο.

 

και παλι συγνωμη παιδια δεν θα ξανααπαντησω.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

LOIPON MOLIS PARELAVA.

http://cgi.ebay.com/PDair-Leather-Case-Flip-Type-Eten-Glofiish-X500-X-500_W0QQitemZ160076873664QQihZ006QQcategoryZ48673QQcmdZViewItem

KAI VASH:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160035000171&ru=http%3A%2F%2Fsearch.ebay.co.uk%3A80%2Fsearch%2Fsearch.dll%3Ffrom%3DR40%26satitle%3D160035000171%26fvi%3D1

 

H 8HKH H DERMATINH EINAI POLY KALH KAI TELEIA POIOTHTA(GNORIZO GIATI PALYA EIXA ME TOUS GONEIS MOU DERMATADIKO).

KAI H VASH TOU CAR EINAI KALH ,,APLA KALH KAI SYNERGAZETE ME THN 8HKH.

Link to comment
Share on other sites

afou 8elete syzhthsh na po ego :O

loipon ksafnika to m-desk xoris na tou kano tipota kai xoris na skalizo to eten esvisan ola ta periexomena tou.diladh anoiksa proxtes to m-desk gia na trekso kapio programma kai htan adeio :blink: .exei symvei se kanenan afto???

Πετάξτε όλες τις εφαρμογές της ΕΤΕΝ. Οι περισότερες είναι άχρηστες και και τα περισότερα μικροπροβλήματα που έχουν αναφερθεί κατά καιρούς προέρχονται από εκεί. Χρησιμοποιήστε εξωτερικές εφαρμογές.

 

Κρατήστε μόνο

Eten Phone Servis γιά τα Scenarios.

Eten GPS Viewer αν δεν έχετε κάτι άλλο να τσεκάρετε το GPS.

Eten Satelite Data Update γιά ανανέωση της εφημερίδας των δορυφόρων. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Hremia vre paidia me ta manual!!

Edo erxomaste ypoti8ete gia na voh8i8oume emeis oi asxetoi (gia ton eyato moy leo)pou deb gnorizoume polla gia PDA kai oi pio empeiroi na dosou ta fota tous!

Edo kai 10 selides tsakonontai oi misoi gia tis mpourmpouli8res(!!) h nera toy X500 kai oi alloi misoi gia to manual pou den yparxei sta ellinika!! Harton re paidia!!

Gia tis mpourmpouli8res den mporo na voi8iso mias kai eipa oti eimai asxetos alla gia to manual toy X500 an pate sto plaisio stin selida toy x500 yparxei to manual sta ellinika se morfi pdf gia download.

Elpizo na voi8isa kai ego ligo sto na xekollisoume apo ta manual kai na pame se pio paragogika 8emata

Me ektimisi

Nicos

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...