Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@cv01302

 

Δεν υποστηρίζει τόνους το 220!

:0

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν με πολυενδιαφέρει το Τ9, ας είχε τόνους και εγώ θα τα έγραφα χειροκίνητα, δεν με πολυαπασχολεί.

Απλά είναι εκνευριστικό να γράφεις όλα τα ονόματα στις επαφές με ΚΕΦΑΛΑΙΑ (κάπως αντιαισθητικό), αλλά σίγουρα καλύτερα από το να βλέπω ονόματα χωρίς τόνους.... (το ίδιο ισχύει και για τα μηνύματα). Είναι και λίγο εκνευριστικό να πατάω δύο φορές το αστεράκι για να γράφω όλα με κεφαλαία, ήθελα να ήξερα δεν μπορώ να το ρυθμίσω να είναι έτσι από default κάθε φορά που γράφω καινούριο μήνυμα/επαφή? (δυστυχώς δεν χρειάζεται απάντηση..).

 

Μένει τώρα να πάρω και καμμιά 512άρα (αυτή από e-shop καλή είναι? ή να προτιμήσω κάποια άλλη?), και να δούμε τί γίνεται και με το destinator3 και το gps (αν και αυτό θα είναι κάτι μελλοντικό).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρε κάπου το μάτι μου στο http://www.surrealnetworks.com/DL_showall.asp?cat_id=44&parent_id=9&sub_name=ROM+Updates&parent_name=MPx220 την 1.47 rom unbranded. Πρέπει να την βαλανε χθες όπως βλεπω. Την εχει δοκιμάσει κανείς; Εχει WM10;
:alien: Στη γη για διακοπές...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει τον WMP 10 έχει τον 9 είναι πολύ καλή και σταθερή είναι

σαν την έκδοση της Cingular απλά δεν είναι branded και είναι για την

Ευρωπαική αγορά.

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πολυενδιαφέρει το Τ9, ας είχε τόνους και εγώ θα τα έγραφα χειροκίνητα, δεν με πολυαπασχολεί.

Απλά είναι εκνευριστικό να γράφεις όλα τα ονόματα στις επαφές με ΚΕΦΑΛΑΙΑ (κάπως αντιαισθητικό), αλλά σίγουρα καλύτερα από το να βλέπω ονόματα χωρίς τόνους.... (το ίδιο ισχύει και για τα μηνύματα). Είναι και λίγο εκνευριστικό να πατάω δύο φορές το αστεράκι για να γράφω όλα με κεφαλαία, ήθελα να ήξερα δεν μπορώ να το ρυθμίσω να είναι έτσι από default κάθε φορά που γράφω καινούριο μήνυμα/επαφή? (δυστυχώς δεν χρειάζεται απάντηση..).

 

Δυστυχώς το leng δεν κρατάει τη ρύθμιση. Για τα μηνύματα δεν υπάρχει σωτηρία, αλλά για τις επαφές γράφτες όπως να'ναι απ'το κιν και όταν θα κάνεις synch με το pc διόρθωσέ τες από το outlook.. Δουλεύει μια χαρα σε μένα ;) ;)

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπητοι συναδερφοι,κατι απλο(?)

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης,εχω ορισει καποιο ηχο σε καποιες επαφες,οταν με καλει καποια απο αυτες το κιν χτυπα πρωτα τον ηχο που εχω ορισει για ολες τις επαφες,σταματα κ μετα παιζει τον ηχο που εχω ορισει.Ετσι κανει σε ολους?

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την Ασιατική αναβάθμιση με τον wmp10 θα τα χάσεις!

 

Αν όμως το πας για αναβάθμιση σε μοτορόλα center και σου

περάσουν την ελληνική αναβάθμιση δεν θα τα χάσεις!

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου απαντήσει αν το ΜΡΧ έχει δυνατοτητα σταδιακά αυξανόμενης έντασης στον ήχο κλήσης?
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει αυτή την δυνατότητα!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω κατεβάσει πάρα πολλά προγραμματάκια και εφαρμογές, οι περισσότερες όμως έχουν κατάληξη ".exe".

Έχω δημιουργήσει φακέλους (π.χ. φάκελος "Progs") στο \storage\Application Data\ , και αν φορτώσω το Smart explorer και τρέξω κάποιο πρόγραμμα .exe μέσα στον φάκελο, μου λέει "access denied", ενώ με τον διαχειριστή αρχείων τίποτα δεν γίνεται (με τα .cab δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα).

Any ideas?

 

Ακόμα δεν έχω miniSD (αν επηρεάζει αυτό πουθενά..)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να τα εγκαταστήσεις από το pc μέσω activesync?

 

Για δοκίμασε και πες μας!

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

geia sas.pira prosfata to mpx220 kai eimai enthousiasmenos.Sintoma tha grapso ena full report.Mia aporia exo omos:Afou katevasa tiw rithmiseis wap kai internet apo to site tis motorola.gr kai sti sinexeia mpika ston explorer paratiro oti nai men katebazo istoselides alla tis ellinikes tis deixnei me alampournezikoys xaraktires.Pos diorthonetai ayto?Thanks.Stefos
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φανούν λίγο χαζές οι απορίες μα βαρέθηκα να ψάχνω μόνος μου!

 

1) Πώς βάζω δόνηση?

2) Πώς μεταφέρω αρχεία από το κινητό στον Η/Υ?

3α) Τί πρέπει να κάνω για να μπορώ να στείλω sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες αντί για 70 με τη χρήση unicode?

(Εάν απενεργοποιήσω τη χρήση unicode το μήνυμά μου εμφανίζεται στον παραλήπτη με τετράγωνα)

3β) Τ9 μπορώ να έχω?

 

Αυτά βασικά. Όποιος μπορεί ας μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις το language extender της paragon. ετσι κι αλλιως αυτο το προγραμμα δεν χρησιμοποιει και η ελληνικη motorola για τα τηλεφωνα της?? ετσι θα μπορεις να γραφεις ελληνικα, αλλα και θα εχεις ελληνικο μενου.

αυτο τουλαχιστον εχω καταλαβει εγω...

αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος που εχει Motorola!!

 

Θελω να κανω μια ερώτηση πάνω σε αυτό. Απο ότι έχω καταλάβει το ΜΡΧ δεν υποστηρίζει ελληνικά στο μενού και στα sms?

Το πρόγραμμα είναι έυκολο να το βρεις και να το περάσεις στο τηλέφωνο? Και αν ναι είναι δωρεάν? Αν όλες οι προηγούμενες απαντήσεις είναι θετικές μπορείς με το πρόγραμμα αυτο να έχεις αγγλικό μενου αλλά να γράφεις sms στα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα το 220 είναι φοβερό τηλέφωνο, πιο μικρό, πιο όμορφο

σε γενικές γραμμές πολύ καλύτερο από το 6260.

 

Προχώρα, προχώρα σε θέλει όλη χώρα!

Ολεεεε!

Και ότι χρειαστείς εμείς εδώ είμαστε!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερώτηση πάνω σε αυτό. Απο ότι έχω καταλάβει το ΜΡΧ δεν υποστηρίζει ελληνικά στο μενού και στα sms?

Το πρόγραμμα είναι έυκολο να το βρεις και να το περάσεις στο τηλέφωνο? Και αν ναι είναι δωρεάν? Αν όλες οι προηγούμενες απαντήσεις είναι θετικές μπορείς με το πρόγραμμα αυτο να έχεις αγγλικό μενου αλλά να γράφεις sms στα ελληνικά?

 

Λάθος κατάλαβες! :lol: :lol: :lol:

Λοιπόν, αν αγοράσεις το 220 από το πλαίσιο, γερμανό, κ.τ.λ. δηλαδή από

την Ελλάδα τότε θα έχει το Ελληνικό firmware και θα έχεις ελληνικά

και στο μενού και στα μηνύματα. Τα μηνύματα όμως θα τα στέλνεις με

70 χαρακτήρες χρησιμοποιώντας την ενσωματωμένη εφαρμογή αποστολής sms, για αυτό θα βάλεις την εφαρμογή της Motorola (Greek Apps) και θα

τα στέλνεις κανονικά με 160 χαρακτήρες ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ούτε μικρά, ούτε μεσαία ούτε με τόνους (έχω ακούσει πολλά κουλά...)

 

Ναι είναι πολύ εύκολο να το βρεις το σημαντικό είναι το βρεις σπασμένο

και επίσης είναι πολύ εύκολο να το περάσεις στο κινητό, το ανοίγεις από το

πισί και εγκαθίσταται στο τηλέφωνο μέσω του activesync.

 

Και ναι μπορείς να έχει Αγγλικό μενού βάλεις δλδ την ασιατική rom με τον

wmp10 και βάζεις μια άλλη εφαρμογή που την λένε Interkeys που την βγάζει

η ίδια εταιρία που που βγάζει και το Leng το πρόγραμμα για τα ελληνικά

(η Paragon)

 

Το πρώτο πρόγραμμα ο έχω σπασμένο (το Leng δηλαδή), για το άλλο δεν

έχω βρει κρακ. Όποιος ενδιαφέρεται p.m. me... (Μην πλακώσετε τα p.m. :p :D )

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φανούν λίγο χαζές οι απορίες μα βαρέθηκα να ψάχνω μόνος μου!

 

1) Πώς βάζω δόνηση?

2) Πώς μεταφέρω αρχεία από το κινητό στον Η/Υ?

3α) Τί πρέπει να κάνω για να μπορώ να στείλω sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες αντί για 70 με τη χρήση unicode?

(Εάν απενεργοποιήσω τη χρήση unicode το μήνυμά μου εμφανίζεται στον παραλήπτη με τετράγωνα)

3β) Τ9 μπορώ να έχω?

 

Αυτά βασικά. Όποιος μπορεί ας μου απαντήσει.

 

Η δικαιολογία βαρέθηκα να ψάχνω μόνος μου δεν μου αρκεί...

Τέλος πάντων, επειδή βαριέμαι αφάνταστα και έχω πάρει σβάρνα τα

fora εσωτερικού και εξωτερικού θα σου απαντήσω, αν και με μια απλή

ανάγνωση του manual θα σου είχαν λυθεί όλες οι απορίες εκτός από την 3α...

 

1) Δόνηση: Πας settings,profiles,normal,edit,ring type (Vibrate and ring),Alarm type (Vibrate and sound), Notification type (Vibrate and sound)

 

2) Πως τα μεταφέρεις χρυσέ μου γιε κύριε λέισον πιο... βάζεις το καλώδιο

usb στο πισι, μετά βάζεις την άλλη άκρη στο τηλέφωνο και είσαι οκ.

Μετά εγκαθιστάς το ms activesync είναι μέσα στο κουτί σκίζεις προσεχτικά την ζελατίνα βγάζεις το cd και μετά εγκαθιστάς το MS activesync. Τώρα εφόσον έχει αναγνωρίσει το πισί το κινητό σου έφτιαξες ένα καινούργιο σχέση ανάμεσα στο πισί και το κινητό πατάς στο activesync εκεί που λέει

explore και βλέπεις κανονικά τους φακέλους του κινητού σου. Τώρα μπορείς να μεταφέρεις τα πάντα από το κινητό στο πισί και από το πισί στο κινητό.

 

3α) Με την εφαρμογή Greek Apps:http://www.myphone.gr/software/file-285.html

 

3β) Τι είπε ο Μεταξάς;;; ΟΧΙ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μάνο ευχαριστώ και για το χρόνο σου και για τη βοήθειά σου αν και όντως είχα ψάξει. Σήμερα κοίταξα το manual και δεν είδα κάτι που θα μπορούσε να μειώσει τις απορίες μου. Για την 2η απορία, δηλ τη μεταφορά ενώ μπορώ να μεταφέρω από το pc στο κινητό δεν μπορώ από το κινητό στο pc και γιαυτό και έστειλα εδώ. Έλεγα μήπως υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία. Αναλυτικότερα, ενώ δείχνει να τα μεταφέρει από το κινητό στο pc μετά το τέλος της μεταφοράς ο φάκελος είναι κενός και ακούγεται ο προειδοποιητικός ήχος των windows.

 

Τέλος, λυπάμαι που θα στο πω επειδή βοήθησες και εμένα και απόσο έχω δει και άλλα παιδιά μα η δικαιολογία βαριέμαι να ψάχνω είναι άκρως επαρκής. Επιπρόσθετα, τέτοια ήταν τα σχόλια που θα ήθελα να αποφύγω και γιαυτό ενώ έχω βδομάδες αυτές τις απορίες δεν έστελνα. Και τέλος, αυτός νομίζω ότι είναι ο σκοπός και του forum και του συγκεκριμένου topic. Να λύνει απορίες είτε για τη λειτουργία του κινητού είτε για τις δυνατότητές του. Και να γλυτώνει χρόνο σε όσους δεν έχουν να σκοτώσουν (και δεν εννοώ εμένα -εγώ έψαξα κιόλας, ανεξάρτητα με το τί πιστεύεις ή όχι). Μην το θεωρήσεις σαν προσβολή γιατί δεν έχω το δικαιώμα να σε προσβάλλω ιδιαίτερα εφόσον δεν σε ξέρω. Σευχαριστώ και πάλι.

 

ΥΓ:Συγγνώμη για το μέγεθος του post.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...