Jump to content

[Επίσημο] Motorola KRZR K1


Nikos_s3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλο αυτο, ηταν πολυ σημαντικο για μενα
Πράγματι καλό είναι γενικότερα!

 

Ποσες ωρες το φορτιζω;
Αν εννοείς για πρώτη φορά, κατά την άποψη μου όσο περισσότερες μπορείς! Όχι λιγότερες από 4 πάντως! Καλό θα είναι μάλιστα να το κάνεις και για τη δεύτερη φορά. Για μετά δε θυμάμαι ακριβώς αλλά εξαρτάτε και από το σε τί βαθμό θα έχει αποφορτιστεί. Περίπου στη μιάμιση ώρα πάντως, συνήθως είναι καλά ειδικά αν ήταν και πολύ άδειο πριν.

 

Φιλε Cosmos πηρες το κειμενο απο καπου (που αναλυει τα menu κ τις δυνατοτητες των MOTO/KRZR ωστε να παω να διαβασω εκτενεστερα;
Δυστυχώς όχι! Αν ήταν θα έλεγα συγκεκριμένα και το από πού από την αρχή κυρίως για το λόγο που είπες. Είναι απλώς αποτελέσματα καθαρά από χρήση επί τούτου για να δω τί και πώς και να σας τα μεταφέρω με δικά μου λόγια.

Μη ξεχνάς πως η συσκευή δεν είναι ακριβώς και δικιά μου, είναι της συζύγου μου και της ξεκλέβω καμιά «τζούρα» χρήσης όταν χρειάζεται!

 

Σε ευχαριστω παντως
Παρακαλώ!

 

ελπιζω η αλλαγη απο nokia σε moto να με αφησει ευχαριστημενο.
Κι εγώ το ελπίζω αυτό αν και θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις, πριν το αγοράσεις, να το δεις και σε κανονική χρήση στα χέρια σου, κυρίως σε επίπεδο χρηστικότητας δηλαδή γιατί κατά τ’ άλλα... θα σε μαγέψει αν δεν στο έχει κάνει ήδη δηλαδή!

Αν το πήρες πάντως, καλορίζικο!

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 597
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Telika paidia exei kleidoma pliktrologiou me kodiko????

 

Καλησπέρα !

Κλειδώνει το κινητό, το μενού, υπάρχει φραγή κλήσεων, περιορισμένες κλήσεις.

 

km58

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: bluetooth: Προσπαθω να μεταφερω τις επαφες απο το N70 στο KRZR μια-μια και οταν τελειωνει η αποστολη ( το moto το αναγνωριζει σαν Αντικειμενο.Push Obex ) μου λεει κατεστραμενο αρχειο.

 

Καμμια ιδεα;; Αν δεν γινονται μεταφορα παντως με αυτον τον τροπο, χλωμο με βλεπω. Κανενας αλλος τροπος για μεταφορα των επαφων;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος, απάντηση σε κλήση ανοίγοντας το καπάκι θεωρητικά υπάρχει, λειτουργεί όμως ?

 

ευχαριστώ !

km58

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος, απάντηση σε κλήση ανοίγοντας το καπάκι θεωρητικά υπάρχει, λειτουργεί όμως ?

 

ευχαριστώ !

km58

 

Ναι ρε συ φυσικά και λειτουργεί κανονικότατα!Το ανοίγεις και πιάνεις την πάρλα! :D

Goodbyte.gr:geek: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Tελικά,ίσως βγει και μαύρη GSM έκδοση!

 

http://img299.imageshack.us/img299/8804/k1blackdynamiccopyto8ub7.th.jpg

 

Tο μπλέ ειναι πραγματικά άπαιχτο,και το χρώμα είναι έτσι ουτως ώστε να μην ξεχωρίζει η εξωτερική οθόνη πράγμα που δεν ξέρω αν θα γίνεται με το μαύρο.

Goodbyte.gr:geek: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ φυσικά και λειτουργεί κανονικότατα!Το ανοίγεις και πιάνεις την πάρλα! :D

 

Μεγάλε καλησπέρα !

 

Δυστυχώς το ανοίγω και δεν απαντάει, αν δεν πατήσω και κάποιο πλήκτρο.Όμως οταν το κλείνω ( το καπάκι ), στέλνει σήμα απασχολημένο.

Πες μου σε παρακαλώ αν θέλεις και μπορείς, ακριβώς πως έχεις τις ρυθμίσεις ? Διότι ή έχω κάποιο πρόβλημα ή επειδή χρησιμοποιώ hands free κάπου έχω δηλώσει κάτι λάθος στίς ρυθμίσεις κλήσεων.

 

Ευχαριστω ! :D

km58

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε καλησπέρα !

 

Δυστυχώς το ανοίγω και δεν απαντάει, αν δεν πατήσω και κάποιο πλήκτρο.Όμως οταν το κλείνω ( το καπάκι ), στέλνει σήμα απασχολημένο.

Πες μου σε παρακαλώ αν θέλεις και μπορείς, ακριβώς πως έχεις τις ρυθμίσεις ? Διότι ή έχω κάποιο πρόβλημα ή επειδή χρησιμοποιώ hands free κάπου έχω δηλώσει κάτι λάθος στίς ρυθμίσεις κλήσεων.

 

Ευχαριστω ! :D

km58

Δοκίμασε Ρυθμίσεις Κλήσεων-Απάντηση με άνοιγμα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Ρυθμίσεις Κλήσεων-Απάντηση με άνοιγμα.

 

Καλημέρα !

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Μάλλον κάποιο bugs ήταν, γιατί τόκλεισα για να το φορτώσω και ανοίγοντάς το, ήλθε στα ζύγια του.Μήπως όμως γνωρίζεις που ακριβώς είναι η κεραία ?

 

Ευχαριστώ !:D

km58

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

To μαύρο είναι εκπληκτικό,χωρίς τα ''μπλιμπλίκια'' βέβαια.

 

Τι είναι αυτό ακριβώς ταξιδιώτη;

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ bomber21

 

Αδελφέ μήπως γνωρίζεις που βρίσκεται η κεραία ?

 

Ευχαριστώ !

km58

 

Δυστυχώς δεν είμαι σίγουρος...

:O

Link to comment
Share on other sites

καλα το μαυρο αν ερθει μαλλον πως θα το παρω,απο φωνητικη κληση πως παει?τελικα η οθονη αξιζει?το ειχα δει που το ειχε παρει ενας γνωστος και δεν θυμαμαι καθολου την οθονη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλα το μαυρο αν ερθει μαλλον πως θα το παρω,απο φωνητικη κληση πως παει?τελικα η οθονη αξιζει?το ειχα δει που το ειχε παρει ενας γνωστος και δεν θυμαμαι καθολου την οθονη.

 

Εγώ που το είχα δει πρόσφατα, η οθόνη ήταν επαρκής(αν και μικρούλα).

Ούτε τίποτα το φοβερό αλλά ούτε και τίποτα χάλια.Η ανάλυσή της είναι ικανοποιητική για το μέγεθός της, αν και βέβαιαόλοι θα θέλαμε να ήταν qvga.

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι όταν την αγγίζεις κάνει "νερά"

Το τζάμι της δεν είναι τζάμι, αλλά κάτι μαλακό(σαν τις οθόνες αφής)

Γιατί συμβαίνει?

Δεν είναι λίγο επικίνδυνο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εναι καλυτερη απο του w-810?πηγα σημερα στου γνωστου μου να το ξαναδω και το ειχε πουλησει κι ετσι δεν το ειδα ξανα ωστε να το ψαξω λιγο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τα βάλεις δίπλα-δίπλα για να το καταλάβεις αυτό, πράγμα που δεν έχω κάνει βέβαια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οκ, οι επαφες μεταφερονται κανονικα απο N70 στο κινητο μεσω bluetooth.

 

Πως μπορω να δουλεψω με τον browser στο internet;;;; Δε μπορω;;; Λογω EDGE?

Link to comment
Share on other sites

Οκ, οι επαφες μεταφερονται κανονικα απο N70 στο κινητο μεσω bluetooth.

 

Πως μπορω να δουλεψω με τον browser στο internet;;;; Δε μπορω;;; Λογω EDGE?

 

Mπορείς, με απλό wap

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα παω να το παρω μαλλον αφου πρωτα το ψαξω για τα καλα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

kalispera k apo mena!k ego katoxos n70-apolita euxaristimenos alal tautoxrona magemenos apto k1!!!!..to v3 h v3i mu glitose alal san apo8imeno k isos tleika kalitera exo pa8ei plaka tor ame ton diadoxo.....k erxomai sthn erotisi....mhpos telika mu fanei poly aplo to k1 meta to n70 (to opoio kyriolektika kanei papades!!!)......8a trexo me enan fortisti synexeia k 8a tremo mhn mu bgalei tis gnostes protes paidikkes arrosteies?????

 

o prohn katoxos tu n70 as kanei ena kopo na mu apantisei!!!!

pantos gyro sta XMAS...me blepo na to agorazo

 

euxarisot ek ton proteron!!!!;-)

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Κρατα και το N70 σαν εμενα. :p

 

Το N70 δεν ειναι κανενα τυχαιο κινητο, ουτε ομως το Krzr.

Αλλο το ενα αλλο το αλλο.

...μισος ογκος μισες λειτουργιες... η καπως ετσι

 

Καλη εξοικειωση με το menu και τις επιλογες, βεβαια υπαρχει και το manual..

 

Μερικα πραματακια που μου ερχονται γρηγορα στο μυαλο...... καλυτερη αυτονομια...πολυ πιο ευχαριστο σαν κινητο για κλησεις κ οχι μονο,

-μικρο,

-ελαφρυ,

-ομορφο....

...η πλοηγηση στο menu παρομοια με τα nokia...εξυπνη εναλλαγη στα νουμερα της καθε επαφης, απο το ευρετηριο στην πρωτη οθονη χωρις να χρειαζεται να μπεις 'μεσα' στην επαφη...

πολυ ομορφοτερο.

'λερωνεται' απο αποτυπωματα που φαινονται -και δεν καθαριζει ευκολα-... λιγο στα μηνυματα με χαλαει αλλα παλευεται, εχω προσεξει οτι τα γραμματα αλλαζουν απο τις επαφες στα μηνυματα οταν εχεις το itap ανοιχτο,

δηλ. το ελληνικο Υ στα μηνυματα ειναι στο 8 ενω στις επαφες το 9. Επισης την καμερα του δεν την καταλαβαινει ευκολα καποιος, με οτι αυτο συνεπαγεται..

 

Επισης κατι που με 'χαλαει' οι μεμβρανες στα πληκτρα και του κεντρικου πληκτρου αφηνουν σημαδια στην οθονη σχεδον παντα..

 

πολυ ομορφοτερο.

πιο στιβαρο οσον αφορα την αισθηση, πχ. τριξιματα, μη σου πεσει ομως καηκες..παει η μοστρα.

 

οταν μιλας δεν φαινεται η ωρα πχ 13:24 ..(σωστα; --Αληθεια δεν αλλαζει απο κατω δεξια;;;)

μικρη η εξωτερικη οθονη πχ θα προτιμουσα να ηταν ολη η προσοψη οθονη :p . μικροτερη και η εσωτερικη αλλα ισως ιδια σε ευκρινεια, καμερα χειροτερη..αρκετα.

 

πολυ ομορφοτερο

 

δουλεψα κανονικα τον browser και το ιντερνετ...

αυτα τα λιγα, δε μπορω να πω περισσοτερα αφου το εχω λιγες μερες

 

ελπιζω να βοηθησα.

 

.... αν δεν το ειχα παρει, κ ημουν στη θεση σου , θα το παιρνα.

 

 

:X

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω στα χερια μου,πολυ ωραιο ειναι τελικα.

ποιοτητα κατασκευης αριστη,το πληκτρολογιο αρκετα καλο,αν και αφηνει οντως σημαδια στην οθομνη,ενταξει με ενα screen protector δεν θα υπαρχει καποιο προβλημα.

το μενου του μια χαρα μου φαινεται αν και λιγο πιο αργο απο αυτα που εχω συνηθισει.

η οθονη του ειναι λιγο καλυτερη απο του v3i λογω ισως του οτι ειναι μικροτερη.η εξωτερικη οθονη ειναι ψιλοχαλια αλλα ευτυχως υπαρχει.

ο ηχος του μια χαρα,το bt του αψογο πραγματικα στη συνεργασια με hf αλλα και με οποια συσκευη κι αν δοκιμασα να το συνδεσω.

απο χρονους αναμονης ειναι νωρις να απαντησω μιας και το εχω λιγες ωρες.

μου αρεσει παντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...