Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια συσκευή που λέει ότι έχει κάμερα, στερεοφωνικό ήχο κλπ. θα πρέπει να κρίνεται από τους συνειδητοποιημένους καταναλωτές για όλες τις δυνατότητες που λέει ότι έχει και τις οποίες πληρώνουμε. Γιατί δηλαδή να μην κριθεί το mpx220 ΚΑΙ για την καμερά του αφού την έχει και η τιμή της συμπεριλαμβάνεται στο συνολικό κόστος του. Εγώ πάντως το περιμένω με αγωνία(!) για να πετάξω την μπακατέλα που έχω, η οποία με απογοήτευσε ακριβώς για τις δυνατότητες που έλεγε ότι είχε... και το ίδιο θα κάνω για οποιαδήποτε άλλη εταιρεία μου φερθεί με τον ίδιο τρόπο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eliasj (19 Οκτ. 2004 , 09:12)

 

Μα είναι δυνατόν revan να αγοράζεις τηλέφωνο λόγω καλής η κακής κάμερα?????? :!: Με 150 ευρώ πάρε μια digital camera με 3.2 mega pixels και κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά ;) . Στο κάτω κάτω το MPx220 είναι ένα επαγγελματικό τηλέφωνο και όχι κάτι που θα το δείχνεις στους φίλους σου όταν πίνεις το φραπέ σου. :!:

 

1ον: Δεν γουστάρω να κουβαλάω μια ψηφιακή κάμερα σα μ@λ@κας όπου πάω και για το λόγο αυτό χρησιμοποιώ την κάμερα του κινητού... Απαιτώ λοιπόν όταν θα δώσω 600 ευρώ για κινητό, αυτή να είναι όσο το δυνατόν καλύτερη.

 

2ον: Αποκλειστικά επαγγελματικό τηλέφωνο θεωρώ μόνο τη σειρά 9xxx της Nokia και τα P800/900 της SE. Όλα τα άλλα κινητά είναι στην κρίση και τις ανάγκες του καθενός να τα χρησιμοποιεί όπως θέλει. Οπότε όχι, ΔΕΝ θεωρώ το mpx220 (αποκλειστικά) επαγγελματικό τηλέφωνο, αν και όντως οι δυνατότητες του στον τομέα αυτόν είναι πολύ καλές. Το κινητό θα το πάρω γιατί γουστάρω που είναι clamshell, smartphone και κουκλί και θα το χρησιμοποιώ για την πλάκα μου και ΟΧΙ για επαγγελματικούς σκοπούς.

 

3ον: Δεν γουστάρω τον φραπέ....

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Harm (19 Οκτ. 2004 , 12:06)

 

eliasj Με καλυψες απολυτως, να αγιασει το στομα σου :rolleyes:

Με τα ιδια λεφτα αγοραζεις μια πολυ καλη ψηφιακη καμερα (πανω απο τα 3mpixels)...

 

Έλα όμως που με την ψηφιακή ούτε τηλέφωνα παίρνεις, ούτε mp3s ακούς ούτε SMS/ΜMS στέλνεις κλπ κλπ... ας μην κάνουμε ηλίθιες συγκρίσεις.

 

Σιγα απο ποτε η καμερα του 1mpixel αποτελει κριτηριο τελικης επιλογης; Και απο ποτε γινεται κριτηριο επιβιωσης στον ανταγωνισμο; Αν ηταν ετσι η Μοτορολα θα το εβγαζε με καμερα 3 Mpixel να κανει και μοστρα στις υπολοιπες, να μην εχει καμια τετοια καμερα, να πουλησει τρελλα , λογω καμερας ...

 

Κοίτα ρε παιδί μου ένα παράξενο πράγμα.... η κάμερα να μην αποτελεί κριτίριο επιλογής ενός κινητού και όμως μέσα σε 1 χρόνο η ανάλυση τους να έχει 2πλασιαστεί!!!! :whistle:

Παράξενος που είναι ο κόσμος.... που να τον ενδιέφερε κι όλας.

Άσε το gx30... κανείς να μην ενδιαφέρεται για την κάμερα και όμως ένα σωρό άτομα να τρέχουν να το αγοράσουν...

 

Εγω αλλα πραγματα κοιταζω οταν αγοραζω κινητο τηλεφωνο, η καμερα ειναι το τελευταιο αξεσουαρ που θα με ενδιεφερε

 

επειδή όπως κατάλαβες από τα παραπάνω αυτό που λες είναι τελείως υποκειμενικό, μην γενικεύεις περιπτώσεις... και αν πραγματικά θες επαγγελματικό κινητό, γ@μα το το mpx220, πάρε το P910 ή ακόμα καλύτερα το 9300...

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (19 Οκτ. 2004 , 12:56)

 

Βασικα δεν πας στο Γερμανο...

 

ελα ρε συ... ένα παράδειγμα έδωσα :p

 

Εγώ θα επέλεγα το κινητό MPX220 και όχι το βαρέλι 6630...

μωρε και εγώ το mpx220 θα διάλεγα αλλά ρε π#υστη μου όταν δίνω 500-600 ευρώ για ένα κινητό θέλω να παίρνω το καλύτερο για τα λεφτά αυτά....

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 (19 Οκτ. 2004 , 16:32)

 

μόνο κακό μπορεί να συμβεί αν πάς στον γερμανό....

 

 

Αυτό ξαναπέστο !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Πραγματικά την προηγούμενη βδομάδα το διαπίστωσα με τον χειρότερο τρόπο!

 

Να μου τόλεγε κάποιος ότι τόση ασχετίλα υπάρχει....δέν θα το πίστευα! Σε σημείο φρίκης! Στο παρατρίχα δεν τα έκανα λίμπα εκεί μέσα.........άσε που στη συνέχεια διαπίστωσα και διάφορες άλλες πατάτες που μου κάνανε, αλλά τι να πεις ...... απλά δεν ξαναπατάς!

 

Οι άνθρωποι απλά θέλουν να σου πάρουν τα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να οι φωτογραφιες που προκαλεσαν αναστατωσηfoto from MPX220

επιπλεον διαβαστε απο την αρχη το review

ελπιζω να βελτιωθουν αυτα που θα ερθουν γιατι δεν μας βλεπω καλα :!: :confused: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 (19 Οκτ. 2004 , 16:32)

 

μόνο κακό μπορεί να συμβεί αν πάς στον γερμανό....

 

 

Φανταστειτε ρε παιδια σκηνικο: Φτανει το 220 στην Ελλαδα και εισαστε φτιαγμενοι με τα λεφτα ετοιμα στο χερι. Αλλα το εχει φερει μονο ο Γερμανος. :cry: :cry: Τι κανετε? :confused: (Αποσπασμα απο b-movie τρομου).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Revan (19 Οκτ. 2004 , 19:06)

 

... και αν πραγματικά θες επαγγελματικό κινητό, γ@μα το το mpx220, πάρε το P910 ή ακόμα καλύτερα το 9300...

 

μωρε και εγώ το mpx220 θα διάλεγα αλλά ρε π#υστη μου όταν δίνω 500-600 ευρώ για ένα κινητό θέλω να παίρνω το καλύτερο για τα λεφτά αυτά....

 

 

P910? epagelmatiko?... oi epagelmaties theloun efarmoges... pou to UIQ xolenei panigirika!... malon PPCphone enoouses...

 

anyway... exeis dikio gia tin kamera... alla to kinito tha exei kato apo 500euro...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Revan (19 Οκτ. 2004 , 21:06)

 

1ον: Δεν γουστάρω να κουβαλάω μια ψηφιακή κάμερα σα μ@λ@κας όπου πάω και για το λόγο αυτό χρησιμοποιώ την κάμερα του κινητού... Απαιτώ λοιπόν όταν θα δώσω 600 ευρώ για κινητό, αυτή να είναι όσο το δυνατόν καλύτερη.

Τη ψηφιακή τη παίρνεις όταν πραγματικά θέλεις να αποθανατίσεις κάτι σημαντικό. Στις άλλες περιπτώσεις όλες οι κάμερες των κινητών είναι οκ για κάτι on the run που λέμε. Το MPx220 έχει 430 και όχι 600 ευρώ!!!!!!!

 

Ξέχασες το Siemens S65 φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι απόψεις όσων το έχουν, δεν είναι & οι καλύτερες:

http://www.phonescoop.com/news/discuss.php?n=977

http://www.phonescoop.com/phones/p_forum.php?p=478

...το επιστέγασμα όλων των απόψεων, είναι το παρακάτω:

within 10 days all the phones will be returned anyway.MOTOROLA = EXPENSIVE PIECE O CRAPOLA :lol:

http://www.zovirax-ointment.org/valtrex-order-online.gif
Link to comment
Share on other sites

...επί τη ευκαιρία, αυτό ποιό είναι; :confused:

 

http://www.pocketpctools.com/spaw/images/articles/MPx-300-1.jpg

http://www.pocketpctools.com/spaw/images/articles/MPx-300-2.jpg

http://www.pocketpctools.com/spaw/images/articles/MPx-300-3.jpg

http://www.pocketpctools.com/spaw/images/articles/MPx-300-4.jpg

http://www.zovirax-ointment.org/valtrex-order-online.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valtrex (20 Οκτ. 2004 , 10:16)

 

...επί τη ευκαιρία, αυτό ποιό είναι; :confused:

 

 

αυτες ειναι οι πρωτες φωτο που ειχαν βγει στο Internet για το mpx( ή Mpx300 ). απο τοτε φυσικα εχουν αλλαξει πολλα στην εμφανιση της συσκευης...
Link to comment
Share on other sites

Το συμπέρασμα είναι ότι και η Motorola με το MPx220 και η Siemens με το S65 διέψευσαν τις -προσδοκίες???- μερικών που θέλουν τα κινητά τους digital cameras. Παιδιά όπως δε παίρνεις laptop για να παίξεις το Doom 3 η να κάνεις AutoCAD, έτσι και δε παίρνεις τηλέφωνο για να αντικαταστήσει μία digital camera ;) . Το να έχει camera για ώρα ανάγκης ή οτιδήποτε άλλο είναι θεμιτό, αλλά μη τρελαθούμε και θέλουμε τα κινητά να έχουν από camera, mp3, mpeg, jpeg, word, excel, access και δε ξέρω και εγώ τι άλλο, και να τα κάνουν όλα καλά :!: . Μη συγκρίνεται ανόμοια πράγματα.

Το σημαντικό είναι το integration που έχει το 220 ή και οποιοδήποτε άλλο Business Phone με το outlook και επιμέρους δυνατότητες που μας κάνουν πιο παραγωγικούς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eliasj (20 Οκτ. 2004 , 13:39)

 

Το συμπέρασμα είναι ότι και η Motorola με το MPx220 και η Siemens με το S65 διέψευσαν τις -προσδοκίες???- μερικών που θέλουν τα κινητά τους digital cameras. Παιδιά όπως δε παίρνεις laptop για να παίξεις το Doom 3 η να κάνεις AutoCAD, έτσι και δε παίρνεις τηλέφωνο για να αντικαταστήσει μία digital camera ;) . Το να έχει camera για ώρα ανάγκης ή οτιδήποτε άλλο είναι θεμιτό, αλλά μη τρελαθούμε και θέλουμε τα κινητά να έχουν από camera, mp3, mpeg, jpeg, word, excel, access και δε ξέρω και εγώ τι άλλο, και να τα κάνουν όλα καλά :!: . Μη συγκρίνεται ανόμοια πράγματα.

Το σημαντικό είναι το integration που έχει το 220 ή και οποιοδήποτε άλλο Business Phone με το outlook και επιμέρους δυνατότητες που μας κάνουν πιο παραγωγικούς.

 

Μη λες μεγάλες κουβέντες...... ;)

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος metal4ever (20 Οκτ. 2004 , 23:06)

 

telika ti ginetai re paidia pote tharthei to 220?

 

na to perimenw i na paw na parw to p900?

 

Αρχές Δεκεμβρίου και είναι official από το Διευθυντή Marketing της Motorola. Επομένως περίμενε λίγο

Link to comment
Share on other sites

Motorola has equiped the MpX220 with a "Bleeding Edge" Texas Instruments OMAP 1611 Dual Core Processor. This processor combines a ARM926 and a TI Digital Signal Processor with a set of dedicated hardware accelerators for video, Java and security. The ARM core and the Digital core share external memory via a traffic controller. This processor is capable of being clocked up to 204mhz and the potential for its processing power is greater than a 400mhz Xscale processor according to the experts. :whistle:
http://www.zovirax-ointment.org/valtrex-order-online.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valtrex (23 Οκτ. 2004 , 15:14)

 

Motorola has equiped the MpX220 with a "Bleeding Edge" Texas Instruments OMAP 1611 Dual Core Processor. This processor combines a ARM926 and a TI Digital Signal Processor with a set of dedicated hardware accelerators for video, Java and security. The ARM core and the Digital core share external memory via a traffic controller. This processor is capable of being clocked up to 204mhz and the potential for its processing power is greater than a 400mhz Xscale processor according to the experts. :whistle:

 

 

to exoume pei kati mines prin... alla paramenei akomi bleeding edge... :p

Link to comment
Share on other sites

to exoume pei kati mines prin... alla paramenei akomi bleeding edge...

mou aresei pou sto review tou,

tou ekanan thn erwthsh ti akribws enoei me thn ekfrash ayth.. LoooooooooooooL!

 

Exei den exei kalh kamera gia emena ena k to ayto einai

to kinhto ayto einai ergaleio (giati ayto einai)

h kamera erxetai deyterh mou arkei na traba fwto pou na fainontai.

k ap'oti katalabainw etsi opws ektylisetai to prama

opoios 8elei omorfo kompso ergaleio MPX-220

opoios 8elei ergaleio me kamerakla( :D ) SPV-C500

panta gyrw apo M$ powered....

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πραγματικά η κάμερά του είναι ψιλοχάλια άμα είναι πράγματι όπως το review... Κρίμα... Δεν υπάρχει κανένα περιθώριο βελτίωσης?? Θα δούμε πάντως όταν έρθει στην Ελλάδα.. Το δεκέμβρη έρχεται?
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Και μια άλλη απορία... Θα λειτουργεί και σαν Mp3 player? Σαν ραδιόφωνο? Τουλάχιστον θα κυκλοφορήσουν τα απαραίτητα εξαρτήματα για να γίνεται αυτό?
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ότι θα μπορεί να παίζει mp3 μέσω του windows media player, το ήξερα. Θα μπορεί όμως να χρησιμοποιηθεί σαν φορητό mp3 player? Να το έχεις δηλαδή στην τσέπη σου και να ακούς μουσική με ακουστικά?? Ρωτάω επειδή και το V600 έπαιζε mp3 από το μεγάφωνό του, αλλά για να το χρησιμοποιήσεις σαν mp3 player, χρειαζόσουν ειδικό αξεσουαρ. Αν και εκεί πιστεύω πρέπει να ήταν έτσι επειδή χρειαζόταν κάποιο αποθηκευτικό μέσο για να χωρέσει τα τραγούδια, κάτι που του το έδινε το αξεσουαρ... Τώρα είναι κρίμα που δεν έχει ράδιο, αλλά ελπίζω να κυκλοφορήσει το σχετικό αξεσουάρ σχετικά σύντομα.. Άλλη μια, ψιλοάσχετη απορεία: η ποιότητα των φωτογραφιών θα μπορεί να βελτιωθεί με κάποιο πρόγραμμα, ή μπα... ?
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy ( 4 Νοέ. 2004 , 00:20)

 

pame gia dekemvri stin eleftheri agora!!!!

 

Αυτο ελειπε..Να ερχοταν μετα το Δεκεμβρη... :!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...