Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Egkatesthse to greeklang ths paragon, aki 8a exeis ellhnika. :p

 

Έχω μια απορία για τα αγγλικά WM2003SE. Έστω ότι έχω στο outlook επαφές με ελληνικούς χαρακτήρες, γίνονται κανονικά synch, και το search δουλεύει αν δεν έχει εγκατατασταθεί το Leng ??

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω μια απορία για τα αγγλικά WM2003SE. Έστω ότι έχω στο outlook επαφές με ελληνικούς χαρακτήρες, γίνονται κανονικά synch, και το search δουλεύει αν δεν έχει εγκατατασταθεί το Leng ??

 

Mia dokimh 8a se peisei.... ;)

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Mia dokimh 8a se peisei.... ;)

 

LOL :p :p , απλά έχω την ελληνική rom ακόμα και.. επειδή δεν υπάρχει πισωγύρισμα, η δοκιμή δεν είναι και τόσο απλή :cry: :cry:

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

LOL :p :p , απλά έχω την ελληνική rom ακόμα και.. επειδή δεν υπάρχει πισωγύρισμα, η δοκιμή δεν είναι και τόσο απλή :cry: :cry:

 

Meta thn anaba8mish, Egkatesthse to greeklang ths paragon, kai 8a exeis kanonika ellhnika., opws kai prin.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Την 1.47 την έβαλα την προηγούμενη βδομάδα.

Βελτιώνει την ταχύτητα του τηλεφώνου, την αυτονομία του αλλά

ο ήχος δεν είναι τόσο δυνατός όσο της κινέζικης 3.46 με τον wmp10.

 

Καλή είναι και Ελληνικά όπως έχει αναφερθεί με το Leng όπως

ακριβώς η Ελληνική rom.

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αυτό το λύσαμε! Τώρα μήπως έχει τύχει σε κανέναν να στείλει ένα "2πλο" μήνυμα σε μια καινούρια συσκευή, να του έρθει αναφορά παράδοσης, και το μήνυμα να μην το παραλάβει ο άλλος ποτέ? Εμένα μου έγινε 2-3 φορές.

 

Μήπως το κινητό που έστειλες τα μηνύματα είναι Sharp ?????

Στα κινητά αυτά δεν ξέρω τι γίνεται αλλά κ σε μένα δεν στέλνει.... :wacko: :wacko:

Εχω δοκιμάσει σε Siemens,Nokia,Sony-Εricsson κ σε όλα το μήνυμα πήγε κανονικά!!

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το greek apps και έχω 2 απορίες. 1ον υπάρχει καποιος τροπος να μπορείς να κάνεις shortcut το προγραμμα ετσι ώστε να μπορείς να το βρίσκεις αμέσως;

2ον δεν μπορεί να μου βει τον τηλ κατάλογο (ο οποίος βρισκεται στη sim)

 

1) Επιλεγεις το Greek Apps,μετά πας στο Greek SMS πατάς Μενού κ μετά Προσθήκη γρήγορης.... κάτι!!!! Επιλέγεις το πλήκτρο που θέλεις κ έγινε. :)

 

2) Πρέπει να αντιγράψεις τις επαφές στο κινητό.... Αυτό γίνεται με το προγραμματάκι m2simcopy.

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους καταρχειν υπαρχει περιπτωση να βρουμε το αρχειο t9greek το λεω αυτο γιατι με ενα προγραματακι που εχω ισως να μπορουμε να εχουμε t9 στο κινητο μας διαβασα καπου οτι το εχουν κανει με γερμανικα και ισπανικα .τελικα με το destinator sp το εχω βαλει αλλα ακομα ψαχνω το c**** οταν το βρω θα ενημερωσω εκτος και αν κανενας το εχει τοτε ας μου στειλει pm.
Link to comment
Share on other sites

paidia deite t vrika!!!

 

your camera quality will be better with this settings. especially snowy effect lower with this settings on your phone.

1. run regedit program

2. go to HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Arcsoft/Camera/

3. Set Contrast value 5 and Brightness value 6

then some values must be adding if there are values then just change it.

4. from menu command new value and pushing dword value name is Saturation value data is 3

5. from menu command new value and pushing dword value name is Hue value data is 5

6. from menu command new value and pushing dword value name is Sharpness value data is 3

7. restart your phone then you can test your camera now.

Link to comment
Share on other sites

1) Επιλεγεις το Greek Apps,μετά πας στο Greek SMS πατάς Μενού κ μετά Προσθήκη γρήγορης.... κάτι!!!! Επιλέγεις το πλήκτρο που θέλεις κ έγινε. :)

 

2) Πρέπει να αντιγράψεις τις επαφές στο κινητό.... Αυτό γίνεται με το προγραμματάκι m2simcopy.

 

1)

Molis egkatasthseis to mobile upgrade wizard

8a to breis sto directory c:\program files\Motorola Mobile Upgrade Wizard

 

Ευχαριστώ παιδες για τις απαντήσεις σας! :up:

Link to comment
Share on other sites

paidia deite t vrika!!!

 

your camera quality will be better with this settings. especially snowy effect lower with this settings on your phone.

1. run regedit program

2. go to HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Arcsoft/Camera/

3. Set Contrast value 5 and Brightness value 6

then some values must be adding if there are values then just change it.

4. from menu command new value and pushing dword value name is Saturation value data is 3

5. from menu command new value and pushing dword value name is Hue value data is 5

6. from menu command new value and pushing dword value name is Sharpness value data is 3

7. restart your phone then you can test your camera now.

Το έχεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Λοπόν μετά από 2 μέρες που έχω το τηλ μπορώ να πώ οτι έχω μείνει ευχαριστημένος. Εχω όμως κάποια παράπονα (εκτός απο τα ελληνικά sms με αγγλικό μενού):

1. Δεν μπορώ να βρώ που μπορείς να ρυθμίσεις της εσωτερικής οθόνης (contrast, brightness) ενώ υπάρχουν οι αντίστοιχες ρυθμίσεις για την εξωτερικη οθόνη.

2. Έχει μόνο 1 ξυπνητήρι (το οποιο δεν χτυπάει με το τηλ κλειστό :mad: ) όταν το Ε398 (και όλα τα Motorola) έχουν 5.

3. Το μενού με τις κλήσεις (αναπάντητες, εξερχόμενε και εισερχόμενες) είναι τακτοποιημένο με μια δικιά του εντελώς σειρά (όχι ο τελευταίος 1ος στην λιστα). Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να καταλάβω ποιος με κάλεσε τελευταίος.

4. Δεν μπορώ να κάνω reorder στο μενου.

5. Τα ακουστικά που έχει μέσα στη συκευασία είναι stereo όταν ακούς mp3;

 

Υπάρχει κανείς να μπορεί να μου δώσει κάποια απάντηση σε αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να κάνω την αναβάθμιση το firmware στο 1.47 και έχω μερικές απορίες:

1. Μαζί με το firmware θα ανβαθμιστούνε και τα windows?

2. Αν ναι, τότε φαντάζομαι οτι θα είναι μόνο αγγλικά. Πως θα μπορω να έχω και ελληνικά στο μενού?

3. Το ρολόι που μετράει το συνολικό χρόνο του κινητού μηδενίζεται?

4. Για να έχω ελληνικές καταχωρήσεις (αλφαβητικά ταξινομημένες στη μνήμη του τηλ μου) τι πρέπει να κάνω μετά το upgrade;

 

Έχετε υποψη σας οτι αυτό που θα ήθελα να πετύχω είναι ελληνικός κατάλογος (σωστα ταξινομημένος), ελληνικά sms (δεν με ενδιαφέρει Τ9) και αγγλικό μενου.

 

Ευχαριστώ για την βοηθειά και την υπομονή σας. :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι μαζεμένα...

- Αυτό το greeklang το κατεβάζουμε free από το site της Paragon ή από κάπου αλλού?

- Τελικά η ROM 1.47 είναι καλύτερη από την κινέζικη?

- Η κινέζικη με το greeklang έχει ελληνικά? Αν ναι θεωρώ σημαντικό ότι παίζει πιο δυνατά τους ήχους και άρα θα την προτιμήσω.

Ουφ! Τα είπα...

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

erase it Το μέγεθος του μηνύματός σας είναι μικρότερο από 10 χαρακτήρες. Θα σας παρακαλούσαμε να δημοσιεύετε μηνύματα με ουσιώδες περιεχόμενο και να αποφεύγετε τα μονολεκτικά σχόλια, εφόσον αυτό είναι δυνατό.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να κάνω την αναβάθμιση το firmware στο 1.47 και έχω μερικές απορίες:

1. Μαζί με το firmware θα ανβαθμιστούνε και τα windows?

2. Αν ναι, τότε φαντάζομαι οτι θα είναι μόνο αγγλικά. Πως θα μπορω να έχω και ελληνικά στο μενού?

3. Το ρολόι που μετράει το συνολικό χρόνο του κινητού μηδενίζεται?

4. Για να έχω ελληνικές καταχωρήσεις (αλφαβητικά ταξινομημένες στη μνήμη του τηλ μου) τι πρέπει να κάνω μετά το upgrade;

 

Έχετε υποψη σας οτι αυτό που θα ήθελα να πετύχω είναι ελληνικός κατάλογος (σωστα ταξινομημένος), ελληνικά sms (δεν με ενδιαφέρει Τ9) και αγγλικό μενου.

 

Ευχαριστώ για την βοηθειά και την υπομονή σας.

 

@JoeBar 1.όχι τα windows παραμένουν τα ίδια δλδ windows 2003SE.

2.Ελληνικά με το Leng της Paragon

3.Ναι

4.Θα βάλεις το Leng.

 

Όλα φτιάχνουμε με το Leng!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να κάνω την αναβάθμιση το firmware στο 1.47 και έχω μερικές απορίες:

1. Μαζί με το firmware θα ανβαθμιστούνε και τα windows?

2. Αν ναι, τότε φαντάζομαι οτι θα είναι μόνο αγγλικά. Πως θα μπορω να έχω και ελληνικά στο μενού?

3. Το ρολόι που μετράει το συνολικό χρόνο του κινητού μηδενίζεται?

4. Για να έχω ελληνικές καταχωρήσεις (αλφαβητικά ταξινομημένες στη μνήμη του τηλ μου) τι πρέπει να κάνω μετά το upgrade;

 

Έχετε υποψη σας οτι αυτό που θα ήθελα να πετύχω είναι ελληνικός κατάλογος (σωστα ταξινομημένος), ελληνικά sms (δεν με ενδιαφέρει Τ9) και αγγλικό μενου.

 

Ευχαριστώ για την βοηθειά και την υπομονή σας.

 

@JoeBar 1.όχι τα windows παραμένουν τα ίδια δλδ windows 2003SE.

2.Ελληνικά με το Leng της Paragon

3.Ναι

4.Θα βάλεις το Leng.

 

Όλα φτιάχνουμε με το Leng!

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! :)

 

Κατι ακόμα. Υπάρχει τρόπος να κάνω backup το firmware που έχει το τηλ μου έτσι ώστε να το γυρίσω σε default κατάσταση όποτε θελήσω;

Link to comment
Share on other sites

Λοπόν μετά από 2 μέρες που έχω το τηλ μπορώ να πώ οτι έχω μείνει ευχαριστημένος. Εχω όμως κάποια παράπονα (εκτός απο τα ελληνικά sms με αγγλικό μενού):

1. Δεν μπορώ να βρώ που μπορείς να ρυθμίσεις της εσωτερικής οθόνης (contrast, brightness) ενώ υπάρχουν οι αντίστοιχες ρυθμίσεις για την εξωτερικη οθόνη.

2. Έχει μόνο 1 ξυπνητήρι (το οποιο δεν χτυπάει με το τηλ κλειστό :mad: ) όταν το Ε398 (και όλα τα Motorola) έχουν 5.

3. Το μενού με τις κλήσεις (αναπάντητες, εξερχόμενε και εισερχόμενες) είναι τακτοποιημένο με μια δικιά του εντελώς σειρά (όχι ο τελευταίος 1ος στην λιστα). Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να καταλάβω ποιος με κάλεσε τελευταίος.

4. Δεν μπορώ να κάνω reorder στο μενου.

5. Τα ακουστικά που έχει μέσα στη συκευασία είναι stereo όταν ακούς mp3;

 

Υπάρχει κανείς να μπορεί να μου δώσει κάποια απάντηση σε αυτά;

Bump! :)

Link to comment
Share on other sites

paidia deite t vrika!!!

 

your camera quality will be better with this settings. especially snowy effect lower with this settings on your phone.

1. run regedit program

2. go to HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Arcsoft/Camera/

3. Set Contrast value 5 and Brightness value 6

then some values must be adding if there are values then just change it.

4. from menu command new value and pushing dword value name is Saturation value data is 3

5. from menu command new value and pushing dword value name is Hue value data is 5

6. from menu command new value and pushing dword value name is Sharpness value data is 3

7. restart your phone then you can test your camera now.

 

Νύχτωσε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είδες καμία διαφορά ??? :confused: :confused:

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...