Jump to content

[Επίσημο] Motorola KRZR K1


Nikos_s3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρα πολυ ακριβο ....νομιζω?

 

Σχετικό είναι... το "πολύ ακριβό". Καταρχάς, πληρώνεις design και χρώμα (ΠΟΥ ΣΚΙΖΕΙ από κοντά που το "χούφτωσα" και το "έπαιξα" λιγουλάκι)... Και Ferrari να πας να πάρεις, ΤΟ ΜΙΣΟ ποσό στο "τρώει" το design και τ' όνομα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 597
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παραμένει ίδια..και φυσικά μικρότερη.Η εξωτερική ήταν καλύτερη στο v3i

 

Η εξωτερική, μ' ενδιαφέρει να παρέχει πληροφορίες ΧΩΡΙΣ ν' ανοίγεις το πορτάκι. Κάνει τη "δουλειά" της; Μου κάνει τότε...

 

ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ, Βορειοελλαδίτη, ΘΕΛΩ προσωπικό "review"... A.S.A.P.! Υπέρ & κατά... Για design, don't bother... Το ΚΟΡΥΦΑΙΟ αυτή τη στιγμή στην αγορά...

 

Μ' ενδιαφέρει να μου πεις για... ταχύτητα επεξεργαστή/software, χρόνος αναμονής (μπαταρία) και με ΤΙ χρήση, bluetooth data-transfer quality, MP3/Java compatibility, αν έχει φακό/φλας, έως πόσο παίρνει επέκταση μνήμης... κτλ.

ΧΡΗΣΤΙΚΟΤΗΤΑ δηλαδή...

 

Είναι στα υπόψιν μου και σε 1-2 μήνες τελιώνει και το συμβόλαιο για να πάρω την επιδότηση (αν και με βλέπω, να "μεταπηδώ" σε ΤΙΜ, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για να το πάρω φθηνότερα με συμβόλαιο ΤΙΜ...)

Link to comment
Share on other sites

samkom μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις εάν είναι ενεργοποιημένη η αναγνώριση φωνής και φωνητικές εντολες (obeymoto) στα ελληνικά;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραγικη μηχανή του είναι καλή.Καλύτερη από τα νοκια ποθ έχω.(6233,6131).Τώρα για το μενού είναι πιο γρήγορο από τα sony,όχι όμως και από τα 40Nokia.Η αναφορά,λεει,ο αντιπροσωπος της MOTO ,που συνάντησα τυχαία εδώ στη VODA , δεν ενδιαφέρει τουσ Αμερικάνους.Κακώς βέβαια.

Το αρχικό μενού έμεινε το ίδιο.Έφυγε το μεσαιο πλήκτρο,και το υπόλοιπο μενού είναι αρκετά αύχρηστο.' ολα γίνονται με τα 2 πλήκτρα δεξιά και αριστερά του κεντρικού.Στισ κλήσεις δείχνει 40 αναπάντητεσ,εισεχόμενεσ κλπ πατώντασ το πλήκτρο κλήσης,και το χρόνο εισερχόμενων,εξερχόμενων,συνολικό.Στο βίντεο έχει 128χ96,176χ144,352χ288.σινδεετε οκ στον ιπολογιστι Xp έχω.Με τα bT σινδεσι με ακοθστικο οκ.Με το Νοκια δεν μπορεσα να το συνδέσω.Με ta SONY οκ.Δεν αλλαξε κάτι στο υπομενού των ΒΤ.Η μπαταρία 2 φόρτιση μου έβγαλε 3 μέρεσ(βράδυ κλειστό)αλλά με αρκετό πείραγμα.Περισσότερα δεν γνωρίζω ακόμη,το μαθαίνω μιασ και μέχρι σήμερα ήμουν Νοκιακιας.Το μαθαίνω κι εγώ.Απλά έχει η αδερφή μου το v3i και το συγκρίνω με εκείνο.Εμένα στα μηνύματα με ζορίζει γιατί έχω μάθει στη ευκολία της Νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραγικη μηχανή του είναι καλή.Καλύτερη από τα νοκια ποθ έχω.(6233,6131).Τώρα για το μενού είναι πιο γρήγορο από τα sony,όχι όμως και από τα 40Nokia.

 

το μενου σε καμια περιπτωση δεν ειναι πιο γρηγορο απο sony ericsson τουλαχιστον απο το k-800 κι απο τα sereies 40 της Nokia.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ από κοντά να δουλεύει χτες για τη σύζυγό μου! Η αλήθεια είναι ότι έδειχνε πολύ βολικό και κυρίως πολύ κομψό όσο μπόρεσα να το παρατηρήσω! Η σύζυγός μου, που είχε το ασημί RAZR V3 μέχρι πριν από λίγους μήνες (πριν το κάνει μπάνιο στο πλυντήριο:rolleyes:), κοιτά ήδη να το παραγγείλει!

 

Αλήθεια, πoια είναι η φτηνότερη τελική τιμή του ως τώρα σα σκέτη συσκευή από Ελλάδα με κανονική εγγύηση και Ελληνικό εγχειρίδιο;

 

Πάντως ωραίο το ότι είναι τόσο στενότερο αλλά μεγάλη και η θυσία που χρειάστηκε να κάνουν στη σμίκρυνση της εσωτερικής οθόνης του. Κακά τα ψέματα, είναι πολύ μικρή πια (για τα σημερινά δεδομένα τουλάχιστον).:(

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ωραίο το ότι είναι τόσο στενότερο αλλά μεγάλη και η θυσία που χρειάστηκε να κάνουν στη σμίκρυνση της εσωτερικής οθόνης του. Κακά τα ψέματα, είναι πολύ μικρή πια (για τα σημερινά δεδομένα τουλάχιστον).:(

 

Εντάξει, δεν είναι και τόσο μικρή.:)

Σύμφωνα με το gsmarena είναι 30*37 χιλιοστά την στιγμή που του k800 είναι 30*40.

Σιγά την διαφορά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

kalimera k apo mena....pragmatika para poly omorfo kinito ktl...tora apo dynatotites as perimenume ta paidia pu hdh to exun sta xeria tus na mas pun entyposeis...

 

ego 8a h8ela na kano mia erotisi: exete akusei ena 8a bgei se mauro xroma pu enas pio pano??k ena nai ti einia h CDMA ekdosi pu anafer8ike prin???

 

euxaristo prokatalovika gia tis apantiseis!;-)

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

ego 8a h8ela na kano mia erotisi: exete akusei ena 8a bgei se mauro xroma pu enas pio pano??k ena nai ti einia h CDMA ekdosi pu anafer8ike prin???

H cdma έκδοση δε θα βγει στην Ελλάδα καθώς δε θα δουλεύει στα Ελληνικά δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

thnx 4 prompt reply Bomber21----ok dne 8a er8ei sthn Ellada alla mhpos 8a mporuses na mu peis k ti akrivos einia (ti diafora exei me thn elliniki) k ean k efoson yparxei dynatotita na dume kana tetoio ''mauraki'' k se ellinika rafia ektos apto blue????
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

thnx 4 prompt reply Bomber21----ok dne 8a er8ei sthn Ellada alla mhpos 8a mporuses na mu peis k ti akrivos einia (ti diafora exei me thn elliniki) k ean k efoson yparxei dynatotita na dume kana tetoio ''mauraki'' k se ellinika rafia ektos apto blue????

Δεν ξέρω τι είναι ακριβώς CDMA και δε θέλω να πω ανακρίβειες...:O:p

 

 

Επίσης,δεν ξέρω αν θα έρθει σε κάποιο άλλο χρώμα εκτός από το μπλε αλλά αν κρίνω από τα πολλά χρώματα του V3,του V3i και του pebl,δεν είναι απίθανο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάω να της το αγοράσω (της συζύγου μου εννοώ!) από Πλαίσιο στα 409€ τελική με 12 άτοκες (μέσω πιστωτικής) χωρίς σύνδεση!

Εγώ της λέω ότι βιάζετε γιατί πράγματι και σε άλλα χρώματα θα πρέπει να κυκλοφορήσει κάποια στιγμή (όχι ότι δεν είναι πάρα πολύ ωραίο σε αυτό το μπλε - μωβ βέβαια) και η τιμή του θα πέσει και τα προβλήματα που σίγουρα θα έχει σα πρώτη φουρνιά θα αποφεύγαμε! Αλλά βλέπεις, ο "έρωτας" δεν αντιμετωπίζετε με την λογική! Δεν κρατιέται! Είναι και το στερητικό σύνδρομο από την έλλειψη τόσων μηνών του RAZR V3 που "έπνιξε"... Τα καταλαβαίνω όλα αυτά και υποκύπτω!:)

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Πάω να της το αγοράσω (της συζύγου μου εννοώ!) από Πλαίσιο στα 409€ τελική με 12 άτοκες (μέσω πιστωτικής) χωρίς σύνδεση!

Εγώ της λέω ότι βιάζετε γιατί πράγματι και σε άλλα χρώματα θα πρέπει να κυκλοφορήσει κάποια στιγμή (όχι ότι δεν είναι πάρα πολύ ωραίο σε αυτό το μπλε - μωβ βέβαια) και η τιμή του θα πέσει και τα προβλήματα που σίγουρα θα έχει σα πρώτη φουρνιά θα αποφεύγαμε! Αλλά βλέπεις, ο "έρωτας" δεν αντιμετωπίζετε με την λογική! Δεν κρατιέται! Είναι και το στερητικό σύνδρομο από την έλλειψη τόσων μηνών του RAZR V3 που "έπνιξε"... Τα καταλαβαίνω όλα αυτά και υποκύπτω!:)

Περιμένουμε review.! :D

Link to comment
Share on other sites

xaaxax...etis akrivos....symfono cosmos...exalu as mhn ginume emeis pali beta tester....seira exun k alloi;-ppppppppppppppp....lol

 

pantos ypokeimenika/antikeimenika....einia kati to fresko san styl k osos anafora to xroma arekta diaforetiko k me aera ''elitistiko''

 

@bomber21: osa diavasa ligo sto review: to CDMA mhpos exei na kanie me ta pliktra afis pu to kanun ''player'' xoris na anoigeis to portaki?...ena prosexeis sthn foto kati afis pliktra deixnei me forward/rewind ktl...den xero ena isxyei kati tetoio k sto k1..........

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

@bomber21: osa diavasa ligo sto review: to CDMA mhpos exei na kanie me ta pliktra afis pu to kanun ''player'' xoris na anoigeis to portaki?...ena prosexeis sthn foto kati afis pliktra deixnei me forward/rewind ktl...den xero ena isxyei kati tetoio k sto k1..........

όχι,σίγουρα δεν είναι αυτό. :)

Ας περιμένουμε κάποιος να μας πει.

Link to comment
Share on other sites

(Code Division Multiple Access) A method for transmitting simultaneous signals over a shared portion of the spectrum. The foremost application of CDMA is the digital cellular phone technology from QUALCOMM that operates in the 800MHz band and 1.9GHz PCS band. CDMA phones are noted for their call quality.

 

Αυτά.....:wacko:

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

malista...

sigura oxi Ellada loipon...too much advanced mu akugetai...alla k to k1 to aknoniko prosopika den me xalaei....ante re paides kana full review.....!??!!!!!?!!?!?!?!?!?!?

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω τα GSM και CDMA είναι ανταγωνιστικά πρότυπα αναπτυξης υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας. Το πρώτο εμφανίστηκε στην Ευρώπη και το δεύτερο στην Αμερική. Το GSM όμως είναι αυτό που τείνει να καθιερωθεί παγκοσμίως. Νομίζω ότι CDMA δεν υπάρχει πουθενά στην Ευρώπη και την Ασία ενώ και στην Αμερική οι εταιρείες στρέφονται στο GSM και το εγκαταλείπουν. Οπότε δε νομίζω να τείθεται θέμα υπεροχής του CDMA. Απλά οι περισσότερες εταιρείες και κυρίως η Motorola κυκλοφορούν τις συσκευές τους και στις δύο εκδόσεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικό είναι... το "πολύ ακριβό". Καταρχάς, πληρώνεις design και χρώμα (ΠΟΥ ΣΚΙΖΕΙ από κοντά που το "χούφτωσα" και το "έπαιξα" λιγουλάκι)... Και Ferrari να πας να πάρεις, ΤΟ ΜΙΣΟ ποσό στο "τρώει" το design και τ' όνομα...

 

Ε οχι να βγαλουμε και τα motorola οτι εχουν ¨"το"ονομα που πριν το RZR ουτε να τα κοιταξεις δεν γυρνουσες....Καμμια εταιρια δεν πρεπει να παταει στο γεγονος οτι εχει ονομα καθως οικονομικες αναλυσεις δειχνουν πτωση στα εσοδα τους που σημαινει οτι πρεπει να δειξουν πιο ανταγωνιστικο προφιλ στην αγορα.

Οσο για το 2 επιχειρημα σου ναι εχει ομορφο σχεδιασμο αλλα οχι για να δικαιολογει την τιμη---βλεπε το RZR οταν ειχε βγει εκανε 500 ευρω και

σημερα ουτε 200 δεν κανει.Εγω το ειχα παρει κανα 3μηνο πριν ερθει στην ελλαδα αλλα πιστεψε με οταν βλεπω οτι εδωσα 300 ευρω παραπανω τοτε μονο καλα δεν νιωθω.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω τα GSM και CDMA είναι ανταγωνιστικά πρότυπα αναπτυξης υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας. Το πρώτο εμφανίστηκε στην Ευρώπη και το δεύτερο στην Αμερική. Το GSM όμως είναι αυτό που τείνει να καθιερωθεί παγκοσμίως. Νομίζω ότι CDMA δεν υπάρχει πουθενά στην Ευρώπη και την Ασία ενώ και στην Αμερική οι εταιρείες στρέφονται στο GSM και το εγκαταλείπουν. Οπότε δε νομίζω να τείθεται θέμα υπεροχής του CDMA. Απλά οι περισσότερες εταιρείες και κυρίως η Motorola κυκλοφορούν τις συσκευές τους και στις δύο εκδόσεις.

 

Η διαφορα αυτη εγινε γιατι οι συχνοτητες που εκπεμπει το GSM ειχαν καλυφθει απο την αμερικη για αλλους σκοπους πχ στρατιωτικους και ετσι εγινε to CDMA που χρησιμοποιει αλλες συχνοτητες παρολα αυτα εχουν ουσιαστικες διαφορες στον τροπο λειτουργιας τους

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ναι και βέβαια έχουν. Απλά δε νομίζω ότι οι εταιρείες θα επέλεγαν μία χειρότερη τεχνολογία. Όχι γιατί αυτό δεν είναι κάτι που μπορεί να συμβεί, αλλά γιατί εταιρείες που έχουν ανεπτυγμένα CDMA ή TDMA δίκτυα τα εγκαταλείπουν για χάρη του GSM; Προφανώς κάτι καλύτερο προσφέρει.

Και sorry για το offtopic.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάμε πάλι...ΓΙΑ ΤΟ Κ1 ΜΙΛΑΜΕ ΕΔΩ..!!!

ότι άλλο θέλετε να συζητήσετε,ανοίξτε ένα τόπικ στο σωστό thread και βουρ...

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δε θα το βάφτιζα full review αυτό που ακολουθεί μιας και δε θα ήμουν σε θέση να το κάνω ακόμα! Ωστόσο θα προσπαθήσω να σας μεταφέρω τις πρώτες προσωπικές μου εκτιμήσεις!

 

Χθες το απόγευμα το πήρα λοιπόοοον! Όπως σας περιέγραψα στο προηγούμενο post μου.

 

Εδώ όμως, να κάνω μια μικρή παρένθεση που μου έκανε κάπως εντύπωση σε σχέση με τη διάθεση της συσκευασίας του...

Όταν το πρωτοψάχναμε να το δούμε εν λειτουργία, το βρήκαμε πιο προσβάσιμο σε μαγαζί της TIM του Αιγάλεω. Μπροστά στα μάτια μας
κυριολεκτικά
, άνοιξε μια καινούρια συσκευασία με πολύ μεγάλη προσοχή βέβαια, αλλά σχίζοντας τελείως μια
προστατευτική ζελατίνα
που κάλυπτε όλο το κουτί. Μετά χρειάστηκε να κόψει και μια διάφανη ταινιούλα που κράταγε κλειστή τη μια στενή πλευρά του κουτιού. Όλη αυτή την περιγραφή την κάνω γιατί πολύ απλά, στο Πλαίσιο και δεν εννοώ μόνο στο μαγαζί του Περιστερίου απ’ όπου έκανα την αγορά τελικά αλλά σε
κάθε
μαγαζί Πλαίσιο που ρώταγα, είχαν της συσκευασίες
όλων
των κινητών γενικά
χωρίς
αυτήν την εξωτερική
ζελατίνα
! Όταν τους ρώταγα γιατί, ακόμα κι αφού τους έλεγα ότι το έχω δει με ζελατίνα, μου απαντούσαν ότι έτσι παραλαμβάνουν! Δεν σας κάνει τουλάχιστον εντύπωση όλο αυτό! Γιατί άραγε;
(λέω εγώ!)

 

Όμως ας εστιάσω πια περισσότερο στο... «ζουμί»!

Και ας ξεκινήσω με την... συσκευασία της μιας και με αυτή πρωτοέρχεται κανείς σε επαφή!

Είναι ένα σχετικά μικρό χάρτινο κουτί, απλό οπτικά. Όταν όμως δοκιμάζεις να το ανοίξεις, καταλαβαίνεις πως πρακτικά δεν ανοίγει αλλά απλώς απλώνει με το περιεχόμενο του από τις δύο στενές πλευρές του ταυτόχρονα ενώ τραβάς τη μια τους. Δε μπορώ να το περιγράψω καλύτερα σε λίγες λέξεις. Αν μη τι άλλο όμως, δείχνει ευρηματικός τρόπος! Από τη μια πλευρά έχει μόνο τη συσκευή ενώ από την άλλη έχει όλα τα υπόλοιπα σχεδόν άτακτα αφημένα μέσα σε έναν μικρό χώρο.

 

Η συσκευή, όταν μείνει πια χωρίς τις προστατευτικές ζελατίνες της (που την καλύπτουν σχεδόν εξ ολοκλήρου μέσα έξω) και συναρμολογηθεί (και το μεταλλικό της καπάκι), είναι απλά (πώς να το πω;!) χάρμα οφθαλμών! Είναι ένα από τα πιο κομψά και καλαίσθητα αντικείμενα που εγώ τουλάχιστον έχω δει από κοντά! Θες δε θες, σου τραβά το βλέμμα ξανά και ξανά! Έχει πάρα πολύ ευχάριστη αίσθηση τόσο στο μάτι όσο και στο χέρι! Στο χέρι δε, τη νιώθεις κατευθείαν βολική και με πάρα πολύ ευχάριστη αφή! Η αφή της συγκεκριμένα όταν είναι κλειστά τα δύο κινητά της μέρη, είναι τελείως διαφορετική στην μπροστινή της πλευρά που είναι σχεδόν καθρεπτίζουσα και τελείως διαφορετική στην πίσω ματ πλευρά της που είναι ξεκάθαρα βελούδινη!

 

Το άνοιγμα του πάνω μέρους της, γίνετε πάρα πολύ ευχάριστα και με το ένα χέρι ενώ δε σου προκαλεί φόβο ούτε όταν το αφήνεις να ανοίξει μόνο του στο τέρμα ούτε όταν το αφήνεις να κλείσει μόνο του. Δεν υπάρχουν ούτε κλικ, ούτε ήχοι, ούτε ενδιάμεσες θέσεις στη διαδικασία του ανοιγολκλεισίματός της. Είναι απλά, μια... απόλυτα ευχάριστη ελευθερία που όμως σε αφήνει με την αίσθηση της σιγουριάς και της σταθερότητας!

 

Η εξωτερική της οθόνη είναι σαφώς αρκετά μικρή, ευδιάκριτη αλλά ίσως και περισσότερο σκοτεινή απ’ όσο θα βόλευε σε κάποιες καταστάσεις με έντονο εξωτερικό φωτισμό. Και αυτό όμως, προφανώς έχει γίνει για χάρη της καλύτερης αισθητικής που προσδίδει το ιδιαίτερα φημέ τζαμάκι της, που ειδικά όταν είναι σβηστή ενσωματώνεται οπτικά τελείως με το υπόλοιπο κέλυφος.

 

Το πληκτρολόγιο αν και αρκετά μαζεμένο λόγω μικρού πια πλάτους, είναι τόσο καλό και ξεκάθαρο εργονομικά και αισθητικά που το νιώθεις πάρα μα πάρα πολύ βολικό για ότι και να θες να κάνεις με αυτό!

 

Την εσωτερική της οθόνη μόνο μεγάλη δεν μπορείς να την πεις βέβαια. Όλα τα άλλα όμως είναι θετικά! Πεντακάθαρη, φωτεινή, κρυστάλλινη αίσθηση, ζωντανά χρώματα, ευδιάκριτες λεπτομέρειες! Δεν την έχω δει ακόμα όμως σε έντονο εξωτερικό φως όπως μιας ηλιόλουστης μέρας.

 

Το μόνο που σε συγκρατεί κάπως, στο να την κάνεις κυριολεκτικά κτήμα σου από την αρχή σα συσκευή, είναι ίσως το ότι νιώθεις διαρκώς να θες να αποφύγεις να πιάνεις το πάνω γυαλιστερό μέρος του κελύφους της ώστε να την απολαμβάνεις συνεχώς χωρίς δαχτυλιές που πραγματικά μένουν με το παραμικρό άγγιγμα και μετά για να φύγουν θέλουν απλά λίγο τρίψιμο βέβαια σε κάποια πάνινη επιφάνεια. Για αυτή τη δουλειά βολεύει ακόμα και η λεπτή μαύρη πάνινη θηκούλα - σακουλάκι που τη συνοδεύει.

 

Ένα σημείο που θέλει λίγη προσοχή, είναι το σημείο που υποδέχεται το mini USB βύσμα του φορτιστή. Είναι στο πλάι της συσκευής και καλύπτεται από ένα προστατευτικό καπακάκι που μένει κλειστό όσο δε χρησιμοποιείς την υποδοχή.

Έξυπνο και πολύ χρήσιμο είναι, ότι ακριβώς επειδή σα καπάκι είναι πολύ μικρό και θα ήταν σχεδόν σίγουρο ότι θα χανόταν αργά ή γρήγορα με το βγάλε - βάλε, το έχουν συνδεδεμένο στη συσκευή με ένα πολύ μικρό, λεπτό, μάλλον πλαστικό και διακριτικό «σχοινάκι» (κάτι σα σχοινάκι) που βγαίνει κι αυτό μέσα από το πλάι της υποδοχής και κρύβετε όταν κλείνει το καπάκι!

Όμως το «σχοινάκι» είναι πολύ κοντό και κάπως άκαμπτο και θέλει λίγο περισσότερη προσοχή όταν προσπαθεί κανείς να βάλει το βύσμα γιατί μπαίνει συνεχώς στη μέση κατά την προσπάθεια και θεωρώ σχετικά εύκολο το να γίνει ζημιά από αυτό ή στην υποδοχή ή και στο βύσμα.

 

Δυστυχώς, εδώ ίσως απογοητεύσω κάπως τους... αρσενικούς φίλους της συσκευής γιατί πραγματικά ή όλη κατασκευή και εμφάνισή της, παραπέμπει έντονα σε ένα πάρα πολύ κομψό μεν αλλά και πάρα πολύ γυναικείο δε «αξεσουάρ»! Όχι ότι δε θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί άνετα και από οποιονδήποτε άντρα, αλλά κακά τα ψέματα, είναι πολύ πιο κοντά στην αίσθηση της γυναικείας παρουσίας. Δε μπορώ να το εκφράσω καλύτερα αυτό και φοβάμαι μήπως ξεκινήσω καμιά άνευ λόγου διαμάχη αλλά κάπως έτσι είναι πάντως κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον!

 

Αυτά προς το παρόν!

Ενδεχομένως να ακολουθήσουν κι άλλα ως προς τη χρήση των μενού και των επιλογών του...

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δε θα το βάφτιζα full review....

 

......Αυτά προς το παρόν!

Ενδεχομένως να ακολουθήσουν κι άλλα ως προς τη χρήση των μενού και των επιλογών του.

Σε ευχαριστώ πολύ για το review! :)

Σκέφτεται να το πάρει η αδερφή μου και το review ήταν κατατοπιστικό!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...