Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλει προσοχή όταν την αλλάζεις γιατί πετάγονται σπίθες :p

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

To πρώτο μου ppc είναι, να μη ρωτήσω και καμμιά μ:X λ:X κία?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολα όχι. Γνωρίζουν κι άλλοι απλά εγώ δεν βαρέθηκα ακόμα να απαντάω και είμαι ακόμα εδώ. :lol:

 

Και καλα θα κανεις (για μας ) να μεινεις εδω ευχαριστουμε.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καταγγείλετε οποία εταιρεία πουλάει προϊόντα χωρίς οδηγίες χρήσης στα Ελληνικά. Είναι υποχρεωτικό σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 2251/94 Γενική γραμματεία καταναλωτή e-mall: conprot@gge.gr τηλ 2103893327 fax2103847676[/b].

 

nomizo kai sto x500 den yparxoun odhgies sta ellhnika alla oute kai se manual xeiropiasto. afto me enoxlhse.

Link to comment
Share on other sites

nomizo kai sto x500 den yparxoun odhgies sta ellhnika alla oute kai se manual xeiropiasto. afto me enoxlhse.

 

Εδω σε αλλα προιοντα που τα βγαζουν μεγαλες εταιριες δεν εχει manual.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αστειο να σας ενοχλει η ελλειψη ελληνικου manual σε συσκευες υψηλης τεχνολογιας. ΘΑ θελατε να περιμενετε αλλους 3 μηνες για να τις αγορασετε ωστε να γραφτεί το manual? Και ακομα και οταν ΕΧΕΙ manual συχνα αυτό ειναι επιεικως για πεταμα, γεματο δοκιμους ορους που κανείς δεν καταλαβαίνει.

Οποιος δεν εχει τις στοιχειωδεις γνωσεις αγγλικης ( και ορολογιας κυριως) ας ασχοληθει με τιποτε αλλο.

Προφανως και δεν αναφερομαι στην κουζινα που αγορασε η γιαγια σας, ή αλλες συσκευες ευρείας κατανάλωσης...

Link to comment
Share on other sites

nomizo kai sto x500 den yparxoun odhgies sta ellhnika alla oute kai se manual xeiropiasto. afto me enoxlhse.

 

κατέβασε το .pdf από το πλαίσιο...

 

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=42280161&product=911399

 

http://www.plaisio.gr/ProductManuals/911399.pdf

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κλεινω τη 2η μερα χρησης του Χ500 και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Εχω μαζεψει μερικες αποριες να μου απαντησετε αν μπορειτε.

 

1. Στα SMS στο κεντρικο μενου μου γραφει 1 μη αναγνωσμενο μυνημα ενω το εχω διαβασει και ειναι και μαρκαρισμενο ως αναγνωσμενο δε φευγει η μαλ@!#!@

 

2. Eχει και εμενα τα εκνευριστικα νερα η οθονη που εμφανιονται στη μεση οταν την πιεζω αλλα λεω να το αφησω αφου δεν ειναι και καταστροφη. Αλλοι που ειχαν το ιδιο προβλημα τι κανανε?

 

3. Στα contacts θελω να αλλαξω ενα ονομα αλλα δεν μπορω να βρω πως γινεται. Επισης στα contacts θελω να αλλαξω το default τηλεφωνο σε μια επαφη που εχει 2 τηλ. και επισης δεν μπορω να το βρω.

 

4. Τελος εκανα εγκατασταση το destinator6 και το εβαλα στη ROM αντι για την SDcard. Πως γινεται να το αλλαξω?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

yparxei se pdf sta ellhnika exeis dikio.alla proth fora pairno kati kai den yparxei se xeiropiasth morfh enoo .

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αστειο να σας ενοχλει η ελλειψη ελληνικου manual σε συσκευες υψηλης τεχνολογιας. ΘΑ θελατε να περιμενετε αλλους 3 μηνες για να τις αγορασετε ωστε να γραφτεί το manual? Και ακομα και οταν ΕΧΕΙ manual συχνα αυτό ειναι επιεικως για πεταμα, γεματο δοκιμους ορους που κανείς δεν καταλαβαίνει.

Οποιος δεν εχει τις στοιχειωδεις γνωσεις αγγλικης ( και ορολογιας κυριως) ας ασχοληθει με τιποτε αλλο.

Προφανως και δεν αναφερομαι στην κουζινα που αγορασε η γιαγια σας, ή αλλες συσκευες ευρείας κατανάλωσης...

 

:X

na se rothso kati? poso xronon eisai? an 8eleis apantas.kai defteron germanika gallika gnorizeis opos ego?dystixos den eimaste oloi aggloma8eis opos esy. kseroume ta stoixiodh.kai an epernes ena germaniko proion pou den 8a eixe aggliko manual na doume ti 8a ekanes.kai epetrepse mou toulaxiston emena na asxolh8o me oti goustaro. efxaristo .

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κλεινω τη 2η μερα χρησης του Χ500 και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Εχω μαζεψει μερικες αποριες να μου απαντησετε αν μπορειτε.

 

1. Στα SMS στο κεντρικο μενου μου γραφει 1 μη αναγνωσμενο μυνημα ενω το εχω διαβασει και ειναι και μαρκαρισμενο ως αναγνωσμενο δε φευγει η μαλ@!#!@

 

2. Eχει και εμενα τα εκνευριστικα νερα η οθονη που εμφανιονται στη μεση οταν την πιεζω αλλα λεω να το αφησω αφου δεν ειναι και καταστροφη. Αλλοι που ειχαν το ιδιο προβλημα τι κανανε?

 

3. Στα contacts θελω να αλλαξω ενα ονομα αλλα δεν μπορω να βρω πως γινεται. Επισης στα contacts θελω να αλλαξω το default τηλεφωνο σε μια επαφη που εχει 2 τηλ. και επισης δεν μπορω να το βρω.

 

4. Τελος εκανα εγκατασταση το destinator6 και το εβαλα στη ROM αντι για την SDcard. Πως γινεται να το αλλαξω?

 

Ευχαριστω

 

1) kane soft reset.(proth fora to akouo).

2) no problem toulaxiston mexri tora.

3)an den 8eleis meso tou outlook ,tote epilegeis ,epafes anoighs thn epafh pou 8eleis, menou, epeksergasia.

4)kalytera apeggatastash kai ftou apo thn arxh.alla an 8eleis mporeis na valeis mono ton xarth sthn karta gia na eksikonomiseis xoro.8a dhmiourgiseis enan fakelo destinator apps kai ekei 8a valeis ton greece u.

Link to comment
Share on other sites

Με οτι γουσταρει ασχολειται ο καθενας και δεν καταλαβαινω γιατι να υποβαθμιζουμε τα ελληνικα μας???Ναι λοιπον manual στα ελληνικα!!!Εδω ζουμε εδω τρωμε και δεν ειναι υποχρεωτικο να ξερεις ξενες γλωσσες για να παρεις ppc...:cool:

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

:X

na se rothso kati? poso xronon eisai? an 8eleis apantas.kai defteron germanika gallika gnorizeis opos ego?dystixos den eimaste oloi aggloma8eis opos esy. kseroume ta stoixiodh.kai an epernes ena germaniko proion pou den 8a eixe aggliko manual na doume ti 8a ekanes.kai epetrepse mou toulaxiston emena na asxolh8o me oti goustaro. efxaristo .

 

Ειμαι 35 αλλα τι σχεση εχει αυτό?

Γνωριζω μετρια γερμανικα οπως και λιγα γαλλικά, και ζοριζομαι οντως με τα manual που ειναι σε κινεζικα (traditional και simplified) γιατι δεν εχουμε την ιδια ορολογια.

Αφου γουσταρεις να ασχοληθεις, τοτε ειμαι σίγουρος οτι θα την βρεις την ακρη μια χαρά είτε με είτε χωρίς ελληνικό manual. Παρα πολυς κόσμος εδώ μεσα το ιδιο κάνει. Την γκρινια δεν καταλαβαίνω.

 

Και αφου εδω ζουμε και εδώ τρώμε, ε αμα φτιαχναμε και κανα ppc τοτε θα μπορουσαμε να απαιτούμε. Δεν υποβαθμιζεται η ελληνική γλωσσα επειδη ενα προιόν δεν εχει manual στα ελληνικά. Μη λεμε οτι θελουμε.

Κανεις δεν υποχρεωνει κανενα να αγοράσει ppc. Και ξερω αρκετούς που χειριζονται γενικοτερα τετοιες συσκευές χωρις να ξέρουν γρι αγγλικά και μη εχωντας διαβασει ΚΑΝΕΝΑ manual.

Ξερω επισης πολυ περισσοτερους που ειναι ανικανοι να κατανοησουν τα ελληνικά manual χωρις να κοιταξουν το αγγλικό "σκονάκι".

Το να υπάρχει και ενα ελληνικό manual δεν ειναι κακό. Το να φτανουμε να το απαιτούμε υστερικά (και να το καταγγέλουμε κιολας) κανει περισσοτερο κακό απο οτι καλό ομως.

Link to comment
Share on other sites

paidia bazw ena video klip sto eten 50 mb px kai to vazw ka paiksei kai mou kolaei merikes fores i othoni,oti kai kala den borei na to anaparagei eno o ixos paizei...giati?mipws tha prepei na to mikrinw?alla den thelw na xalaei i poiotita ixou kai eikonas...ti na kanw?????????
Link to comment
Share on other sites

Σημερα κλεινω τη 2η μερα χρησης του Χ500 και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Εχω μαζεψει μερικες αποριες να μου απαντησετε αν μπορειτε.

 

1. Στα SMS στο κεντρικο μενου μου γραφει 1 μη αναγνωσμενο μυνημα ενω το εχω διαβασει και ειναι και μαρκαρισμενο ως αναγνωσμενο δε φευγει η μαλ@!#!@

 

2. Eχει και εμενα τα εκνευριστικα νερα η οθονη που εμφανιονται στη μεση οταν την πιεζω αλλα λεω να το αφησω αφου δεν ειναι και καταστροφη. Αλλοι που ειχαν το ιδιο προβλημα τι κανανε?

 

3. Στα contacts θελω να αλλαξω ενα ονομα αλλα δεν μπορω να βρω πως γινεται. Επισης στα contacts θελω να αλλαξω το default τηλεφωνο σε μια επαφη που εχει 2 τηλ. και επισης δεν μπορω να το βρω.

 

4. Τελος εκανα εγκατασταση το destinator6 και το εβαλα στη ROM αντι για την SDcard. Πως γινεται να το αλλαξω?

 

Ευχαριστω

 

 

Το πήρα πριν περίπου δέκα ημέρες από το Πλαίσιο Περιστερίου. Έκανε κι εμένα τα γνωστά κύμματα στην οθόνη, αλλά μιας και είναι το πρώτο μου ppc φαντάστηκα ότι είναι φυσιολογικό λόγω της touch screen. Όταν πήρα χαμπάρι τι γίνεται, πήγα ξανά στο Πλαίσιο (μόλις χτες) και μου το αλλάξανε με ένα ολοκαίνουριο. Και μαντέψτε........... .. Η οθόνη δεν κάνει πια νερα.

Υποθέτω ότι τύχαμε σε ελλατωματική παρτίδα. Όσοι έχεται το πρόβλημα να πάτε να σας τα αντικαταστήσουν. Είναι μια καταπληκτική συσκευή..!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν περίπου δέκα ημέρες από το Πλαίσιο Περιστερίου. Έκανε κι εμένα τα γνωστά κύμματα στην οθόνη, αλλά μιας και είναι το πρώτο μου ppc φαντάστηκα ότι είναι φυσιολογικό λόγω της touch screen. Όταν πήρα χαμπάρι τι γίνεται, πήγα ξανά στο Πλαίσιο (μόλις χτες) και μου το αλλάξανε με ένα ολοκαίνουριο. Και μαντέψτε........... .. Η οθόνη δεν κάνει πια νερα.

Υποθέτω ότι τύχαμε σε ελλατωματική παρτίδα. Όσοι έχεται το πρόβλημα να πάτε να σας τα αντικαταστήσουν. Είναι μια καταπληκτική συσκευή..!!!

 

Μας βάζεις στη πρίζα τώρα να πάμε όλοι μαζί και να γίνει χαμός.

Εφυγα κιόλας για το πλαίσιο Καλαμαριάς.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν περίπου δέκα ημέρες από το Πλαίσιο Περιστερίου. Έκανε κι εμένα τα γνωστά κύμματα στην οθόνη, αλλά μιας και είναι το πρώτο μου ppc φαντάστηκα ότι είναι φυσιολογικό λόγω της touch screen. Όταν πήρα χαμπάρι τι γίνεται, πήγα ξανά στο Πλαίσιο (μόλις χτες) και μου το αλλάξανε με ένα ολοκαίνουριο. Και μαντέψτε........... .. Η οθόνη δεν κάνει πια νερα.

Υποθέτω ότι τύχαμε σε ελλατωματική παρτίδα. Όσοι έχεται το πρόβλημα να πάτε να σας τα αντικαταστήσουν. Είναι μια καταπληκτική συσκευή..!!!

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μου φαίνεται είναι καιρός να πάω στο Πλαίσιο με πρόβλημα οθόνης. Είχα την εντύπωση πως τα "κύματα" που έχει η οθόνη όταν ασκείται πίεση το είχαν όλες οι συσκευές...

 

Υπάρχουν κι άλλοι που δεν έχουν δει καν αυτό το πρόβλημα? Αν δεν καταλαβαίνετε τι εννοώ δείτε εδώ http://adrianklos.wrzuta.pl/film/4eKoHKQFM2/x500. Όχι απαραίτητα τόσο πολύ, μπορεί και λιγότερο..

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν περίπου δέκα ημέρες από το Πλαίσιο Περιστερίου. Έκανε κι εμένα τα γνωστά κύμματα στην οθόνη, αλλά μιας και είναι το πρώτο μου ppc φαντάστηκα ότι είναι φυσιολογικό λόγω της touch screen. Όταν πήρα χαμπάρι τι γίνεται, πήγα ξανά στο Πλαίσιο (μόλις χτες) και μου το αλλάξανε με ένα ολοκαίνουριο. Και μαντέψτε........... .. Η οθόνη δεν κάνει πια νερα.

Υποθέτω ότι τύχαμε σε ελλατωματική παρτίδα. Όσοι έχεται το πρόβλημα να πάτε να σας τα αντικαταστήσουν. Είναι μια καταπληκτική συσκευή..!!!

 

molis phra to plaisio kai mou eipe oti den yparxei provlima kai to kanoun ola afto :blink: kai fysika den yparxei antikatastash giati to kanoun opos eipa ola.pantos sto video pou episinaptete parapano den einai toso tragiko toulaxiston sto diko mou.diladh na patas allou kai na kanei nera sthn mesh ths o8onhs.

afto pou vlepo sto video einai pragmatika provlima.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν περίπου δέκα ημέρες από το Πλαίσιο Περιστερίου. Έκανε κι εμένα τα γνωστά κύμματα στην οθόνη, αλλά μιας και είναι το πρώτο μου ppc φαντάστηκα ότι είναι φυσιολογικό λόγω της touch screen. Όταν πήρα χαμπάρι τι γίνεται, πήγα ξανά στο Πλαίσιο (μόλις χτες) και μου το αλλάξανε με ένα ολοκαίνουριο. Και μαντέψτε........... .. Η οθόνη δεν κάνει πια νερα.

Υποθέτω ότι τύχαμε σε ελλατωματική παρτίδα. Όσοι έχεται το πρόβλημα να πάτε να σας τα αντικαταστήσουν. Είναι μια καταπληκτική συσκευή..!!!

Γιά άλαξε κανένα χρώμα στην οθόνη σου με κανένα μπλέ ας πούμε. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιά άλαξε κανένα χρώμα στην οθόνη σου με κανένα μπλέ ας πούμε. :rolleyes:

 

LOIPON EVALA MPLE KAI DEN EXEI PROVLIMA. TO PIEZO DEKSIA ARISTERA DEN KANEI NERA .KANEI MONO STHN MESH OTAN TO PIEZO STHN MESH ALLA LIGO.

GIAFTO EXOUN VALEI KOKKINO SAN PROEPILOGI ????? :-))

ESY TI 8A KANEIS EXEIS AFTO TO PROVLIMA??

Link to comment
Share on other sites

kalispera ego to x500 to pira 23/12 to anoigo meta apo tin fortisi me to pou pataga me to penaki opoudipote stin othoni ekane nera sto kentro . to pao stis 24/12 piso to blepei o tupos sto service kai mou to antikatestisan AMESOS.
Link to comment
Share on other sites

kalispera ego to x500 to pira 23/12 to anoigo meta apo tin fortisi me to pou pataga me to penaki opoudipote stin othoni ekane nera sto kentro . to pao stis 24/12 piso to blepei o tupos sto service kai mou to antikatestisan AMESOS.

TORA DEN KANEI KA8OLOU ????? DILADI OUTE SE MPLE FONDO ???? TIPOTA MHDEN???

Link to comment
Share on other sites

1) kane soft reset.(proth fora to akouo).

2) no problem toulaxiston mexri tora.

3)an den 8eleis meso tou outlook ,tote epilegeis ,epafes anoighs thn epafh pou 8eleis, menou, epeksergasia.

4)kalytera apeggatastash kai ftou apo thn arxh.alla an 8eleis mporeis na valeis mono ton xarth sthn karta gia na eksikonomiseis xoro.8a dhmiourgiseis enan fakelo destinator apps kai ekei 8a valeis ton greece u.

Δηλαδή η επιλογή ενός τηλεφώνου ώς "προεπιλογή" όταν αναφέρεσαι σε συγκεκριμένη επαφή γίνεται μόνο μέσα από το Outlook?

Και κάτι ακόμα. Γίνεται να περάσεις στο Outlook στο PC σου τις επαφές του X500 (δηλ. στο PC οι επαφές να είναι μόνο αυτές του X500)?

Συγνώμη αν είναι παιδιαριώδης οι ερωτήσεις μου, τουλάχιστον προσφέρω γέλιο :)

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και σε μπλε και σε κόκκινο και σε ότι θέλετε, δεν κάνει τίποτα. Για να πιστείτε πηγαίνετε είτε στο Πλαίσιο Περιστερίου είτε στη Στουρνάρη και ρίξτε μια ματιά στο X500 της βιτρίνας. Η οθόνη τους δουλεύει τέλεια. Μην σας παραμηθιάζουνε ότι το κάνουν όλα λοιπόν. Πήγα και τα είδα ο ίδιος προσωπικά.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Στο Περιστέρι έχει σε δύο διαφορετικά ράφια το Χ500. Χτες που πήγα δούλευε μόνο το ένα. Το άλλο ήτανε κλειστό και δεν μπόρεσα να το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...