Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eftixws....pali kala pou mas anakoinose i Alpha Copy...as kanoume ipomoni mexri 20 Maiou toulaxiston....kai meta dokimazoume tin trela tis anipomonisias mas gia tous mellontikous xristes N95...:D :D :D
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια,θα ημουν ευγνωμων αν μου ελεγε καποιος πως να βαλω την ελληνικη γλωσσα στο N95.Το αγορασα απο το εξωτερικο και εχει μονο την αγγλικη γλωσσα.Κατι εχω ακουσει οτι το product code για το N95 ειναι 0534854 GREECE, CYPROS.Πως το περνω αυτο μεσα?

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1871436#post1871436

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλοριζικα τα Ν95ακια σας! Πηγα κι εγω σημερα στην εκθεση της voda στο Συνταγμα και το επεξεργαστηκα για πολυ ωρα. Πραγματικα καταπληκτικο! Το μονο που με χαλασε λιγο ειναι οτι κουνιεται το slide οταν ειναι κλειστο ευτυχως οταν ειναι ανοιχτο δεν κουνιεται καθολου απλως δεν το περιμενα απο μια συσκευη αυτης της κατηγοριας (και τιμης).

Κατι αλλο που θα ηθελα να πουν τα παιδια που το εχουν, οταν βρισκει καποιο ασυρματο δικτυο, και μετα πας στο εικονιδιο του internet και βαζεις μια διευθυνση μπαινει κανονικα? Γιατι αυτο που δοκιμασα σημερα ενω ειχε βρει μια ολοκληρη λιστα απο δικτυα τα οποια ηταν ξεκλειδωτα, δεν εμπαινε στο ιντερνετ.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και να το χαιρονται οσοι το πειραν.

 

Εχει τον ιδιο τζογο με αυτον που ειχε το Ν80??

και δευτερον η μπαταρια κραταει οσο αυτη του Ν80?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πει καποιος πως βαζουμε ρυθμισεις MMS ΚΑΙ WAP στο Ν95,αφου στο site της ΝΟΚΙΑ δεν υπαρχουν.

 

SettingWizard 2

Nokia_N95_SettingWizard2.sis

1-Mar-2007 | 266.20 KB | English

 

Configure your Nokia N95 to use MMS, GPRS, internet and email in a few simple steps.

Start the application and select the required settings.

The SettingWizard detects your networks operator and saves the correct settings to the phone. Easy!

Link to comment
Share on other sites

Με γειά ταξιδιώτη!

Ευχαριστούμε για τις πληροφρίες.Κάπως έτσι το περίμενα το κινητό.

Ίσως και λίγο λιγότερο ποιότικό.

Και οι φώτο που ανέβασες δείχνουν πολύ καλύτερες, τουλάχιστον από όσες έχουμε δεί μέχρι σήμερα:)

(ακούς KOPRINIOTIS? όταν είναι καλές, το λέω:p)

 

Αν έχεις όρεξη να δοκιμάσεις και το gps θα ήταν ενδιαφέρον:O

 

Προσωπικά θα ήθελα 3 μικρές διευκρινήσεις ακόμα:)

Το slide του σε σχέση με το τελευταίο κορεάτικο κινητό που έπιασες στο χέρια σου,

H οθόνη σε σχέση με το maxx ας πούμε και

ένα μικρό συγκριτικό κάμερας με το k800 σου(εδώ ή στο ανάλογο threat)

Aυτο ελειπε να ελεγες τις φωτο αυτες απαραδεκτες παλι:p

+οτι εχουμε δει αντιστοιχα καλες φωτο και στο παρελθον δεν την βλεπω αυτη την ποιοτητα πρωτη φορα,σημερα λεω να παω σε κανα συνταγμα να το δω και εγω απο κοντα,γιατι μεχρι τωρα μονο σε ψευτικο το εχω δει

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω το αγορασα απο το megamarket και το παρελαβα σε δυο ημερες ακριβως.το κινητο ειναι τελειο απο ολες τις αποψεις και ειναι και πολυ γρηγορο.ανοιγει κλεινει φακελους και εκτελει ολες τις λειτουργιες παρα πολυ γρηγορα σχεδον με την σκεψη και μονο.το κινητο ειναι made in finland εχει ελληνικο μενου και μονο ελληνικο manual book.

 

Εμενα παντως το Megamarket με δουλευει κανονικα.Το εχω παραγειλει και πληρωσει απο το περασμενο Σαββατο ,και με πανε απο αναβολη σε αναβολη.Την Τεταρτη 25 Απρλ. παρελαβαν καποια κοματια -ετσι τουλαχιστον μου ειπαν- κι ενω με ειχαν βαλει σε λιστα αποστολης τελικα υποτιθετε οτι καλυψαν παραγγελιες προγενεστερες της δικης μου.Τωρα λενε για Δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ! Όσοι αγοράζετε Ν95 απο Μεσσογείων 53. Πήρα το δικό μου και το ελληνικό manual ήταν ΜΟΥΦΑ (ασπρομαυρες φωτοτυπίες που δύσκολα διαβάζονται) χώρια του οτι το κινητό ήταν ανοιγμένο και φορτισμένο (δεν ξέρω πώς?) με ρυθμίσεις cosmote mms gps κλπ περασμένες πράγμα που δείχνει οτι το κινητο ήταν σε άλλα χέρια πρωτα..
Link to comment
Share on other sites

Τελικα, κάτι που δεν καταλαβα. Ο φακος ειναι 3 MP και γίνεται upgrade σε 5 MP? ή ειναι όντως 5 MP?

 

Μια παρεξηγηση που βλεπω συχνα.Ο φακος δεν εχει απολυτως καμμια σχεση με την αναλυση.Η αναλυση καθοριζετε απο τον αισθητηρα και μονο

Link to comment
Share on other sites

Μια παρεξηγηση που βλεπω συχνα.Ο φακος δεν εχει απολυτως καμμια σχεση με την αναλυση.Η αναλυση καθοριζετε απο τον αισθητηρα και μονο

 

Ο αισθητήρας ειναι 3 MP και με κάποιο τρόπο γινεται upgrade σε 5 MP? ή ειναι όντως 5 MP?

Link to comment
Share on other sites

Τι καινουριο κολπο αυτο τωρα? Λεμε 5mp και εννοουμε 3???

Σαν να μην μας τα λεει καλα η Νοκια...

Τελικα με το GPS βρε παιδια τι γινεται? Γιατι τετοια σιωπη? Τοσο χαλια ειναι τα πραγματα?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τι καινουριο κολπο αυτο τωρα? Λεμε 5mp και εννοουμε 3???

Δηλαδει η καμερα στο Ν95 ειναι 3mp και οχι 5mp? :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι καινουριο κολπο αυτο τωρα? Λεμε 5mp και εννοουμε 3???

Σαν να μην μας τα λεει καλα η Νοκια...

Τελικα με το GPS βρε παιδια τι γινεται? Γιατι τετοια σιωπη? Τοσο χαλια ειναι τα πραγματα?

Yπαρχει και αναλογη ενοτητα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791 +εχουν δωθει τοσα review στις προηγουμενες σελιδες
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τα ξερω τα review oλα λενε ομως για 5mp πως γινανε ξαφνικα 3? Ας παρει μια θεση τελοσπαντων καποιος που το εχει, ενδιαφερομαι να το παρω κι εγω και εδω μιλαμε για μια αγορα των 700+ ευρω και ειναι λογικο πιστευω και για μενα και για τους αλλους να ρωταμε εσας που το εχετε.

Και οσον αφορα το GPS διαβασα το λινκ αλλα δεν καταλαβα, δηλαδη κανονικη πλοηγηση οπως ολα τα GPS της αγορας δεν κανει παρα μονο μεσω ιντερνετ???

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τα ξερω τα review oλα λενε ομως για 5mp πως γινανε ξαφνικα 3? Ας παρει μια θεση τελοσπαντων καποιος που το εχει, ενδιαφερομαι να το παρω κι εγω και εδω μιλαμε για μια αγορα των 700+ ευρω και ειναι λογικο πιστευω και για μενα και για τους αλλους να ρωταμε εσας που το εχετε.

Και οσον αφορα το GPS διαβασα το λινκ αλλα δεν καταλαβα, δηλαδη κανονικη πλοηγηση οπως ολα τα GPS της αγορας δεν κανει παρα μονο μεσω ιντερνετ???

 

Κανένας δεν είπε ότι γίνανε ξαφνικά 3. Πάντα 5 ήταν τα megapixels. Απλά στην φαντασία κάποιων δημιουργήθηκε αυτό. Χωρίς αποδείξεις, χωρίς τίποτα. Έτσι να έχουμε να λέμε...

 

5 megapixels είναι η καμέρα. Σίγουρα δεν βγάζει state of the art εικόνες αλλά τόση είναι η ανάλυσή της. Τα άλλα για interpolation και δεν ξέρω γω τι είναι (ελληνικές) κουτοπονηριές...

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν είπε ότι γίνανε ξαφνικά 3. Πάντα 5 ήταν τα megapixels. Απλά στην φαντασία κάποιων δημιουργήθηκε αυτό. Χωρίς αποδείξεις, χωρίς τίποτα. Έτσι να έχουμε να λέμε...

 

5 megapixels είναι η καμέρα. Σίγουρα δεν βγάζει state of the art εικόνες αλλά τόση είναι η ανάλυσή της. Τα άλλα για interpolation και δεν ξέρω γω τι είναι (ελληνικές) κουτοπονηριές...

 

Ποτε δεν καταλαβα τοση ιστορια για την καμερα ενος τηλ. με τα μισα € περνετε μια καμερα 7-10 megapixels και θα εχεται αριστες φωτογραφιες :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τα ξερω τα review oλα λενε ομως για 5mp πως γινανε ξαφνικα 3? Ας παρει μια θεση τελοσπαντων καποιος που το εχει, ενδιαφερομαι να το παρω κι εγω και εδω μιλαμε για μια αγορα των 700+ ευρω και ειναι λογικο πιστευω και για μενα και για τους αλλους να ρωταμε εσας που το εχετε.

Και οσον αφορα το GPS διαβασα το λινκ αλλα δεν καταλαβα, δηλαδη κανονικη πλοηγηση οπως ολα τα GPS της αγορας δεν κανει παρα μονο μεσω ιντερνετ???

 

απο την στιγμη που λεει 5mp η καμερα του κινητου τοτε αυτο να πιστευεις και τιποτα αλλο ok?

φυσικα μην περιμενεις να βγαλει και την ποιοτητα των 5mp,ομως οι φωτογραφιες του ειναι πολυ καλες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ! Όσοι αγοράζετε Ν95 απο Μεσσογείων 53. Πήρα το δικό μου και το ελληνικό manual ήταν ΜΟΥΦΑ (ασπρομαυρες φωτοτυπίες που δύσκολα διαβάζονται) χώρια του οτι το κινητό ήταν ανοιγμένο και φορτισμένο (δεν ξέρω πώς?) με ρυθμίσεις cosmote mms gps κλπ περασμένες πράγμα που δείχνει οτι το κινητο ήταν σε άλλα χέρια πρωτα..

 

Καταρχίν κανείς δεν σου είπε ότι το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από ALPHA COPY οπότε και οι οδηγίες είναι αναγκαστικά φωτοτυπημένες,εφόσον έχει γίνει εισαγωγή από ευρωπαική χώρα.Δεύτερον αν ξέρεις από τηλέφωνα όταν άγοράζεις κάποιο καινούργιο πάντα υπάρχει κάποιο εργοστασιακό ρεύμα όποτε δεν καταλαβαίνω πως ξέρεις ότι το τηλέφωνο είναι φορτισμένο.Τρίτων τι εννοείς περασμένες ρυθμίσεις gps cosmote?!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχίν κανείς δεν σου είπε ότι το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από ALPHA COPY οπότε και οι οδηγίες είναι αναγκαστικά φωτοτυπημένες,εφόσον έχει γίνει εισαγωγή από ευρωπαική χώρα.Δεύτερον αν ξέρεις από τηλέφωνα όταν άγοράζεις κάποιο καινούργιο πάντα υπάρχει κάποιο εργοστασιακό ρεύμα όποτε δεν καταλαβαίνω πως ξέρεις ότι το τηλέφωνο είναι φορτισμένο.Τρίτων τι εννοείς περασμένες ρυθμίσεις gps cosmote?!!!!!!!!

 

Εσύ έχεις αγοράσει ποτέ τηλέφωνο που το manual να είναι φωτοτυπία??Η δικαιολογία σου δεν στέκει,ούτε ενδιαφέρει αυτό τον υποψήφιο αγοραστή.

 

Προφανώς εννοεί τις ρυθμίσεις gprs της cosmote.

Αφού το τηλέφωνο δεν είναι από άλλη χώρα, πώς βρέθηκαν οι ρυθμίσεις της cosmote μέσα σε αυτό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις αγοράσει ποτέ τηλέφωνο που το manual να είναι φωτοτυπία??

Προφανώς εννοεί τις ρυθμίσεις gprs της cosmote.

 

ΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΧΩΡΑ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑΙ!!!!!

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ?

ΗΜΑΡΤΟΝ!!

ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ Η ALPHA COPY ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΦΕΡΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ.

 

Εσύ έχεις αγοράσει ποτέ τηλέφωνο που το manual να είναι φωτοτυπία??Η δικαιολογία σου δεν στέκει,ούτε ενδιαφέρει αυτό τον υποψήφιο αγοραστή.

 

Προφανώς εννοεί τις ρυθμίσεις gprs της cosmote.

Αφού το τηλέφωνο δεν είναι από άλλη χώρα, πώς βρέθηκαν οι ρυθμίσεις της cosmote μέσα σε αυτό?

 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ GPRS ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ MENU ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΕΡΝΙΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΧΩΡΑ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑΙ!!!!!

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ?

ΗΜΑΡΤΟΝ!!

ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ Η ALPHA COPY ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΦΕΡΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ.

 

 

1ον: Όταν αγοράζει κάποιος ένα προιόν, αγοράζει τα πάντα, και το manual.

Αν το manual δεν είναι το κανονικό, αυτό δλδ που θα συνοδεύει το κινητό όταν θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, τότε είναι σαν να πωλείται μέρος του προιόντος, όχι όλο το προιόν.

 

2ον: Δεν μου εξήγησες πώς βρέθηκαν οι ρυθμίσεις ελληνικού δικτύου μέσα στε τηλέφωνο άλλης, όχι της ελληνικής αγοράς

 

3ον: Με συγχωρείς που δεν αναγνωρίζω το κοινωνικό έργο μερικών, είμαι αχάριστος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...