Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν λέμε υποσχεση,εννοουμε απο τους τιτλους που δίνει,τα τεχνικα χαρακτηριστικα,και γενικα που λεμε αλλο στα χαρτια και αλλο στην πραξη.

Απλά πράγματα.

Οτι το ν93 ειναι ολοκληρωμένο δεν διαφωνώ,αλλα ειχε υποχρεωση η νόκια να μην κοροιδευει τους χρηστες.Μπορουσε να εχει πολύ ανώτερη κάμερα.

Το 903 σιγουρα δεν αξιζει μονο για την φωτογραφική του,Υπαρχουν πολλα ακομα που μπορείς να κανεις,και αυτο το κανει πληρες Multimedia κινητό.

η κάθε εταιρία υστερει σε σχέση με μια αλλη σε διαφορετικούς τομείς.

Η νοκια για πχ υστερει σε οθονη και καμερα σε σχεση με την sharp.

H nokia επισης υστερει σε καμερα και ηχο απο την se.

Η νοκια υστερει σε ποιοτητα γενικα για τις συσκευες τις σε αντιθεση με samsung Και sharp.

H Νοκια υπερτερει στο ανοιχτό λειτουργικο,που απο οτι φαινεται μονο αυτη ασχολειται τοσο με αυτο,δεν νομιζω πως εχει τοσο απηχηση στο κοινο.

Η νοκια υπερτερει και σε αλλα πολλά για πχ.

Πιστευω καταλαβες τι εννοω,καμια εταιρία δεν είναι τελεια.

Ο περισσότερος κοσμος προτιμει Multimedia κινητά χωρις ανοιχτο λειτουργικο,αυτο φαίνεται και τι απηχηση εχουν τα se κινητα,κυριως το κ750,το οποιο ειναι multimedia κινητο,και εχει κανει πολλές πωλησεις.

Και η se δεν ασχολειται τοσο με το ανοιχτο λειτουργικο,οπως επισης και η Motorola.

ειλικρινα δεν έχω ορεξη..

Καληνύχτα.

Φιλικα Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μισό.

Δεν ξέρω τι κάμερα θα έχει το κινητό.Απλά κάνω μια (λογική θέλω να πιστεύω)σκέψη και υπόθεση.

Πάντως αν το 95 έχει καλύτερη κάμερα από τα 73/93 τότε εκείνα δεν έχουν πια λόγο ύπαρξης(ξέρετε πώς σκέφτονται οι εταιρίες...).

 

Υπάρχουν κινητά με το ίδιο λειτουργικό που κοστίζουν και κάτω από 400 ευρώ.

Άρα, δεν είναι το λειτουργικό που κάνει τη συσκευή τόσο ακριβή.

Τι είναι?Θα το μάθουμε όταν βγεί.

Όσο για την ποιότητα κατασκευής που λές ότι θα είναι πολύ καλη, από που πηγάζει η τόση αισιοδοξία παρακαλώ??(πάντως όχι από το πρόσφατο παρελθόν)

Στις προηγουμενες σελιδες ατομα που το επιασαν στα χερια τους λενε αυτα.Τα λεγομενα τους μεταφερω.

 

Οταν λέμε υποσχεση,εννοουμε απο τους τιτλους που δίνει,τα τεχνικα χαρακτηριστικα,και γενικα που λεμε αλλο στα χαρτια και αλλο στην πραξη.

Απλά πράγματα.

Οτι το ν93 ειναι ολοκληρωμένο δεν διαφωνώ,αλλα ειχε υποχρεωση η νόκια να μην κοροιδευει τους χρηστες.Μπορουσε να εχει πολύ ανώτερη κάμερα.

Το 903 σιγουρα δεν αξιζει μονο για την φωτογραφική του,Υπαρχουν πολλα ακομα που μπορείς να κανεις,και αυτο το κανει πληρες Multimedia κινητό.

η κάθε εταιρία υστερει σε σχέση με μια αλλη σε διαφορετικούς τομείς.

Η νοκια για πχ υστερει σε οθονη και καμερα σε σχεση με την sharp.

H nokia επισης υστερει σε καμερα και ηχο απο την se.

Η νοκια υστερει σε ποιοτητα γενικα για τις συσκευες τις σε αντιθεση με samsung Και sharp.

H Νοκια υπερτερει στο ανοιχτό λειτουργικο,που απο οτι φαινεται μονο αυτη ασχολειται τοσο με αυτο,δεν νομιζω πως εχει τοσο απηχηση στο κοινο.

Η νοκια υπερτερει και σε αλλα πολλά για πχ.

Πιστευω καταλαβες τι εννοω,καμια εταιρία δεν είναι τελεια.

Ο περισσότερος κοσμος προτιμει Multimedia κινητά χωρις ανοιχτο λειτουργικο,αυτο φαίνεται και τι απηχηση εχουν τα se κινητα,κυριως το κ750,το οποιο ειναι multimedia κινητο,και εχει κανει πολλές πωλησεις.

Και η se δεν ασχολειται τοσο με το ανοιχτο λειτουργικο,οπως επισης και η Motorola.

ειλικρινα δεν έχω ορεξη..

Καληνύχτα.

Φιλικα Γιώργος.

Δε πιστευω οτι τα sharp και τα samsung ειναι ποιοτικοτερα ισως τα τελευταια στο clamshell kinhta και μονο και οσον αφορα το πορτακι.Επισης ποτε χαρακτηρισε η νοκια το Ν93 σαν κινητο που θα βγαζει κορυφαιες φωτο και δεν το ξερω.Τωρα για το Ν95 πιστευω οτι οι φωτο του θα ειναι ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ απο ολα τα κινητα της Νοκια μεχρι τωρα αλλα σιγουρα θα βγαλει εντος 2007 καλυτερη καμερα στα 5 ΜΡ,καθως ηδη υπαρχουν πληροφοριες ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΔΟΧΟ ΤΟΥ Ν73
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν το 95 έχει καλύτερη κάμερα από τα 73/93 τότε εκείνα δεν έχουν πια λόγο ύπαρξης(ξέρετε πώς σκέφτονται οι εταιρίες...).

 

Ρε παιδιά ήμαρτον. Πολλές φορές έχω ακούσει αυτή τη λογική στο forum και δεν μπορώ να καταλάβω από που πηγάζει...:O

Επειδή ξέρουμε πως σκέφτονται οι εταιρίες, ασφαλώς και έχουν λόγο ύπαρξης ότι κάμερα και να έχει το Ν95.

Οι εταιρίες λοιπόν θέλουν να έχουν μεγάλο μερίδιο στην αγορά. Αυτό το καταφέρνουν βγάζοντας ότι καλύτερο μπορούν (στην καλύτερη σχέση τιμής-κόστους) και όχι βγάζοντας πολλά μέτρια προϊόντα.

Αλλά ακόμη και αν ίσχυε αυτό που λες. Την ενοχλεί τη νόκια αν δεν πουλήσει ούτε ένα Ν93 κάνοντας όλους τους υποψήφιους αγοραστές του να πληρώσουν παραπάνω για να πάρουν το Ν95??? Την ενοχλέι αν αυτοί που πήραν το Ν93 το πουλήσουν για να πάρουν το Ν95?? Την ενοχλεί που εκτώς από αυτούς προσελκύει και το αγοραστικό κοινό άλλων εταιριών???

 

Αλλά και πάλι σου λέω ότι κάνω λάθος και δεν έχουν λόγο ύπραξης....

 

Υπάρχουν κινητά με το ίδιο λειτουργικό που κοστίζουν και κάτω από 400 ευρώ.

 

...τότε πως γίνεται το παραπάνω???:X :X

μήπως γιατί είναι φθηνότερα? Μήπως και το Ν93 θα είναι φθινότερο του Ν95?

Μαλλον.

 

Άρα, δεν είναι το λειτουργικό που κάνει τη συσκευή τόσο ακριβή.

Τι είναι?Θα το μάθουμε όταν βγεί.

 

Εκτώς του ότι οι προβλέψεις για τιμές είναι εικασίες, πραγματικά δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί είναι (αν είναι) τόσο ακριβό;;;

 

Όσο για την ποιότητα κατασκευής που λές ότι θα είναι πολύ καλη, από που πηγάζει η τόση αισιοδοξία παρακαλώ??(πάντως όχι από το πρόσφατο παρελθόν)

 

Στο πρόσφατο παρελθόν έβγαλε ποιοτικά και μη ποιοτικά μοντέλα.

Μάλλον πηγάζει από τα άτομα που έχουν πιάσει το κινητό στα χέρια τους και πιο συγκεκριμένα από άτομα του forum μας που θεωρώ αξιόπιστα.

 

Μην το πάρεις προσωπικά, διφωνώ με τα περισσότερα από τα παραπάνω post που έχουν γίνει, απλά δεν μπορώ να απαντήσω σε όλους οπότε διάλεξα το δικό σου κυρίως επειδή μερικοί δεν παίρνουν από λόγια :p

Αν και το παρακολουθώ καθημερινά, έχω πολύ καιρό να ποστάρω σε αυτό το topic γιατί συγχίζομαι. Ίσως ξύπνησα στραβά σήμερα:blink:

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μην συγχίζεστε ρε παιδιά, ένα κ.λο κινητό είναι, τίποτε άλλο...!!

Ξέρετε πόσα άλλα τέτοια θα βγούν;!

Απλά μια συμβουλή...

Εκτιμήστε την αξία και την δύναμη των χρημάτων σας και επενδήστε τα αναλόγως,

με λίγα λόγια μην αγοράζεται κάτι αν δεν είστε 100% σίγουροι ότι θα αξίζει η αγορά του!!

Κάποιοι κάνουν το λάθος και πέφτουν πρώτοι στην παγίδα,

ας μάθουμε από τα λάθοι τους!!

Γιαυτό εξάλλου υπάρχουν τα forum!!!;) :D

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

+1 στα λογια του φιλου Storman ;) ,

και θα τονισω για ακομα μια φορα οτι μιλαμε για τα χαρακτηριστικα του Ν95

.Ας αφησουμε τις αναφορες σε αλλες συσκευες ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλουσα να μην παραπληροφορείς τον κόσμο,ποιος είσαι αλλωστε ο Ευαγγελάτος?:lol: (μην με πρήξεις με αυτον τώρα,ξερω πως τον εχεις σε συμπάθεια)

Στο θεμα μας,Η αρχική τιμή του 903 ηταν 679 ευρώ με φπα,ουτε ευρώ παραπανω.Τώρα πως πληροφορηθηκε το πρακτορειο reuters ψευδη στοιχεία αλλο θέμα.

ΤΟ 903 είναι Multimedia κινητό,που οτι υποσχέθηκε η sharp,το εκανε πραγματικότητα.Κορυφαια κάμερα υποσχέθηκε,κορυφαία εχει ακομα ενα χρονο μετα που κυκλοφορησε,και παραπανω.Αυτο δείχνει και την υπεροχη της εταιριας.Οπως και για την οθόνη.Ουτε προβληματικό βγήκε,και η ποιοτητα κατασκευης είναι αψογη σε αντίθεση με καποια αλλα κινητα...

 

Ok,stick στο 903 σου...:X

 

Το ωραιο ειναι το ποτε εμφανιζονται ολοι αυτοι που κανουν συγκρισεις και θαβουν τα κινητα πριν κυκλοφορησουν.Μολις δουν κατι κακο(π.χ φωτος που δεν ειναι καλες-και δεν ξερουμε καν αν ειναι πραγματικες),ερχονται βγαζουν το μενος τους για την Νοκια και κατα συνεπεια για οτι βγαλει,εκθειαζουν το δικο τους μοντελο και αρχιζουν να βρισκουν ελαττωματα για το μοντελο που προκειται να κυκλοφορησει,κανοντας τις δικες τους επιστημονικες αναλυσεις βασιζομενοι σε ασχετες συσκευες!

 

Ο ili που το επιασε εκανε λογο για κορυφαιο slide,εσυ GEORGEGX20VF απο που συμπερανες οτι θα εχει χαλια slide;Μην μου πεις απο το Ν80 γιατι θα σου πω 8800.:rolleyes:

Που συμπερανες οτι θα εχει χειροτερη οθονη/καμερα/ηχο κλπ απο καποια αλλα;

Παιξε με το 903 και οταν με το καλο κυκλοφορησει και ισχυει κατι απο αυτα που γραφεις τοτε ελα και κατηγορα οσο θελεις.Μεχρι τοτε:shifty:

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκθειάζω το δικό μου κινητό,ο denior εκανε αναφορά εκει και του απάντησα..

Δεν έχω ούτε είχα ποτέ tpt με τα νοκια,οσα και αν αγόρασα δεν είχα καποιο προβλημα σε σχεση με μια φορα που αγορασα se(to z800).

Ημουν ευχαριστημένος,αλλα οχι απο τα τεχνικα χαρακτηριστικά,παντα είχε ξεπερασμένες οθόνες και καμερες.

Απο το ν73 κατι αρχισε να κάνει..

Οι συγκρίσεις που έκανα δεν αφορούσαν το ν95,ηθελα να τονίσω οτι καμία εταιρία δεν είναι τελεια,και υπαρχουν τομεις που υπερτερει αλλωτε η sharp,sony ericsson,motorola,nokia κτλ.

Σχετικά με το κορυφαίο slide,αν δεν το πιασω και το δω δεν μπορώ να το πιστέψω,Ειδα τον μηχανισμο slide του 6270/6280,ν80.....δεν εχω ξαναδει χειρότερο μηχανισμό..

Δεν έχω καποιο κόλλημα με την sharp και ειδικά με το 903.Τον τελευταιο μηνα χρησιμοποιω ενα v3i και είμαι απολυτα ευχαριστημένος,ειδικα που είναι τοσο λεπτο και εχει υπέροχο design.

To n95 σκέφτομαι να το αγοράσω,αλλα σιγουρα θα ήθελα να εχω ικανοποιητικές Photo,καλυτερες και απο του ν73,που το ν73 οπως παρατηρησατε βγαζει πολύ μπλε στις φωτογραφίες,δεν ξέρω που οφείλεται.

Μπορώ να κάνω κριτική για το μοντέλο της νοκια,ειδα φωτογραφίες που κυκλοφορησαν και τις σχολίασα,απαγορευεται?

Να δούμε αν επαληθευτω στον τομέα της κάμερας.

Οσο για την αυτονομία δεν χρειάζεται να πω τπτ με μια μπαταρια 900 mAh.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι αυτό το N73 κυκλοφόρησε ξαφνικά κι απότομα και αποδείχτηκε αρκετά καλό για την εποχή του σε αντίθεση με το Ν80 που είχε γίνει πολύς ντόρος για καιρό και τελικά βγήκε με μερικά γερά κουσούρια.

Αν η ιστορία επαναληφθεί, πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ για το Ν95. Πολύς ντόρος γίνεται και μάλλον θα πάρει πάνω από εξάμηνο που θα συνεχίζεται.

Χμ! Ίσως να περιμένω το επόμενο "ξαφνικό" της Νόκια?. :rolleyes:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει δωθει... mini review (pre-production model);)

http://soaileek.net/nokialist/2006/11/18/n95r1/

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εδω διαβαζουμε για το Ν95 η κανουμε διαξηφισμο για καταλαβω...

 

Ολες η γνωμες μπορει να ειναι σωστες αλλα μαλλον σε λαθος μερος.

 

Εκει που μιλαγαμε για το ν95 ξαφνικα γιναμε ¨εχθροι¨ για το πιο κινητο ειναι το καλλητερο.

 

Μα πως μιλαμε γιαυτα τα πραγματα ενω δεν εχουμε στα χερια μας ακομα την συσκευη η υποθεσεις ας μεινουν ρε παιδια στην ακρη και αυτα που βλεπουμε απο photo η video θα το δουμε αν ισχυουν δυστυχος η ευτυχος οταν πια το εχουμε στα χεριας μας εκει σας θελω με χειροπιαστες αποδειξεις.

 

Τωρα εχει καποιος καμια ιδεα για το sar ειναι φριτεζα η κανανε καμια βελτιωση εκει...?

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ήμαρτον. Πολλές φορές έχω ακούσει αυτή τη λογική στο forum και δεν μπορώ να καταλάβω από που πηγάζει...:O

Δυστυχώς από την πραγματικότητα πηγάζει.:(

Αυτή η πολιτική ακολουθείται και από τη νόκια και από την se.

Συχνά, ένα φτηνότερο κινητό υπερτερεί σε μερικά σημεία από ένα ακριβότερο.Έτσι για να σε μπερδεύει:rolleyes: Δεν νομίζω πως χρειάζεται να παραθέσω παραδείγματα...

Εκτώς του ότι οι προβλέψεις για τιμές είναι εικασίες, πραγματικά δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί είναι (αν είναι) τόσο ακριβό;;;

Αν πρώτα δεν μάθουμε πόσο καλά δουλεύει, δεν θα μπορώ να είμαι σίγουρος αν αξίζει η όχι τα όποια λεφτά του.(άρα να καταλάβω πραγματικά γιατί είναι τόσο ακριβό).

Και βέβαια μπορεί κάθε κουβέντα περί τιμής να βασίζεται σε εικασίες(αν και κάτι για 550 προ φόρων νομίζω ανακοινώθηκε) αλλά κανείς δεν περιμένει να είναι και φτηνό.

Στο πρόσφατο παρελθόν έβγαλε ποιοτικά και μη ποιοτικά μοντέλα.

Ναι, σωστά.

Αλλά κανένα ποιοτικό slide.

Και αφήστε την καραμέλα του 8800 γιατί το 8800 κάνει 800 ευρώ χωρίς να προσφέρει τίποτα σχεδόν.Κανένας multimedia υπολογιστής(:rolleyes: ) δεν πρόκειται να έχει την ποιότητά του.

Μάλλον πηγάζει από τα άτομα που έχουν πιάσει το κινητό στα χέρια τους και πιο συγκεκριμένα από άτομα του forum μας που θεωρώ αξιόπιστα.

 

Xωρίς να έχω την παραμικρή πρόθεση να προσβάλλω κανέναν, παρόμοιες αναφορές υπήρχαν και για το n80(μάλιστα, αν θυμάμαι καλά είχε υποθεί ότι διαθέτει και μηχανισμό αυτόματου ανοίγματος, όπως τα samsung που τα σπρώχνεις λίγο και ανοίγουν μόνα τους, αλλά μάλλον κάποιοι κάναν πλάκα με την αγωνία των υπολοίπων)Αυτά είναι γραμμένα στο threat του n80 και όποιος έχει χρόνο μπορεί να τα βρεί για του λόγου το αληθές.

Με το συμπάθειο, αλλά αν δεν το πιάσω στα χέρια μου, δεν πιστεύω τίποτα, χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν ξαναλέω.

 

Μην το πάρεις προσωπικά, διφωνώ με τα περισσότερα από τα παραπάνω post που έχουν γίνει, απλά δεν μπορώ να απαντήσω σε όλους οπότε διάλεξα το δικό σου κυρίως επειδή μερικοί δεν παίρνουν από λόγια :p

 

Γιατί να μην το πάρω προσωπικά?

Μήπως με βρίζεις και δεν το κατάλαβα ή απαγορεύεται να διαφωνήσεις?:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εδω διαβαζουμε για το Ν95 η κανουμε διαξηφισμο για καταλαβω...

 

Ολες η γνωμες μπορει να ειναι σωστες αλλα μαλλον σε λαθος μερος.

 

Εκει που μιλαγαμε για το ν95 ξαφνικα γιναμε ¨εχθροι¨ για το πιο κινητο ειναι το καλλητερο.

 

Μα πως μιλαμε γιαυτα τα πραγματα ενω δεν εχουμε στα χερια μας ακομα την συσκευη η υποθεσεις ας μεινουν ρε παιδια στην ακρη και αυτα που βλεπουμε απο photo η video θα το δουμε αν ισχυουν δυστυχος η ευτυχος οταν πια το εχουμε στα χεριας μας εκει σας θελω με χειροπιαστες αποδειξεις.

 

Τωρα εχει καποιος καμια ιδεα για το sar ειναι φριτεζα η κανανε καμια βελτιωση εκει...?

ΜΠΑ τιποτα ακομα ελπιζω σε αυτον τον τομεα να μην ειναι σαν το Ν73:happy:
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εδω διαβαζουμε για το Ν95 η κανουμε διαξηφισμο για καταλαβω...

 

Ολες η γνωμες μπορει να ειναι σωστες αλλα μαλλον σε λαθος μερος.

 

Εκει που μιλαγαμε για το ν95 ξαφνικα γιναμε ¨εχθροι¨ για το πιο κινητο ειναι το καλλητερο.

 

Μα πως μιλαμε γιαυτα τα πραγματα ενω δεν εχουμε στα χερια μας ακομα την συσκευη η υποθεσεις ας μεινουν ρε παιδια στην ακρη και αυτα που βλεπουμε απο photo η video θα το δουμε αν ισχυουν δυστυχος η ευτυχος οταν πια το εχουμε στα χεριας μας εκει σας θελω με χειροπιαστες αποδειξεις.

 

Τωρα εχει καποιος καμια ιδεα για το sar ειναι φριτεζα η κανανε καμια βελτιωση εκει...?

 

Φίλε μου, δεν είναι διαξιφισμός οπωσδήποτε:)

Τουλάχιστον εγώ δεν συγκρίνω το κινητό αυτό με κάποιο απευθείας.

Τα χαρακτηριστικά του είναι γνωστά.Τα είπαμε και τα ξαναείπαμε.

Αν μέναμε μόνο σε αυτά, δεν θα είχαμε τίποτα άλλο να πούμε...

Το ζητούμενο πια είναι

α. η τιμή

β.η ποιότητα κατασκευής και λειτουργίας

γ. η διάρκεια της μπαταρίας του.

Γύρω από αυτά περιστρέφεται πάνω κάτω η συζήτηση, μέχρι να σκάσει κάποιο νεάκι για το κινητό.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο μια μικρη ερευνα στο google βλεπω να πλανατε αυτο ((SAR: 0,53 W/Kg))

 

Αλλα ειναι στο serch του google μολις μπαινω στο site δεν το βλεπω καπου χμμ...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο πια είναι

α. η τιμή

β.η ποιότητα κατασκευής και λειτουργίας

γ. η διάρκεια της μπαταρίας του.

Γύρω από αυτά περιστρέφεται πάνω κάτω η συζήτηση, μέχρι να σκάσει κάποιο νεάκι για το κινητό.:)

 

Εκει λοιπον θελω να καταληξω να μεινουμε στο α,β,γ:wink:

 

Σωστος!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα παει κοντα στα 700 πια ειναι η γνωμης σας αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για αυτο το κινητο που στην ουσια τελικα σε ενα μηνα θα ανακοινωσουν το επομενο ....Mε soft touch λεω εγω τωρα.:shifty:

 

Ηδη η ericson εριξε αλλο ενα με soft touch....

 

Και λεω λοιπον αντε και το πηραμε γιατι πραγματικα ειναι ενα κινητο που κλεβει την παρασταση προς το παρον δεν θα ειναι αδικο να μας σκασουν το επομενο οπως γινετε παντα και εδω δεν μιλαμε για 400 αντε 500 εχουμε ανεβει πολλη υποθετικα παντα προς την τιμη.

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:

 

:wacko: :wacko: Παντα οτι και να παρουμε σε ενα μηνα θα θελουμε το επομενο:wacko: :wacko:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα παει κοντα στα 700 πια ειναι η γνωμης σας αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για αυτο το κινητο που στην ουσια τελικα σε ενα μηνα θα ανακοινωσουν το επομενο ....Mε soft touch λεω εγω τωρα.:shifty:

 

Ηδη η ericson εριξε αλλο ενα με soft touch....

 

Και λεω λοιπον αντε και το πηραμε γιατι πραγματικα ειναι ενα κινητο που κλεβει την παρασταση προς το παρον δεν θα ειναι αδικο να μας σκασουν το επομενο οπως γινετε παντα και εδω δεν μιλαμε για 400 αντε 500 εχουμε ανεβει πολλη υποθετικα παντα προς την τιμη.

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:

 

:wacko: :wacko: Παντα οτι και να παρουμε σε ενα μηνα θα θελουμε το επομενο:wacko: :wacko:

 

€700 είναι πολλά για κινητό, όσες δυνατότητες και να έχει. Το επιχείρημα «μα καλά, το N80 έκανε €600 όταν κυκλοφόρησε, αυτό που έχει 5ΜP και GPS δεν πρέπει να κάνει €700;» είναι ανυπόστατο. Το N80 ήταν στην αιχμή της τεχνολογίας τον Απρίλιο του 2006, το ίδιο θα συμβαίνει και για το N95 το Μάρτιο του 2007. Επομένως η τιμή του θα πρέπει να είναι η ίδια με του N80 όταν εμφανίστηκε, αν όχι χαμηλότερη (αυτό συμβαίνει στους υπολογιστές και σε όλες τις υπόλοιπες ηλεκτρονικές συσκευές).

 

Πάντως, προσωπικά, ακόμη και τα €600 είνα πολλά για κινητό, αν και τα έδωσα για να πάρω το N80 (είχα βέβαια και μία επιδότηση).

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα παει κοντα στα 700 πια ειναι η γνωμης σας αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για αυτο το κινητο που στην ουσια τελικα σε ενα μηνα θα ανακοινωσουν το επομενο ....Mε soft touch λεω εγω τωρα.:shifty:

 

Ηδη η ericson εριξε αλλο ενα με soft touch....

 

Και λεω λοιπον αντε και το πηραμε γιατι πραγματικα ειναι ενα κινητο που κλεβει την παρασταση προς το παρον δεν θα ειναι αδικο να μας σκασουν το επομενο οπως γινετε παντα και εδω δεν μιλαμε για 400 αντε 500 εχουμε ανεβει πολλη υποθετικα παντα προς την τιμη.

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:

 

:wacko: :wacko: Παντα οτι και να παρουμε σε ενα μηνα θα θελουμε το επομενο:wacko: :wacko:

An soy fainontai polla den einai angi na to pareis amesos molis kikloforisei parto 2 mines kai meta kai min mou peis oti tha exei bgei kalitero esy tin tsepi sou koitas an den boreis na agorazeis ta korifaia kathe kairo xtipa ta deutera kalitera pou kikloforoun
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Re paidia exei bgei sthn agora to n95?oxi fysika sthn ellhnikh, an eixe bgei 8a eixe kanei patago.tespa se ena gnwsto site dhmoprasiwn tou e3wterikou pou oloi fantazeste pio einai yparxoun diaforoi pou to poulane 300-400 dolaria xontra xontra sas lew gyrw sta 250 eyrw.Ti lete gia ayto?
Link to comment
Share on other sites

"λογοκρισία".. :p

 

το κινητό θέλει τουλάχιστον 3 μήνες να βγεί στην αγορά, αυτά που δίνουν στο e-bay απλά δεν υπάρχουν ή είναι beta συσκευές. ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο μια μικρη ερευνα στο google βλεπω να πλανατε αυτο ((SAR: 0,53 W/Kg))

 

Μακάρι να είναι τόσο χαμηλός ο δείκτης SAR του Ν95.

Τουλάχιστον ας μην υπερβαίνει τα 0,90 W/Kg.

 

To N95 είναι ακόμα πιο ολοκληρωμένο και πιο εξελιγμένο από όσο θεωρείτο το Ν80,όταν πρωτοκυκλοφόρησε.

Το Ν80 δεν ενσωμάτωνε αυτόματη εστίαση,η οθόνη του ήταν σχετικά μικρή και η αυτονομία του τραγική.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι τόσο χαμηλός ο δείκτης SAR του Ν95.

Τουλάχιστον ας μην υπερβαίνει τα 0,90 W/Kg.

 

To N95 είναι ακόμα πιο ολοκληρωμένο και πιο εξελιγμένο από όσο θεωρείτο το Ν80,όταν πρωτοκυκλοφόρησε.

Το Ν80 δεν ενσωμάτωνε αυτόματη εστίαση,η οθόνη του ήταν σχετικά μικρή και η αυτονομία του τραγική.

Για την εποχή του λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Για την εποχή του λέμε.

 

Ναι,το κατάλαβα.

Το Κ750,το οποίο κυκλοφορεί από τον Ιούνιο του 2005,διέθετε αυτόματη εστίαση.

Το Ν80,το οποίο διατέθηκε στην αγορά τον Απρίλιο του 2006,όχι.

 

Γι'αυτό και δε θεωρώ πως το Ν80 ήταν τόσο πλήρες όσο θα είναι το Ν95.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το κατάλαβα.

Το Κ750,το οποίο κυκλοφορεί από τον Ιούνιο του 2005,διέθετε αυτόματη εστίαση.

Το Ν80,το οποίο διατέθηκε στην αγορά τον Απρίλιο του 2006,όχι.

 

Γι'αυτό και δε θεωρώ πως το Ν80 ήταν τόσο πλήρες όσο θα είναι το Ν95.

Το Ν80 ειχε τετραπλάσια ανάλυση από τα προηγούμενα σύμβιαν και μάλιστα στις ίδιες διαστάσεις άρα άριστη ποιότητα.

 

Το Ν80 ήταν το πρώτο σύμβιαν με 3mp κάμερα και γενικότερα το πρώτο νόκια με κάμερα 3mp. Η σόνυ ούτε αυτή είχε τότε κανένα κινητό με τόσα μεγαπίξελ.

 

Το Ν80 ήταν το πιο πλήρες σμάρτφον της νόκια, έχοντας και ράδιο και υπέρυθρες (η νόκια μέχρι τότε έβαζε ή το ένα, ή το άλλο ή κανένα από τα 2 στα έξυπνα τηλέφωνα της).

 

Το Ν80 έχει οθόνη ανάλυσης 352χ416 ενώ το Ν95 θα έχει 320χ240 και μάλιστα σε μεγαλύτερες διαστάσεις άρα αισθητά κατώτερη σε ποιότητα απεικόνισης.

 

Τέλος και μια απάντηση στο προηγούμενο σου ποστ, το Ν80 έχει αυτονομία ελαφρώς κάτω από το μέσο όρο της αυτονομίας των υπόλοιπων σύμβιαν:

 

Κρατάει 3 μέρες με ελάχιστη χρήση, 2 μέρες με κανονική χρήση και 1 μέρα με αρκετή χρήση (και κυρίως κλήσεις μεγάλης διάρκειας). Δε βλέπω κάτι τραγικό σε σχέση με τα άλλα σμάρτφον και το Sx1 που είχα πριν από αυτό.

 

Υγ: Και όλα αυτά σε πολύ μικρότερες διαστάσεις από τα υπόλοιπα σύμβιαν τηλέφωνα που κυκλοφορούσαν πριν από αυτό (Ν70, Ν90, Ν91 6680 κτλ). Ακόμα και το Ν95 θα είναι πιο πλατύ και πιο μακρύ από το Ν80 (αλλά πιο λεπτό).

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα προτιμούσες μια οθόνη μεγέθους μίας ίντσας,240x320 εικονοστοιχειών από μία άλλη δύο ιντσών παρόμοιας ανάλυσης;

 

Το μέγεθος μιας οθόνης διαδραματίζει σημαντικότατο ρόλο,ειδικά όταν κάποιος πλοηγείται στο διαδίκτυο.

Γι'αυτό και η οθόνη του Ν95 θα είναι ανώτερη από εκείνη του Ν80,της οποίας την ανάλυση έχει εγκαταλείψει οριστικά η Νόκια.

 

To N95 επίσης θα είναι το πληρέστερο smartphone των Φινλανδών και το μοναδικό με κάμερα 5Mpixel.

Επιπλέον δεν απουσιάζει από αυτό κανένα ανταγωνιστικό χαρακτηριστικό,όπως συνέβαινε με το Ν80.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...