Jump to content

[Επίσημο] Motorola KRZR K1


Nikos_s3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θεμα με τα μυνηματα και την αναφορα ειναι πολυ εκνευριστικο...καλο θα ηταν να μας ενημερωσει καποιος αν χωραει αρκετα sms και οχι 60 η 75 οπως κατι αλλα motorola.

Επισης κατι που αποφευχθηκε ειναι το αργο μενου - ανταποκριση οπως διαβασα.τωρα ποσο γρηγορα ανταποκρινεται το κινητο στο πατημα των πληκτρων δε ξερω.....

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 597
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το θεμα με τα μυνηματα και την αναφορα ειναι πολυ εκνευριστικο...καλο θα ηταν να μας ενημερωσει καποιος αν χωραει αρκετα sms και οχι 60 η 75 οπως κατι αλλα motorola.

Επισης κατι που αποφευχθηκε ειναι το αργο μενου - ανταποκριση οπως διαβασα.τωρα ποσο γρηγορα ανταποκρινεται το κινητο στο πατημα των πληκτρων δε ξερω.....

Κανονικά,θα πρέπει να χωράει 600 μηνύματα.

Βέβαια,έχω διαβάσει και για KRZR που χωρούσαν λίγα μηνύματα αλλά είναι κάτι που φτιάχνεται με seem editing.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το εχω στα χερια πανεμορφο ,παρα πολυ καλη ευκρινεστατη οθονη τελεια καμερα, πολυ ωραια γραφικα ,παρα πολυ δυνατο ηχο, καρτα μνημης 128ΜΒ γενικα σε σχεση με το razr ειναι η μερα με την νυχτα

 

Καλησπέρα ! :D

Επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό, μήπως θα σου ήταν εύκολο να μου πείς κάποια πραγματάκια που μ' ενδιαφέρουν ? δηλ.

1) Πόσο κρατάει η μπαταρία του με normal χρήση ?

2) το ηχείο του σε ανοικτή ακρόαση πως ακούγεται ?

3) τι περιέχει η συσκευασία ? περιέχει και extra μνήμη ?

4) επειδή προέρχομαι απο sony ericsson , όποτε μπορείς κάνε ένα σύντομο review με τις εντυπώσεις σου ( θετικές και αρνητικές )

 

:D Ευχαριστώ εκ των προτέρων

km58 :D

Link to comment
Share on other sites

στο τελος αυτου του review αναφερει το εξης : SAR value for the model is 1.39 W/kg.

Eιναι σωστο αυτο? και αν ειναι τοτε...δεν ειναι πολυ (μα παρα πολυ) υψηλο? :worry:

 

Μπράβο που ανησυχείς. Δυστυχώς η ιονίζουσα ακτινοβολία μόνο προστίθεται, με ότι αυτό συνεπάγεται.Και εγώ ενδιαφέρομαι για το κινητό και στηρίζομαι σ' αυτό το site.http://www.phonearena.com/htmls/Motorola-KRZR-K1-phone-p_1667.html

Επίσης το πρόβλημα είναι ότι το site της εταιρείας δεν αναγράφει τέτοιου είδους λεπτομέρειες. ( Αμερικάνοι βλέπεις )

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που ανησυχείς. Δυστυχώς η ιονίζουσα ακτινοβολία μόνο προστίθεται, με ότι αυτό συνεπάγεται.Και εγώ ενδιαφέρομαι για το κινητό και στηρίζομαι σ' αυτό το site.http://www.phonearena.com/htmls/Motorola-KRZR-K1-phone-p_1667.html

Επίσης το πρόβλημα είναι ότι το site της εταιρείας δεν αναγράφει τέτοιου είδους λεπτομέρειες. ( Αμερικάνοι βλέπεις )

To manual θα πρέπει να γράφει.Ας μας πει κάποιος κάτοχος.

Link to comment
Share on other sites

To manual θα πρέπει να γράφει.Ας μας πει κάποιος κάτοχος.

 

Σωστός ! Επίσης δες και αυτό.

http://www.sarshield.com/english/radiationchart-motorola.htm

και αυτό : http://www.pricerunner.com/phones/cell-phones/690349/details

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Σκέφτομαι και εγώ να πάρω το K1,αλλα με προβληματίζει λιγάκι ο αριθμός αποθηκευμένων μηνυμάτων.Μπορεί κάποιος που το έχει να δώσει κάποια απάντηση?Ευχαριστώ και μεγειά σε όσουσ το πήρανε!
Goodbyte.gr:geek: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

To manual θα πρέπει να γράφει.Ας μας πει κάποιος κάτοχος.

 

:D Φίλε το πήρα σήμερα και περιττό να σου πω ότι τώρα που φορτώνει είναι πανέμορφο.SAR λοιπόν λέει το manual για το αυτί 0,59 w/kg και σε άλλες θέσεις , προφανώς στο σώμα 0,84 w/kg.

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πόσες ώρες το φορτίζω την πρώτη φορά ?

 

:D Ευχαριστώ !

km58

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Σκέφτομαι και εγώ να πάρω το K1,αλλα με προβληματίζει λιγάκι ο αριθμός αποθηκευμένων μηνυμάτων.Μπορεί κάποιος που το έχει να δώσει κάποια απάντηση?Ευχαριστώ και μεγειά σε όσουσ το πήρανε!

 

Φίλε θα μπορούσα να σου απαντήσω στο ερώτημά σου, αλλά αν θέλεις καθοδήγησέ με.Πάντως είμαι super ευχαριστημένος και να σκεφτείς ότι προέρχομαι απο πρώην πιστό sony ericsson ( πρίν είχα το z-520i ). Το μόνο ψεγάδι φαίνεται η μπαταρία.Φωτεινή οθόνη ( την έχω στο 3 ), πολύ δυνατός και καθαρός ήχος, καλή φωτο, καταπληκτικό τηλεφ. κατάλογο, λίγο αργό στην κύλιση των μενού, πολύ καλύτερο σήμα απο το z-520i ( τουλάχιστον κατά 1 γραμμή ).Αυτά πρός το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλορίζικο σε όσους το έχουν:)

Αλλά ξέρετε τι??

Όχι ότι δεν είναι όμορφο, όχι ότι δεν είναι στιλάτο, αλλά αν είχα το v3 ή το v3i δεν θα το άλλαζα με το k1.

Προτιμούσα το σουλούπι του v3(πολύ λεπτό και πλατύ) παρά του K1(πολύ λεπτό και μακρύ:p :p ).

 

Φίλε αν το δείς ζωντανό και πως κάθεται στο χέρι, θα .....πάθεις. Το έχω ερωτευτεί. Το θεωρώ την καλύτερη επιλογή που είχα ποτέ.Και είμαι και 45 χρονών. έχω κινητό απο . . . ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα το πηρα το κινητο!Δεν αντεξα!Ελπιζω να μας βγει καλο!Το design του ειναι ολα τα λεφτα,οπως επισης και η οθονη του!Κάπου διάβασα οτι υπαρχουν καποιες ασυμβατοτες με nokia οσον αφορα το bluetooth.Τουλαχιστον με το 6600 που εχω δεν υπαρχει κανενα προβλημα!
Goodbyte.gr:geek: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα το πηρα το κινητο!Δεν αντεξα!Ελπιζω να μας βγει καλο!Το design του ειναι ολα τα λεφτα,οπως επισης και η οθονη του!Κάπου διάβασα οτι υπαρχουν καποιες ασυμβατοτες με nokia οσον αφορα το bluetooth.Τουλαχιστον με το 6600 που εχω δεν υπαρχει κανενα προβλημα!

 

:D Προσθέτω και γώ ούτε με το Sony Ericsson z-520i

km58

Link to comment
Share on other sites

mporei na mas pei kapoios pou exei to krzr ti simperilamvanei to kouti ektos apo kinito,mpataria k fortisti?

exei karta mnimis??exei bluetooth handsfree i aplo handsfree?iparxei kapoio eksartima me to opoio tha borousame na akoume k radio?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν το δείς ζωντανό και πως κάθεται στο χέρι, θα .....πάθεις. Το έχω ερωτευτεί. Το θεωρώ την καλύτερη επιλογή που είχα ποτέ.Και είμαι και 45 χρονών. έχω κινητό απο . . . ...

 

Να σου πώ, το είδα, αλλά την ίδια γνώμη εξακολουθώ να έχω.:O

Μάλιστα, στις φωτογραφίες μου φαινόταν καλύτερο.'Οταν το είδα με την πρόσοψη μεσα στις δακτυλιές μου έκανε κάπως.

 

Δε λέω, πολύ ωραίο είναι, αλλά για μένα το v3 είναι παν και έμορφο!!:D

Προσωπική μου γνώμη ότι και η επιλογή χρώματος δεν ήταν η καλύτερη.Σε μαύρο θα είναι πιο όμορφο πιστεύω.

 

Anyway, γούστα είναι αυτά.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

mporei na mas pei kapoios pou exei to krzr ti simperilamvanei to kouti ektos apo kinito,mpataria k fortisti?

exei karta mnimis??exei bluetooth handsfree i aplo handsfree?iparxei kapoio eksartima me to opoio tha borousame na akoume k radio?

- Συσκευή

- Απλή θηκούλα συσκευής, υφασμάτινη (τύπου σακουλάκι)

- Μπαταρία

- Φορτιστής οικιακός

- CD προγραμμάτων

- Πλήρες έντυπο εγχειρίδιο μονόχρωμο πλήρως εξελληνισμένο

- Καλώδιο φόρτισης / σύνδεσης με υπολογιστή (mini USB)

- Στερεοφωνικά ενσύρματα ακουστικά handsfree

- Κάρτα μνήμης microSD 128MBs

- Αντάπτορας για μετατροπή της microSD σε SD (κανονικού μεγέθους)

 

Αυτά...

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Εχω NOKIA n70 και ψυνομαι: Οταν σε καλουν παιζει καποιο κουμπι, που σταματαει το χτυπημα του κινητου, ενω ο αλλος περιμενει να το σηκωσεις;;
Link to comment
Share on other sites

elpizo na feroune grigora to mavro krzr

ekei na deis poso ehi na poulisei

To μαύρο δεν είναι για GSM δίκτυα,τουλάχιστον ως τώρα.

 

Επίσης,ο user ''stellini'' έχει ρωτήσει 3 φορές αν έχει κλείδωμα πληκτρολογίου με κωδικό.Ας της απαντήσει κάποιος που ξέρει. :)

Link to comment
Share on other sites

Όπως το κρατάς κανονικά (όρθιο, με κλειστό καπάκι και κοιτάς την εξωτερική του οθόνη), έχει στην αριστερή του πλευρά τα κουμπάκια του volume control (αυξομείωση έντασης ήχου ακουστικού)

 

Κλασική χρήση...

Πάνω κουμπάκι: Αύξηση φωνής

Κάτω κουμπάκι: Μείωση φωνής.

 

Χρήση κατά την φάση που σε καλούν...

Πάνω κουμπάκι: Κλείνει το εξωτερικό ηχείο (mute) άρα και τη μουσική του κουδουνίσματος κλήσης ενώ η κλήση εξακολουθεί να υφίσταται μέχρι να απαντήσεις κανονικά (αν τελικά απαντήσεις)

Κάτω κουμπάκι: Θέτει τον καλούντα σε χρήση τηλεφωνητή (υπηρεσία παρόχου κινητής τηλεφωνίας)

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αυτο, ηταν πολυ σημαντικο για μενα, αυριο θα το εχω. Ποσες ωρες το φορτιζω;;;; :)

 

Φιλε Cosmos πηρες το κειμενο απο καπου (που αναλυει τα menu κ τις δυνατοτητες των MOTO/KRZR ωστε να παω να διαβασω εκτενεστερα;

 

 

Σε ευχαριστω παντως, και ελπιζω η αλλαγη απο nokia σε moto να με αφησει ευχαριστημενο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή,ίσως κυκλοφορήσει και σε αυτό το χρώμα:

 

http://img460.imageshack.us/img460/9475/k1sqfrontil5ct3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...