Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο παραπανω συγριτικο το βιντεο μου φαινεται αρκετα βελτιωμενο με τα προηγουμενα παντως,οπως και οι φωτο στο preview.Aς ελπισουμε οτι θα συνεχισει να βελτιωνεται σε ολους τους τομεις μεχρι την κυκλοφορια του.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"If you ask any retail phone store what the most requested phone has been so far this year I would put money on it they would say the Nokia N95 and there is no denying this phone will be a HUGE hit once it comes out to network providers in April this year."

 

Απριλιος ? :worry:

Θα μεινει κανενα κομματι και για μας ρε παιδια ? :p

Link to comment
Share on other sites

μηπως τελικα ερχεται νωριτερα απ΄οτι λενε?

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=141581

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ε! Τι στο καλό! Είναι δυνατόν να γιορτάσουμε εθνική επέτειο χωρίς Ν95!

:lol: :lol:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

824€ καλά είναι.....

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

http://www.todayon3g.co.uk/reviews/nokian95/graphics/camera/1_large.jpg

παντως η παραπανω φωτο, εμενα δε με αφηνει καθολου ικανοποιημενο.:(

Δεν εχεις δικαιο οχι και καθολου μια χαρα σε σχεση με το τι βλεπαμε μεχρι σημερα,ειδικα το βιντεο το ειδα αρκετα βελτιωμενο.Επισης και ο τυπος που το κανει preview το λεει καθαρα οταν κυκλοφορησει θα ειναι το κορυφαιο cameraphone της αγορας εμφανιζει στις φωτο του πολλες λεπτομερειες που δεν εχουμε δει μεχρι τωρα σε αλλο κινητο.Σκεψου οτι ειναι και πρωτοτυπο μοντελο,ηδη βλεπουμε διαφορα σε αυτον τον τομεα,λογικα οταν κυκλοφορησει θα δουμε και αλλη

 

μηπως τελικα ερχεται νωριτερα απ΄οτι λενε?

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=141581

Ρε παιδια ελεος με το ποτε θα ερθει,οταν ερθει ηρθε:mad:
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμεις δεν εχουμε αγχος για την ημερομηνια κυκλοφοριας αλλα σ' αυτο το φορουμ εχουμε εξαντλησει τις τεχνικες λεπτομερειες και προσπαθουμε να ασχοληθουμε με το αν αξιζει τα λεφτα ή οχι

μην ξεχνατε οτι η αγορα του δεν ειναι υποχρεωτικη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις δικαιο οχι και καθολου μια χαρα σε σχεση με το τι βλεπαμε μεχρι σημερα,ειδικα το βιντεο το ειδα αρκετα βελτιωμενο.

για τα 720 ευρω που θα κοστιζει, η καμερα του με αφηνει αδιαφορο.:)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει και εγω δε λεω οτι καιγομαι απλα θελω οταν ειμαι καπου για καφε η βολτα και δεν εχω την ψηφιακη μου να τραβαω κατι αξιοπρεπες και αυτε τις φωτο τις θεωρω αξιοπρεπεις τουλαχιστον
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

telika to expansys oi anthropoi den pezonte... to moono kataaaaasthma sto kosmo pou poulane ta kinhta 200 euros parapano apo oti arxika kostizoun oi ante 100 kai kati...MPRABO PEDIAwell done.Molis mazepso ta 824 euro apo kei tha to paro.:X OLEEEEEEEEEEEE
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

telika to expansys oi anthropoi den pezonte... to moono kataaaaasthma sto kosmo pou poulane ta kinhta 200 euros parapano apo oti arxika kostizoun oi ante 100 kai kati...MPRABO PEDIAwell done.Molis mazepso ta 824 euro apo kei tha to paro.:X OLEEEEEEEEEEEE

 

Κανεις δεν σε υποχρεωσε να το παρεις απο εκει ;)

Κάτσε και περίμενε να το φερει η ΝΟΚΙΑ στην Ελλαδα και να το πληρωσεις 100 ευρω πιο κατω...:D

 

Ειναι γνωστο οτι το συγκεκριμένο καταστημα, στα ΝΕΑ κινητα, τα "τσιμπαει" λιγακι στην τιμη...

Link to comment
Share on other sites

http://www.todayon3g.co.uk/reviews/nokian95/graphics/camera/1_large.jpg

παντως η παραπανω φωτο, εμενα δε με αφηνει καθολου ικανοποιημενο.:(

 

 

Και όμως!! η φωτό είναι πάρα πολύ καλή αν λάβουμε υπόψην ότι είναι από ένα κινητό.

 

Και για όνομα του (όποιου) θεού!! Αν θέλουμε καλύτερες φωτό έχουμε την ψηφιακή μας φωτογραφική μηχανή...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Και όμως!! η φωτό είναι πάρα πολύ καλή αν λάβουμε υπόψην ότι είναι από ένα κινητό.

 

Και για όνομα του (όποιου) θεού!! Αν θέλουμε καλύτερες φωτό έχουμε την ψηφιακή μας φωτογραφική μηχανή...

 

διαφωνω, δε μου αρεσει απο πλευρας ποιοτητα και ευκρινειας η φωτογραφια αυτη.:D

τι να κανω, ψεματα να σας πω?

αν μαλιστα σκεφτω οτι θα στοιχιζει και 720 ευρω...:X

αυτο ειναι προφανες...

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο παρατήρησα την καλύτερη απόδοση των χρωμάτων του Ν95 σε σχέση με το N93, αλλά ο θόρυβος του N95 ήταν μεγαλύτερος και με διαφορά! Ελπίζω να διορθωθεί στα τελικά κομμάτια που θα κυκλοφορήσουν.

Οι φωτογραφίες ήταν αρκετά καλές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

+και μενα μ'αρεσαν η φοτο

δεν ητανε και ασχημες

για ενα τηλ.

εξαλλου δεν εχει μονο φοτο καλες εχει και αλλα πραγματα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαφωνω, δε μου αρεσει απο πλευρας ποιοτητα και ευκρινειας η φωτογραφια αυτη.:D

τι να κανω, ψεματα να σας πω?

αν μαλιστα σκεφτω οτι θα στοιχιζει και 720 ευρω...:X

αυτο ειναι προφανες...

Και ομως δε θα κοστιζει τοσο,τοσο θα κοστιζει ολο το κινητο η καμερα ποσο να κοστιζει αντε 150 με 200 ευρω αποκλειεται παραπανω
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και όμως!! η φωτό είναι πάρα πολύ καλή αν λάβουμε υπόψην ότι είναι από ένα κινητό.

 

Θέλω να πιστεύω ότι δεν έκανες κλικ πάνω στην φωτογραφία ώστε να τη δείς σε κανονικό μέγεθος, γιατί τότε θα έβλεπες τον τον δρόμο με τις "βιολέτες" και τα πράσινα χόρτα δεξιά που είναι...όπως είναι τέλος πάντων:rolleyes:

 

Και για όνομα του (όποιου) θεού!! Αν θέλουμε καλύτερες φωτό έχουμε την ψηφιακή μας φωτογραφική μηχανή...

Ή κανένα n73:rolleyes:

 

Οι φώτο δεν είναι καλές...:X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο ειναι μια χαρα παιδες και το Ν73 δεν βγαζει καλυτερες πιστεψτε με τωρα οποιος κανει τη φωτο τεραστια για να βρει θορυβο η οτιδηποτε ειναι τουλαχιστον υπερβολικος,ας παρει μια ψηφιακη να το κανει οχι σε κινητο.Επισης ας μας πουμε αυτοι που εχουν Ν73 πριν κυκλοφορησει το κινητο τους οι φωτο ηταν ετσι καλlες?Γιατι εχω που θυμαμαι δεν ηταν ετσι,sta 3,2MP εννοω,γιατι δεχομαι οτι στα 5 εχει καποιο προβλημα το δεεχομαι.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο ειναι μια χαρα παιδες και το Ν73 δεν βγαζει καλυτερες πιστεψτε με τωρα οποιος κανει τη φωτο τεραστια για να βρει θορυβο η οτιδηποτε ειναι τουλαχιστον υπερβολικος,ας παρει μια ψηφιακη να το κανει οχι σε κινητο.Επισης ας μας πουμε αυτοι που εχουν Ν73 πριν κυκλοφορησει το κινητο τους οι φωτο ηταν ετσι καλες?Γιατι εχω που θυμαμαι δεν ηταν ετσι

 

Δεν την έκανα τεράστια!!:O

Στο 100% την είδα, όπως βλέπω κάθε φώτο για να κρίνω(από το thumnail θα καταλάβω την ποιότητα?:wacko:)

 

Και το n73 "τυχαία" το είπα...μην κολλάς εκεί, ούτε είναι και κριτήριο.

Το χόρτα στην δεξια πλευρά φαίνονται χάλια

Και ο δρόμος έχει κάτι βιολετί πράγματα που δεν νομίζω να ήταν εκεί στην πραγματικότητα.

Άσε τον ουρανό, εντάξει, δεν το σχολιάζω γιατί είναι ομολογουμένος δύσκολη περίπτωση για όλα τα κινητά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έκανα τεράστια!!:O

Στο 100% την είδα, όπως βλέπω κάθε φώτο για να κρίνω(από το thumnail θα καταλάβω την ποιότητα?:wacko:)

 

Και το n73 "τυχαία" το είπα...μην κολλάς εκεί, ούτε είναι και κριτήριο.

Το χόρτα στην δεξια πλευρά φαίνονται χάλια

Και ο δρόμος έχει κάτι βιολετί πράγματα που δεν νομίζω να ήταν εκεί στην πραγματικότητα.

Άσε τον ουρανό, εντάξει, δεν το σχολιάζω γιατί είναι ομολογουμένος δύσκολη περίπτωση για όλα τα κινητά.

Δεχομαι οτι στο original μεγεθος δεν ειναι και οτι το καλυτερο,αλλα με ενα μικρο resize της φωτο ειναι μια χαρα ασε που παλαιοτερα στο original μεγεθος ειχα δει πολυ χειροτερες φωτο απο το Ν95.Επισης το βιντεο ειναι πολυ βελτιωμενο σε σχεση με προηγουμενα ιδιαιτερα θετικο η αποδοση χρωματων ειναι πολυ καλη ο θορυβος θα μπορουσε να ηταν λιγοτερος ελπιζω οταν κυκλοφορησει να μειωθει
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεχομαι οτι στο original μεγεθος δεν ειναι και οτι το καλυτερο,αλλα με ενα μικρο resize της φωτο ειναι μια χαρα ασε που παλαιοτερα στο original μεγεθος ειχα δει πολυ χειροτερες φωτο απο το Ν95.

μα γιατι να κανεις resize τη στιγμη που η καμερα ειναι κατασκευασμενη να δινει φωτο 5Mp?

δε σε καταλαβα!:blink:

Link to comment
Share on other sites

μα γιατι να κανεις resize τη στιγμη που η καμερα ειναι κατασκευασμενη να δινει φωτο 5Mp?

δε σε καταλαβα!:blink:

Aσε τι ειναι κατασκευασμενη να ειναι με τεοιο αισθητηρα δυσκολο το βλεπω στα 5 να μην εχει θορυβο αυτο μενει να το δουμε,αλλα στα 3,2 ειναι χαλαρα κορυφη και ειδικα αυτα που με ενδιαφερει εμενα προσωπικα ειναι αν τυχει και δεν εχω την ψηφιακη μαζι μου να κανω καποια εκτυπωση φωτογραφιων οπου εκει η ποιοτητα ειδικα για κινητο θα ειναι αριστη.Αυτος ειναι ο προσωπικος συλλογισμος μου τι με ενδιαφερει δηλαδη απο αυτην την καμερα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...