Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Αρχικό Μήνυμα από eNeRGy

e, tora ti na apantiso otan vlepo omilies Louka!!!

 

min apadisis, den aksizei... maraki na ixan oloi tin tixi na dulepsun ena wm kinito. tote tha evlepes diaroes pros m$. alla oloi sto 6600 tu Georguli... :p

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Χτες το ειδα στην Comdex Greece σε μαυρο χρωμα και ομολογω οτι ηταν πολυ καλο! Πολυ λογικο σε διαστασεις με παρον το γνωστο λειτουργικο της Μ$. Η οθονη αρκετα μικροτερη απο το Qtek 8080 αλλα με ιδια αναλυση. Δεν ειχε ελληνικα, αλλα ο εκει υπαλληλος ειπε οτι θα ερθει πληρως εξελληνισμενο απο την Paragon Software. Δυστυχως απο Γεναρη και βλεπουμε ειπε λογω της αναμονης του εξελληνισμου. Το θετικο ειναι οτι η τιμη του θα κυμαινεται απο 400-450€ :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iggy75 ( 8 Νοέ. 2004 , 09:50)

 

. Δυστυχως απο Γεναρη και βλεπουμε ειπε λογω της αναμονης του εξελληνισμου.

:mad: :mad:

Το λογικο θα ηταν να βγει τα Χριστουγεννα...Θα χασει πολλες πωλησεις.Εγω,πχ,το Δεκεμβρη θα αγορασω κινητο.Kαι φανταζομαι οχι μονο εγω..ΚΡΙΜΑ! :!:

Link to comment
Share on other sites

γαι να πω και του στραβου το δικιο το κινητο εχει αρχισει και μου αρεσει πολυ θα ελεγα ας ελπισω να μην αργησει και πολυ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

freskotato review... http://www.pdabuyersguide.com/motorola_MPx220_smartphone.htm

 

...sta aglika!

 

kai 2 photos travigmenes me to mpx220 pou de tha tis po kakes telika... (mipos kapoioi ta paralene???)

 

anyway... akomi pairnei veltiosi i cam gia na ftasei to 6630 kai ta samsung/sharp...

 

photo 1

Photo 2

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (10 Νοέ. 2004 , 01:14)

 

freskotato review... http://www.pdabuyersguide.com/motorola_MPx220_smartphone.htm

 

...sta aglika!

 

kai 2 photos travigmenes me to mpx220 pou de tha tis po kakes telika... (mipos kapoioi ta paralene???)

 

anyway... akomi pairnei veltiosi i cam gia na ftasei to 6630 kai ta samsung/sharp...

 

photo 1

Photo 2

 

Mπορω να πω οτι οι φωτογραφιες ειναι ψιλοαπογοητευση...

Energy,οπως τις βλεπεις ειναι καλυτερες απο φωτο του gx20??

Kαι κατι αλλο:Ισχυει αυτο που ειπωθηκε οτι θα ερθει στην Ελλαδα ΜΕΤΑ το Γεναρη???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (10 Νοέ. 2004 , 11:04)

 

Mπορω να πω οτι οι φωτογραφιες ειναι ψιλοαπογοητευση...

Energy,οπως τις βλεπεις ειναι καλυτερες απο φωτο του gx20??

Kαι κατι αλλο:Ισχυει αυτο που ειπωθηκε οτι θα ερθει στην Ελλαδα ΜΕΤΑ το Γεναρη???

 

 

oi photos tou mpx220 pros to paron einai apla kaliteres apo ta vga cam kinita... me kamia de sigrinontai akomi me ta alla MegaPix tis agoras...

 

afti ti stigmi korifi (aplisiasto gia olous) to Sharp 902.

stin agora pou polountai afti ti stigmi korifeo prosopika paramenei to Sharp GX30(i) kai to Samsung P730/D500.

...arketa meta to asimfora/anoita panakrivo S700... kai meta to xaos...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hsigma (10 Νοέ. 2004 , 15:23)

 

Mhpws kserei kaneis kapoio site (profanws kseno) opou mporoume na broume entypwseis apo anthrwpous pou HDH to xrhsimopoioun?

 

δοκιμασε τα παρακατω links. ολο και κατι χρησιμο θα βρεις να διαβασεις!!! :cool:

http://www.smartphonethoughts.com/forums/viewforum.php?f=51

http://www.modaco.com/viewforum.php?f=62

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει ένας άνθρωπος που ήδη το χρησιμοποιεί πάντως... Εγώ :p

 

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/8439

 

Αν έχετε ερωτήσεις... shoot them... :p Μη μου ζητήσετε να σας ανεβάσω φωτογραφίες από την κάμερά του μόνο... θα απογοητευθείτε.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (10 Νοέ. 2004 , 16:16)

 

Εδώ υπάρχει ένας άνθρωπος που ήδη το χρησιμοποιεί πάντως... Εγώ :p

 

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/8439

 

Αν έχετε ερωτήσεις... shoot them... :p Μη μου ζητήσετε να σας ανεβάσω φωτογραφίες από την κάμερά του μόνο... θα απογοητευθείτε.

 

mythozz ασε την "παντοφλα" και πιασε το 8010. εγω προσωπικα αυτο το review περιμενω απο σενα. :D
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,Mythozz,αρχιζω:

1.Σε μεγεθος ειναι μιkrοτερο απο το gx20?

2.Oι φωτο που βγαζει (απογοητευτικες οπως ειπες) ειναι απογοητευτικες για 1.23 mpix ή ειναι χειροτερες και απο vga?Σε σχεση με το gx20 βγαζει χειροτερες ή καλυτερες φωτο?

3.Εχεις εξελληνισμενη εκδοση?

4.Ποτε αναμενεται Εδω και σε τι τιμη?

5.Αν το συγκρινες με το 8010 ποιο θα εβγαζες νικητη?

6.Τα windows 2003 εχουν ουσιαστικες διαφορες απο τα 2002 ή μπα?Μπα...

7.Ειναι πιο ''γρηγορο'' απο το mpx200??

8.Εχει δυνατο και καθαρο ηχο?Στερεο γαρ...

 

 

Α,και περιμενουμε το review του 8010!! :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (10 Νοέ. 2004 , 22:15)

 

Λοιπον,Mythozz,αρχιζω:

1.Σε μεγεθος ειναι μιkrοτερο απο το gx20?

2.Oι φωτο που βγαζει (απογοητευτικες οπως ειπες) ειναι απογοητευτικες για 1.23 mpix ή ειναι χειροτερες και απο vga?Σε σχεση με το gx20 βγαζει χειροτερες ή καλυτερες φωτο?

3.Εχεις εξελληνισμενη εκδοση?

4.Ποτε αναμενεται Εδω και σε τι τιμη?

5.Αν το συγκρινες με το 8010 ποιο θα εβγαζες νικητη?

6.Τα windows 2003 εχουν ουσιαστικες διαφορες απο τα 2002 ή μπα?Μπα...

7.Ειναι πιο ''γρηγορο'' απο το mpx200??

8.Εχει δυνατο και καθαρο ηχο?Στερεο γαρ...

 

 

Α,και περιμενουμε το review του 8010!! :p :p

 

 

1) Είναι λίγο μεγαλύτερο. Εμένα μου αρέσει πολύ πάντως στο χέρι. Εχω και το black MPx220, όχι το ασημί. Είναι απίστευτο από πλευρά ποιότητας. Σαφώς καλύτερο από το 8010 σε αυτόν τον τομέα, αλλά και από πολλά κινητά της αγοράς.

 

2) Οι φωτό που βγάζει είναι απογοητευτικές και σε σχέση με VGA κάμερα. Όταν φώναζα κάποτε να μην τρελαίνεστε με τα MPixel phones ακόμα, τραγουδάγανε πολλοί κλέφτικα. Εχω και το S700i στα χέρια μου και η κάμερά του είναι απλά καλύτερη από του MPx220. Καλές φωτογραφίες και το S700i αλλά τίποτα το συνταρακτικό.

 

3) Όχι δεν έχω. Η Motorola όμως θα έχει πλήρως εξελληνισμένη έκδοση σε όλα τα μενού και υπομενού. Εγγυημένο αυτό από τους υπέυθυνους της.

 

4) Δεν ξέρω, τέλος του 2004 ήξερα, κάποιοι λέγανε και για Ιανουάριο... :p

 

5) Το 8010 χαλαρά....

 

6) Να μην κάτσω να στις αναφέρω, τώρα. Οπτικά όχι δεν θα δεις τίποτα το συνταρακτικό. Λειτουργικά όμως και από ευελιξία, ευχρηστία θα ικανοποιηθείς πλήρως. Τα WM 2003 και τα SE είναι σαφώς πολύ πιο εύχρηστα από το παρελθόν. Πολύ καλές εντυπώσεις. Btw... στέλνει μέσω Bluetooth αν υπάρχει τέτοια απορία... :p

 

7) Πολύ πιο γρήγορο, πολύ πιο εύχρηστο στο scrolling... Δυνατό φαίνεται δίχως άλλο. Ο ήχος είναι στερεοφωνικός πάρα πολύ καλός... Θα σας ικανοποιήσει απόλυτα.

 

Οφείλω να ομολογήσω όμως οτι σύμφωνα με την Motorola έχω την τελευταία unofficial έκδοση λογισμικού στο κινητό, και οτι η πρώτη official θα είναι έτη φωτός μακρυά από αυτή (μου είπαν). Γιαυτό το λόγο ΔΕΝ αναφέρω κάποια σοβαρά προβλήματα που εμφάνισε η συσκευή κατά τη χρήση της. Είμαι σίγουρος οτι το πρώτο official μοντέλο θα είναι πολύ καλύτερο. Η κάμερα, όχι δεν πρόκειται να βελτιωθεί πολύ, μην περιμένετε δυστυχώς... :(

 

P.S. Το 8010 έρχεται σύντομα με πολλες φωτογραφίες, αναλυτική παρουσίαση και ΠΑΡΑ πολύ καλά νέα για τον εξελληνισμό του... Η ACE Hellas έκανε πολύ καλή δουλειά από οτι έχω δει...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iggy75 ( 8 Νοέ. 2004 , 09:50)

 

Δυστυχως απο Γεναρη και βλεπουμε ειπε λογω της αναμονης του εξελληνισμου. Το θετικο ειναι οτι η τιμη του θα κυμαινεται απο 400-450€ :rolleyes:

 

Από Ιανουάριο με ελληνικό μενού και Δεκέμβριο με αγγλικό ή και οι δύο εκδόσεις Ιανουάριο???

Link to comment
Share on other sites

Egw eixa rwthsei sto periptero ths Comdex pou to eixane, kai mou eipan oti prospathoun gia Ianouario me kammia 480€. Twra, prospathoun gia to mhna h' gia thn timh? ti na sas pw k egw...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε 4 πολύ καλές (?) φωτογραφίες από την κάμερα του MPx220: http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/8465

 

Τα σχόλια δικά σας. Όχι δικά μου. :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση κρισεως: video θα τραβαει?

 

Στοιχειωδη πραγματα στις μερες μας δηλαδη. Καλα, για ποιοτητα στο video δεν ρωτω, εννοειτε χαλια...

 

Το Nokia7200 που εχω τραβα ικανοποιητικο video και φωτο καλες!

 

Αν και παντα ημουν μοτορολακιας... η moto δεν πιανει τα μυνηματα των καιρων μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος karib (14 Νοέ. 2004 , 16:28)

 

Παιδια ερωτηση κρισεως: video θα τραβαει?

 

 

NAI :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (10 Νοέ. 2004 , 18:16)

 

Εδώ υπάρχει ένας άνθρωπος που ήδη το χρησιμοποιεί πάντως... Εγώ :p

 

Αν έχετε ερωτήσεις... shoot them... :p

 

 

Duo erwthseis sta grhgora:

 

- Dexetai mp3 gia hxo klhshs? Ashmanto men, alla exw thn aporia...

- Diabasa se ena kseno review oti to akoustiko tou ysterei se entash hxou, kai oti den endykneitai gia klhseis se thorybwdh periballonta (polykosmia klp klp). Isxyei kati tetoio? O synomilhths apo thn allh meria, akouei dynata-kathara?

 

Eyxaristw ek twn proterwn

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

ola ta windows mobile 2003SE (smartphone) dexontai gia ixous kliseon mp3/wma apo to leitourgiko...

i motorola zitise ola ta poulimena mpx220 piso gia ti diorthosi tou provlimatos me ton ixo... kai osa polountai apo do kai pera exoun diorthomeno firmware...

kai stin ellada diorthomeno tha erthei... kapote :p

Link to comment
Share on other sites

pantos me ligo psaksimo kai tropopiisi ton settings ton photo... iparxoun kai kalitera apotelesmata...

opos EDO

apo original photo mpx220 xoris epeksergasia...

 

ara einai thema software... kai efxomai i motorola na parei piso afto pou eipe (de tha asxolithoume me tin veltiosi tis cam) giati tha mpei mesa me ta fraga pou erikse gia ena toso kalo kinito...

 

se merikes periptosis (logo tis cpu) to kinito anaferete os kai 90% grigorotero apo to mpx200... kai malista me poli kaliteri diaxeirisi mpatarias... (afto mporei na to epiveveosei kai o mythozz)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...