Jump to content

[Επίσημο] Motorola KRZR K1


Nikos_s3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το έκανα.ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ!!!Ενα μεγάλο μπράβο εκ μέρους μου στα παιδιά που έκαναν τους οδηγούς!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 597
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

diavasa se sto parakatw site oti to k1 exei camera flash!!!!

kserei kaneis an isxei??????

exw xikiopsaksei to kinito alla den mporw na vrw kati....

parakalw opoios mporei na me boithisei......

euxaristw!:)

 

ksexasa na kanw post to site!

lol

 

auto einai:

http://phone.mobiles24.com/motorola/krzr-k1

Link to comment
Share on other sites

1)katevazw apo to motomodding.us skins alla den benoun...(otan ta pernaw sto kinito anagastika ta pernaw se fakelous opws images i music klp...sigekrimena sthn karta mnhmhs)

pws borw na ta valw swsta?:(:wacko:

 

2)diavasa pio panw gia skin manager....pws to vazw?:blink:

 

euxaristw poli.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σιγουρεψου οτι τα σκιν που κατεβαζεις ειναι για Κ1

Αποσυμπιεσε το αρχειο που κατεβασες σε ενα φακελο.

Βρες (Google) το skins manager.Νομιζω οτι το 0,51 ειναι το τελευταιο.

Τρεξε το αρχειο Skiman.

Κατωπιν συνδεσε το κ1.Σε λιγα δευτερολεπτα θα σου εμφανιστουν

τα σκιν που εχεις στην συσκευη σου.

Στον skin manager πατα install και στη φορμα που σου ανοιγει αφησε τα ολα untick (μην επιλεξεις κανενα) ωστε το θεμα να εγκατασταθει οπως το εχει φτιαξει ο δημιουργός του.

Ψαξε στο φακελο που εχεις αποσυμπιεσει το σκιν που θες να κανεις install.(πρεπει να εχει ενα αρχειο ski.Αυτο επιλέγεις)

Το skimanager θα αρχισει να αντιγραφει τα αρχεια στο τηλεφωνο σου.

Οταν τελειωσει πατα more -> restart phone και το τηλεφωνο θα κανει επανεκινηση.Οταν τελειωσει το αποσυνδεεις και απο την συσκευη επιλέγεις το καινουργιο σου θεμα.

Ελπιζω να τα εξηγησα καλα.

Καλη τυχη :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα/καλησπέρα

Αγόρασα πρόσφατα το Motorola KRZR K1

απο Vodafone και θέλω να βγάλω το firmware της Vodafone και να περάσω το κανονικό της Motorola.

Επισκέφτηκα το blog http://grmoto.blogspot.com/ (με λύπη διαπίστωσα ότι το σταματήσανε) αλλά δε βρήκα κάποιο guide για τη διαδικασία που πρέπει να κάνω.

Έχω όμως μέχρι στιγμής κατεβάσει τα εξής προγράμματα-αρχεία που ίσως χρειαστούν :

1)Το RSDLite 4.1

2)Απο το blog το

R4527_G_08.12.10R_B_Lang0038_reflash_maXimus.shx

3)Από το http://www.motox.info τα αρχεία

R4527_G_08.42.09R_GSTCNRYDST01NA102 (Generic Motorola MP)

Unbranded, unlocked MP supplied with phones sold directly to the public by Motorola.

Unbranded (Motorola) Flex - GSTCNRYDSTOINA102_GCR

The Flex file from the Motorola Direct MP

 

Σας ζητώ να με βοηθήσετε αν σε δύο πράματα. Καταρχάς τα δυο τελευταία αρχεία που κατέβασα απο το http://www.motox.info είναι τα σωστά για εμάς εδώ Ελλάδα;Μήπως υπάρχουν νεότερες εκδόσεις(που μπορώ να τις βρώ; Και το δεύτερο, μπορεί να μου πεί κάποιος το guide για τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω ή

να μου στείλει ένα site που να την έχει;

To e-mail μου είναι dbekia@tellas.gr

Φιλικά

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

πήρα το Κ1 σε χρυσό και παρατήρησα πως η εξωτερική οθόνη είναι λιγάκι θαμπή σε σημείο που την ημέρα ειδικά αν έχει ήλιο δεν την διακρίνω σχεδόν καθόλου. είναι συνηθισμένο φαινόμενο ή είναι ελλατωματικά τα χρυσά? γιατί άλλα 2 που είδα ήταν ακριβώς ίδιο και στο σερβις που το άφησα γι αυτον τον λόγο μου το γύρισαν ίδιο.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

exw katevasei kai egatastisei to ebuddy messenger gia k1 sto kinito alla den mporei na kanei sindesh......enw to gprs kai mobile internet leitourgoun kanonika apo ton browser.......

to idio simvainei me oles tis java efarmoges........(p.x.: opera mini....)

borw na kanw kati giauto...?????

(an voithaei exw vodafon siskevh kai kartokiniti...)

euxaristw!:O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από σήμερα είμαι και εγώ ένας ευτηχισμένος κάτοχος του KRZR K1. Το πήρα με επιδότηση δωρεάν. Το μόνο κακό, είναι ότι είναι Vodafone Live!.
Link to comment
Share on other sites

Kαι?τι σκεφτεσαι να κανεις? θα το βγαλεις το VDFLV?(στην θεση σου θα το αφαιρουσα γιατι δεν κανει τπτ απο το να σου σπαει τα νευρα και να μην εχεις την ικανοτητα να επιδρασεις στο κινητο)

 

μεγιες παντως!!:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το ελλληνικό stock θες;Δύσκολο.

Πέρνα ένα ξεκλείδωτο ευρωπαικό από το παρακάτω λινκ και μετά βαλτου ελληνικά.

http://www.modmymoto.com/forums/downloads.php?do=cat&id=60

Link to comment
Share on other sites

Το ελλληνικό stock θες;Δύσκολο.

Πέρνα ένα ξεκλείδωτο ευρωπαικό από το παρακάτω λινκ και μετά βαλτου ελληνικά.

http://www.modmymoto.com/forums/downloads.php?do=cat&id=60

 

Ποιό είναι συγκεκριμένα το Stock;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω.Είδα ένα που λέει stock english...Δοκίμασε το.ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ!

 

Βασικά,ρώτα στο φόρουμ τους!

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες:

 

1) Πως αλλάζει η εξωτερική εικόνα, δηλαδή ποιές ρυθμίσεις κάνουμε στο Seem, που βάζω την εικόνα κ.τ.λ; (άμα γίνεται με χειροκίνητο τρόπο να επεργάσω τα Seem παρά έτοιμα)

2)Πως μπορώ να γράφω απεριόριστα Video; (μέχρι να τελειώσει η μνήμη)

3)Πως μπορώ να στέλνω παιχνίδια με Bluetooth;

Link to comment
Share on other sites

ρωτας ωραια και καλα... τις εφαρμογες μπορεις να τις στειλεις οταν εχεις το install τους... δλδ αμα πας κατω κατω στις εφαρμογες, θα δεις {νεα εγκατασταση} (εκει θα ειναι οι εγκαταστασεις που θα εχεις περασει απο τον υπολογιστη) αυτα μπορεις να τα στειλεις, πατωντας... επιλογες>αντιγραφη>bluetooth.... κλπ!!

 

για να αλλαξεις το video... πρεπει να εχεις ή P2ktools( δεν προτεινω) ή leadergl προτεινω!! :D εαν βρεις το leadergl (δεν το χω ευκαιρο) θα σου πω./.... (δεν ειναι δυσκολη διαδικασια!!) :happy:

 

για την εξωτερικη οθονη υπαρχει ενα ΟΛΟΚΛΗΡΟ GUIDE !!! δυσκολο να στο πω...:(

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το Κ1 με Vodafon live και έβαλα το R4527_G_08_.22.11R_GSTCNRYTGB101.rar και δουλεύει μια χαρά. Χρησιμοποίησα το flashbackup 3.0.6 στην επιλογή Write Data και μετά select flash file μετά τα επιλέγεις όλα εκτός το CG4 (langpack) και μετά πατάς write data.

πιο πριν βέβαια μην ξεχάσεις να κάνεις με το ίδιο πρόγραμμα ένα φουλ backup σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά για να μπορέσεις να το επαναφέρεις. το πιο πάνω firmware αν και παλιότερο είναι αρκετά καλό και γρήγορο.

Σκέφτομαι. Άραγε υπάρχω;
Link to comment
Share on other sites

Όποις είχε το Vodafone Live K1 και έχει κάνει Full Backup, αν μπορεί να το ανεβάσει στο Rapidshare ή όπου αλλού θέλει για να το κατεβάσω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...