Jump to content

[Επίσημο] Motorola KRZR K1


Nikos_s3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι και το πλέον γρήγορο.Θα πρότεινα να κοίταγες τον πολύ καλύτερο αντικαταστάτη του,KRZR K3.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 597
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ! Καλούτσικο και το Κ1 (κυρίως λόγω εμφάνισης) αλλά το Κ3 είναι σαφέστατα καλύτερο! Ειδικά αν το βρεις σε καλή τιμή (140 ευρώ και κάτω) μην το σκεφτείς καν!
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του Κ1 έχει πέσει αρκετά και μου αρέσει πολύ η εμφάνισή του!Αλλά και το Κ3 είναι ωραίο από ότι είδα!Να δω και σε τί τιμή θα το βρω..Ευχαριστώ παιδιά!:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερώτηση σε όσους έχουν το συγκεκριμένο κινητό.Οι χαρακτήρες για ένα μήνυμα πόσοι είναι;Γιατί σε άλλα κινητά που είχα έλεγε,160(1) και ήξερα πότε τελείωνε η πρώτη σελίδα.Εδώ πώς το καταλαβαίνω;Μήπως κάτι δεν έχω προσέξει;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους έχουν το συγκεκριμένο κινητό.Οι χαρακτήρες για ένα μήνυμα πόσοι είναι;Γιατί σε άλλα κινητά που είχα έλεγε,160(1) και ήξερα πότε τελείωνε η πρώτη σελίδα.Εδώ πώς το καταλαβαίνω;Μήπως κάτι δεν έχω προσέξει;:worry:

 

160 είναι και εδώ..Επάνω δεξιά έχει τον αριθμό των χαρακτήρων..Αν περάσεις τους 160 όταν θα πας να κάνεις αποστολή θα δεις ότι σου λέει "μηνύματα 2" ή κάτι τέτοιο...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ!Sorry για τις πολλές ερωτήσεις,αλλά αναφορά παράδοσης μηνύματος δεν έχει;Ψαχνω και δεν βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

maria τέρμα επάνω σε αυτή τη σελίδα θα δείς πως να βάζεις μόνιμη αναφορά παράδοσης.

 

εναλλακτικά, μπορείς σε κάθε sms που γράφεις να πατάς Options (ένα απο τα δυο hotkeys) και να επιλέγεις απο το μενού τις ρυθμίσεις "αναφορά παράδοσης".

Link to comment
Share on other sites

Thanks!Το βρήκα τελικά.:)Βέβαια είναι λίγο μειονέκτημα ότι πρέπει να την βάζεις συνέχεια αλλά τέσπα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μία παρατήρηση.Η διάρκεια ενός βίντεο είναι μόνο 6 δευτερόλεπτα;Τί να πάρει κανείς σε τόσο λίγο χρόνο!:(
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις τη μέγιστη διάρκεια λήψης βίντεο στο κινητό σου. Κάνε το ακόλουθο:

 

Μενού -> Ψυχαγωγία -> Βιντεοκάμερα -> Επιλογές -> Ρύθμιση Βιντεοκάμερας -> Διάρκεια Βίντεο

 

Άλλαξέ το από MMS σε Μέγιστο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή η αναφορά παράδοσης είναι μεγάλο μπέρδεμα.Ενώ την ενεργοποιώ με τα χίλια ζόρια,καθότι κάθε φορά που πατώ την επιλογή ναι,μου βγαίνει αυτόματα η αναφορά ανάγνωσης που είναι από κάτω,το σημαντικότερο ενώ είναι ενεργοποιημένη δεν μου έρχεται αναφορά παράδοσης.Δεν μου έρχεται τίποτα που να λέει ότι το μήνυμα παραδόθηκε.Έχει τύχει και σε άλλον αυτο;Σκέφτομαι μήπως έχει πρόβλημα το κινητό!:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η μπαταρία του όμως εξαντλήται πολύ γρήγορα, γιατί; Κανένα κινητό μου δεν άδειαζε με την ίδια χρήση τόσο γρήγορα η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του όμως εξαντλήται πολύ γρήγορα, γιατί; Κανένα κινητό μου δεν άδειαζε με την ίδια χρήση τόσο γρήγορα η μπαταρία.

 

Ισως να εχεις δυνατα την φωτεινοτητα και να τρωει μπολικη ενεργεια απο εκει. Επισης μπορει να εχει και προβλημα, διοτι πολλοι την θεωρησαν ικανη..

Ψαξε τι μπορει να ευθυνεται (πολυ χρηση, φωτεινοτητα,3g κλπ) και πραξε αναλογως!

 

Υ.Γ. στο e-bay θα βρεις πολυ φθηνες σε μεγαλυτερη αποδοση!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Help.Αν κάποιος γνωρίζει να με βοηθήσει.Μου στέλνουν ΜMS αλλά δεν μπορώ να τα δω!Μου βγαίνει το μήνυμα "Σφάλμα.Δεν μπορεί να γίνει φόρτωση".Τί μπορεί να συμβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

τι εταιρεια εχεις?αν εχεις wind στειλε ενα κενο μνμ στο 19234 και μολις σου ρθει απαντηση στειλε την εντολη mms...μετα θα σου ρθουν οι ρυθμισεις και θα τις αποθηκευσεις...αν εχεις αλλη εταιρεια παρε στην εξυπηρετηση
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είμαι καινούριος στο site και δεν ξερω πάρα πολλά. ακόμα. Έχω το εξής πρόβλημα, δεν μπορώ να χρησιμοποίησω το opera mini στο κινιτο μου παρ¨ολο που το κατεωάζω και το εγκαθιστά κανονικά. Όταν τρέχει μου εμφανίζει κωδικό λάθους και μου ζητάει να μεταβώ στο http://www.operamini.com/help?version=4.2 ή να επικοινωνήσω με το πάροχο.

Ρώτησα ένα φίλο που έχει το sony eiccson w800 και μου είπε πως άλλαξε μια ρύθμιση μέσα από το κινητό όταν του εμφανίστηκε το ίδιο πρόβλημα. Κάτι σχετικά με ρυθμίσεις internet, browser κτλ.

Στη συσκευή μου δεν έχω καταφέρει να βρώ κατι. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Αν δεν μπορεί να λυθεί το πρόβλημα , μπορεί να μου συστήσει έναν άλλο browser γιατί ο ήδη υπάρχων του κινητού είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποια συνδεση internet στο κινητο;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το Opera Mini 4.2 τρέχει κανονικά στο K1 μου. Το κατέβασα χρησιμοποιώντας τον ενσωματωμένο browser του κινητού, η εγκατάσταση λειτούργησε ΟΚ και μετά το χρησιμοποίησα για browsing. Η σύνδεσή μου είναι στη Wind με το προφίλ internet (όχι Wind Plus!). Δε χρειάστηκε καμμιά επιπλέον ρύθμιση.

 

Έλεγξε την internet σύνδεση του κινητού σου. Επίσης, προσπάθησε να επανεγκαταστησεις το Opera Mini.

Link to comment
Share on other sites

εχω vodafone και μπαινω μεσω vflive prepay!κατεβαζω το οpera mini κ οταν παω στις εφαρμογες για να το εγκαταστησω στη μεση της διαδικασιας μου βγαζει (http://www.operamini.com/help?version=4.2).Δεν μπορω να βγαλω ακρη με τιποτα!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν σου βγάζει το μήνυμα λάθους κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης (όταν η οθόνη είναι άσπρη και γράφει Opera Mini με την μπάρα από κάτω να γεμίζει σιγά-σιγά) τότε μάλλον δε μπορεί να επικοινωνήσει με τους server στην Opera για να κατεβάσει κάτι. Δεν ξέρω αν το VFlive είναι κανονική σύνδεση ή χρησιμοποιεί κάποιο proxy που ενοχλεί τον Opera Mini, δεν είχα ποτέ Vodafone. Ίσως κάποιος που ξέρει περισσότερα σχετικά να μπορεί να βοηθήσει.

 

Δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις και στο αντίστοιχο νήμα της Vodafone εδώ στο φόρουμ για βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εδώ και μερικές μέρες το κινητό που έχει χρηιμοποιηθεί κάνα εξάμηνο μου παρουσιάζει έναν ήχο,σαν βουητό στο πληκτρολόγιο.Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο;Το πήγα να το κοιτάξουν και αφού το κράτησαν 15 μέρες για service το πήρα πίσω με το πρόβλημα να υπάρχει ακόμη δυστυχώς.:(
Link to comment
Share on other sites

αν είναι σα τον ήχο που βγάζει η TV σε πιο μικρή ένταση (σα βόμβος με μια ψιλή συχνότητα), που πρέπει να έχεις το αυτί σου κοντά στο πληκτρολόγιο για να τον ακούσεις, είναι ότι είχε και το δικό μου απο τη πρώτη ημέρα λειτουργίας.

 

αυτό που με εκπλήσει είναι.. ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ??? και δε μπορώ να βρω πλέον για να αγοράσω ξανά;;;;

 

:-)

Link to comment
Share on other sites

αν είναι σα τον ήχο που βγάζει η TV σε πιο μικρή ένταση (σα βόμβος με μια ψιλή συχνότητα), που πρέπει να έχεις το αυτί σου κοντά στο πληκτρολόγιο για να τον ακούσεις, είναι ότι είχε και το δικό μου απο τη πρώτη ημέρα λειτουργίας.

 

Ναι,κάτι τέτοιο είναι.Πρέπει να βάλω το αυτί μου κοντά στο πληκτρολόγιο για να το ακούσω.Ορισμένες φορές όμως είναι πιο έντονο και το ακούω και καθώς γράφω μηνύματα ή καθώς τηλεφωνώ.:(

Και τελικά με το δικό σου τί έγινε;

 

αυτό που με εκπλήσει είναι.. ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ??? και δε μπορώ να βρω πλέον για να αγοράσω ξανά;;;;

 

Το συγκεκριμένο το είχα πάρει απο τα Multirama στα τέλη Φλεβάρη,όταν τέλειωναν οι εκπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...