Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λειτουργίες κινητού τηλεφώνου Nokia 62880:wacko: :wacko: :confused:

 

Πιθανότατα θα τα προλάβεις με 5ψήφιο κωδικό μοντέλου αλλά προς το παρόν δεν........:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:worry: - σημερα πηγα στο The Mall και μονο η ΤΙΜ το εχει στο κουτι του ομως οχι σαν δειγμα να το δεις (!) κοιταξα και σε Fnac,Germanos αλλα η απαντηση ηταν: "ακομη δεν....απο βδομαδα" με τιμη στα 320 Ε - ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο Samsung D 900 αλλα αν κρινω απο τον τζογο που ειχαν τα 2 δειγματα, του Nokia ηταν σαν μασελα "κρακ κρακ" εκανε ενω το D 900 δεν εκανε κιχ παρολη την βαρβαρη χρηση που γινεται απο πιτσιρικαδες εκει - :lol:

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το πρόβλημα στο μηχανισμό έχει "τσακίσει" το 6288-6280. Λειτουργικά και ως επαγγελματικό τηλέφωνο, το D900 είναι σαφώς κατώτερο του 6288 αλλά λόγω καλύτερης κάμερας και κατασκευής κάποιοι θα το προτιμήσουν. Είναι κρίμα για τέτιο κινητό :(
Link to comment
Share on other sites

:worry: - αν με ρωτησεις κατα βαθος φιλε μου θελω να παρω το 6288 γιατι εχω χρησιμοποιησει αρκετα Νοκια κατα καιρους αλλα αν ειναι να μου πηγαινει "κραγκα-κραγκα" θα το σπασω στο τελος ,για να ειμαι ειλικρινης δεν το δοκιμασα γιατι δεν ειχε δειγμα απλα απο το 6280 εμεινα αναυδος το ποσο τζογο ειχε (!) μονο και μονο οτι απενεργοποιουσες τοτε το λογοτυπο σε Νοκια μου εφτανε,ενα διαστημα ειχαν υποσκελιστει απο την SE αλλα τωρα πρεπει να επανακαμψουν

θα κανω λιγη υπομονη να βγει να το δοκιμασει καποιος και να μας πει αν εχει τζογο γιατι κακα τα ψεμματα εχει λειτουργιες που το D-900 δεν τις εχει - :cool:

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - αν με ρωτησεις κατα βαθος φιλε μου θελω να παρω το 6288 γιατι εχω χρησιμοποιησει αρκετα Νοκια κατα καιρους αλλα αν ειναι να μου πηγαινει "κραγκα-κραγκα" θα το σπασω στο τελος ,για να ειμαι ειλικρινης δεν το δοκιμασα γιατι δεν ειχε δειγμα απλα απο το 6280 εμεινα αναυδος το ποσο τζογο ειχε (!) μονο και μονο οτι απενεργοποιουσες τοτε το λογοτυπο σε Νοκια μου εφτανε,ενα διαστημα ειχαν υποσκελιστει απο την SE αλλα τωρα πρεπει να επανακαμψουν

θα κανω λιγη υπομονη να βγει να το δοκιμασει καποιος και να μας πει αν εχει τζογο γιατι κακα τα ψεμματα εχει λειτουργιες που το D-900 δεν τις εχει - :cool:

Aν διαβασεις μια σελιδα πριν θα δεις οτι και εχει βγει..και ναι..εχει τζογο.

Link to comment
Share on other sites

:cool: - το διαβασα αλλα οπως σου ειπα περιμενω να βγει κανονικα στην βιτρινα να το πιασω εγω ο ιδιος να δω ποσο τζογο εχει ,εγραψα παραπανω οτι ναι μεν το βρισκω σφραγισμενο [αρα με ρισκο να το παρω και να απογοητευθω] αλλα οχι σαν δειγμα παντως οσο πιο πολλες γνωμες τοσο πιο καλα ε ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:love: - θα ηθελα να πω: once Nokia always Nokia αλλα (?)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Το 6288 δείχνει να είναι πολύ πιο όμορφο,πολύ πιο ελκυστικό από το κάπως απρόσωπο εμφανισιακά 6280.
Link to comment
Share on other sites

:blink: - μηπως ειναι σαν το 6131 που πρεπει να φτιαξεις ομαδα για το καθε προσωπο που σε καλει ? δηλαδη στο SE Κ700/750i σε καθε επαφη εβαζες ετσι με την μια οποιον ηχο και εικονα ηθελες - στο 6131 της γυναικας μου δεν γινεται αυτο και εαν καποιο προσωπο εχει 2 κινητα και σε καλει αναγκαστικα και για τα 2 πρεπει να εχεις τον ιδιο ηχο/εικονα αλλιως πρεπει να κανεις 2 ομαδες - :wacko:

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Το 6288 δείχνει να είναι πολύ πιο όμορφο,πολύ πιο ελκυστικό από το κάπως απρόσωπο εμφανισιακά 6280.
πρεπει να το δεις κι απο κοντα,οχι οτι ειναι και τοσο ασχημο αλλα θα ηθελα να το δεις.

 

:cool: - το διαβασα αλλα οπως σου ειπα περιμενω να βγει κανονικα στην βιτρινα να το πιασω εγω ο ιδιος να δω ποσο τζογο εχει ,εγραψα παραπανω οτι ναι μεν το βρισκω σφραγισμενο [αρα με ρισκο να το παρω και να απογοητευθω] αλλα οχι σαν δειγμα παντως οσο πιο πολλες γνωμες τοσο πιο καλα ε ?

πες τους να στο ανοιξουν,εμενα μου το ανοιξαν απο μονοι τους οι υπαλληλοι για να το δω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απίστευτο εμφανησιακά και σε χαρακτηριστικά... ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ... Αλλά όλα αυτά που ακούω γαι την ποιότητα κατασκευής με αποτρέπουν από την αγορά του... :(
All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

:blink: - μηπως ειναι σαν το 6131 που πρεπει να φτιαξεις ομαδα για το καθε προσωπο που σε καλει ? δηλαδη στο SE Κ700/750i σε καθε επαφη εβαζες ετσι με την μια οποιον ηχο και εικονα ηθελες - στο 6131 της γυναικας μου δεν γινεται αυτο και εαν καποιο προσωπο εχει 2 κινητα και σε καλει αναγκαστικα και για τα 2 πρεπει να εχεις τον ιδιο ηχο/εικονα αλλιως πρεπει να κανεις 2 ομαδες - :wacko:

 

κανενας ηδη χρηστης του να μας απαντησει ? ειναι ζωτικο το θεμα για μενα οσον αφορα την αγορα του

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

κανενας ηδη χρηστης του να μας απαντησει ? ειναι ζωτικο το θεμα για μενα οσον αφορα την αγορα του

+1. exei bgei toso kairo stin tim kai kaneis den exei bgei na kanei mia mikri parousiasi! pantws prepei na laboume ypopsi mas oti ta kinita pou fernei i tim einai amfibolou proeleusews. mporei ta 6288 pou tha ferei h nokia kai pou tha kykloforisoun auti ti bdomada na exoun kalutera stantar poiotitas. kai eimai sxedon sigouros gia ton aplo logo oti se osa site tou ekswterikou mpainw ekthiazoun to 6288. h nokia den hksere kan gia tin ''paraeisagwgi'' tis tim! giati edw na apogohteuontai oloi me tin poiotita tou kinitou? kai episis mia etaireia san tin nokia pou apozhtaei kai pali meridio stin agora den tha ekane 2 fores to idio lathos. tha htan ikani na dwsei perissotera se ligoteri timi oxi to antitheto. as perimenoume kalutera ta reviews kapoiwn pou tha to paroun apo ote, vodafone, plaisio kai ta upoloipa.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:blink: - μηπως ειναι σαν το 6131 που πρεπει να φτιαξεις ομαδα για το καθε προσωπο που σε καλει ? δηλαδη στο SE Κ700/750i σε καθε επαφη εβαζες ετσι με την μια οποιον ηχο και εικονα ηθελες - στο 6131 της γυναικας μου δεν γινεται αυτο και εαν καποιο προσωπο εχει 2 κινητα και σε καλει αναγκαστικα και για τα 2 πρεπει να εχεις τον ιδιο ηχο/εικονα αλλιως πρεπει να κανεις 2 ομαδες - :wacko:

Το 6288, όπως και τα 6280, 6233 κλπ σου δίνουν τη δυνατότητα να προσθέσεις σε κάθε επαφή ξεχωριστό ήχο κλήσης και εικόνα. Μπορείς ακόμα να προσθέσεις και video ringtone! Όσο για το Κ750 που γράφεις κι εκείνο σου επιτρέπει να προσθέσεις 1 ήχο ή εικόνα σε κάθε επαφή ανεξάρτητα του αν στην επαφή καταχώρησες 2 ή περισσότερα κινητά (αν και στο Κ750 οι χαρακτηρισμοί των τηλεφώνων είναι fixed και δεν μπορείς να έχεις δύο καταχωρήσεις με χαρακτηρισμό "κινητό").

Link to comment
Share on other sites

Diladi ta kinita pou fernei i TIM einai b' dialogis?? De nomizw na isxuei kati tetoio...

Ε ετσι ειναι..τι δηλαδη επειδη η τιμ τα εφερε απο το εξωτερικο παει να πει οτι ειναι χειροτερα?και η alpha copy περνει τα καλα..?

Σιγα μην δεν ηξερε η Νοκια οτι θα τα φερει η Τιμ.Αλλο τι λενε οι υπαλληλοι ..

Link to comment
Share on other sites

:heat: - OCULATUS ουφ ηρεμησα τωρα που εμαθα οτι δεν χρειαζεται να κανεις ομαδα στο 6280 και οτι απλα βαζεις στην καθε επαφη ηχο/εικονα/βιντεο που θελεις οπως στο Κ700/750 - απο την αλλη με παραξενευει που Vodafone,Germanos,Fnac δεν το ειχαν και η Tim το ειχε ετοιμοπαραδοτο αλλα οχι σαν δειγμα στην βιτρινα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

TSAKHS_EVIA το κινητό είναι super! Δεν σου κρύβω πως αν το slide του 6288 βελτιωθεί, είναι πολύ πιθανό να το πάρω και να αφήσω το 6233. Άντε να δούμε :worry:
Link to comment
Share on other sites

:O - δηλαδη οι πιο πολλοι περαν του slide δεν βρισκουμε κατι μεμπτον στο 6288 ετσι ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:O - δηλαδη οι πιο πολλοι περαν του slide δεν βρισκουμε κατι μεμπτον στο 6288 ετσι ?

Όσοι έχουν δουλέψει το 6280 είναι σαν να γνωρίζουν ήδη και το 6288. Διαφορές δεν υπάρχουν, παρά μόνον στο design κι ελπίζω και στο slide :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

TSAKHS_EVIA το κινητό είναι super! Δεν σου κρύβω πως αν το slide του 6288 βελτιωθεί, είναι πολύ πιθανό να το πάρω και να αφήσω το 6233. Άντε να δούμε :worry:

προς το παρον κατσε με το 6233 ωσπου να το παρει κανενας γνωστος σου και το δεις live.

Diladi ta kinita pou fernei i TIM einai b' dialogis?? De nomizw na isxuei kati tetoio...

 

δεν στεκει σε καμια περιπτωση κατι τετοιο και πολυ καλα το λες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

:angry: - ειδα οτι το ονομα του προφιλ στο 6280 το εχει σαν κουμουτσι μεσα στην οθονη και σου χαλαει την φωτογραφια,δηλαδη εκει που εχεις φοντο ενα ωραιο ηλιοβασιλεμα στα αριστερα σου γραφει "συναντηση" και τα χαλαει ολα (!) ετσι γινεται και στο 6288 ? επισης με το που τραβας φωτο βγαινουν εκεινα τα κοκκινα βελακια που κανουν κυκλους επι αρκετη ωρα μεχρι να αποθηκευτει ,στο Κ700/750i με το που τραβαγες αμεσως παταγες το κουμπι επιστροφης και ηδη ηταν αποθηκευμενη

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

 

giati na min stekei diladi? amfibaleis oti h nokia metabalei synexws to kostos paragwgis ths me gnwmona tis anagkes? einai logiko na prowthei stin arxi kaluteris poiotitas kinita gia na piasoun kai ystera na ta xeirotereuei. eksalou sto 6288 einai mikres oi diafores metaksy poiothtas kai deuteras dialoghs. h tim mporei na min petyxe na agorasei kalhs poiotitas kinita.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...