Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κατάλαβα καλά αυτό που λες είναι για να απενεργοποιησω εγώ τα scenarios. Το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ τα έχω ενεργοποιήσει και θέλω να είναι ενεργοποιημένα, από μόνα τους που και που απενεργοποιούνται ...

Εμένα μόνο όταν παίρνω backup και κατόπιν γίνεται επανεκίνηση. Κατά τα άλλα δεν απενεργοποιούνται. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο οτι ειδα εχουμε windows mobile version 5.0

Κατα ποσο ειναι δυνατο να βαλουμε τα 5.1???

 

ΥΓ.Thanks panosha για το link φαινετε πολυ ενδιαφερων:D

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα εχουμε windows mobile version 5.0

Κατα ποσο ειναι δυνατο να βαλουμε τα 5.1???

Start / Settings/System / About OS 5.1.422 (Build15633.3.2.0)

Φοράω Αγγλική 291 ROM. :D

Link to comment
Share on other sites

Start / Settings/System / About OS 5.1.422 (Build15633.3.2.0)

Φοράω Αγγλική 291 ROM. :D

 

Φιλε panosha ομως μετα μπωρεις να επαναφερεις την Ελληνικη rom?

Σε περιπτωση που (χτυπα ξυλο) παθει κατι και πρεπει να το επιστρεψεις στο πλαισιο.

Μη σου λενε ''αααααα εβαλες αλλη rom και δεν παιρνω καμια ευθηνη να στο αλλαξω''και αλλα τετοια.

Γιατι απο οτι ειδα δεν υπαρχει καπου να κατεβαζεις ελληνικη rom.

Link to comment
Share on other sites

Εχω Ελληνικη Rom 275,

Εναρξη > Ρυθμισεις > Πληροφοριες :

Windows mobile 5.0 με πακετο λειτουργιων μηνυματων και ασφαλειας ΛΣ 5.1.422 (Εσ.εκδ. Build15633.3.2.0)

Link to comment
Share on other sites

rossen πές μου αν θέλεις τι ROM έχεις και τι γράφει εσένα στο αντίστοιχο σημείο γιατί και η Ελληνική ίδια είναι νομίζω απλά δεν φοράει το MSN. Ελληνική ROM ναι δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα είναι θέμα χρόνου, αλλά δεν νομίζω οτι σε περίπτωση προβλήματος θα υπάρξει άρνηση υποστήριξης από το Πλαίσιο. Δεν έβαλα ROM που την βρήκα στο δρόμο, ROM της ΕΤΕΝ έβαλα. Ασε που τα όποια προβλήματα συνήθως παρουσιάζονται στο hardware και οχι στο software. Δόξα το Θεό με την ΕΤΕΝ που έχουμε να κάνουμε τα προβλήματα software αντιμετωπίζονται άμεσα. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κυκλοφόρησε η 2.91 ROM Ελληνική για όσους ενδιαφέρονται.

 

Σήμερα μίλαγα με kirileman στο MSN και μου είπε ότι του τη δώσανε από το Πλαίσιο μαζί με το Ελληνικό manual.

 

Για όσους βαριούνται να πάνε στο Πλαίσιο ο kirileman τα έκανε και upload παρακάτω:

 

http://rapidshare.com/files/11203916/EUU_ETEN_X500_ELL_R32_032_0291.EXE

http://rapidshare.com/files/11199538/x500_greek_manual.pdf

Link to comment
Share on other sites

rossen πές μου αν θέλεις τι ROM έχεις και τι γράφει εσένα στο αντίστοιχο σημείο γιατί και η Ελληνική ίδια είναι νομίζω απλά δεν φοράει το MSN. Ελληνική ROM ναι δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα είναι θέμα χρόνου, αλλά δεν νομίζω οτι σε περίπτωση προβλήματος θα υπάρξει άρνηση υποστήριξης από το Πλαίσιο. Δεν έβαλα ROM που την βρήκα στο δρόμο, ROM της ΕΤΕΝ έβαλα. Ασε που τα όποια προβλήματα συνήθως παρουσιάζονται στο hardware και οχι στο software. Δόξα το Θεό με την ΕΤΕΝ που έχουμε να κάνουμε τα προβλήματα software αντιμετωπίζονται άμεσα. :)

 

 

Λοιπον η δικια μου ρομ ειναι η 291 η ελληνικη.

Και οσοι το παρουν απο πλαισιο στο the mall αυτην την ρομ θα εχει.

 

Φιλε panosha

wm5.0

ΛΣ 5.1.422 (Εσ.εκδ. 15633.3.2.0)

 

Να ναι καλα ο kirileman.

Η βοηθεια του στο forum αυτο ηταν πολυτιμη.

 

Ναι ξερω οτι αναγραφει ΛΣ 5.1.422 αλλα το ρωταω αυτο γιατι ενας φιλος μου που εχει το htc p3600 ειναι διαφορετικα τα wm (εχει παραπανω λειτουργιες εννοω) και μου ειπε οτι θα εχω κατα πασα πιθανοτητα την πιο παλια version

Link to comment
Share on other sites

Με τη διαδικασία αυτή θα σβηστούν τα πάντα από την συσκευή σου. Αφαίρεσε την κάρτα μνήμης, αφαίρεσε τη SIM, κάνε μιά επανεκίνηση, συχρόνισε με το PC και τρέξε το αρχείο στο PC. Υπάρχουν σαφείς οδηγίες και είναι απλό. Αν υπάρχει backup είναι αγνωστο αν με επαναφορά θα κάτσει σωστά. Πιθανόν θα πρέπει να περαστούν όλα τα προγράματα από την αρχή. Θα σας πω σε λίγο. :)
Link to comment
Share on other sites

Ωραια! αφου βρηκατε και την καταλληλη ROM μπραβο σας, τωρα κατι ασημαντο το Destinator 6.1 το περασε κανεις; :blink:
Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

Ωραια! αφου βρηκατε και την καταλληλη ROM μπραβο σας, τωρα κατι ασημαντο το Destinator 6.1 το περασε κανεις; :blink:

Μιά χαρά δουλεύει το Destinator 6.1.1.40010.

H Ελληνική ROM 291 κατ' αρχήν δεν μου κάθεται πάνω στην Αγγλική. Θέλει το μάστορά της. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είχα και εγω είχα πρόβημα με την οθόνη μου. Εκανε νερά. Πήγα το ppc στο Πλαίσιο Μεταμόρφωσης προχθές (από εκεί το είχα αγορασμένο) και εχθές μου το αντικαταστήσανε. Το είχα στην κατοχή μου 16 ημέρες. Δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Μάλιστα είχα βάλει και την 291 ROM αγγλική. Δεν μου είπαν τίποτα. Για να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν το παρατήρησαν. Αψογη εξυπηρέτηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είχα και εγω είχα πρόβημα με την οθόνη μου. Εκανε νερά. Πήγα το ppc στο Πλαίσιο Μεταμόρφωσης προχθές (από εκεί το είχα αγορασμένο) και εχθές μου το αντικαταστήσανε. Το είχα στην κατοχή μου 16 ημέρες. Δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Μάλιστα είχα βάλει και την 291 ROM αγγλική. Δεν μου είπαν τίποτα. Για να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν το παρατήρησαν. Αψογη εξυπηρέτηση.

Τόσο καιρό σας τα λέω οτι οι άνθρωποι είναι σωστοί και μερικοί επιμένουν να διαφωνούν. Ειδες που δεν τρέχει τίποτα και με τη ROM. Σιγά μην ασχολιόντουσταν. ? :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είχα και εγω είχα πρόβημα με την οθόνη μου. Εκανε νερά. Πήγα το ppc στο Πλαίσιο Μεταμόρφωσης προχθές (από εκεί το είχα αγορασμένο) και εχθές μου το αντικαταστήσανε. Το είχα στην κατοχή μου 16 ημέρες. Δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Μάλιστα είχα βάλει και την 291 ROM αγγλική. Δεν μου είπαν τίποτα. Για να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν το παρατήρησαν. Αψογη εξυπηρέτηση.

 

Τα νερα αρχισε να στα κανει σταδιακα η εκει που το ανοιξες ωραια κ καλα την ειδες χαλια την οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια! αφου βρηκατε και την καταλληλη ROM μπραβο σας, τωρα κατι ασημαντο το Destinator 6.1 το περασε κανεις; :blink:

Το πέρασα και εγώ με τη διαδικασία που περιγράφει το post του panosha ολα καλά. Κάποιες γρήγορες παρατηρήσεις:

Προσανοτολίζεται πιο γρήγορα από την έκδοση 5.1,

Απενεργοποιεί το "σβήσιμο" της οθόνης,

Έχει μεγάλα κουμπια, όμως δεν έχει τόσα κουμπια που είχε η 5.1 στην οθόνη του χάρτη, και χρειάζεται περισσότερα κλικ να κάνεις μία ρύθμιση.

Ερώτηση:

Υπάρχει κουμπί για να αλλάζεις τον προσανατολισμό της οθόνης μέσα απο το Destinator?

Link to comment
Share on other sites

Τα νερα αρχισε να στα κανει σταδιακα η εκει που το ανοιξες ωραια κ καλα την ειδες χαλια την οθονη?

 

Το έκανε ξαφνικά. Τα νερά φαίνονταν στο κέντρο της οθόνης όταν το είχα κλειστό και κάτω από λάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό σας τα λέω οτι οι άνθρωποι είναι σωστοί και μερικοί επιμένουν να διαφωνούν. Ειδες που δεν τρέχει τίποτα και με τη ROM. Σιγά μην ασχολιόντουσταν. ? :D

 

Πρέπει να επισημαίνω το γεγονός ότι δεν είχε πρόβλημα software. Δεν ξέρω τι θα μου λέγανε στην περίπτωση που θα είχε το ppc κάποιο πρόβλημα με το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Υπάρχει κουμπί για να αλλάζεις τον προσανατολισμό της οθόνης μέσα απο το Destinator?

Οχι δεν υπάρχει. Skin και ήχους έβαλες ?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επισημαίνω το γεγονός ότι δεν είχε πρόβλημα software. Δεν ξέρω τι θα μου λέγανε στην περίπτωση που θα είχε το ppc κάποιο πρόβλημα με το λειτουργικό.

Παιδιά τελικά κατάφερα και έβαλα την Ελληνική 291 πάνω στην Αγγλική 291. Υπήρχε πρόβλημα νωρίτερα γιατί είχα συχρονίσει μέσω USB hub. :D

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση στον panosha:

 

Έβαλα αυτά που έχεις βάλει στο rapidshare και δουλεύουν μία χαρά. Βέβαια ο προσανατολισμός της κίνησης θα ήταν χρήσιμος, (πρέπει να το έχεις βγάλει στο δικό σου skin). Πάντως συγχαρητήρια σε όλους (σε σένα και στα παιδιά που έχουν περάσει τόσα ενδιαφέροντα POI) για τη δουλειά σας ... χαρά στο κουράγιο σας

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση στον panosha:

 

Έβαλα αυτά που έχεις βάλει στο rapidshare και δουλεύουν μία χαρά. Βέβαια ο προσανατολισμός της κίνησης θα ήταν χρήσιμος, (πρέπει να το έχεις βγάλει στο δικό σου skin). Πάντως συγχαρητήρια σε όλους (σε σένα και στα παιδιά που έχουν περάσει τόσα ενδιαφέροντα POI) για τη δουλειά σας ... χαρά στο κουράγιο σας

Να είσαι καλά φίλε, εγώ έχω μόνο μιά μικρή συμβολή σε όλα αυτά υπάρχουν άλλοι πριν από μένα που έχουν προσφέρει περισότερα. Ειναι συλλογική δουλειά. :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...