Jump to content

[Επίσημο] Motorola KRZR K1


Nikos_s3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2.Στο google,δεν είναι freeware...Aν δε το βρίσκεις,στείλε ένα pm.

 

3.Ναι,αυτό που λέει 0038 για KRZR K1.

 

λοιπον ... ασχημα τα πραγματα βρηκα τους drivers συνδεθηκε με το RSD LITE μολις παω να φλασαρο το αρχειο μου δειχνει οτι το περναει αλλα μετα απο λιγο μου βγαζει στην status(Failed Flashing proccess .Phone (0000) Unable to retrieve interface handle) .(0*4107027) και στο results λεει (FAIL)

 

τωρα στο κινητο γραφει σε μαυρη οθονη (OK to program USB transfer mode)

και μενει εκει !! φευγει αμα πατησω το κλεισιμο και μετα μπενει οπως ητανε πριν .

 

τι να φτεει ?????

εχετε καμια λυση ?

κατεβασα την εκδοση προς το τελος που λεει (ΠΑΚΕΤΟ 0038 για ΚRZR KA1!)

κανω κατι λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 597
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες ξέρει κανείς αν το Κ1 βγει και στο χρώμα που έχει βγει το Κ1c;;

http://handcellphone.com/wp-content/themes/green-marinee/phonepic/Motorola-KRZR-RIZR-K1-cellular-phone-2.jpg

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το χρώμα του k1 είναι ψιλοαστοχία.

Μου θυμίζει συσκευές κουζίνας inox με την αντιστοίχου χρώματος ζελατίνα.

Με το χρώμα του k1c το κινητό φαίνεται:love: :love: απίστευτα όμορφο

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

In the KRZR’s CDMA edition for the Asian market, as well as the one for the US, the handset’s surface houses touch-sensitive dedicated player buttons. Nevertheless there are certain differences between the KRZR K1m for Asia and for the US: in Asia users will get CDMA 800 MHz band, whereas the US edition supports 1900 MHz. For the Asian market the interior display resolution makes 240х320 pixels at a diagonal of 2 inches. At the same time the camera was «boosted» to 1.3 Mpix for the US market. A-GPS is supported in both cases. But all in all, these two edition are far too different to be faced-off, what they do have in common is curves and shapes of the casing. Apart from the hardware alterations, these two handsets run on different JUIX versions, which becomes evident not only from the preinstalled applications, but from interface layout as well. The Asian model shows off improvements in interface layout that emerges even in camera application and horizontally-arranged icons bar, while the European edition sticks to a more typical layout.

http://www.mobile-review.com/review/image/motorola/k1/pic-of1.jpg (Από mobile-review)

 

Οπότε δεν είναι μόνο στο χρώμα η διαφορά...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ... ασχημα τα πραγματα βρηκα τους drivers συνδεθηκε με το RSD LITE μολις παω να φλασαρο το αρχειο μου δειχνει οτι το περναει αλλα μετα απο λιγο μου βγαζει στην status(Failed Flashing proccess .Phone (0000) Unable to retrieve interface handle) .(0*4107027) και στο results λεει (FAIL)

 

τωρα στο κινητο γραφει σε μαυρη οθονη (OK to program USB transfer mode)

και μενει εκει !! φευγει αμα πατησω το κλεισιμο και μετα μπενει οπως ητανε πριν .

 

τι να φτεει ?????

εχετε καμια λυση ?

κατεβασα την εκδοση προς το τελος που λεει (ΠΑΚΕΤΟ 0038 για ΚRZR KA1!)

κανω κατι λαθος ?

Η μαύρη οθόνη είναι το bootloader Μode.Σε τέτοιο Mode μπαίνει όταν φλασάρεις συνήθως.

 

Δεν ξέρω γιατί δίνει αυτό το error.Δοκίμασε να ξαναεγκαταστήσεις τους p2k drivers.

http://www.motox.info/showpost.php?p=251860&postcount=5

 

Διάβασε και αυτό μήπως βοηθήσει. http://www.motox.info/showthread.php?t=25053

Link to comment
Share on other sites

τελικα δουλεψε bomber21 και σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου, το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν εχω ελληνικα στης επαφες και στα μηνυματα

ενω οταν ψαχνω της επαφες εχω ελληνικα !!!

κανω κατι λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

τελικα δουλεψε bomber21 και σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου, το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν εχω ελληνικα στης επαφες και στα μηνυματα

ενω οταν ψαχνω της επαφες εχω ελληνικα !!!

κανω κατι λαθος ?

Για κοίτα στις ρυθμίσεις εισαγωγής κειμένου (όταν γράφεις μήνυμα) μήπως έχει πρωτεύουσα επιλογή άλλη γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να φαινεται η ΩΡΑ,οχι η διαρκεια της κλησης, οταν ειναι ενεργη μια κληση;;;

 

 

Επισης bomber εδω: http://www.mobile9.com/invboard/lofiversion/index.php/t19884.html

λεει "NB: Installing skins on your Motorola phone WILL void your warranty! Also, if done improperly it could permanently damage your phone!"

 

Αληθευει;;; εψαχνα το skin manager και το διαβασα, φυσικα δεν περασα τιποτα, περιμενω να μου πειτε αν ειναι ετσι η οχι;

Για το πρώτο δε γνωρίζω.Ίσως μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος κάτοχος.

 

Όσο για τα skins:Είναι υπερβολικό να χάνεται η εγγύηση επειδή πέρασες ένα skin.Tέλοσπαντων,η ζημιά που μπορεί να γίνει από λάθος εφαρμογή ενός skin είναι αναστρέψιμη.

Κοίτα να έιναι για KRZR το skin που θα περάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό κάνουμε backup.Και αν τύχει να το πας ποτέ στο service μην τους το πας με περασμένα skins.Είναι ζώα αυτοί αλλά ας φερθούμε και εμείς έξυπνα.
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

σκεφτομαι να αγορασω το K1 αλλα εχω 3 αποριες:

α. Δεχεται καρτες Microsd 2gb?

β. Επειδη θελω να το χρησιμοποιησω και ως mp3 player ποσες ωρες αντεχει η μπαταρια του με συνεχομενη αναπαραγωγη mp3? Θα πρεπει να το φορτιζω καθε μερα?

γ. Υποστηριζει το Sony Ericsson HBH-DS970 Stereo Bluetooth Headset το κινητο?

 

ΥΓ. Ταξιδιωτη22 το εχει ακομη το κινητο ή το πουλησες? Αν οχι ενδιαφερομαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα στις ρυθμίσεις εισαγωγής κειμένου (όταν γράφεις μήνυμα) μήπως έχει πρωτεύουσα επιλογή άλλη γλώσσα.

 

bomber21 δεν υπαρχει αυτο εκει στα μυνηματα εισαι σιγουρος ?

παραμενει το προβλημα παντως

Link to comment
Share on other sites

bomber21 δεν υπαρχει αυτο εκει στα μυνηματα εισαι σιγουρος ?

παραμενει το προβλημα παντως

Δεν είμαι σίγουρος γιατί δεν έχω KRZR αλλά αποκλείεται να μην έχει κάπου κάποια επιλογή να ρυθμίσεις την εισαγωγή κειμένου.

 

Μπορεί και να μην αυτό το πρόβλημα βέβαια.Εικασίες κάνω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

σκεφτομαι να αγορασω το K1 αλλα εχω 3 αποριες:

α. Δεχεται καρτες Microsd 2gb?

β. Επειδη θελω να το χρησιμοποιησω και ως mp3 player ποσες ωρες αντεχει η μπαταρια του με συνεχομενη αναπαραγωγη mp3? Θα πρεπει να το φορτιζω καθε μερα?

γ. Υποστηριζει το Sony Ericsson HBH-DS970 Stereo Bluetooth Headset το κινητο?

 

ΥΓ. Ταξιδιωτη22 το εχει ακομη το κινητο ή το πουλησες? Αν οχι ενδιαφερομαι...

 

Μια συμβουλή: Μην το πάρεις για MP3 player. Ο ήχος δεν είναι κακός, αλλά δεν είναι και αρκετός. Παίζει αδύναμα και κάπως θαμπά και το κακό είναι ότι δεν μπορείς να επέμβεις, αφού δεν υπάρχει equalizer. Το δοκίμασα σε σύγκριση με το SE W850 και είναι η μέρα με τη νύχτα. Και τα δύο δοκιμάστηκαν με τα ακουστικά Bluetooth SE DS-970. Και για να μην παρεξηγηθώ, τα έχω και τα δύο τηλέφωνα. Απλά, άλλη η χρήση του ενός, άλλη του άλλου. Θα μου πεις, που είναι καλύτερο το Κ1 σε σχέση με το W850, θα σου πω πουθενά! Εκτός ίσως από την εμφάνιση που είναι θέμα καθαρά υποκειμενικό. Άντε, ίσως στην ποιότητα κατασκευής, αν και το W850 είναι ίσως το καλύτερα κατασκευασμένο slider που έχει βγει μέχρι σήμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς πότε περίπου θα παρουσιαστεί η i version και εαν θα κυκλοφορήσει σε άλλα χρώματα....?
Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάμει συγχρονισμό με το microsoft outlook (επαφές, ημερολόγιο κλπ) και αν περιλαμβάνεται το πρόγραμμα για sync στο σιντί.

 

ευχαριστώ πολύ

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω επίσης στην προηγούμενη ερώτηση αν γίνεται συγχρονισμός με Palm Desktop (απευθείας ή μέσω Outlook)...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάμει συγχρονισμό με το microsoft outlook (επαφές, ημερολόγιο κλπ) και αν περιλαμβάνεται το πρόγραμμα για sync στο σιντί.

 

ευχαριστώ πολύ

βρε δεν ξέρει κανείς??? είναι ίσως το πιο βασικό πράγμα στην εποχή μας.

 

η μεταφορά (σωστή!) τηλεφωνικού καταλόγου.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, ως ευτυχής κάτοχος από σήμερα του Κ1 να απαντήσω και στις παραπάνω ερωτήσεις.

 

Η συσκευασία του Κ1 είναι πολύ καλαίσθητη (στιλ Apple) και πολύ.. χορταστική! Περιλαμβάνεται μεταξύ πολλών άλλων και cd με τα Phone Tools. Μετά την εγκατάσταση, το πρόγραμμα κάνει update και κατεβάζει την τελευταία του έκδοση. Τα Phone Tools είναι πολύ βελτιωμένα- τουλάχιστον σε σχέση με την πολύ παλιότερη moto εμπειρία που είχα.

 

Υπάρχει λοιπόν ένα Outlook plug-in που δεν μπορώ να σου εγγυηθώ πως δουλεύει, γιατί εγώ δεν χρησιμοποιώ το Outlook αλλά το Palm Desktop.

 

Ωστόσο, το πρόγραμμα συγχρονισμού των Phone Tools φαίνεται αρκετά προσεγμένο- έτσι κατάφερα να εισάγω τον τηλεφωνικό μου κατάλογο σε vfile format και μετά να τον περάσω στο Κ1 με σωστή εμφάνιση των ελληνικών. Κατά την διαδικασία εμφανίζονται διάφορα μηνύματα, αλλά τελικά η μεταφορά έγινε σωστά.

 

Αυτό ήταν και το μόνο αμφίβολο σημείο σε ένα τελικά πολύ ολοκληρωμένο πακέτο. Μπράβο στη Μοτορόλα γι αυτή τη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς πότε περίπου θα παρουσιαστεί η i version και εαν θα κυκλοφορήσει σε άλλα χρώματα....?

 

exei akustei tpt gia i version??????...oso anafora gia xromata: to amuro pu elegan exei na kanie mono me Ameriki k einia KRZ1c tleios diaforetiko mobile!...ean kano kapio la8os parakalo kapios perissotero gnostis as mas diafotisei

 

p.s.: elpizo pantos na mnh to kanun telios soupa opos to v3 me apeires ekdoseis xromaton i para-i ktl.....h tulaxisotn ean to kanun as exun na dosun auto to kait parapano!:confused:

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, ως ευτυχής κάτοχος από σήμερα του Κ1 να απαντήσω και στις παραπάνω ερωτήσεις.

 

Η συσκευασία του Κ1 είναι πολύ καλαίσθητη (στιλ Apple) και πολύ.. χορταστική! Περιλαμβάνεται μεταξύ πολλών άλλων και cd με τα Phone Tools. Μετά την εγκατάσταση, το πρόγραμμα κάνει update και κατεβάζει την τελευταία του έκδοση. Τα Phone Tools είναι πολύ βελτιωμένα- τουλάχιστον σε σχέση με την πολύ παλιότερη moto εμπειρία που είχα.

 

Υπάρχει λοιπόν ένα Outlook plug-in που δεν μπορώ να σου εγγυηθώ πως δουλεύει, γιατί εγώ δεν χρησιμοποιώ το Outlook αλλά το Palm Desktop.

 

Ωστόσο, το πρόγραμμα συγχρονισμού των Phone Tools φαίνεται αρκετά προσεγμένο- έτσι κατάφερα να εισάγω τον τηλεφωνικό μου κατάλογο σε vfile format και μετά να τον περάσω στο Κ1 με σωστή εμφάνιση των ελληνικών. Κατά την διαδικασία εμφανίζονται διάφορα μηνύματα, αλλά τελικά η μεταφορά έγινε σωστά.

 

Αυτό ήταν και το μόνο αμφίβολο σημείο σε ένα τελικά πολύ ολοκληρωμένο πακέτο. Μπράβο στη Μοτορόλα γι αυτή τη συσκευή...

ευχαριστώ πολύ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του κινητού ρε παιδιά πόσο κρατάει ακριβώς?

Να ξεχάσω την μεγάλη αυτονομία όπως του σόνι/ερικσον w800i που έχω τώρα?

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σημερα πηρα και εγω το κινητο αυτο απο ενα γνωστο 220ε καινουριο :lol:

οι εντυπωσεις μου ειναι παρα πολυ καλες λιγο δυσκολευομαι μεσα στην εκθεση γιατι δεν μπορω να βγαλω τις εικονες και τους ηχους που ειχε στη μνημη παρολα αυτα πιστευω οτι θα το κρατησω για πολυ καιρο ειναι πολυ ομορφο !

τωρα προσπαθω να βαλω αλλα εικονιδια ελπιζω να τα καταφερω. ειδα μερικες σελιδες απο ποστ εδω μεσα μηπως υπαρχει καποιος καλος τοπος που δεν εχει αναφερθει? ειμαι καινουριος πρεπει σιγα σιγα να αρχισω να μαθαινω

 

φιλικα καλη πρωτοχρονια Πανος

Link to comment
Share on other sites

Xρόνια Πολλά! :)

 

Για το κινητό αυτό έχουν βγει 1002 πράγματα.Σιγουρα θα βρεις πολλά να κάνεις!

 

http://www.motox.info/forumdisplay.php?f=41

 

Με προσοχή ότι κάνεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βαλει τιποτα ακομη μεσα μπερδευτικα λιγο οι ερωτησεις μου :

 

1.το κινητο κανει update απο το Motorola Live Update ? οταν πατησα εκει περα κατι κατεβασε 7mb αλλα δεν καταλαβα αν ειναι firmware update η software του προγραμματος του υπολογιστη... ξερει κανεις αν απο εκει γινεται το update του κινητου ? η απο καπου αλλου ? και απο οτι ειδα δεν χαθηκε καμια ρυθμιση απο το κινητο.

 

2.για τα DRM στο κινητο μπαινουν μονο πακετα drm για KRZR K1 ή μπαινουν και του V3 ? αν βαλω ενα drm μετα απο update στο κινητο παραμενει η φευγει ? και τελος για να εχω διαφορετικο skin - font - και εικονιδια πρεπει να περασω 3 διαφορετικα drm ? υπαρχουν drm που τα εχουν ολα μαζι ?

δεν θα ηθελα να κανω κατι λαθος βοηθηστεμε λιγο :)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βαλει τιποτα ακομη μεσα μπερδευτικα λιγο οι ερωτησεις μου :

 

1.το κινητο κανει update απο το Motorola Live Update ? οταν πατησα εκει περα κατι κατεβασε 7mb αλλα δεν καταλαβα αν ειναι firmware update η software του προγραμματος του υπολογιστη... ξερει κανεις αν απο εκει γινεται το update του κινητου ? η απο καπου αλλου ? και απο οτι ειδα δεν χαθηκε καμια ρυθμιση απο το κινητο.

 

2.για τα DRM στο κινητο μπαινουν μονο πακετα drm για KRZR K1 ή μπαινουν και του V3 ? αν βαλω ενα drm μετα απο update στο κινητο παραμενει η φευγει ? και τελος για να εχω διαφορετικο skin - font - και εικονιδια πρεπει να περασω 3 διαφορετικα drm ? υπαρχουν drm που τα εχουν ολα μαζι ?

δεν θα ηθελα να κανω κατι λαθος βοηθηστεμε λιγο :)

 

1.Πού είναι αυτό που λες;Στο Motorola Phone Tools;

 

2.Μόνο πακέτα DRM για KRZR.Τα άλλα θα χαλάσουν το κινητό σου.

Τα skins δεν μπαίνουν με flashing ,όπως τα DRM.Μπαίνουν με το SkinsManager.

 

Tα fonts και τα DRM μπαίνουν με flashing.Skins-Fonts-DRM δεν έχουν σχέση μεταξύ τους.Διαφορετικά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...