Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα

απο αυτα που ειπες εχεις δικιο μονο στον ηχο κλησης ναι ειναι χαμηλος εαν βαλεις mp3 γιατι εαν βαλεις midi δεν θα εχεις προβλημα

οσο για το organizer δεν θα εχεις προβλημα εκτος απο το outlook υπαρχουν και αλλ προγραμματα που κανουν φοβερη δουλεια

γιατην μπαταρια σου λεω οτι μεχρι να στρωσει ισως να δεις να σου κραταει μια με δυο το πολυ μερες αλλα εμενα μετα απο 10 μηνες κραταει 3-4 με κανονικη χρηση (αυτο δεν λεει οτι θα περιμενεις 10 μηνες απλα το αναφερω, σε 2 μηνες το πολυ θα ειναι οκ)

για το ακουστηκο δεν υπαρχει προβλημα ισαισα που σε μερικες περιπτωσεις αναγκαστηκα να χαμηλωσω την ενταση γιατι με κουφανε

απο το servis δεν εχω παει εγω προσωπικα αλλα απο τα αλλα παιδια εδω μεσα δεν ειχαν καποιο σοβαρο προβλημα μια χαρα ειναι και σου κανουν και αναβαθμηση αμεσως χωρις ιδιαιτερο λογο

αυτα :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από σήμα πως τα πάει;;;Το έχεις ελέγξει σε σχέση με άλλα κινητα;

Θα χρειαστεί να αλλάξω firmware?

Θα κάνω δουλειά χωρίς να χρειαστεί να αλλάξω ιδιαίτερα πράγματα;

Ξυπνητήρια;;;;

Sorry, που γίνομαι κουραστικός, αλλά φοβάμαι μην την πατήσω, γιατί μου έχει ξανασυμβεί...

Ευχαριστώ πολύ και πάλι... :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Από σήμα πως τα πάει;;;Το έχεις ελέγξει σε σχέση με άλλα κινητα;

Θα χρειαστεί να αλλάξω firmware?

Θα κάνω δουλειά χωρίς να χρειαστεί να αλλάξω ιδιαίτερα πράγματα;

Ξυπνητήρια;;;;

Sorry, που γίνομαι κουραστικός, αλλά φοβάμαι μην την πατήσω, γιατί μου έχει ξανασυμβεί...

Ευχαριστώ πολύ και πάλι... :rolleyes: :rolleyes:

με το σημα ειναι μια χαρα αλλα αυτο μονο εσυ μπορεις να το πεις αναλογα με το που βρισκεσε και εαν αλλα πιανουν εανω οχι αυτο παντως εγω ειχα σημα εκει που καποια δεν ειχαν σε καποιο χωριο που ειχα παει το καλοκαιρι κοντα σου ειναι ;)

απο ξυπνητιρια πολλα και διαφορα μονο που δεν χτυπαει εαν ειναι κλειστο αλλα μπορεις με την λειτουργεια flight mode ειναι σαν να ειναι κλειστο χωρις να καταναλωνει μπαταρια και λειτουργει το Ξυπνητήρι

τωρα για το Firmware εαν το παρεις καινουργιο δεν θα χρειαστη μαλλον θα εχει το νεοτερο μεσα

για το αν αλλαξεις πολλα πραγματα στο κινητο εξαρτατε απο εσενα απο το τη θες να κανει υπαρχουν παντως πολλα που θα μπορεις να αλλαξεις

απο προγραμματα μεχρη registry

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το είχα για λίγες μέρες το έδωσα γιατί με είχε χαλάσει εντελώς ο ήχος του ακουστικού... Τσίτα στα πρίμα και αν δεν ήξερες ποιός σε παίρνει δεν τον καταλάβαινες από τη φωνή, η οποία έβγαινε τελείως αλλιωμένη. Από ένταση ήταν εντάξει, από ποιότητα....Χάλια μαύρα.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Saitas το Fizz δεν μου κατεβαινει, εχω προσπαθησει 4-5 φορες και γυρω στα 2,1-2,3Μ με κοβει. Τι κανω λαθος ?

εαν κατεβαζεις με download manager κατεβασε το κανονικα

δοκιμασε τωρα γιατι κατι ανεβαζα εγω μηπως και το ζορισα

Link to comment
Share on other sites

Saitas το προβλημα με το fizz επιμενει. Ακομη 2 φορες προσπαθησα, στα 2,35Μ με κοβει. Το κατεβαζω χωρις DAP και μου δινει ''unexpected end of archive''. Στο αδελφο forum ειδα παρομοιο προβλημα για το lectionary. Δεν νομιζω να επιρρεαζεις εσυ με το ανεβασμα αρχειων γιατι ειμαστε διαφορετικες πηγες.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Μέσα στο Δεκέμβριο θα πάρω καινούριο κινητό.

Είμαι ανάμεσα στα SE W800 & Motorola MPx220.

Θα ήμουν πολύ πιο κοντά στο δεύτερο, αν είχε ραδιόφωνο.

Επειδή κινούμαι πολλές ώρες με λεωφορείο, το ράδιο μου είναι απαραίτητο.

Ξέρω ότι το MPx220 δεν διαθέτει δέκτη ραδιοφώνου.

Υπάρχει τρόπος να παίξει το MPx220 ραδιόφωνο?

(κάποιο πρόγραμμα ίσως, που να μπορεί να αποδιαμορφώσει το ραδιοφωνικό σήμα…)

Ευχαριστώ!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Μέσα στο Δεκέμβριο θα πάρω καινούριο κινητό.

Είμαι ανάμεσα στα SE W800 & Motorola MPx220.

Θα ήμουν πολύ πιο κοντά στο δεύτερο, αν είχε ραδιόφωνο.

Επειδή κινούμαι πολλές ώρες με λεωφορείο, το ράδιο μου είναι απαραίτητο.

Ξέρω ότι το MPx220 δεν διαθέτει δέκτη ραδιοφώνου.

Υπάρχει τρόπος να παίξει το MPx220 ραδιόφωνο?

(κάποιο πρόγραμμα ίσως, που να μπορεί να αποδιαμορφώσει το ραδιοφωνικό σήμα…)

Ευχαριστώ!

ego tha sou lega na pareis to mpx.Exei windows exei mp3 einai smartphone kai genikotera exei poles dynatothtes mias kai einai etsi.

gia na baleis radio sto motorola uparxoune diafora progs alla h sundesh ginetai meso gprs.Kalytera na psaxeis na breis radio hands free me ensomatomeno radio. eixa dei ena se ena magazi vodafone pou epeze se ola ta montela motorola.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Για ραδιόφωνο στο mpx υπάρχει κι ένα πολύ καλό handsfree, το Motorola FM600, το οποίο όμως δεν το έχω εντοπίσει κάπου για να το αγοράσω... :( Υπάρχει και το FM100, αλλά τα σχόλια που έχουν ακουστεί μόνο θετικά δεν μπορούν να χαρακτηριστούν... :( Πάμτως, paschos, αφού κινήσε πολύ με λεοφωρεία, με το Mpx220 θα βρεις πολλά πράγματα να κάνεις και να περάσει η ώρα χωρίς να το καταλάβεις... ;)

Όσον αφορά την ποιότητα του ήχου κλίσης εμένα μου φαίνεται ικανοποιητικότατη, ενώ από την άλλη το σήμα είναι μακράν ό,τι καλύτερο έχω δει! Χαρακτηριστικό παράδειγμα ένας διάδρομος στο πανεπιστήμιο μέσα στον οποίο όλα τα κινητά που είχα κατα καιρούς χάνανε το σήμα, ενώ με το mpx μπορώ και μιλάω χωρίς κανένα παράσιτο! :)

Όσο για το site που μας έδωσες, saita, με τα "ανταλλακτικά" του κινητού είναι πολύ ενδιαφέρον, αν και πρόσεξα κάτι που μου κίνησε την περιέργια: γιατί άραγε τα μαύρα πλαστικά να είναι ακριβότερα από τα ασημένια;;; :worry:

Τέλος, για το πρόβλημα με τα download, φταίει το gmail... Να υποθέσω ότι όσοι αντιμετωπίζουν προβλήματα του στυλ να κόβεται στη μέση το download είναι με 56άρα σύνδεση... Κι εγώ όταν πάλευα ακόμα με σύνδεση 56k το πάθαινα συνέχεια και το παθαίνω ακόμα αν κάθομαι σε υπολογιστή με 56k σύνδεση! Με οτισήποτε πιο γρήγορο, όλα βαίνουν καλώς! ;)

Link to comment
Share on other sites

Tώρα που το θυμήθηκα...

Έχει κανείς ιδέα από πού ρυθμίζουμε στη registry τα προγράμματα που εκτελούνται αυτομάτως με την εκκίνηση των windows;;; :rolleyes: Θέλω να βγάλω αυτό των φωνητικών εντολών, γιατί τζάμπα τρώει μνήμη... ;)

Επίσης, για ρίξτε μια ματιά στο HKEY_CURRENT _USER/Control Panel! Το τελευταίο κλειδί δεν είναι άλλο από τη μαγική λέξη WiFi!!! :rolleyes: Πάλεψα πηράζοντας διάφορα να καταφέρω κάτι, αλλά πάπαλα... :cry: Έχω τρελαθεί με το συγκεκριμένο θέμα, γιατί πρώτον θέλω να βγω πάνω από την Motorola που μας το έχει κλειδωμένο και δεύτερον θέλω να βάλω και το κινητό στο δίκτυο WiFi που έχω σπίτι... :D

Link to comment
Share on other sites

Tώρα που το θυμήθηκα...

Έχει κανείς ιδέα από πού ρυθμίζουμε στη registry τα προγράμματα που εκτελούνται αυτομάτως με την εκκίνηση των windows;;; :rolleyes: Θέλω να βγάλω αυτό των φωνητικών εντολών, γιατί τζάμπα τρώει μνήμη... ;)

Επίσης, για ρίξτε μια ματιά στο HKEY_CURRENT _USER/Control Panel! Το τελευταίο κλειδί δεν είναι άλλο από τη μαγική λέξη WiFi!!! :rolleyes: Πάλεψα πηράζοντας διάφορα να καταφέρω κάτι, αλλά πάπαλα... :cry: Έχω τρελαθεί με το συγκεκριμένο θέμα, γιατί πρώτον θέλω να βγω πάνω από την Motorola που μας το έχει κλειδωμένο και δεύτερον θέλω να βάλω και το κινητό στο δίκτυο WiFi που έχω σπίτι... :D

1.Open Registry Editor and access the following:

- HKEY_CURRENT_USER

- Software

- Microsoft

- Shell

- StartMenu

- Click Values (left softkey)

- Order

- Select Value Data and press Action key (to view list in edit mode)

- Enter your program shortcut path (one per line)

για το wifi λες οτι δεν μπορεις να αλλξεις τιποτα στι κλειδι?

εαν λες αυτο δοκιμασε να κατεβασεις απο το gmail το ''ξεκλειδωστε πληρως την registry''

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το site που μας έδωσες, saita, με τα "ανταλλακτικά" του κινητού είναι πολύ ενδιαφέρον, αν και πρόσεξα κάτι που μου κίνησε την περιέργια: γιατί άραγε τα μαύρα πλαστικά να είναι ακριβότερα από τα ασημένια;;; :worry:

Τέλος, για το πρόβλημα με τα download, φταίει το gmail... Να υποθέσω ότι όσοι αντιμετωπίζουν προβλήματα του στυλ να κόβεται στη μέση το download είναι με 56άρα σύνδεση... Κι εγώ όταν πάλευα ακόμα με σύνδεση 56k το πάθαινα συνέχεια και το παθαίνω ακόμα αν κάθομαι σε υπολογιστή με 56k σύνδεση! Με οτισήποτε πιο γρήγορο, όλα βαίνουν καλώς! ;)

οντως ειναι περιεργο γιατι δεν βλεπω καμμια διαφορα εκτος απο το χρωμα (συντομα θα κανω ενα review με θεμα αντικατασταση προσοψης εαν τα παραλαβω)

οσο για το gmail δεν ξερω εαν φταιει η συνδεση του καθενα αλλα και με 56 που κατεβασα δεν εδειξε κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι περιεργο γιατι δεν βλεπω καμμια διαφορα εκτος απο το χρωμα (συντομα θα κανω ενα review με θεμα αντικατασταση προσοψης εαν τα παραλαβω)α

 

Αν αγοράσουμε όμως αυτά τα σετ, δε θα αλλάξει το χρώμα του κινητού μας σωστά; Μόνο το καπάκι και το κάλυμμα της μπαταρίας. Δεν ξέρω, προσωπικά, αν θα μου άρεσε αυτή η διχρωμία... :confused:

Κάπου αλλού είχε πάρει το μάτι μου housings για το mpx220, δηλαδή άλλαζαν εξ' ολοκλήρου όλα τα κομμάτια του κινητού, ως και το πληκτρολόγιο δηλαδή. Πάντως, αν δοκιμάσεις οτιδήποτε σχετικό, περιμένουμε νέα.

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσουμε όμως αυτά τα σετ, δε θα αλλάξει το χρώμα του κινητού μας σωστά; Μόνο το καπάκι και το κάλυμμα της μπαταρίας. Δεν ξέρω, προσωπικά, αν θα μου άρεσε αυτή η διχρωμία... :confused:

Κάπου αλλού είχε πάρει το μάτι μου housings για το mpx220, δηλαδή άλλαζαν εξ' ολοκλήρου όλα τα κομμάτια του κινητού, ως και το πληκτρολόγιο δηλαδή. Πάντως, αν δοκιμάσεις οτιδήποτε σχετικό, περιμένουμε νέα.

κοιτα εαν θες μπορεις να κρατησεις μερικα παλια μαζι μετα νεα κομματια κανεις διχρωμια

αυτα που ανφερω περιλαμβανουν ολα τα μερη ακομα και το πληκτρολογια

Motorola MPx220 OEM silver full housing set It comes with faceplate, LCD housing part, keypad housing part, battery housing part, battery cover, keypad, bezel, camera cover, silver blank sticker and LCD lens. The hinges is pre-installed. No emblems are included. A T5 screw driver is attached with no charge.

Link to comment
Share on other sites

1.Open Registry Editor and access the following:

- HKEY_CURRENT_USER

- Software

- Microsoft

- Shell

- StartMenu

- Click Values (left softkey)

- Order

- Select Value Data and press Action key (to view list in edit mode)

- Enter your program shortcut path (one per line)

για το wifi λες οτι δεν μπορεις να αλλξεις τιποτα στι κλειδι?

εαν λες αυτο δοκιμασε να κατεβασεις απο το gmail το ''ξεκλειδωστε πληρως την registry''

 

Φίλε saitas, δεν ήθελα τις συντομεύσεις του start menu άλλα τις εφαρμογές που εκτελούνται αυτόματα με την εκκίνηση, όπως οι "ArcCallerID' και "VoiceSignal", για να το κάνω να μην εκτελείται αυτόματα το "VoiceSignal" που δεν το χρησιμοποιώ και τζάμπα τρώει ram... ;)

Μπορώ να αλλάξω τις τιμές στο wifi, απλά δεν μπορώ να καταφέρω κάτι από την άποψη του ξεκλειδώματος... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι περιεργο γιατι δεν βλεπω καμμια διαφορα εκτος απο το χρωμα (συντομα θα κανω ενα review με θεμα αντικατασταση προσοψης εαν τα παραλαβω)

οσο για το gmail δεν ξερω εαν φταιει η συνδεση του καθενα αλλα και με 56 που κατεβασα δεν εδειξε κανενα προβλημα

 

Εγώ το πρόβλημα αυτό το έχω αντιμετωπίσει μόνο με 56K σύνδεση και για αρχεία μεγαλύτερα από 2mB ας πούμε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω εδω και κατι χρονια qtek s100 . αξιζει για λογω μεγε8ους και μονο να το αλλαξω και να παρω το mp 220? ας απαντησει καποιος που ειχε την ευκαρια να πειραματιστει και μετα δυο.....

 

ευχαριστω πολυ.....

 

p.s touch screen exei ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω εδω και κατι χρονια qtek s100 . αξιζει για λογω μεγε8ους και μονο να το αλλαξω και να παρω το mp 220? ας απαντησει καποιος που ειχε την ευκαρια να πειραματιστει και μετα δυο.....

 

ευχαριστω πολυ.....

 

p.s touch screen exei ?

 

 

αν το μεγεθος ειναι το μονο που σε χαλαει......ΟΧΙ.θα λησμονησεις πολλα καλα του S100.εγω πηρα το 220 γιατι ηθελα περισσοτερο κινητο και οχι PDA.

 

για μενα το μονο+ του 220 σε σχεση με το 100 ειναι το μεγεθος και η εξωτερικη ομορφια.κατα τα αλλα το 100 ειναι πολυ ανωτερο. :)

 

Υ.Γ.touch screen ΔΕΝ ΕΧΕΙ :X

Link to comment
Share on other sites

Με τις φωνητικες εντολες για να κανει φωνητικη κληση τι γινεται?

Πως λειτουργει?

Προσπαθησα να κανω καποια αρχη με τις εντολες που μου δινει το κινητο απο μονο του ξεκινωντας βημα προς βημα κι ελεγα τις λεξεις και τους αριθμους που μου ζητουσε,αλλα τιποτα,δεν παιρνει.Λεει οτι δεν βρισκει τιποτα.

Μηπως μπορει καποιος/α αν θελει να μου εξηγησει βημα προς βημα τι θα πρεπει να κανω?Μηπως κανω κατι λαθος?

Ευχαριστω πολυ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τις φωνητικες εντολες για να κανει φωνητικη κληση τι γινεται?

Πως λειτουργει?

Προσπαθησα να κανω καποια αρχη με τις εντολες που μου δινει το κινητο απο μονο του ξεκινωντας βημα προς βημα κι ελεγα τις λεξεις και τους αριθμους που μου ζητουσε,αλλα τιποτα,δεν παιρνει.Λεει οτι δεν βρισκει τιποτα.

Μηπως μπορει καποιος/α αν θελει να μου εξηγησει βημα προς βημα τι θα πρεπει να κανω?Μηπως κανω κατι λαθος?

Ευχαριστω πολυ. :)

ουτε και εγω τα καταφερα θελει να περασεις επαφες στα αγγλικα και να τα λες αγγλικα

 

εαν δεν μπορεις με το ηδη υπαρχον προγραμμα στο κινητο δοκιμασε το vito voice dial στο gmail

Link to comment
Share on other sites

αν το μεγεθος ειναι το μονο που σε χαλαει......ΟΧΙ.θα λησμονησεις πολλα καλα του S100.εγω πηρα το 220 γιατι ηθελα περισσοτερο κινητο και οχι PDA.

 

για μενα το μονο+ του 220 σε σχεση με το 100 ειναι το μεγεθος και η εξωτερικη ομορφια.κατα τα αλλα το 100 ειναι πολυ ανωτερο. :)

 

Υ.Γ.touch screen ΔΕΝ ΕΧΕΙ :X

 

 

ευχαριστω πολυ......μενω με το σ100 μου.... :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

ουτε και εγω τα καταφερα θελει να περασεις επαφες στα αγγλικα και να τα λες αγγλικα

 

εαν δεν μπορεις με το ηδη υπαρχον προγραμμα στο κινητο δοκιμασε το vito voice dial στο gmail

 

Φανταζομαι οτι κι αυτο το προγραμμα ομως θα ειναι στα αγγλικα.Ετσι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...