Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά problem!

Προσπαθώ να στείλω αρχεία με Bluetooth και όταν επιλέγω κάποιο και πάω Μενού->Αποστολή->Μέσω Bluetooth με βγάζει σε μία οθόνη γράφοντας ότι δεν βρίσκει καμία συσκευή είτε το άλλο κινητό είναι ανιχνεύσιμο είτε ενεργό το bluetooth. Ακόμη και pair άμα το κάνω (συγκεκριμένα παλέυω με ένα Τ630) και πάλι δεν μου το εμφανίζει. Εγώ όμως λαμβάνω κανονικά. Έχω ενεργοποιημένη την Ασύρματη Μεταφορά Δεδομένων και το έχω δοκιμάσει με το δικό μου bluetooth και ενεργό και ανιχνεύσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον 3 τελευταιες ερωτησεις για να παω το απογευμα να το αγορασω.

 

1) Κανονικη περιηγηση στο ιντερνετ σε ολα τα site!!!????

(Συγνωμη αν επαλαμβανομαι αλλα εχει μεγαλη σημασια για μενα!)

 

2) Το φλας μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν φακος με καποιο τροπο?

 

3) Με καποιο hands free μπορω να εχω και ραδιο?

 

Ευχαριστω πολυ και παλι. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον 3 τελευταιες ερωτησεις για να παω το απογευμα να το αγορασω.

 

1) Κανονικη περιηγηση στο ιντερνετ σε ολα τα site!!!????

(Συγνωμη αν επαλαμβανομαι αλλα εχει μεγαλη σημασια για μενα!)

 

2) Το φλας μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν φακος με καποιο τροπο?

 

3) Με καποιο hands free μπορω να εχω και ραδιο?

 

Ευχαριστω πολυ και παλι. :)

 

1)κανονικοτατη.......ειδικα αμα βαλεις και OPERA θα σε ενθουσιασει

2)το φλας μεχρι στιγμης το προσπαθησα με καποια προγραμματακια στυλ ''torch'' αλλα δεν τα καταφερα......

3)κυκλοφορουν καποια με ραδιο ενσωματωμενο αλλα υπαρχουν προβληματα οταν τα χρησιμοποιεις και σε καλουν........καλυτερα ψαξτο περισσοτερο

 

παντως το κινητακι για μενα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει εμφανισιακα και λειτουργικα στην τιμη του.εχει καποια μικρα προβληματακια αλλα και ποιο νεο κινητο δεν εχει......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά, έχω πάθει πλάκα με το κινητό! Είναι πανεύκολο στον χειρισμό του, σε όλα τα επίπεδα, λειτουργικότατο κ έχει ένα κάρο εφαρμογές..Δεν ήξερα τι να πρωτοβάλω! Μία ερώτηση, το Sprite πως δουλεύεί; δλδ μετά από ένα hard reset, πως ξαναπερνάς τα δεδομένα; κάνω back up κ στην memory card (παρεπιπτόντως 512 mb 59 ευρώ, καλά;;) κ στον η/υ, έτσι; κ κάτι άλλο, soft reset πως κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει λοιπον αφου ειναι ετσι παω τωρα να το αγορασω.

Απο αυριο και γενικοτερα μολις το ψαξω θα αρχισουν μαλλον οι αποριες και οι διαφορες ερωτησεις σε εσας που το εχετε ηδη.

Τα λεμε λοιπον.

Ευχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά, έχω πάθει πλάκα με το κινητό! Είναι πανεύκολο στον χειρισμό του, σε όλα τα επίπεδα, λειτουργικότατο κ έχει ένα κάρο εφαρμογές..Δεν ήξερα τι να πρωτοβάλω! Μία ερώτηση, το Sprite πως δουλεύεί; δλδ μετά από ένα hard reset, πως ξαναπερνάς τα δεδομένα; κάνω back up κ στην memory card (παρεπιπτόντως 512 mb 59 ευρώ, καλά;;) κ στον η/υ, έτσι; κ κάτι άλλο, soft reset πως κάνεις;

για να κανεις restore με το sprite συνδεεις το κινητο με το pc και στο κινητο σου πας στο sprite και πατας restore (φυσικα μετα απο hard reset εχεις ξαναπερασει το sprite παλι στο κινητο )

soft reset ειναι η επανεκινηση

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα με 250 ευρω ένα mpx220, μεταχειρισμενο 5 ημερων οπως λεει ο κατοχος απο επιδοτηση cosmote.

Τι λετε συμφέρει η αγορα του και τι πρεπει να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα με 250 ευρω ένα mpx220, μεταχειρισμενο 5 ημερων οπως λεει ο κατοχος απο επιδοτηση cosmote.

Τι λετε συμφέρει η αγορα του και τι πρεπει να προσεξω?

 

 

καταρχας να εχει την αποδειξη παραλαβης απο το καταστημα της κοσμοτε/ΟΤΕ

 

στην αποδειξη αναγραφεται ενας κωδικος προιοντος που πρεπει να ειναι ιδιος με αυτον στο κουτι του τηλεφωνου.......

επισης να δεις ποια εκδοση firmware φοραει το κινητο.........λογικα για να ειναι 5 ημερων θα φοραει απο 1.36 και νεωτερη

 

παρτο στα χερια σου και περιεργασου το.......δες τα πλαινα του για τυχον σημαδια απο πτωση και φυσικα θα ανοιξεις το καπακι με την μπαταρια για να δοκιμασεις να βαλεις δικια σου καρτα μεσα(παρε μια απο το περιπτερο με 3 ευρω) και κανε μια κληση σε εναν γνωστο σου ετσι για δοκιμη.

 

κατι ακομα που θα κοιταζα ειναι οι σπεσιαλ λειτουργιες του.....π.χ. καμερα(βγαλε 2-3 φωτογραφιες με διαφορετικες επιλογες και θεματα......π.χ. βραδυνη/καπου με φωτισμο/burst/timer.....γενικα ζητα να το δεις οσο το δυνατον περισσοτερο........επισης να προσεξεις να σου δωσει ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ........σιντακι και βιβλιαρακια οδηγιων....εγγυησης......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον 3 τελευταιες ερωτησεις για να παω το απογευμα να το αγορασω.

 

1) Κανονικη περιηγηση στο ιντερνετ σε ολα τα site!!!????

(Συγνωμη αν επαλαμβανομαι αλλα εχει μεγαλη σημασια για μενα!)

 

2) Το φλας μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν φακος με καποιο τροπο?

 

3) Με καποιο hands free μπορω να εχω και ραδιο?

 

Ευχαριστω πολυ και παλι. :)

 

 

1. ναι κανονικα

 

2. οχι δυστηχως.

 

3. δεν ξέρω εαν έχουν βγει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρατηρήσατε ότι κάποια πλήκτρα του πληκτρολογίου "βρίσκουν" στην οθόνη όταν το καπάκι είναι κλειστό, με αποτέλεσμα να κάνουν σημάδια σε αυτή; Εμένα είχε κάνει ένα καλό σημάδι και αποφάσισα να βάλω προστατευτική ταινία. Σε αυτή να δείτε πόσα σημάδια έχουν γίνει (λόγω πάχους, υποθέτω).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα κι εγω χθες απο πλαισιο.

Το ψαχνω γενικοτερα και φυσικα τα ξαναλεμε παλι για αποριες μου.

Η πρωτες αποριες μου ειναι οι ρυθμισεις gprs για ΤΙΜ για να μπαινω ιντερνετ και τι ηχους κλησεις και φωτο μπορω να βαλω σε καθε μια επαφη χωριστα η ομαδα και πως.

Ευχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρατηρήσατε ότι κάποια πλήκτρα του πληκτρολογίου "βρίσκουν" στην οθόνη όταν το καπάκι είναι κλειστό, με αποτέλεσμα να κάνουν σημάδια σε αυτή; Εμένα είχε κάνει ένα καλό σημάδι και αποφάσισα να βάλω προστατευτική ταινία. Σε αυτή να δείτε πόσα σημάδια έχουν γίνει (λόγω πάχους, υποθέτω).

 

Εχεις δικαιο.Οντως ,και η δικη μου οθονη ειναι γεματη σημαδια και γραντζουνιες!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικαιο.Οντως ,και η δικη μου οθονη ειναι γεματη σημαδια και γραντζουνιες!

η λυση για ελαφριες γρατζουνιες ειναι εδω http://www.mobilefun.co.uk/product/3298.htm

Link to comment
Share on other sites

Saitas εισαι φοβερος!!!!

Δυο ερωτησεις που εχω ξαναβαλει στο forum χωρις απαντηση. Δεχεται το κινητο αρχεια jad και jar (java) κι αν ναι πως ? Προσπαθησα να εγκαταστησω το κομπιουτερακι και το sudoku αλλα η αναλυση των rar δεν εχει exe.Τι κανουμε σ'αυτη την περιπτωση? Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Saitas εισαι φοβερος!!!!

Δυο ερωτησεις που εχω ξαναβαλει στο forum χωρις απαντηση. Δεχεται το κινητο αρχεια jad και jar (java) κι αν ναι πως ? Προσπαθησα να εγκαταστησω το κομπιουτερακι και το sudoku αλλα η αναλυση των rar δεν εχει exe.Τι κανουμε σ'αυτη την περιπτωση? Ευχαριστω..

δεχετε αρχει JAVA με το emulator που υπαρχει στο gmail

τα αρχεια που δεν εχουν exe απλα βαζεις το rar μεσα στο κινητο και το κανεις απο εκει install

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα κι εγω χθες απο πλαισιο.

Το ψαχνω γενικοτερα και φυσικα τα ξαναλεμε παλι για αποριες μου.

Η πρωτες αποριες μου ειναι οι ρυθμισεις gprs για ΤΙΜ για να μπαινω ιντερνετ και τι ηχους κλησεις και φωτο μπορω να βαλω σε καθε μια επαφη χωριστα η ομαδα και πως.

Ευχαριστω. :)

 

Σας παρακαλω βοηθηστε με.

Ουτε ιντερνετ μπαινω ουτε μπορω να βαλω οποιον ηχο κλησης θελω στις επαφες μου ουτε και οποια εικονα θελω.

 

Η Ε L P ! ! ! ! :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το hands free με ραδιόφωνο το έχει δει κανένας :rolleyes: Αυτό παίρνει ρεύμα από το κινητό, απ όπου διαλέγεις και σταθμό και συνδέεται στην κάτω θύρα, όχι εκεί που μπαίνει το κλασικό hands free... :rolleyes: Επίσης στο site της εταιρίας αναφέρει ξεκάθαρα επίσης ότι κόβει αυτόματα το ραδιόφωνο όταν έχεις εισερχόμενη κλήση! ;) Λέτε να είναι καλό; Αν έχει κάποιος θετική άποψη θα το αγόραζα κι εγώ ευχαρίστως! :)
Link to comment
Share on other sites

Saitas...Μαλλον εχει προβλημα το java emulator. Το κατεβασα δυο φορες και μου δινει σημα λαθους. Βρηκα κι ενα αλλο προγραμματακι παλαιοτερο-το java support (2050kb)- μπαινει κανονικα αλλα για install σου ζηταει URL, και παντα βγαινει λαθος. Μυλος...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το hands free με ραδιόφωνο το έχει δει κανένας :rolleyes: Αυτό παίρνει ρεύμα από το κινητό, απ όπου διαλέγεις και σταθμό και συνδέεται στην κάτω θύρα, όχι εκεί που μπαίνει το κλασικό hands free... :rolleyes: Επίσης στο site της εταιρίας αναφέρει ξεκάθαρα επίσης ότι κόβει αυτόματα το ραδιόφωνο όταν έχεις εισερχόμενη κλήση! ;) Λέτε να είναι καλό; Αν έχει κάποιος θετική άποψη θα το αγόραζα κι εγώ ευχαρίστως! :)

βασικα εαν το εχει καποιος δοκιμασει τοτε θα μπορουσε να πει εαν ειναι καλο απο οτι βλεπω ομως πρεπει να ειναι μια χαρα το θελω και εγω εαν μπορουμε να το βρουμε εδω ελλαδα καλα θα ητανε :)

Link to comment
Share on other sites

Saitas...Μαλλον εχει προβλημα το java emulator. Το κατεβασα δυο φορες και μου δινει σημα λαθους. Βρηκα κι ενα αλλο προγραμματακι παλαιοτερο-το java support (2050kb)- μπαινει κανονικα αλλα για install σου ζηταει URL, και παντα βγαινει λαθος. Μυλος...

το τσεκαρα κατεβενει κανονικα και ανοιγει κανονικα .μην το κατεβαζεις με download manager

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω βοηθηστε με.

Ουτε ιντερνετ μπαινω ουτε μπορω να βαλω οποιον ηχο κλησης θελω στις επαφες μου ουτε και οποια εικονα θελω.

 

Η Ε L P ! ! ! ! :(

για να το αγορασες απο το plaisio πρεπει να εχει προεγκαταστημενες τις ρυθμισεις για internet θα πρεπει να τις επιλεξεις μονο ,πηγενε ρυθμισεις >συνδεσεις δεδομενων> και εκει θα επιλεξεις αυτα που πρεπει

internet συνδεση :tim internet

συνδεση εργασιας:αυτοματο

wap συνδεση:tim gprs

ασφαλης wap συνδεση:αυτοματο

wap proxy:tim wap data

δικτυο Mms:tim mms

secure wap proxy:αυτοματο

για τα αλλα που ρωτας δεν καταλαβενω τη ακριβως θελεις

για ηχο κλησεις σε καθε επαφη ξεχωριστα δεν γινετε εαν ειναι καταχωριμενες στη sim πρεπει να τις εχεις στο τηλ.

για καθε φωτο σε επαφη φτιαξε ενα φακελο στη storage card και βαλε τις φωτο που θελεις μετα με το file manager πας στη φωτο την ανοιγεις και πατα το βελακι πισω να στις δειξη σαν μικρογραφιες τσεκαρε αυτη που θες και πατα μενου και επισηναψη σε επαφη

Link to comment
Share on other sites

Φιλε saitas σε ευχαριστω πολυ για το θεμα ιντερνετ,αλλα επισης απο το πρωι με την καρτα τιμ δεν μπορω να κανω κλησεις πουθενα αλλα μπορουν να με παρουν.

Οταν βαζω καρτα cosmote η vodafone παιρνει κανονικα κλησεις και με παιρνουν.

Και οταν βαλω την καρτα τιμ στις αλλες συσκευες που εχω παιρνει κανονικα.

Τι γινεται?

Μηπως ειναι κλειδωμενο σε αυτα τα 2 δικτυα μονο και γι αυτο δεν κανει κληση με τιμ? η συμβαινει κατι αλλο?

Πηρα στο πλαισιο τηλ. και μου ειπαν οτι οι συσκευες τους δεν ειναι κλειδωμενες.Να το πιστεψω?Θα παω και απο εκει τωρα να δω.

Παρακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει γιατι αυτο ειναι το σημαντικοτερο και μετα ολα τα αλλα.

Ευχαριστω πολυ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε saitas σε ευχαριστω πολυ για το θεμα ιντερνετ,αλλα επισης απο το πρωι με την καρτα τιμ δεν μπορω να κανω κλησεις πουθενα αλλα μπορουν να με παρουν.

Οταν βαζω καρτα cosmote η vodafone παιρνει κανονικα κλησεις και με παιρνουν.

Και οταν βαλω την καρτα τιμ στις αλλες συσκευες που εχω παιρνει κανονικα.

Τι γινεται?

Μηπως ειναι κλειδωμενο σε αυτα τα 2 δικτυα μονο και γι αυτο δεν κανει κληση με τιμ? η συμβαινει κατι αλλο?

Πηρα στο πλαισιο τηλ. και μου ειπαν οτι οι συσκευες τους δεν ειναι κλειδωμενες.Να το πιστεψω?Θα παω και απο εκει τωρα να δω.

Παρακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει γιατι αυτο ειναι το σημαντικοτερο και μετα ολα τα αλλα.

Ευχαριστω πολυ. :)

δεν ειναι κλειδωμενο τσεκαρε στις ρυθμισεις στη κατηγορια ρυθμισεις τηλ σχετικα με τις συχνοτητες και στις ρυθμισεις παλι σστη κατηγορια τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω ακρη.

Μαλλον πρεπει να παω στο πλαισιο. :(

Τι αλλο να κανω?

Αυτες τις ρυθμισεις που μου λες δεν τις βρισκω.

Λες για την συχνοτητα gsm απο οτι καταλαβα,αλλα δεν το βρισκω τωρα.

Καποια στιγμη τις ειχα βρει και ηταν στο αυτοματο και δεν τις πειραξα.

Τωρα δεν τις βρισκω. :)

 

Τις βρηκα τις αλλαξα κι ετσι κι αλλιως αλλα τιποτα. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...