Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3erei kaneis pou 8a bro efarmoges kai ti efarmoges mporo na peraso sto mx220 (8elo to tvremove,kana msn,kai an pezei kana programa san to norton lol ):LOl

tosa lefta gia kagkela

tosa kagkela gia ta lefta

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

3erei kaneis pou 8a bro efarmoges kai ti efarmoges mporo na peraso sto mx220 (8elo to tvremove,kana msn,kai an pezei kana programa san to norton lol ):LOl

 

Msn εχουν τα 2003, antivirus υπαρχει απο την trendmicro και remote controler για tv δεν υπαρχει, ουτε θα υπαρξει(υπαρχει ομως remote controler για διαφορες εφαρμογες που τρεχουν στο pc και δουλευει μεσω bt). Γενικα ψαξε εφαρμογες για windows mobile 2002-2003 αλλα να ειναι για smartphone οχι για ppc.

Link to comment
Share on other sites

Kalo Mhna se olous kai oles,

 

San ypopsifios agorasths (8a to exw to apogeyma me syndesh Tim, brhka mia kartoula fthnh ,ayth edw,http://www.infowin.gr/product_info.php?cPath=1_114_112&products_id=1032

 

Lete na exw kapoio Problhma;;

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

mporite na mou pite ti periexi to kouti tou motorola mx220 (exei kalodio sindesis cd fiki gia to tilefono)??? ayta edo enoo a kai ti efarmoges dexete jar jad mpori na tre3ei?????????????????????????????????????

tosa lefta gia kagkela

tosa kagkela gia ta lefta

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ανάμεσα στο v3 και στο mpx220

ποιο να πάρω

ξέρω καμια σχέση το ένα με το άλλο αλλα το ένα ειναι smartphone ενω το άλλο είναι πολύ όμορφο!

 

ποιο λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Re paides exo vodafone cu..Ginete na mpaino internet se kanonikes istoselides..Meres to paleuo tora...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

το κινητο λέω να το παραγγείλω απο την nomatica (http://www.nomatica.gr/telephone/mpx220GR.htm)

λέτε να εχει αγγλικό menu?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ανάμεσα στο v3 και στο mpx220

ποιο να πάρω

ξέρω καμια σχέση το ένα με το άλλο αλλα το ένα ειναι smartphone ενω το άλλο είναι πολύ όμορφο!

 

ποιο λέτε?

Το V3 θεωρείται βάσει των δυνατοτήτων του λίγο ξεπερασμένο... Σε ομορφιά και το mpx220 δεν είνα άσχημο...

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι απο δυνατότητες ειναι ως πολύ ξεπερασμένο! αλλα είναι πολύ όμορφο ρε γαμώτο!

 

με βλέπω για το mpx220 ..... εσεις που το έχετε, ειναι χοντρό? σε σχέση με άλλα αναδιπλούμενα πως είναι( 1η φορά θα πάρω αναδιπλούμενο και θα μου φανεί κάπως)

Link to comment
Share on other sites

το κινητο λέω να το παραγγείλω απο την nomatica (http://www.nomatica.gr/telephone/mpx220GR.htm)

λέτε να εχει αγγλικό menu?

 

όχι μόνο Αγγλικό αλλά Γαλλικό Γερμανικό Και το μάνϊουαλ θα είναι μόνο στα Γαλλικά,ρώτα τους γιά να σιγουρευτής ;)

Link to comment
Share on other sites

Re paides exo vodafone cu..Ginete na mpaino internet se kanonikes istoselides..Meres to paleuo tora...

έχεις ζητήσει από την Βόντα να ενεργοποιήση την παροχή; :)

Link to comment
Share on other sites

ναι απο δυνατότητες ειναι ως πολύ ξεπερασμένο! αλλα είναι πολύ όμορφο ρε γαμώτο!

 

με βλέπω για το mpx220 ..... εσεις που το έχετε, ειναι χοντρό? σε σχέση με άλλα αναδιπλούμενα πως είναι( 1η φορά θα πάρω αναδιπλούμενο και θα μου φανεί κάπως)

 

καταρχή πάρε ότι σου αρέσει εσένα δεύτερο είναι τι ίδιο πάχος με τα αντίστοιχα κινητά τρίτον το Ραίϊζορ με χαλάει το

''πλάτος του'' δέν μπορούσε να τα χωρέσει όλα και το έκανε ποιό πλατύ αμ τα 5ΜB πού το βάζεις άνθρωπος είσαι ψαγμένος τι θα πρωτοαποθηκεύσης; το RAZOR είναι '' Fashion victim'' ;)

Link to comment
Share on other sites

έχεις ζητήσει από την Βόντα να ενεργοποιήση την παροχή; :)

Fisika..Exei vrei kaneis akri???

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή γιά να καταλάβω πληκτρολογής την σελίδα στον ιντερνετ εξπλόρερ http//:http://www.myphone.gr

και δέν ανοίγει;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα κι απο εμένα. Αξίζει να το πάρω για αλλαγή (μια ζωή symbian είχα)? Παίζει mp3 για ήχους κλήσης? Είναι γρήγορο το μενού σε σχέση με το 6680?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα κι απο εμένα. Αξίζει να το πάρω για αλλαγή (μια ζωή symbian είχα)? Παίζει mp3 για ήχους κλήσης? Είναι γρήγορο το μενού σε σχέση με το 6680?

επειδή και εγώ από σύμπιαν πήγα α)είναι σφενδόνα β)παίζει μπ3 γιά ήχους γ)παίζει και wma,wmv,asf,wav,3gp,mp3 κ.α.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες αξίζει !!!!!!!

το έχω εδώ και μια βδομάδα και είναι το κάτι άλλο. Για πολύ ψαγμένους, να παιδεύεσαι με τις ώρες για να το ρυθμίσεις και να μη το βαριέσαι. Κάνει τα symbian να φαίνονται απλά τηλεφωνάκια. (Και σας το λέει ένας φανατικός (πρωην) της symbian). Αν εξαιρέσεις την φτωχή κάμερα είναι ότι καλύτερο. Ο φορητός μου έχει ήδη αρχίσει να πιάνει σκόνες......

iMac 20" intel, iBook G3 12", HTC P3300, Nokia 9300, Nokia 9110i, Νokia 7650 και ...επιτέλους.. iPhone...αυτά τα λίγα
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή γιά να καταλάβω πληκτρολογής την σελίδα στον ιντερνετ εξπλόρερ http//:http://www.myphone.gr

και δέν ανοίγει;

Auto akrivos ennow..Exei kataferei kaneis tipota???

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από το δικό μου mpx220 που το αγόρασα το σάββατο. Καταρχήν πήρα το μαύρο μοντέλο με rom 1.360 Ο γερμανός φέρνει πλέον μόνο το καφέ μοντέλο (και λίγα κομμάτια) το οποίο φάινεται να είναι πιο τελευταίο και πιθανόν να έχει και πιο τελευταία rom. Επίσης στο ελληνικό site της motorola δείχνουν το καφέ μοντέλο οπότε ίσως να δυσκολευτεί ένας μελλοντικός αγοραστής να βρει το μαύρο ή το ασημί.

Το κινητό τώρα, είναι κουκλί, και πάει σφαίρα με εξαίρεση την πρώτη φορά που θα το ανοίξεις - υποθέτω παρόμοια καθυστέρηση θα έχει και στο hard reset.

Έχει διάφορα ωραία μέσα, θέλει αρκετό ψάξιμο για να σεταριστούν όλα όσα μπορεί να σετάρει κανείς, και το ελληνικό manual που περιέχει η συσκευασία είναι κατά τη γνώμη μου ελλιπές και δεν βοηθάει πολύ.

Η κάμερα τραβάει ικανοποιητικά σε πολύ φως (ακόμα κι αν είναι φως δωματίου) αλλά είναι άχρηστη σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού (καμία διαφορά ακόμη κι αν χρησιμοποιήσεις το φλας).

Ο ήχος του είναι αρκετά δυνατός -δεν κουδουνάει όπως τα nokia βέβαια- αλλά δεν νομίζω να χάσει κανείς τηλεφωνήματα. Αν για ring tone βάλετε κάποιο mp3 προσέξτε απλά να είναι γραμμένο δυνατά. Παρεπιπτόντως έχει φοβερή αναπαραγωγή ήχου, που την εκτιμάς καλύτερα με τα στερεοφωνικά ακουστικά (το ελληνικό manual γράφει λανθασμένα ότι είναι μονοφωνικά).

Η συσκευασία που δίνει η ΤΙΜ έχει μέσα το κινητό, τον φορτιστή, τα στερεοφωνικά ακουστικά, το USB καλώδιο για τη σύνδεση με υπολογιστή, το manual και το cd με το software activesync

Προβλήματα έχω με τα ελληνικά (δεν μπορώ να γράψω ελληνικά με τίποτα), με το speed dial (βάζω αριθμούς και όταν τους καλώ λέει "empty position") και με το outlook το οποίο παίρνει τα ελληνικά ονόματα επώνυμο-όνομα σαν lastname (προφανώς δεν καταλαβαίνει το space όταν έχει πληκτρολογηθεί με ελληνικό πληκτρολόγιο).

Επίσης ακόμα δεν ξέρω πώς να βλέπω ποιές εφαρμογές έχω αφήσει ανοικτές να τρέχουν όταν έχω γυρίσει στη home screen, και πώς κλείνω τον media player (δεν έχει πουθενά κάποιο exit).

Τέλος μου έκανε ένα μικροκόλλημα -δεν μπορούσα να μπω στο μενού sounds, έλεγε "error"- και έκανα ένα soft reset, αλλά ήταν εντελώς ανώδυνο (μην ξεχνάμε ότι τρέχει microsoft windows).

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγορά, ψάχνω ακόμα τα σεταρίσματα, ψάχνω να κατεβάσω software (υπάρχει notepad ή άλλος editow για windows SE ; ) και λέω να ψάξω να φτιάξω και τίποτα εγώ μιας και ασχολούμαι με

Link to comment
Share on other sites

Auto akrivos ennow..Exei kataferei kaneis tipota???

 

Intenet explorer>press>menu>Γραμμή διεύθυνσης>http://www.myphone.gr :)

 

εγώ έτσι βάζω τις διευθύνσης εάν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι άλλο δέν ξέρω :)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από το δικό μου mpx220 που το αγόρασα το σάββατο. Καταρχήν πήρα το μαύρο μοντέλο με rom 1.360 Ο γερμανός φέρνει πλέον μόνο το καφέ μοντέλο (και λίγα κομμάτια) το οποίο φάινεται να είναι πιο τελευταίο και πιθανόν να έχει και πιο τελευταία rom. Επίσης στο ελληνικό site της motorola δείχνουν το καφέ μοντέλο οπότε ίσως να δυσκολευτεί ένας μελλοντικός αγοραστής να βρει το μαύρο ή το ασημί.

Το κινητό τώρα, είναι κουκλί, και πάει σφαίρα με εξαίρεση την πρώτη φορά που θα το ανοίξεις - υποθέτω παρόμοια καθυστέρηση θα έχει και στο hard reset.

Έχει διάφορα ωραία μέσα, θέλει αρκετό ψάξιμο για να σεταριστούν όλα όσα μπορεί να σετάρει κανείς, και το ελληνικό manual που περιέχει η συσκευασία είναι κατά τη γνώμη μου ελλιπές και δεν βοηθάει πολύ.

Η κάμερα τραβάει ικανοποιητικά σε πολύ φως (ακόμα κι αν είναι φως δωματίου) αλλά είναι άχρηστη σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού (καμία διαφορά ακόμη κι αν χρησιμοποιήσεις το φλας).

Ο ήχος του είναι αρκετά δυνατός -δεν κουδουνάει όπως τα nokia βέβαια- αλλά δεν νομίζω να χάσει κανείς τηλεφωνήματα. Αν για ring tone βάλετε κάποιο mp3 προσέξτε απλά να είναι γραμμένο δυνατά. Παρεπιπτόντως έχει φοβερή αναπαραγωγή ήχου, που την εκτιμάς καλύτερα με τα στερεοφωνικά ακουστικά (το ελληνικό manual γράφει λανθασμένα ότι είναι μονοφωνικά).

Η συσκευασία που δίνει η ΤΙΜ έχει μέσα το κινητό, τον φορτιστή, τα στερεοφωνικά ακουστικά, το USB καλώδιο για τη σύνδεση με υπολογιστή, το manual και το cd με το software activesync

Προβλήματα έχω με τα ελληνικά (δεν μπορώ να γράψω ελληνικά με τίποτα), με το speed dial (βάζω αριθμούς και όταν τους καλώ λέει "empty position") και με το outlook το οποίο παίρνει τα ελληνικά ονόματα επώνυμο-όνομα σαν lastname (προφανώς δεν καταλαβαίνει το space όταν έχει πληκτρολογηθεί με ελληνικό πληκτρολόγιο).

Επίσης ακόμα δεν ξέρω πώς να βλέπω ποιές εφαρμογές έχω αφήσει ανοικτές να τρέχουν όταν έχω γυρίσει στη home screen, και πώς κλείνω τον media player (δεν έχει πουθενά κάποιο exit).

Τέλος μου έκανε ένα μικροκόλλημα -δεν μπορούσα να μπω στο μενού sounds, έλεγε "error"- και έκανα ένα soft reset, αλλά ήταν εντελώς ανώδυνο (μην ξεχνάμε ότι τρέχει microsoft windows).

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγορά, ψάχνω ακόμα τα σεταρίσματα, ψάχνω να κατεβάσω software (υπάρχει notepad ή άλλος editow για windows SE ; ) και λέω να ψάξω να φτιάξω και τίποτα εγώ μιας και ασχολούμαι με

Όσον αφορά το speed dial απλά ήταν λάθος οι οδηγίες του manual. Το αγγλικό manula έχει τις σωστές οδηγίες "κρατάμε πατημένο το τελευταίο νούμερο του αριθμού speed dial" αντί να πατήοσυμε το # για να πάρουμε τηλέφωνο. Στο outlook έκανα εγώ λάθος, δεν είχα χωρίσει σωστά τα ονόματα των contacts σε first name, last name. Mόλις το έκανα αυτό με το επόμενο sync όλα διορθώθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Οχι.

 

Αληθεια το mpx220 ποση ελευθερη μνημη(storage) εχει?

 

Κυκλοφορισε ο tcpmp (betaplayer) που παιζει επιτελους ηχο amr και 3gp με ηχο ΑΨΟΓΑ, το site http://www.tcpmp.org μολις αρχισε να λειτουργει και συντομα απο τι ειδα θα κυκλοφορισουν skins και visualizations κατι που ελειπε απο τον παλιο betaplayer.

άψογο το προγραμματάκι κατέβασα και plugins gia ac3 ffmpeg και παίζει άψογα. επιτέλους βγήκε αυτό και ξεφορτώθηκα pv-player και την παντέτα μέσω mms για τα amr. και πάλι άψογο........

Link to comment
Share on other sites

tromero to kinitaki.

ki apo mpataria mia xara.Mp3 player skizei,menei na brw mia kartoula.to mono problhma pou exw einai pws den mporw na brw pws na pai3ei mp3 h wma sta mhnhmata.mono wav mporw na balw alla einai polu megala se meje8os.kaneis kamia idea ? mhpws kanw kati la8os?

Link to comment
Share on other sites

h bataria tou me exei provlimatisei,

h 1h pavla eksafanizetai meta apo 1-2 wres

h 2h meta apo 1-2 meres

h 3h & 4h meta apo 1-2 lepta

To auto keylock mou kolouse to systhma poly syxna kai to ebgala

Επίσης ακόμα δεν ξέρω πώς να βλέπω ποιές εφαρμογές έχω αφήσει ανοικτές να τρέχουν όταν έχω γυρίσει στη home screen, και πώς κλείνω τον media player (δεν έχει πουθενά κάποιο exit).

To xBar2.0 sou dinei thn dynatothta na elenxeis ta programmata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...