Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο, θέλω αφού το δοκιμάσεις να μου πεις μερικές πληροφορίες για την οθόνη (χρώματα, και γενικά εμφάνιση), όπως επίσης και αν ο ήχος των mp3 είναι καλος (και σαν ήχος κλήσης αλλά και απο τα ακουστικά)

 

Και οτι άλλο παρατιρήσεις γράψτο...

Α, δεν σας είπα τα νέα απο το πλαίσιο, αναβολή επ αόριστο μου είπαν...

Αν είναι ευχαριστα τα νέα απο τον geovass θα το πάρω απο το expansys...

 

Λοιπον μετα απο μια μερα αρκετης χρησης το εβαλα παλι να φορτησει!

Η καμερα φαινετα αρκετα καλη και γρηγορη.

Ο ηχως κλησης (εξαρταται και απο τον ηχο βεβαια) ειναι αρκετα δυνατος που μερικες φορες με τρομαζει οταν χτυπαει!

Η Οθονη ειναι πολυ φωτεινη και ...γεματο χρωματα!

mp3 τα παιζει μια χαρα ο Media Player.

 

Αυτο που δεν εχω καταλαβει ακομα ειναι γιατι δεν με αφηνει να βαλω μερικα *.mid ή *.wav ή mp3 για ηχους κλησης! Αλλα τα παιζει και αλλα οχι! (Σαν ηχο κλησης παντα λεω!!)

Το ακουστικο κανει ενα μικρο φυσιματακι αμα το εχεις στο max του, αλλα δεν ειναι ενοχλητικο.

Το design του ειναι ολα τα λεφτα. Το χρωμα που αλλαζει οπως το κοιτας στο φως απο μαυρο σε γκρενα κλευει την παρασταση.

 

Κατι που δεν εχω καταλαβει πως δουλευει ειναι με το car kit. :wacko: Το βλεπει κανονικα και γρηγορα, αλλα μετα απο μια φορα που θα χτυπησει ΚΛΗΣΗ...απανταει μονο του ! Αυτο ειναι ενοχλητικο εαν δεν θελεις να παρεις την κληση. Πηγα στα profil αλλα δεν ηταν επελεγμενο το Car ή το Handsfree profil, αλλα το NORMAL. :O που στο NORMAL δεν εχει επιλογη για αυτοματη απαντηση.

 

Καποια στιμη του εκανα και ενα Hard reset, απλα για να δω πως θα τα απει και ολα πηγαν ρολοι. Δεν εχασα καμια εφαρμογη απο αυτες που ειχε μεσα οταν μου ηρθε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα συμφωνησω με τον geovass, το κινητακι ειναι απαιχτο, εχω ηδη παρει 2 κοματια. Ειναι πανεμορφο και η καμερα του ειναι σιγουρα κατα πολυ καλυτερη απο το imate jam που ειχα :)
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τον geovass, το κινητακι ειναι απαιχτο, εχω ηδη παρει 2 κοματια. Ειναι πανεμορφο και η καμερα του ειναι σιγουρα κατα πολυ καλυτερη απο το imate jam που ειχα :)

kala 2 komaqtia ti ta kaneis mai mera to ena kai mia to allo

Link to comment
Share on other sites

Η Οθονη ειναι πολυ φωτεινη και ...γεματο χρωματα!

 

Η οθονη ειναι καλη?Καλυτερη απο αυτη του Sharp?/Γιατι με 65,536 χρωματα και αυτα τα pixel που εχει μου φαινεται χαλια..δεν ξερω για πες τη γνωμη σου....Και κατι ακομα ξερει κανενας σιγουρα αν το bluetooth 1.2 υποστηριζει 100 μετρα εμβελεια (sxg75)????

Link to comment
Share on other sites

kala 2 komaqtia ti ta kaneis mai mera to ena kai mia to allo

ta efera apo Agglia, ena gia mena kai ena gia ton ksaderfo mou, o opoios pire telika p910i, gia afto poulaw to ena apo ta dyo (des tin ypografi mou) plirws ellinopoiimeno (TO MONADIKO AFTI TI STIGMI STIN ELLADA ME PLIRWS ELLINIKO MENU) :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες όμως αν γράφει ελληνικά στα μηνύματα και γενικά στον κατάλογο κλπ. Επίσης το expansys το έχει 420 το μαύρο και 400 το ασημένιο και με τα μεταφορικά βγαίνει το μαύρο 450. Γιατί να το πάρει κάποιος από εσένα? Επίσης έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση (λογικά ναι)?
Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες όμως αν γράφει ελληνικά στα μηνύματα και γενικά στον κατάλογο κλπ. Επίσης το expansys το έχει 420 το μαύρο και 400 το ασημένιο και με τα μεταφορικά βγαίνει το μαύρο 450. Γιατί να το πάρει κάποιος από εσένα? Επίσης έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση (λογικά ναι)?

οταν λεω πληρως ελληνικο μενου, εννοω πληρως ελληνικο μενου(μενου, μηνυματα, επαφες, τα παντα)! καιγω απο Αγγλια το πηρα οπως καισυ αν το παρεις απο expansys,η μονη διαφορα ειναι οτι τα δικα μου ειναι εντελως ελληνικα κι οχι αγγλικο interface και greek apps για να γραφεις μηνυματα και επαφες

:D Και ναι η εγγυηση ειναι πανευρωπαικη ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας παρακαλω καντε ενα μινι review που να λετε τα + και τα -χωρις προκαταλειψη γι αυτους που θελουν να το αγορασουν με θεματα

 

1)καμερα ποιοτητα

2)οθονη χρωματα ποιοτητα

3)ηχοι ποιοτιτα ηχειου

4)σημα κεραιας

5)μπαταρια αυτονομια

6)φωνητικη ατζεντα και κατα τη διαρκεια της κλησης???

η μονο εγγραφει φωνητικων σημειωσεων

7)μενου ευχρηστο η οχι??

8)συνδεση με pc

9)ποιοτητα κατασκευης

10)τελικα αξιζη τον κοπο να περιμενουμε????η οχι.

 

 

ευχαριστω.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, mid μπορωνα βαλω σε καλουντα ?

Δεν με αφηνει!

 

Τα καταφερα! Εβαλα και Midi και mp3 !

Κατι που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ξεκιναει να χτυπαει με τον default ηχο κλησης γισ 1 δευτερολεπτο και μετα αρχιζει να χτυπαει με το custom ring tone που εχω... :(

Πανο στο κανει και εσενα αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα! Εβαλα και Midi και mp3 !

Κατι που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ξεκιναει να χτυπαει με τον default ηχο κλησης γισ 1 δευτερολεπτο και μετα αρχιζει να χτυπαει με το custom ring tone που εχω... :(

Πανο στο κανει και εσενα αυτο ?

oxi giwrgo emena kai stis duo siskeves pou exw xtypaei kanonika o ixos

Link to comment
Share on other sites

oxi giwrgo emena kai stis duo siskeves pou exw xtypaei kanonika o ixos

 

Τωρα δεν το εκανει ουτε σε εμενα. Φαινεται ηθελε το reboot του !

Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει την πλακα μου με το σημα του !

Πιανει ΚΑΝΟΝΙΚΑ εκει που ΟΛΑ τα αλλα τηλεφωνα που ειχα (8910i, T610, K700i. P800/900, 8850, κλπ) δεν εβλεπαν δικτυο ουτε για αστειο! :cool:

Link to comment
Share on other sites

8elw kai gw

bale kai kana arxeio me kamia foto

 

pare mia fwto etsi gia na oregesai. Einai to pio designato smartphone pou exw piasei sta xeria mou, eilikrina :D

 

p.s. to deftero komati pou exw to poulaw 400 anti gia 450 pou to eixa valei, me plirws elliniko menou gia opoion endiaferetai. giati kai to mpx220 otan erthei ellada (otan...) den tha exei elliniko menu, to xerete e?

Anyway, enjoy :D

Link to comment
Share on other sites

pare mia fwto etsi gia na oregesai. Einai to pio designato smartphone pou exw piasei sta xeria mou, eilikrina :D

 

p.s. to deftero komati pou exw to poulaw 400 anti gia 450 pou to eixa valei, me plirws elliniko menou gia opoion endiaferetai. giati kai to mpx220 otan erthei ellada (otan...) den tha exei elliniko menu, to xerete e?

Anyway, enjoy :D

 

Το mpx220 όταν θα έρθει στην Ελλάδα θα έχει Ελληνικό λειτουργικό (Σύμφωνα με την motorola έχει καθυστερίσει η μετάφραση γι'αυτό δεν έχει έρθει ακόμα) και Ελληνικό iTap. Το Πλαίσιο λέει ότι η τιμή του θα είναι στα 390 με 400 ευρώ. Το μόνο πρόβλημα είναι η καθυστέρησή του στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το mpx220 όταν θα έρθει στην Ελλάδα θα έχει Ελληνικό λειτουργικό (Σύμφωνα με την motorola έχει καθυστερίσει η μετάφραση γι'αυτό δεν έχει έρθει ακόμα) και Ελληνικό iTap. Το Πλαίσιο λέει ότι η τιμή του θα είναι στα 390 με 400 ευρώ. Το μόνο πρόβλημα είναι η καθυστέρησή του στην Ελλάδα.

δηλαδη εγω που το εχω με ελληνικο λειτουργικο ειμαι πιο μαγκας απο τη motorola? :lol:

και οσο για την τιμη για δες μηπως βγει προς τα 480-500 τελικη με ΦΠΑ, μιας και το qtek 8010-8020 εχουν 470 στο πλαισιο (και δεν εχουν καν 1.3mp camera)!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που το εχω με ελληνικο λειτουργικο ειμαι πιο μαγκας απο τη motorola? :lol:

 

:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που το εχω με ελληνικο λειτουργικο ειμαι πιο μαγκας απο τη motorola? :lol:

και οσο για την τιμη για δες μηπως βγει προς τα 480-500 τελικη με ΦΠΑ, μιας και το qtek 8010-8020 εχουν 470 στο πλαισιο (και δεν εχουν καν 1.3mp camera)!

 

Τηλέφωνο Πλαισίου: 8001112345 Ζητάς το τμήμα κινητής και ρωτάς αν έχουν τιμή για το mpx220 :X Τώρα για τα Ελληνικά, μάλλον είσαι ποιό μάγκας από την motorola που ακόμα το 'φέρνει'. Εγώ το ανάφερα γιατί είπες ότι αυτά που θα έρθουν δεν θα έχουν Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

den mporo na akouw akeies afou to exeis esu se metafrash to exei kai h motorola apla ton paizoun ekei pera kai 8a to bgaloun to pasxa pou agorazoun oloi kinita kai kala se prosfora

anyway, opoios thelei pantws ta ellinika kai exei siskevi apo ekswteriko, steilte mou ena pm na sas kanw kai sas mages :D

Link to comment
Share on other sites

αυριο περιμενω κι εγω το mpx μου το ελληνικο,αντε να δουμε.ας ειναι καλα ο φιλος panaros,για περισσοτερα αυριο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυριο περιμενω κι εγω το mpx μου το ελληνικο,αντε να δουμε.ας ειναι καλα ο φιλος panaros,για περισσοτερα αυριο

 

Αντε βρε !

καλοριζικο !!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia ena homescreen pou einai fantastiko kai exei kai to plug in tou fizz traveller gia KAIRO sto homescreen me provlepsi gia tis epomenes 5 imeres!!! (san pocket pc) einai afto:

http://www.airfagev.com/skins/images/Crazy%20Frog.gif

 

To katevazete edw! :D

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε !

καλοριζικο !!!! ;)

να σαι καλα φιλε μου αυριο η θα γοητευτω η θα απογοητευτω. :p

νομιζω οτι εσυ το χεις ηδη στα χερια σου για πες μου σε παρακαλω λιγο αναλυτικες εντυπωσεις

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...