Jump to content

Mobile TV από την Cosmote


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 61
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

geia sas mporeite na mou peite ola osa prepei na kanw giati eimai ligo asxetos gia na vlepw tv sto kinito mou einai sony ericsson k800...kai apo oti exw diavasei xreiazete mia karta usim apo pou tin agorazw aytin??a xehasa to diktyo mou einai cosmote....
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια καρτα Κοτέ και ειναι whats up στο Ε51 αλλα δεν κατάφερα με τιποτα να μαθω πως θα βλεπω τηλεόραση στο κινητο μου παρότι στην περιοχή μου έχω φουλ σήμα 3G. Μπορει κάποιος να με βοηθήσει με την εμπειρία του?
Link to comment
Share on other sites

Με την εμπειρία μου σου λέω να περιμένεις καλύτερα να βγάλουν το νέο μενού υπηρεσιών (αναμένεται σύντομα) για να βγάλεις άκρη γιατί αλλιώς δεν παίζει.. Ούτε αυτοί δεν ξέρουν τι δίνουν και που το δίνουν. Αν βιάζεσαι πολύ κάνε μια προσπάθεια στο COSMOTEview (http://wap.mycosmos.gr) αλλά να σημειώσω ότι η προσπάθεια θα σου κοστίσει ογκοχρέωση 0.0119 ευρώ ανά ΚΒ.

Για ενεγοποίηση του WAPAdvanced στέλνεις WAPA στο 1333.

Γι αυτό σου λέω περίμενε...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο συμβαίνει εδω και καιρό. Υποτίθεται ότι το Mobile TV υποστηρίζεται από συγκεκριμένες συσκευές. Παρόλα αυτά to V3xx αν και δεν είναι στη λίστα, ήταν συμβατό και εμφανιζόταν στο Cosmote view η επιλογή για mobile TV. Ξαφνικά, όμως χωρίς προφανή λόγο σταμάτησε να το υποστηρίζει!!! Το εικονίδιο εξαφανίστηκε απ' το μενού!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φιλε Κρις γιατι το i-mode δεν υποστηρίζεται απο το κινητό μου και αυτές οι ασυμβατότηες ειναι που μου προκαλουν δυσφορία..
Link to comment
Share on other sites

Για να αποφύγετε το COSMOTEview... σας δίνω το link για να το πατήσετε κατευθείαν...

το link τον καναλιών είναι rtsp://62.103.103.140/cosmote/live/mega.sdp

Για να δείτε και τα άλλα κανάλια βάζετε όπου mega τα ονόματα τον άλλων καναλιών... δηλ alpha,ant1,fashiontv.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Για να αποφύγετε το COSMOTEview... σας δίνω το link για να το πατήσετε κατευθείαν...

το link τον καναλιών είναι rtsp://62.103.103.140/cosmote/live/mega.sdp

Για να δείτε και τα άλλα κανάλια βάζετε όπου mega τα ονόματα τον άλλων καναλιών... δηλ alpha,ant1,fashiontv.

 

Χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση το κινητό για να παίξει έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση το κινητό για να παίξει έτσι..

 

Απλά επέλεξε το προφίλ COSMOTE GPRS στις ρυθμίσεις STREAMING. //Καιρός είναι να αναβαθμιστεί η ποιότητα της εικόνας τώρα που βγήκε και ο κόφτης των kbps.

Link to comment
Share on other sites

Απλά επέλεξε το προφίλ COSMOTE GPRS στις ρυθμίσεις STREAMING. //Καιρός είναι να αναβαθμιστεί η ποιότητα της εικόνας τώρα που βγήκε και ο κόφτης των kbps.

 

Έυχαριστώ.. το βρήκα (στο κινητό μου έχει δύο προφίλ cosmote: ένα cosmote internet και ένα cosmote myview. Με το δεύτερο παίζει).

 

Η χρέωση επηρεάζεται από τη διάρκεια σύνδεσης, το πόσες φορές μπαίνεις και βλέπεις ένα (ή περισσότερα) κανάλι την ημέρα ή είναι για όλη την ημέρα το συγκεκριμένο ποσό (δεν θυμάμαι πόσο) ανεξάρτητα από τα προηγούμενα?

Link to comment
Share on other sites

Έυχαριστώ.. το βρήκα (στο κινητό μου έχει δύο προφίλ cosmote: ένα cosmote internet και ένα cosmote myview. Με το δεύτερο παίζει).

 

Η χρέωση επηρεάζεται από τη διάρκεια σύνδεσης, το πόσες φορές μπαίνεις και βλέπεις ένα (ή περισσότερα) κανάλι την ημέρα ή είναι για όλη την ημέρα το συγκεκριμένο ποσό (δεν θυμάμαι πόσο) ανεξάρτητα από τα προηγούμενα?

 

 

Με το που εισέρχεσαι στο κάθε κανάλι, προπληρώνεις το ημερήσιο πάσο ( αναλόγως το "κανάλι" ) και διαρκεί για 24 ώρες. Κάθε υπηρεσία mobile tv έχει τη δική της ξεχωριστή χρέωση όμως. Δηλαδή, αν μπεις στο Live tv και μετά μπεις στις σειρές του ΑΝΤ1, τότε θα χρεωθείς τα αντίστοιχα ποσά για το πάσο της κάθε δέσμης καναλιών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...