Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:) - ναι ΟΚ η φωτογραφια ειναι σε ολη την οθονη αλλα αν δεις επανω ΟΛΑ τα συμβολακια ειναι σε μια ευθεια ,αυτο σαν σχημα λογου το λεμε "μπαρα" ειναι σαν το pc που εχει ολα τα εικονιδιακια επανω σε μια ευθεια και πατας κλικ επανω τους - το ονομα του προφιλ Πχ κανονικο,συναντηση,αθορυβο στο βγαζει μεσα στην φωτογραφια που εχεις για οθονη ή το βγαζει σαν συμβολακι πανω στην ευθεια [την μπαρα που ειπαμε] με ολα τα αλλα ?

 

αναπαρασταση του τι λεμε μπαρα: σημα _:blink: :worry: :rolleyes: :shifty: :O :( ;) _μπαταρια

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι οk τότε! Έτσι το βγάζει στην μπάρα.

Απλά δεν ήξερα την ορολογία :happy:

 

Όσο για το software... κανένας άλλος που το πήρε μπορεί να μας πει? 6280 του εμφανίζει?

 

Επίσης, όταν πήγα στις ρυθμίσεις του μπλε δοντιού, εκεί που έχει την επιλογή να βάλεις "Όνομα τηλεφώνου" σαν προεπιλογή είχε "Nokia 6280"...:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

na prosthesw kai vodafone? afou oi vodafone kai tim ta eferan sxedon mazi idia tilefwna eferan (mallon).

 

:cool: - δεν κανουμε υπομονη μεχρι να το φερει επισημα η Νοκια και ο Γερμανος ? ετσι να ηρεμησει η καρδια μας γιατι φοβαμαι θα την πατησουμε αμα βιαστουμε φιλε να το παρουμε απο αυτες τις 2 εταιριες - ακου να βγαζει σαν ονομα το 6280 (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:cool: - δεν κανουμε υπομονη μεχρι να το φερει επισημα η Νοκια και ο Γερμανος ? ετσι να ηρεμησει η καρδια μας γιατι φοβαμαι θα την πατησουμε αμα βιαστουμε φιλε να το παρουμε απο αυτες τις 2 εταιριες - ακου να βγαζει σαν ονομα το 6280 (!)

 

 

Συμφωνώ μαζί σου... γιατί να μην το έχει κυκλοφορήσει ακόμα η alpha copy... κάτι θα ξέρει... σίγουρα θα υπάρχει λόγος.:!:

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

:worry: - ξερετε τι ποιοτητα [... x ...] βιντεο εχει ? εαν εχει καποιος με SE βιντεο διαρκειας πχ 2-3 λεπτων μπορει με ΒΤ να το στειλει στο 6288 αν η μνημη τηλεφωνου ειναι αδεια ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι οk τότε! Έτσι το βγάζει στην μπάρα.

Απλά δεν ήξερα την ορολογία :happy:

 

Όσο για το software... κανένας άλλος που το πήρε μπορεί να μας πει? 6280 του εμφανίζει?

 

Επίσης, όταν πήγα στις ρυθμίσεις του μπλε δοντιού, εκεί που έχει την επιλογή να βάλεις "Όνομα τηλεφώνου" σαν προεπιλογή είχε "Nokia 6280"...:!:

 

Γιατί δεν το πας στο μαγαζί να ρωτήσεις τι γινεται? Κι αν ειναι να σου το αλλάξουν! Υπάρχει κι άλλος με το ιδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

- δεν κανουμε υπομονη μεχρι να το φερει επισημα η Νοκια και ο Γερμανος ? ετσι να ηρεμησει η καρδια μας γιατι φοβαμαι θα την πατησουμε αμα βιαστουμε φιλε να το παρουμε απο αυτες τις 2 εταιριες - ακου να βγαζει σαν ονομα το 6280 (!)

 

Και εγώ αυτό ακριβώς είπα! Το πλαίσιο θα το φέρει 25 Νοεμβρίου και αυτό είναι ΕΓΚΥΡΟΤΑΤΟ!:X Πάντα είναι υπεύθυνη εταιρεία το Πλαίσιο. 'Ισως έρθει γενικώς εκείνη την ημερομηνία και στην Alpha Copy. Έχει αρχίσει να με κουράζει αυτή η ιστορία. Ξεκίνησα να πάρω το 6280 πριν απο τρεις βδομαδές και είδα τυχαια το 6288 live στην TIM. Ώπα λέω, μην κάνω βλακεία ας το περιμένω. Εφιάλτης απο τότε.:hypno: Απανωτά τα χτυπήματα. 'Εχει ξαναγίνει τέτοιος ντόρος με κινητό? Αρχίζω να νιώθω γκαντέμης...

 

Λέω να κάνουμε διαμαρτυρία στους δρόμους για αυτή την κατάσταση!!!

:protest: :w00t: :protest: :chair: :protest: :vava: :angry: :protest:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το πας στο μαγαζί να ρωτήσεις τι γινεται? Κι αν ειναι να σου το αλλάξουν! Υπάρχει κι άλλος με το ιδιο πρόβλημα?

 

Αυτό ακριβώς και έκανα! Το πήγα στο κατάστημα Nokia της περιοχής μου και τον ρώτησα! Μου είπε απλά πως το συγγεκριμένο κινητό δεν έχει έρθει ακόμα στη Ελλάδα επίσημα. Οπότε μου είπε πως η Vodafone πολυ απλά αγόρασε τα κινητά αυτά απο την Γερμανία και τα έφερε Ελλάδα. Όμως ήταν γεμανικό menu και software. Οπότε τι έκανε η Vodafone? Του έβαλε Ελληνικό menu και Ελληνική γλώσσα...αλλα επειδή δεν ύπαρχει το software του 6288 ακόμα στην Ελλάδα... του έβαλε το software του 6280, καθώς και την Ελληνική γλώσσα.

 

Έτσι μου είπε, σε κανένα μήνα (max).. που θα το έχει η Nokia το κινητό, να τους το πάω και να μου περάσει το software του 6288 χωρίς χρέωση.

 

Η μόνη χρέωση που θα έχω..θα είναι η εισαγώγή της Ελληνικής Γλώσσας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς και έκανα! Το πήγα στο κατάστημα Nokia της περιοχής μου και τον ρώτησα! Μου είπε απλά πως το συγγεκριμένο κινητό δεν έχει έρθει ακόμα στη Ελλάδα επίσημα. Οπότε μου είπε πως η Vodafone πολυ απλά αγόρασε τα κινητά αυτά απο την Γερμανία και τα έφερε Ελλάδα. Όμως ήταν γεμανικό menu και software. Οπότε τι έκανε η Vodafone? Του έβαλε Ελληνικό menu και Ελληνική γλώσσα...αλλα επειδή δεν ύπαρχει το software τοθ 6288 ακόμα στην Ελλάδα... του έβαλε του 6280, καθώς και την Ελληνική γλώσσα.

 

Έτσι μου είπε, σε κανένα μήνα (max).. που θα το έχει η Nokia το κινητό, να τους το πάω και να μου περάσει το software του 6288 χωρίς χρέωση.

 

Η μόνη χρέωση που θα έχω..θα είναι η εισαγώγή της Ελληνικής Γλώσσας.

 

Αρα είναι το 6288 και χωρίς χρέωση θα σου περάσουν το software του 6288! Αν είναι και από Γερμανία ακόμη καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink:

 

Αναμένεται στο πλαίσιο με 279 Ευρώ ΜΟΝΟ...

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=894060

All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

:worry: - ξερετε τι ποιοτητα [... x ...] βιντεο εχει ? εαν εχει καποιος με SE βιντεο διαρκειας πχ 2-3 λεπτων μπορει με ΒΤ να το στειλει στο 6288 αν η μνημη τηλεφωνου ειναι αδεια ?

 

:rolleyes: - κανενας που να μπορει να απαντησει ? εγω παντως θα κανω υπομονη να το παρω απο Γερμανο αμα τυχει κατι να ξερω ποιον θα βριζω και ποιον θα πιεζω να μου το φτιαξει γρηγορα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - κανενας που να μπορει να απαντησει ? εγω παντως θα κανω υπομονη να το παρω απο Γερμανο αμα τυχει κατι να ξερω ποιον θα βριζω και ποιον θα πιεζω να μου το φτιαξει γρηγορα (!)

 

Όσον αφορά την ποιότητα βίντεο αυτό είναι πολύ απλό. 640χ480 και 352χ(δεν θυμάμαι ακριβώς!) στα 15fps και 177χ144 στα 30fps. Απλά ασύγκριτο. Η SE το φυσάει και δεν κρυώνει....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink:

 

Αναμένεται στο πλαίσιο με 279 Ευρώ ΜΟΝΟ...

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=894060

 

πολυ καλη η τιμη απο πλαισιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εαν εχει καποιος με SE βιντεο διαρκειας πχ 2-3 λεπτων μπορει με ΒΤ να το στειλει στο 6288 ? πρεπει η μνημη του τηλεφωνου να ειναι αδεια ?

 

:( - το λεω γιατι στελνω βιντεο 3' με ΒΤ σε ενα Νοκια 6131 και δεν το δεχεται ,λετε να ισχυει το ιδιο και με το 6288 ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:( - το λεω γιατι στελνω βιντεο 3' με ΒΤ σε ενα Νοκια 6131 και δεν το δεχεται ,λετε να ισχυει το ιδιο και με το 6288 ?

 

Έχεις δοκιμάσει να το στείλεις και μέσω άλλου κινητού? :blink: Μπορεί η προσωρινή μνήμη του 6131 να μην επαρκεί για να δεχτεί ενα τέτοιο μεγάλο βιντεο (177χ144 δεν είναι?). Επιπλέον εισαί σίγουρος ότι είναι σε μορφή 3gp? Δεν νομίζω οτι πρέπει να ανησυχείς γι'αυτο πάντως αφού το 6131 είναι γενικά ένα κινητό με περιορισμένες δυνατότητες αν εξαιρέσεις την τέλεια οθόνη. Το 6280 κ' 6288 εμπερικλείει μεγαλύτερη συμβατότητα σε φορματ εικόνας και ήχου αλλα και σε λογισμικό.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:p - αντε να ερθει επισημως γιατι μου εχει γινει εμμονη ιδεα να ξαναπαρω Νοκια

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς και έκανα! Το πήγα στο κατάστημα Nokia της περιοχής μου και τον ρώτησα! Μου είπε απλά πως το συγγεκριμένο κινητό δεν έχει έρθει ακόμα στη Ελλάδα επίσημα. Οπότε μου είπε πως η Vodafone πολυ απλά αγόρασε τα κινητά αυτά απο την Γερμανία και τα έφερε Ελλάδα. Όμως ήταν γεμανικό menu και software. Οπότε τι έκανε η Vodafone? Του έβαλε Ελληνικό menu και Ελληνική γλώσσα...αλλα επειδή δεν ύπαρχει το software του 6288 ακόμα στην Ελλάδα... του έβαλε το software του 6280, καθώς και την Ελληνική γλώσσα.

 

Έτσι μου είπε, σε κανένα μήνα (max).. που θα το έχει η Nokia το κινητό, να τους το πάω και να μου περάσει το software του 6288 χωρίς χρέωση.

 

Η μόνη χρέωση που θα έχω..θα είναι η εισαγώγή της Ελληνικής Γλώσσας.

Kala re file pires kinito pou den itan sfragismeno ? Dld mporei na tou allaxan kai 2-3 exartimatakia kai esi na min katalaves tipota

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο πήγε 40 ευρώ επάνω, στα 319. Τώρα δεν είναι καλά.

h**p://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=894060

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...