Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα οσον αφορα το t9greek το εβαλα στο φακελο των windows και με το προγραμμα το δεχετε κανονικα αλλα υπαρχει ενα προβλημα οταν βαλεις το t9 για να λειτουργησει χρειαζετε restart ελα ντε που με καθε restart σβηνει το αρχειο t9greek απο το φακελο των windows .καμμια λυση εχετε, καμμια ιδεα ??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα οσον αφορα το t9greek το εβαλα στο φακελο των windows και με το προγραμμα το δεχετε κανονικα αλλα υπαρχει ενα προβλημα οταν βαλεις το t9 για να λειτουργησει χρειαζετε restart ελα ντε που με καθε restart σβηνει το αρχειο t9greek απο το φακελο των windows .καμμια λυση εχετε, καμμια ιδεα ??

 

αν το κάνεις "read only"?

Link to comment
Share on other sites

αν το κάνεις "read only"?

 

LOL, τo "windows" directory ειναι στο "volatile" κομματι της μνήμης οπότε οτιδήποτε ξένο υπάρχει εκεί μέσα σβήνεται με κάθε reboot ανεξαρτήτως attributes..

 

ούτως ή άλλως όμως τα settings των windows της moto δεν επιτρέπουν τη χρήση Τ9 για τους εξής λόγους:

 

α. το default IME (input method editor) των windows υπάρχει μέσα στο registry στο HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Layouts\e0010xxx όπου xxx η numeric representation της εκάστοτε χώρας (πχ 408 για ελλάδα, 409 για γερμανία, 809 αμερική κλπ) και αρχικά πρέπει να αλλάξει αυτό, το οποίο δεν μας αφήνει να το αλλάξουμε.

 

β. όλα τα προγράμματα - είτε είναι exe είτε dll που σηκώνονται κατευθείαν από το λειτουργικό πρέπει να είναι signed ακόμα και αν είναι ξεκλείδωτο το κινητό και το είδος του certificate αλλάζει ανάλογα με το είδος της εφαρμογής.. αν κάποιος βρει certificate για ΙΜΕ ή κάτι αντίστοιχο (δεν ξερω ακριβώς τις κατηγορίες των certificates) ας μου στείλει Pm να το δοκιμάσουμε.

 

Αυτά τα probs μας έχουν δέσει τα χέρια και ακόμα και στα QTEK - HTC του psybill που έχουν από τη μαμά Τ9 δεν παίζει το ελληνικό.. και παιδευτίκαμε πολύ και οι δύο, πόσο μάλλον στο mpx220 που δεν έχει Τ9 αλλά iTAP..

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Paidia sygnwmi alla mporei na xananaferomai sto idio thema. Alla exei kataferei kaneis na valei to destinator 3 sto mpx220??? Egw katevasa apo to emule kai ta 2 cd kai otan pataw install mu grafei "unknown processor type"..... kamia idea???
Link to comment
Share on other sites

εχω εγω το destination sp που ειναι για smartphones το εχω βαλει κανονικα και στο pc και στο κινητο αλλα θελει cr**k το οποιο δεν το εχω βρει ακομα .οσο για το destination 3 νομιζω οτι δεν κανει για το κινητο μας
Link to comment
Share on other sites

εχω εγω το destination sp που ειναι για smartphones το εχω βαλει κανονικα και στο pc και στο κινητο αλλα θελει cr**k το οποιο δεν το εχω βρει ακομα .οσο για το destination 3 νομιζω οτι δεν κανει για το κινητο μας

vrika ena ***** sto emule.... To katevazw.... 2 cd einai to sp???

Apo pu to katevases???

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται απαραίτητα Online το activation, βασικά άμα δεν έχεις την Memory Card που έρχεται μαζί με το Destinator δεν μπορείς να κάνεις online activation..

 

Το SP είναι για *S*mart*P*hones ενώ το 3 ή το (καινούριο που δεν θέλει activation) PN είναι για PDA's.

 

Τέσπα και εγώ έχω κατεβάσει 2-3 υποτιθέμενα cr@ck για το SP που τελικά ήταν για το 3. Δύσκολα θα βρείτε κάτι γιατί δεν υπάρχουν ιδιαίτερα "εργαλεία" ακόμα για smartphones και θέλει πάρα πολύ παίδεμα (μιλάω εκ πείρας..).

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εχει και το s****l μεσα

 

Ευχαριστώ φίλε μου!

Απλά έχω κατεβάσει ενα σκασμό prog απο τα site σου! Πολύ καλή δουλεία! :up:

 

Μια μικρή βοήθεια (με λίγα λόγια γιατί έχω πολύ καλη σχέση με τα pc, απλά στα smartphones είμαι πρωτάρης) για το πως τα βάζουμε; :confused:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εαν ειναι exe τα κανεις απο το pc σου εαν ειναι cab τοτε τα περνας μεσα στο τηλ και τα κανεις απο εκει .εαν θελεις λεπτομερειες πες μου
Link to comment
Share on other sites

paidia nomizw mporume na valoume kanonika ellinikia... Alla to dokimazw akoma... Etsi mipws mporei kapoios pu dn exei kanei flash to kinito tu na kanei post to arxiko mxip_lang.vol pu vrisketai mesa ston fakelo \storage\ ??? Nomizw pws auto periexei ta ellinika.... Euxaristw.....
Link to comment
Share on other sites

το αρχειο ειναι system και χρησιμοποιειται οποτε δεν νομιζω να γινεται copy paste......τωρα εαν μπορουν να αλλαχτουν οι παραμετροι του και να μην διαβαζεται ισως να παιξει αντιγραφη....δηλαδη ρωτας μηπως με αλλαγη του αρχειου με το αντιστοιχο ελληνικο να αλλαζει και η γλωσσα?καλη φαση θα ητανε......
Link to comment
Share on other sites

πες μου τι να κανω διοτι δεν μου το κανει copy paste

Sry... mu xefyge auto... Nomizw oti me to smartione mporeis na to epexergasteis.... mporeis na dokimaseis???

Link to comment
Share on other sites

ωραια το εβαλα το προγραμμα τι κανω τωρα???

dn thymamai k oute eimai sigouros giati dn eimai sto diko mu pc. pantws pas sto database editor.... k meta psaxto ligo.... Alliws tha sou pw aurio analytika....

Link to comment
Share on other sites

το ανοιγω και παω στο database explorer εκει μου ανοιγει το αρχειο σε 3 αλλα αρχεια το wetabase options το wetabaselabels και το filenamelang μπωρο να σωσω στο pc μου το καθε ενα ξεχωριστα και μονο σαν csv file δηλαδη μου το σωζει σαν ecxel αρχειο
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Έχετε φλασάρει την έκδοση 1.47 στο κινητό σας, είδατε καμια αλλάγη προς το καλύτερο/χειρότερο; Εγώ έχω από μαμα την 1.38 και σκεφτομαι αν αξίζει τον κόπο να την αναβαθμίσω ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

το ανοιγω και παω στο database explorer εκει μου ανοιγει το αρχειο σε 3 αλλα αρχεια το wetabase options το wetabaselabels και το filenamelang μπωρο να σωσω στο pc μου το καθε ενα ξεχωριστα και μονο σαν csv file δηλαδη μου το σωζει σαν ecxel αρχειο

file dn xerw... tha dw sto spiti k tha su pw aurio...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Έχετε φλασάρει την έκδοση 1.47 στο κινητό σας, είδατε καμια αλλάγη προς το καλύτερο/χειρότερο; Εγώ έχω από μαμα την 1.38 και σκεφτομαι αν αξίζει τον κόπο να την αναβαθμίσω ή όχι.

 

Να σου πω εγώ είδα προς το καλύτερο όταν από την 1.38 έβαλα την Ασιατική 3.46 με τον Windows media player 10 σαφώς καλύτερη ποιότητα ήχου.

Και είδα προς το χειρότερο όσο αναφορά τον ήχο με την 1.47 General.

ΑΛΛΑ με την 1.47 βελτιώνεται η απόκριση του κινητού, η αναμονή του

και διαχειρίζεται καλύτερα την μνήμη ram του κινητού.

 

:) :O

Τώρα κάνε ότι θές.

Όλες οι rom μπορείς να τις κατεβάσεις

από το http://www.surrealnetworks.com/default.asp

αφού γραφτείς πρώτα.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...