Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sorry an ginomai koyrastikos file saitas alla eimai neos sto xwro twn smartphones.

pou einai kalytera na valw to programma gia na to kanw egatastasi apo mesa apo to kinito.

ennow se poio fakelo i den exei simasia.

kai pou ta kanei ta programata egatastasi to kinito?

sto program files opws sto pc mas?

δεν εχει σημασια που θα βαλεις το προγραμμα αρκει να το βρεις μετα για να το κανεις εγκατασταση ,στην διαδηκασια εγκαταστασης σε ρωταει το τηλ που θελεις να το εγκαταστησης στο τηλεφωνο η στη καρτα sd βαλτο εσυ στη καρτα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχει σημασια που θα βαλεις το προγραμμα αρκει να το βρεις μετα για να το κανεις εγκατασταση ,στην διαδηκασια εγκαταστασης σε ρωταει το τηλ που θελεις να το εγκαταστησης στο τηλεφωνο η στη καρτα sd βαλτο εσυ στη καρτα ;)

katevasa to tcpmp apo ti "xortastiki" ypografi sou kai prospathisa na to valw. einai ena arxeio to opoio an to kanw unzip me to winrar einai arketa arxeia symperilambanomenou

enos arxeiou setup.xml

 

dokimasa loipon na to valw mesa eite arxika prin to kseziparw opote itan ena arxeio

eite meta to unzip opote evala ola ta arxeia.

 

kai stis dyo loipon periptwseis pataw me to mple koumpi toy kinitou mesa apo ton file explorer se ola ta arxeia kai den ginetai tipota. ti kanw lathos?

 

sorry gia tin flyaria kai tin epimoni alla pisteya oti kati "pianw" apo pc gi auto alwste pira kai auto to kinito gia na to "peiraksw"... alla twra niwthw teleiws koutos!

 

eyharistw gia tin voithia anyway!

Link to comment
Share on other sites

το tcmp ειναι ενα rar με 4 προγραμματα μεσα ξεζιπαρισε το rar στο pc σου και μετα κανε εγκατασταση απο το pc σου ολα τα exe ξεκινοντας απο το tcpmp.smartphone.0.66e και μετα τα αλλα :)
Link to comment
Share on other sites

το tcmp ειναι ενα rar με 4 προγραμματα μεσα ξεζιπαρισε το rar στο pc σου και μετα κανε εγκατασταση απο το pc σου ολα τα exe ξεκινοντας απο το tcpmp.smartphone.0.66e και μετα τα αλλα :)

 

ki omws einai 20 arxeia meta to unzip kai kanena exe.

to katevasa apo to 3o group sou me titlo tcpmp player++patches.rar

 

o proigoumenos tropos pou eipa einai swstos?

copy past to arxiko arxeio sto fakelo storage tou kinitoy kai meta kanw klik panw tou me to ble koumpi mesa apo to kinito, mesa apo ton file explorer?

 

giati den leitourgei?

Link to comment
Share on other sites

ki omws einai 20 arxeia meta to unzip kai kanena exe.

to katevasa apo to 3o group sou me titlo tcpmp player++patches.rar

 

o proigoumenos tropos pou eipa einai swstos?

copy past to arxiko arxeio sto fakelo storage tou kinitoy kai meta kanw klik panw tou me to ble koumpi mesa apo to kinito, mesa apo ton file explorer?

 

giati den leitourgei?

καποιο λαθος κανεις ειναι ενα rar που εαν το ξεζιπαρις σου βγενει ενας φακελος με 4 αρχεια exe μεσα για δες το μηπως κατεβασες κατι αλλο/ :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

μα καλα τι εκανες το προγραμμα αυτο το εχω πανω απο 6 μηνες και δεν εχω προβλημα τι c***k εβαλες??

 

 

den evala *****.apla afto to serial gen pou exeis kai sto group sou!

mou kanei entiposi,tous esteila kai email kai perimeno na do ti tha mou apantisoun!(fisika den tous eipa gia *****,alla oti exo to trial kai de mou doulevei)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

""tin deftera pao gia tin 1.49 elliniki""

 

Diladi an to paw stin mororola tha mou valei tin 1.49 elliniki?

Einai mesa stin eggyhsh.. den pisteuw na plirwsw? xereis?

Poso kairo tha kratisoun to kinito?

 

1)nai

2)nai

3)den plironeis tipota

4)30 lepta(kanou ipomoni i allios pare kai ena kafe mazi sou)

 

gia perisotera avrio to proi tha pao gia to diko mou kai tha sas po!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

το εκανες απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση ??και σου κανει τα ιδια??

 

 

nai gamoto kai katharisa kai tin registry

i plaka einai oti sto pc tou aderfou mou doulevei

kai exoume akrivos tin idia sinthesi pc!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

το εκανες απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση ??και σου κανει τα ιδια??

nai saitas.. ekana ta panta... mono me ultrex den loustika.. les an to kanw na petyxei? xixixixi

pikra megali...

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

εαν το εχεις βγαλει και καθαρισες και την registry κοιτα να δεις εαν υπαρχει αυτο στο pc σου C:\WINDOWS\Prefetch και εκει μεσα ψαξε για το HSD 1.3.2 ******.EXE-3518FE9E.pf
Link to comment
Share on other sites

nai saitas.. ekana ta panta... mono me ultrex den loustika.. les an to kanw na petyxei? xixixixi

pikra megali...

το αρχειο smartfon.inf το ειχες απο καπου αλλου η το κατεβασες απο εμενα και απο που απο τα groups μου η απο το directory που εφτιαξα και εχει μεσα και το motorola upgrade wizard???

Link to comment
Share on other sites

εαν το εχεις βγαλει και καθαρισες και την registry κοιτα να δεις εαν υπαρχει αυτο στο pc σου C:\WINDOWS\Prefetch και εκει μεσα ψαξε για το HSD 1.3.2 ******.EXE-3518FE9E.pf

επεισης δες εαν εχει και 3 αρχεια RUTTENSOFT.EXE

Link to comment
Share on other sites

ta smartfon k ton wizard ta katevasa ap to directory sou..

Oso gia tin registry k ta alla den ta epsaxa.. tha ta kanw avrio k tha sou pw ti egine.. thanx pantws gia to endiaferon.. eisai Megalos..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

ki omws einai 20 arxeia meta to unzip kai kanena exe.

to katevasa apo to 3o group sou me titlo tcpmp player++patches.rar

 

o proigoumenos tropos pou eipa einai swstos?

copy past to arxiko arxeio sto fakelo storage tou kinitoy kai meta kanw klik panw tou me to ble koumpi mesa apo to kinito, mesa apo ton file explorer?

 

giati den leitourgei?

 

 

Αν έχει 20 ακαταλαβήστικα αρχεία και ένα setup.xml τότε έκανες unzip αρχείο .cab το οποίο κανονικά απλά αντιγράφεις σε κάποιο folder του κινητού σου και μετά το τρέχεις μέσα από το file manager. αλλά θα σου πρότεινα να διπλοτσεκάρεις το αρχείο γιατί 99% το tcpmp έρχεται σε exe μορφή την οποία τρέχεις από το Pc..

 

και ρε παιδιά μια παράκληση : αποφεύγετε όσο γίνεται τα greeklish γιατί (εκτός από αντιαισθητικά) κάνουν το search μέσα στο forum ΑΔΥΝΑΤΟ !!

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει 20 ακαταλαβήστικα αρχεία και ένα setup.xml τότε έκανες unzip αρχείο .cab το οποίο κανονικά απλά αντιγράφεις σε κάποιο folder του κινητού σου και μετά το τρέχεις μέσα από το file manager. αλλά θα σου πρότεινα να διπλοτσεκάρεις το αρχείο γιατί 99% το tcpmp έρχεται σε exe μορφή την οποία τρέχεις από το Pc..

 

και ρε παιδιά μια παράκληση : αποφεύγετε όσο γίνεται τα greeklish γιατί (εκτός από αντιαισθητικά) κάνουν το search μέσα στο forum ΑΔΥΝΑΤΟ !!

φιλε p4n0z ειναι 100% exe αρχειο το ξερω γιατι το εχω κατεβασει 100 φορες απο τα groups μου και δεν ειναι cab :) :)

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει το εξης ?

να γραφετε κατι π.χ ενα μηνυμα,και ξαφνικα να αρχιζει να γραφει μονο νουμερα ?

ουτε πιανει το * ωστε να αλλαξεις σε ελληνικα η αγγλικα ..

 

το μονο κολπο που εχω βρει και δουλευει συνηθως,ειναι να βγαινω αμεσα με το home στην homescreen,και αμεσως μετα με το xbar ξαναεπιλεγω την εφαρμογη του μηνυματος (ειχε μεινει ανοικτη) που εγραφα και ως εκ θαυματος με αφηνει να γραψω κανονικα !!!

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει το εξης ?

να γραφετε κατι π.χ ενα μηνυμα,και ξαφνικα να αρχιζει να γραφει μονο νουμερα ?

ουτε πιανει το * ωστε να αλλαξεις σε ελληνικα η αγγλικα ..

 

το μονο κολπο που εχω βρει και δουλευει συνηθως,ειναι να βγαινω αμεσα με το home στην homescreen,και αμεσως μετα με το xbar ξαναεπιλεγω την εφαρμογη του μηνυματος (ειχε μεινει ανοικτη) που εγραφα και ως εκ θαυματος με αφηνει να γραψω κανονικα !!!

ω ναι και μαλιστα οταν γραφω γρηγορα .τι να σου δεν ξερω τι φταιει παντως ενα εχω να πω <<microsoft windows :μηπως ειχατε κανενα προβλημα τωρα τελευταια?? :p :p >>

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο ξερει κανεις μηπως μπoρουμε να βρουμε μια rom ελληνικη για το mpx220 οποιαδηποτε version :worry: :worry:

 

mono o iassael μπορεί να βοηθήσει που έχει φίλο στη motorola!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που κοίταξα τον λογαριασμό της TIM διαπίστωσα ότι όταν στέλνω sms απτην εφαρμογή greek sms (από τις Greek Apps) μου χρεώνεται σαν 2 sms. Επίσης, όταν στέλνω μήνυμα το χωρίζει στα 2 δηλαδή ο παραλήπτης λαμβάνει 2 sms αντί του ενός. Μήπως έχω κάνει κάτι λάθος στην ρυθμίσεις;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα πάρω κι ργώ το mpx 220 μου την επόμενη Δευτέρα, αφού πρέπει να το πάρω από ote_shop και έχει μείνει μόνο ένα Χανιά, ένα Ηράκλειο κι ένα στη Νέζα Σμύρνη, αν θυμάμαι καλά, κι εγώ είμαι Θεσσαλονίκη...

 

Να σας ρωτήσω κάτι ακόμα που μου είπε και φίλος που το έχει; Λέει πως αν ανοίξει 5 εφαρμογές, γεμίζει η ram, το κινητό κολλάει απίστευτα, σέρνεται και το παράξενο είναι ότι ακόμα και να κλείσει κάποια εφαρμογή δεν αδειάζει καθόλου ram, αλλά είναι αναγκσμένος να κάνει restart! Ισχύει κάτι τέτοιο ή κάνει κάτι λάθος;

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

1)nai

2)nai

3)den plironeis tipota

4)30 lepta(kanou ipomoni i allios pare kai ena kafe mazi sou)

 

gia perisotera avrio to proi tha pao gia to diko mou kai tha sas po!

 

τελικα το πηγα για αναβαθμιση μου εβαλαν την 1.49 ελληνικη

αλλα επειδή είχαν δουλειά το πήγα στις 10:30 και τοπ πηρα στις 2

και δεν πλήρωσα τιποτα και δεν με ρώτησαν και για εγγύηση!!! :D

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηγα για αναβαθμιση μου εβαλαν την 1.49 ελληνικη

αλλα επειδή είχαν δουλειά το πήγα στις 10:30 και τοπ πηρα στις 2

και δεν πλήρωσα τιποτα και δεν με ρώτησαν και για εγγύηση!!! :D

πες μας διαφορες με την αρχικη rom που ειχες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...