Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

Γεια σας παιδια... δυστυχως δεν εβαλα τις ρυθμισεις που επρεπε για να μπω μεσω λαπτοπ και ειχε το gnit αντι του gwap και η καρτα μου πηγε στα -28 ευρω!! τι κανω τωρα;; παιρνω καινουρια καρτα; ετσι κι αλλιως την καρτα σιμ την ειχα μονο για το ιντερνετ οποτε δεν με πειραζει να παρω μια αλλη. Υπαρχει περιπτωση να με ψαξουν για να πληρωσω τα 28 ευρω αν τα αφησω μεσα σαν αρνητικο υπολοιπο;;

 

Μπά δεν θα γίνει τίποτα. Ξέρεις πόσες έχω πετάξει με αρνητικό υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμ, αν δηλαδή αρχίσεις να χρεώνεις μια κάρτα απο το gint δε σταματάει όταν μηδενιστεί το υπόλοιπο αλλα μόνο όταν πέσει η συνδεση?? Γιατί έτσι που τις μοιράζουν τις f2g νομίζω ότι βρήκα τια θα κάνω κάθε φορά που θέλω remote internet στο laptop μου! Τι proxy και πράσινα άλογα! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπά δεν θα γίνει τίποτα. Ξέρεις πόσες έχω πετάξει με αρνητικό υπόλοιπο;

 

Eυχαριστω για την απαντηση!Πηρα ηδη μια αλλη καρτα wind και ξαναμπηκα αυτη τη φορα σωστα!

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, αν δηλαδή αρχίσεις να χρεώνεις μια κάρτα απο το gint δε σταματάει όταν μηδενιστεί το υπόλοιπο αλλα μόνο όταν πέσει η συνδεση?? Γιατί έτσι που τις μοιράζουν τις f2g νομίζω ότι βρήκα τια θα κάνω κάθε φορά που θέλω remote internet στο laptop μου! Τι proxy και πράσινα άλογα! :lol:

 

Ναι καπως ετσι εγινε! η αληθεια ειναι οτι στην καρτα ειχα γυρω στα 3 ευρω.Το υπολοιπο μηδενιστηκε αλλα συνεχισα να ειμαι online μεχρι που επεσε η συνδεση, και επειτα δεν μπορουσα να συνδεθω. Καλεσα το 1268 και ειδα οτι ειχε φτασει τα -28! Κ η πλακα ειναι οτι ολα αυτα εγιναν μεσα σε 10 λεπτα.. Παρασυρθηκα απο το γρηγορο 3G σημα :D

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να κανω δε μπορω με τιποτα να δω με firefox την εξης ιστοσελιδα : http://www.bodybuilders.gr

 

Μπορει καποιος να το κανει;

Link to comment
Share on other sites

Ωστε παει και αρνητικο το ποσο?

Ακομα καλυτερα! Νεο κολπο!

Περνουμε λοιπον καρτες απο το μοναστηρακι με 1 ευρω, μπαινουμε οσο προλαβουμε με το gnit και μετα αλλαζουμε καρτα!

Link to comment
Share on other sites

Στο παζάρι στην Ξάνθη μια φορά πουλούσαν κάρτες sim από διάφορες εταιρίες με 50 λεπτά! Το θέμα είναι, πόσο "μείον" μπορεί να πάει η κάρτα? Δηλαδή μπορώ να είμαι ολόκληρη μέρα στο ίντερνετ? Γιατί δεν παίζει να το έχουν απεριόριστο.. Δεν έχω και καμιά πρόχειρη κάρτα τώρα να το δοκιμάσω. Όποιος μπορεί ας το δοκιμάσει να μας πει! :P :lol:
Link to comment
Share on other sites

Με οπερα μπαίνει πάντως.. Είδα και μερικές φωτογραφίες και τρόμαξα... :p
Ναι με Opera μπαινει, αλλα θελει αλλαγη encoding σε καθε σελιδα που ανοιγω απο αυτο το site. Εκτος αν υπαρχει κανενα add-on για opera για αυτοματο encoding..
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχά :p Όντως πολύ καλό αυτό που λέτε!:D . Σε εμένα η σύνδεση με gint μέχρι 6 ώρες κράτησε και μετά άκουσα τον λογαριασμό (συγκεκριμένα μείον 62ευρώ και κάτι λεπτά)!Να μην μπαίνετε τις βραδυνές ώρες γιατί ούτε μισή ώρα δεν θα κρατήσει.
Link to comment
Share on other sites

Επισης δεν δουλευει καλα το Hi5. Δεν μπορω να κανω photo and profile comments και διαφορα αλλα.. Σε εσας λειτουργει μια χαρα;
Link to comment
Share on other sites

Επισης δεν δουλευει καλα το Hi5. Δεν μπορω να κανω photo and profile comments και διαφορα αλλα.. Σε εσας λειτουργει μια χαρα;

Δοκίμασε με άλλον browser, ίσως παίζει ρόλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia!exo to kaiser kai mpaino me wind plus kai opera mini mia xara!me ton kainourio opera 9.5 o,os tisperissoteres selides den tis anoigei!kserete ti mporei na ftaiei?

 

ετσι ειναι και στα uiq3 ο μαμα οπερα με wind wap δεν ανοιγει σχεδον καμια σελιδα εκτος απο μερικες wap βγαζει ενα <αποτυχια αναλυσης> μαλον δεν περναει απο τον προξυ μονο ο μινι παιζει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου ξαναγραψεις τι ρυθμισεις να κανω για να συνδεομαι σε hot-spots μεσω wifi; Πρεπει να τα εσβησε καποιος.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως μπορώ να δω τα mail μου στο hotmail? Συνδέομαι κανονικά στο msn. Έχω δοκιμάσει και με IE και FIREFOX (με το addon που βάζουμε) και OPERA με κανέναν δεν μπορώ να δω τα mail.

 

Βοήθεια κανείς???

Link to comment
Share on other sites

gogosbmx μόνο με firefox & με το plugin ''Force Content-Type'' μπορείς να δείς το hotmail σου. Δοκίμασε παραπάνω απο μία φορές να βάλεις το username & το password σου σε περίπτωση που σου βγάζει μήνυμα οτι ένα από τα δύο είναι λάθος. Εμένα μερικές φορές συνδέεται με την 2η ή 3η φορά. Ακολουθεί η απάντησή μου σε άλλο χρήστη για το ίδιο πρόβλημα.

 

navi55 exo XP. Gia modem xrhsimopoio ena Qtek 9100. Exeis dikio sta grafomena sou alla exo kanei login sto hotmail se allous 2 H/Y pou xrhsimopoiousan gia modem khnita tis Nokia (den thymamai poia). Opote pistevo oti tha douleuei & se allous. Sou grafo akribos ti ekana:

 

Parollo pou h selida https://login.live.com/ mou emfanizotan kanonika, den ekane login. Mou ebgaze mynhma oti exo lathos to username h to password. Otan thn prosthesa sto plugin tou firefox ''Force Content-Type'' mou ekane login alla sthn amesos epomenh selida pou se emena einai http://by114w.bay114.mail.live.com/ (ypotheto oti mporei na allazei se kapoion allo xrhsth) mou evgaze mhnyma lathous ''XML parsing error''. Prosthesa & auth sto plugin & ola ok. To mono provlhma einai oti kamia fora den dexetai me thn proth to password. mporei na xreiastoun 2-3 prospatheies. Elpizo na vohthisa.-

Qtek 9100 (Wizard) / HTC HD2 (Leo) / Xiaomi Hongmi (RedRice)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάει να συνδεθεί να βλέπω τα mail με τον firefox λέει να ενεργοποιήσω τα cookies. Τα έχω ενεργοποιήσει. Πρόσθεσα την σελίδα στις εξαιρέσεις το firefox αλλα τίποτα. Άλλη βοήθεια??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

εχω βαλει το wind plus στο κινητο και καταφερα να συνδεθω στο ιντερνετ απο το pc. Το προβλημα ειναι οτι το msn δεν συνδεεται γιατι βγαζει προβλημα με τον dns...Στο κινητο το ebuddy παιζει οκ! Απ οσο καταλαβαινω ο DNS Wind δεν μπορει να εξυπηρετησει το msn....Please help:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το μσν παίρνει ρυθμίσεις από τον ΙΕ. Θα πρέπει πρώτα να βάλεις proxy κλπ.. και μετά θα πας στην καρτέλα για προχωρημένους και θα τσεκάρεις την τελευταία επιλογή που λέει HTTP με χρήση διακομιστών μεσολάβησης.. κάπως έτσι γράφει.. δεν θυμάμαι ακριβώς!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...