Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο σοβαρά θέματα μέχρι στιγμής με firmware 05.92:

 

1) Κουδούνισμα: Υπάρχουν περιπτώσεις που ο ήχος χάνεται. Δηλαδή: δεν υπάρχει κουδούνισμα στις εισερχόμενες κλήσεις, δεν υπάρχει ήχος στο εισερχόμενο μήνυμα και φυσικά το ξυπνητήρι δεν θα σας ξυπνήσει(άσχημο εάν έχετε interview ή έχετε να προλάβετε πτήση -- ειδικά εάν δεν ξερετε αυτό το "προβληματάκι" του τηλεφώνου).

 

2)Ο Nokia Software Updater v.1.3.40gr με Nokia PC Suite 6.82.22.0gr και USB connection δεν το βλέπει με τίποτα. Οπότε η ιδέα για firware update που θα λύσει το (1) μετατρέπεται σε εξωτική φαντασίωση...

 

Επίσης μην εκπλαγείτε αν δεν παίζει με κάποια Nokia bluetooth headsets, δοκιμάστε πριν αγοράστε γιατί θα τρέχετε να το αλλάξετε όπως εγώ.

 

Τίποτα ιδέες για τα παραπάνω προβλήματα; Δε νομίζω ότι είμαι ο μοναδικός άτυχος που το διάλεξε....

Ευχαριστώ

Καλημερα!

-εγω οσο αφορά το ξυπνητήρι και τον ήχο κλήσεις ΔΕΝ εχω πρόβλημα!

-οσο για το Nokia Software με Nokia PC Suite και εμενα δεν το ''βλεπει'' ευκολα αλλα πιστεύω ειναι θεμα windows με παιδεύει λιγο αλλα το συνδέω!

 

το μονο προβλημα που ειχα ηταν οτι με ( vodafone & 3G ) με αλλες εταιριες δεν ξερω!

-οτι ενω ειχα ενεργοποιημένο το 3G ΕΧΑΝΑ πολλες κλησεις και μου της εστελνε με μυνημα (σαν να μην ειχα σημα)

και αυτο γινόταν οτι επειδή δεν ειχα ''καλό'' σημα 3G άσχετα που ειχα καλο σημα κανονικό, το εχω απενεργοποιημένο απο το μενου και ειμαι οκ

αυτο ομως πρεπει να ειναι θεμα λειτουργικό vodafone(να ''διαβάζει''' το ενα σημα 3G και οχι το κανονικό οταν ειναι μερικής κάλυψης 3G)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισως ειμαι κουραστικος αλλα πριν λιγες μερες πηρα το 6288. Θελω να περασω τον τηλεφωνικο καταλογο αλλα και τα μηνυματα που εχω σε ενα αλλο κινητο samsungD-500 στο καινουργιο μου κινητο 6288 (και στον υπολογιστη μου αν ειναι δυνατον) Ξερεις κανεις ή αν εχει ειπωθει τι πρεπει να κανω. Πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα;

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, θέλω να περάσω από το 6111 στο 6288 ότι έχει αλλά δεν τα καταφέρνω…. προσπάθησα και με Bluetooth και με υπέρυθρες αναγνωρίζει το ένα το άλλο και ξεκινά η διαδικασία αλλά μέχρι εκεί….. κάποια βοήθεια ??? :(

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μπορώ να κατεβάσω από τα 6111/6288 στο pc τον τηλεφωνικό κατάλογο να τον συμμαζέψω/διορθώσω και να τον ξαναβάλω στα κινητά ??? και να μου μείνει και σαν backup ???

Link to comment
Share on other sites

από το 6111 στο 6288 ΕΔΩ ΜΕ Nokia PC Suite

 

Γεια σας. Ξέρει μήπως κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή της πρόσοψης στο 6288;; Αναφέρομαι μόνο στο μπροστά τμήμα όμως...

 

για μαυρη καμπινα λες ! η σε ασημι

κοστιζει περιπου 35-45€ η γνησια! (μπρος πισω) και 15-20 € ιμιτασιόν

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα μπορουσε καποιος να μου στειλε τις ρυθμισεις για Vodafone MMS ?

εστειλα απο το σιτε της Νοκια τις ρυθμισεις αλλα δεν μου στελνει MMS :(

και επισης που βρισκω το encoding για τις ρυθμισεις μηνυματων ? εψαξα αλλα :cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα μπορουσε καποιος να μου στειλε τις ρυθμισεις για Vodafone MMS ?

εστειλα απο το σιτε της Νοκια τις ρυθμισεις αλλα δεν μου στελνει MMS :(

και επισης που βρισκω το encoding για τις ρυθμισεις μηνυματων ? εψαξα αλλα :cry:

καν τες ΕΔΩ αυτόματα! απο την vodafone για καρτοτηλεφωνο

και ΕΔΩ για συνδέσεις

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πει ποιό ειναι το product code των 6288 στην Ελλάδα? Αυτά που έχουν και ελληνικούς χαρακτήρες πάνω στα πλήκτρα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πει ποιό ειναι το product code των 6288 στην Ελλάδα? Αυτά που έχουν και ελληνικούς χαρακτήρες πάνω στα πλήκτρα.

Είναι το 0539846 :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανήκουστο!Είναι απαράδεκτο!!!!Ακούστε:Εχω το νοκια 6288 με την 05.92 και μου εχει σπασει τα νευρα δλδ κολλαει,κανει νερα κλεινει το κιντο και ανοιγει....πηρα στη νοκια και μου πε οτι η πιο προσφατη εκδοση ειναι η 06.10 και οτι ανακοινωθηκε και παω με το προγραμμα αναβαθμισης της νοκια να το αναβαθμισω και μου βγαζει το ηλιθιο μηνυμα καθε φορα το ιδιο πεισματικα:"Το τηλεφωνο σας ειναι ηδη ενημερωμενο!!!"τι να κάνω???δε θελω νοκια κλαμπ!!!!δώστε παρακαλω τα φωτα σας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανήκουστο!Είναι απαράδεκτο!!!!Ακούστε:Εχω το νοκια 6288 με την 05.92 και μου εχει σπασει τα νευρα δλδ κολλαει,κανει νερα κλεινει το κιντο και ανοιγει....πηρα στη νοκια και μου πε οτι η πιο προσφατη εκδοση ειναι η 06.10 και οτι ανακοινωθηκε και παω με το προγραμμα αναβαθμισης της νοκια να το αναβαθμισω και μου βγαζει το ηλιθιο μηνυμα καθε φορα το ιδιο πεισματικα:"Το τηλεφωνο σας ειναι ηδη ενημερωμενο!!!"τι να κάνω???δε θελω νοκια κλαμπ!!!!δώστε παρακαλω τα φωτα σας!!!!

 

Mπορείς ΜΟΝΟΣ σου απο εδω

πρέπει να κάνεις πρώτα BACK UP!

 

edit: αν πιστεύεις οτι μπορείς μονος σου να κάνεις αναβάθμιση .......(θέλει προσοχή) ...ΔΙΑΒΑΣΕ της οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

πηρα στη νοκια και ναι ειπαν ειναι η 06.10 αλλα στο προγραμμα της νοκια για σπιτικη αναβαθμιση λεει οτι η νεοτερη ειναι η 05.92!
Link to comment
Share on other sites

πηρα στη νοκια και ναι ειπαν ειναι η 06.10 αλλα στο προγραμμα της νοκια για σπιτικη αναβαθμιση λεει οτι η νεοτερη ειναι η 05.92!

 

to xero prepi na pas sto club nokia kai perimeneis 20 lepta. alla ego pou to ekana den eida kamia diafora

Link to comment
Share on other sites

πηρα στη νοκια και ναι ειπαν ειναι η 06.10 αλλα στο προγραμμα της νοκια για σπιτικη αναβαθμιση λεει οτι η νεοτερη ειναι η 05.92!

Συνήθως στην on-line αναβάθμιση είναι διαθέσιμη η προ-τελευταία έκδοση. Για την πιο καινούργια (6.10 για το 6288) πρέπει να πας στο κοντινότερο Nokia club. Πραγματικά θα χρειαστείς λιγότερο από μισή ώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

-εγω οσο αφορά το ξυπνητήρι και τον ήχο κλήσεις ΔΕΝ εχω πρόβλημα!

-οσο για το Nokia Software με Nokia PC Suite και εμενα δεν το ''βλεπει'' ευκολα αλλα πιστεύω ειναι θεμα windows με παιδεύει λιγο αλλα το συνδέω!

 

το μονο προβλημα που ειχα ηταν οτι με ( vodafone & 3G ) με αλλες εταιριες δεν ξερω!

-οτι ενω ειχα ενεργοποιημένο το 3G ΕΧΑΝΑ πολλες κλησεις και μου της εστελνε με μυνημα (σαν να μην ειχα σημα)

και αυτο γινόταν οτι επειδή δεν ειχα ''καλό'' σημα 3G άσχετα που ειχα καλο σημα κανονικό, το εχω απενεργοποιημένο απο το μενου και ειμαι οκ

αυτο ομως πρεπει να ειναι θεμα λειτουργικό vodafone(να ''διαβάζει''' το ενα σημα 3G και οχι το κανονικό οταν ειναι μερικής κάλυψης 3G)

Kοιταξε σχετικα με 3G το παρατηρισα και εδω στη Κυπρο με 2 συσκευες που εχω. Απο τους 2 παροχους που εχουμε ο ενας ειναι ποοοοολυ ασταθης σε αυτο το θεμα και ο αλλος περιστασιακα παρουσιαζει το προβλημα. Ειναι λογικο το 3G θελει πολλυ δουλεια για να αποκντησει τη σταθεροτητα που εχει αυτη τη στιγμη το 2G

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Prosfata apoktisa kai ego to Nokia 6288.....

Itan apotelesma mias arketa emberistatomenis erevnas stin agora.....

... kai asfalos stin tsepi mou.... (vlepe hrimatika posa pou parehoun oi ekastote eteries kinitis tilefonias- oikonomiki katastasi MOY).

Eimai arketa efharistimenos me tin siskevi kai tis litoyrgies tis....

 

to mono pou tha ithela na episimano (kai na simfoniso paralila me proigoumena post) einai oti i esthisi anigmatos toy slide einai ligo astathis....!!!!

 

Lete na prokipsi kapio provlima (panta me sosti leitoyrgia toy kinitoy kai oxi me pesimata kai diafora alla ptesmata eos kakourgimata) ????? :rolleyes:

Enjoy The Momment....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλες οι συσκευές έχουν κάποια σημαντικά μειονεκτήματα. Είστε ευτυχείς που το 6288 έχει μόνον το slide :D
Link to comment
Share on other sites

Prosfata apoktisa kai ego to Nokia 6288.....

Itan apotelesma mias arketa emberistatomenis erevnas stin agora.....

... kai asfalos stin tsepi mou.... (vlepe hrimatika posa pou parehoun oi ekastote eteries kinitis tilefonias- oikonomiki katastasi MOY).

Eimai arketa efharistimenos me tin siskevi kai tis litoyrgies tis....

 

to mono pou tha ithela na episimano (kai na simfoniso paralila me proigoumena post) einai oti i esthisi anigmatos toy slide einai ligo astathis....!!!!

 

Lete na prokipsi kapio provlima (panta me sosti leitoyrgia toy kinitoy kai oxi me pesimata kai diafora alla ptesmata eos kakourgimata) ????? :rolleyes:

 

 

δεν νομιζω...το έχω πέντε μήνες τώρα...πιθανώς να χειροτερέψει η κατάσταση του slide- τζόγος.Εμένα καμία φορά μου κάνει restart εκεί που μιλάω χωρίς λόγο.Επίσης κάνει restart όταν πάς να απάντησεις ανοίγοντας το slide και τελίκα δεν το ανοίξεις αλλά το κλέισεις.

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα το κανει αυτο σε ανυποπτο χρόνο...

 

υπαρχει μηπως τροπος να βγαλουμε τα χερια της νοκια οταν το κινητο ανοιγει???Τα μισω γιατι εβαλα θεμα των windows xp και εγινε το κινητο σαν Η/Υ και μονο αυτο το χαλαει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλες οι συσκευές έχουν κάποια σημαντικά μειονεκτήματα. Είστε ευτυχείς που το 6288 έχει μόνον το slide :D

 

 

gia mena simantiko meionektima einai oti otan milas den mporeis na deis posi ora mmilas paramono otan termatizeis tin klisi

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μηπως τροπος να βγαλουμε τα χερια της νοκια οταν το κινητο ανοιγει???Τα μισω γιατι εβαλα θεμα των windows xp και εγινε το κινητο σαν Η/Υ και μονο αυτο το χαλαει!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μηπως τροπος να βγαλουμε τα χερια της νοκια οταν το κινητο ανοιγει???Τα μισω γιατι εβαλα θεμα των windows xp και εγινε το κινητο σαν Η/Υ και μονο αυτο το χαλαει!

Οχι ,δεν γινεται κατι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...