Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδερφια το πηρα το κινητο σημερα,θελω ομως τη γνωμη σας γιατι οι αποψεις διυστανται στο θεμα της μπαταριας για την πρωτη φορτιση...Το αφηνω και ξεφορτιζει και μετα το φοριζω για πρωτη φορα η το βαζω απ τοπ κουτι και το φορτιζω αμεσως? Για ποσες ωρες?

 

 

HELP περιμενω απαντησεις σας ωστε να κανω την πρωτη κινηση...

 

 

Ευχαριστω.

iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ 10 ΤΟ ΠΟΛΥ 15 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΟΠΟΤΕ ...ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΙΣΧΥΕΙ .ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ THREAD AΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΚΛΙΜΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΟΓΟ.ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΜΕ ΚΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΙΝΕΙΤΑΙ.ΤΕΛΟΣ

ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΜΑΛΛΟΝ

Καταρχην μην γραφεις με κεφαλαια.

Αν ηξερες καλυτερα.. θα μιλουσες αλλιως και ευγενικα,εγω ειχα και το 6280 και το 6288 και αλλα Νοκια slide και απο αλλες μαρκες οποτε μπορω να κρινω.Επισης αυτο που ειπες με την κολλα ειναι τελειως αστοχο..δηλαδη οτι ειναι με κολλα τζογαρει?:wacko:

Εγω ποτε δεν ειπα οτι το κινητο δεν ειναι καλο αλλα τον τζογο τον εχει .

Link to comment
Share on other sites

Αδερφια το πηρα το κινητο σημερα,θελω ομως τη γνωμη σας γιατι οι αποψεις διυστανται στο θεμα της μπαταριας για την πρωτη φορτιση...Το αφηνω και ξεφορτιζει και μετα το φοριζω για πρωτη φορα η το βαζω απ τοπ κουτι και το φορτιζω αμεσως? Για ποσες ωρες?

 

 

HELP περιμενω απαντησεις σας ωστε να κανω την πρωτη κινηση...

 

 

Ευχαριστω.

Άσε τη μπαταρία να αποφορτιστεί μόνη της και μετά βάλτο να φορτίσει. Έμενα μου είχαν πεί ένα 8 ωρο με κλειστό κινητό. Καλορίζικο.

 

@ gvg Φίλε μου δεν γράφουμε με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζουμε. Ότι το κινητό σε γενικές γραμμές τζογάρει είναι γεγονός, δεν το έχεις ξανακούσει? Δεν το βλέπεις στο κινητό σου? Για παράδειγμα το Sam. D900 είναι πιό στοιβαρό. Αλλά κατά τα άλλα το κινητό είναι καταπληκτικό. Και ... χαλαρά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε συγκριση με το 7390 και το 6280 τι προτερηματα-ελλατωματα εχει???ποιο απο τα τρια μου προτεινετε???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε συγκριση με το 7390 και το 6280 τι προτερηματα-ελλατωματα εχει???ποιο απο τα τρια μου προτεινετε???

 

Υπαρχει αναλογη ενοτητα για συγκρισεις συσκευων κλπ .

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Εδω λεμε τα σχετικα με το 6288:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Mipos gnorizi kapios an iparxi kapio site me themata gia to 6288 k pio einai afto;

 

http://www.zedge.net Πολυ καλο site με πολλες κατηγοριες θεματων.:) :) :) :D

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στο μενού συντομεύσεων--> πλήκτρο περιήγησης ; Δεν το έχω το κινητό αλλά υποθέτω όπως σε όλα τα 40άρια

 

Δεν υπαρχει... Μαλλον δεν θα γινεται...:( :(

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει... Μαλλον δεν θα γινεται...:( :(

Υπάρχει, αλλά στην Μετάβαση.

Όταν έισαι στην αρχική εικόνα (δηλάδη εκεί που σου έχει την επιλογή μετάβαση και το Μενού. Εκεί που έχεις την ταπετσαρία σου. Αληθειά ρε παιδιά, πως λέγεται η αρχική οθόνη;), πήγαινε Μετάβαση>Επιλογές>Επιλογές>Εισερχόμενα>Τέλος>Ναι(όταν σου γράψει αποθήκευση αλλαγών)

Ελπίζω να σε βοήθησα:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω ένα πρόβλημα... έχω ένα μήνα που αγόρασα το κινητό και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Ώσπου εχθές πού πήγα να το ανοίξω το πρωί μετά από φόρτιση ενώ πατάω τον Pin και πήγαινει να μπεί στην κεντρική οθόνη βγάζει ,ια μάυρη λορίδα στο κέντρο της οθόνης και κάνει επαναεκκίνηση το κινητό και πάλι τα ίδια όταν ανοίγει πάλι για τρεις φορές όπου κλείνει τελείως... Καμία Ιδέα?

Να το πάω σε κατάστημα nokia και να μου κάνουν έναν μήνα να το φέρουν?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, αλλά στην Μετάβαση.

Όταν έισαι στην αρχική εικόνα (δηλάδη εκεί που σου έχει την επιλογή μετάβαση και το Μενού. Εκεί που έχεις την ταπετσαρία σου. Αληθειά ρε παιδιά, πως λέγεται η αρχική οθόνη;), πήγαινε Μετάβαση>Επιλογές>Επιλογές>Εισερχόμενα>Τέλος>Ναι(όταν σου γράψει αποθήκευση αλλαγών)

Ελπίζω να σε βοήθησα:)

 

Βασικα εννουσα καπου στο πληκτρο περιηγησης αλλα οκ,δεν πειραζει. Αφου δεν γινεται αλλιως... και στην μεταβαση καλο ειναι. thanks παντως..

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω εδω και πολυ καιρο τα παιχνιδια deal or no deal και το millionaire αλλα δεν τα βρισκω πουθενα δωρεαν...Εχει κανεις καμια ιδεα που μπορω να τα βρω??? :( :( :(
''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω εδω και πολυ καιρο τα παιχνιδια deal or no deal και το millionaire αλλα δεν τα βρισκω πουθενα δωρεαν...Εχει κανεις καμια ιδεα που μπορω να τα βρω??? :( :( :(

 

xxxxxxxxxxxxxxxxx ,πρέπει να κάνεις εγγραφή πρωτά όμως;) [/url]

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει στην καρτα μνημης ορισμενα themes. Οταν παω να επιλεξω καποιο απο αυτα για να εγκατασταθει στο κινητο μου βγαζει ανεπαρκης μνημη. Γιατι; Στην καρτα εχω μονο 90MB σε mp3 και τα 3-4MB σε themes.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα πηρα το 6288 και σε σχεση με το Κ700 που ειχα μου φαινεται αρκετα πιο ευθραστο. Κατα τα αλλα εχει πολυ καλο λογισμικο και οθονη. Κατεβαστε οπωσδηποτε το ImToo 3gp converter 3, μετατρεπει ολα τα βιντεο σε μορφη 3gp, mp4 κ.α.

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα ομως με το 6288. Πατωντας το πληκτρο Ονοματα κατα την αναμονη για να πραγματοποιησω φωνητικη κληση μου βγαζει μηνυμα ''Σφαλμα φωνητικου συστηματος'' και μετα δεν δουλευει το μεγαφωνο παρα μονο αν κανω επανεκκινηση. Ειναι προβλημα των 6288 που θα λυθει με καμια αναβαθμιση λογισμικου στο μελλον ή εχει προβλημα το κινητο μου?

Τελος η θηκη BODY GLOVE που του εβαλα ειναι πολυ καλη και οι τζογοι του κινητου εξαφανιστηκαν!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα πηρα το 6288 και σε σχεση με το Κ700 που ειχα μου φαινεται αρκετα πιο ευθραστο. Κατα τα αλλα εχει πολυ καλο λογισμικο και οθονη. Κατεβαστε οπωσδηποτε το ImToo 3gp converter 3, μετατρεπει ολα τα βιντεο σε μορφη 3gp, mp4 κ.α.

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα ομως με το 6288. Πατωντας το πληκτρο Ονοματα κατα την αναμονη για να πραγματοποιησω φωνητικη κληση μου βγαζει μηνυμα ''Σφαλμα φωνητικου συστηματος'' και μετα δεν δουλευει το μεγαφωνο παρα μονο αν κανω επανεκκινηση. Ειναι προβλημα των 6288 που θα λυθει με καμια αναβαθμιση λογισμικου στο μελλον ή εχει προβλημα το κινητο μου?

Τελος η θηκη BODY GLOVE που του εβαλα ειναι πολυ καλη και οι τζογοι του κινητου εξαφανιστηκαν!!!!!!!!

Επιβάλλεται επίσκεψη σε Nokia SC οπωσδήποτε;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει στην καρτα μνημης ορισμενα themes. Οταν παω να επιλεξω καποιο απο αυτα για να εγκατασταθει στο κινητο μου βγαζει ανεπαρκης μνημη. Γιατι; Στην καρτα εχω μονο 90MB σε mp3 και τα 3-4MB σε themes.

 

Γνωριζει κανεις?

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μηπος πρεπει να σβησεις και απο την σησκευη σου τιποτα μαλλον πρεπει να την εχεις γεματη!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπος πρεπει να σβησεις και απο την σησκευη σου τιποτα μαλλον πρεπει να την εχεις γεματη!

 

Στην μνημη του κινητου δεν εχω περασει τιποτα. Εχει μεσα οτι ειχε εργοστασιακα περασμενα. Λες να σβησω κατι απο εκει;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια ποσο περιπου σας κραταει?Εμενα 2 μερες με το ζορι,αν και νομιζα πως 8α κραταει πολυ περιισσοτερο...Δεν κανω και τρελη χρηση του τηλεφωνου...
iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Tελικα εκανα επαναφορα των εργοστασιακων ρυθμισεων και ως δια μαγειας το προβλημα λυθηκε....ευτυχως απεφυγα το σερβις της νοκια.....
Link to comment
Share on other sites

geia sas.tha ithela na rotiso kati.eimai katoxos enos lg u8210 k enos siemens cx75.skeftomai na paro to 6288.apo axiopistia ti leei?trabaei binteo se megisti analisi 640 * 480?exei flas sto binteo?giati enas filos mou exei to 6280 kai eno exei flas sti foto sto binteo den tou to emfanizei.metaxy 6288 6290 k 6300 poi einai kalitero gia thn timi tou?
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μια ερωτηση,στο πληκτρολογιο τυπωμενους εχει και ελληνικους χαρακτηρες?γιατι εμενα εχει μονο αγγλικους!!!
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε nokia6288 (φυσικα) παρουσιαζεται το φαινομενο της λαθους ωρας στα sms. Δηλαδή ερχεται μύνημα στις 7 η ωρα και το κινητο αναφερει σαν ώρα τις 5 . μετραει με λιγα λογια 2 ωρες πισω.

επειδη ειναι 2 ωρες η διαφορα ψιλιαστικα μηπως κατι φταιει με τις ρυθμισεις για την ώρα (GMT) και την αυτοματοποιηση για θερινη ή χειμερινη ώρα.

Ολοι οι πιθανοι συνδιασμοι (ενεργοποίηση ή οχι των αντιστοιχων επιλογων στις ρυθμισεις του τηλεφωνου) απετυχαν.

αυτο συνεχιζει.

γνωριζει κανεις τιποτα ;

υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω για να παιρνει σωστη ωρα στα sms.

Σημειωτεον οτι το ιδιο μου εκανε κι ενα sharp gx40 μια εποχη.

 

το γεγονος αυτο με βαζει σε σκεψεις μηπως δεν φταιει το κινητο που δεχεται το sms αλλα αυτο που το στελνει.

 

καμια ιδεα ;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το παθαινω αυτο σε καποια μηνυματα που παιρνω (υποψιν εχω το 6280), αλλα το βλεπω μονο απο συγκεκριμενους αποστολεις, αρα δεν φταει το κινητο μαλλον!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...