Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι καλό κινητό,με μόνο μειονέκτημα την μέτρια ποιότητα κατασκευής του.

νομίζω ότι είσαι αρκετά αυστηρός με το κινητό.Είναι πλήρες με καλή ποιότητα κατασκευής(έχει αρκετά καλά πλαστικά,για το slide δε ξέρω ακόμη,δεν έχω άποψη:p )

Πάντως αν μιλάμε για δυνατότητες είναι super,τι του λείπει δε μπορώ να καταλάβω...:O (ελπίζω να συμφωνείς σε αυτό)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

από δυνατότητες σκίζει,το ξέρω,αλλά από υλικά...ΜΟΥ ΈΠΕΣΕ ΜΙΑ ΦΟΡΆ ΚΆΤΩ ΚΑΙ έκανε ένα ράγισμα...χαλάρωσε το καπάκι και έσπασε η οθόνη...

 

(Βλέπεις φιλαράκια,έ :p ?Κι εγώ...)

Link to comment
Share on other sites

ό,τι και να πείτε έχετε δίκιο.

Εγώ πήρα το κινητό,όλα καλά μόνο που μόλις το άνοιξα μάλλον βρήκα hw problem.

Απαντήστε μου οι κάτοχοί του όσο το δυνατόν γρηγορότερα για να το στείλω αν είναι στη ΝΟΚΙΑ.

Όταν κάνετε κλήση και έχετε τον ήχο στο "10/10" ένταση σας κάνει "τρίξιμο" το ακουστικό; όχι στην ανοικτή ακρόαση,στο ακουστικό το κανονικό! Γιατί εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα,μόνο όταν το βάζω στο 5/10 είναι η ποιότητα μέτρια,όχι πολύ καλή...

κατά τα άλλα μέχρι τώρα όλα καλά;) Αλλά επειδή το θεωρώ πολύ βασικό στοιχείο του τηλεφώνου θα πάω να το αλλάξω στην περίπτωση που δεν είναι φυσιολογικό!

PS:δοκίμασα και τα ακουστικά τα Stereο και είχα φοβερή ποιότητα.Τελικά είναι HW πρόβλημα!!! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ ΤΕΛΙΚΑ:rocket: Ένα καλό κινητό πήρα και αυτό προβληματικό μου βγήκε :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στείλτο στη νοκια.εμενα δε θυμαμαι να μου εκανε κατι τετοιο.Ειδες που στα λεγα???
Link to comment
Share on other sites

Στείλτο στη νοκια.εμενα δε θυμαμαι να μου εκανε κατι τετοιο.Ειδες που στα λεγα???

 

Το πήγα στο service της ΝΟΚΙΑ στο Βόλο για αντικατάσταση ακουστικού. Λογικά ως το μεσημέρι ή το πολύ πολύ το απόγευμα θα το έχω.Αν παρουσιάσει και άλλο πρόβλημα το κατάστημα WIND Καρδίτσας από όπου το αγόρασα δεσμεύτηκε να μου το αντικαταστήσει...Άντε να δούμε...

Πάντως αν είναι τόσο προβληματικό όσο λέτε μάλλον έπρεπε να μείνω στην αρχική μου επιλογή(ΝΟΚΙΑ 6233)

Ξενέρωσα απίστευτα,σήμερα είχα και άλλες ιστορίες(off topic),μου έκλεψαν το ποδήλατο:( Να δω τι άλλο θα μου τύχει...:angry: :chair:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στο service της ΝΟΚΙΑ στο Βόλο για αντικατάσταση ακουστικού. Λογικά ως το μεσημέρι ή το πολύ πολύ το απόγευμα θα το έχω.Αν παρουσιάσει και άλλο πρόβλημα το κατάστημα WIND Καρδίτσας από όπου το αγόρασα δεσμεύτηκε να μου το αντικαταστήσει...Άντε να δούμε...

Πάντως αν είναι τόσο προβληματικό όσο λέτε μάλλον έπρεπε να μείνω στην αρχική μου επιλογή(ΝΟΚΙΑ 6233)

Ξενέρωσα απίστευτα,σήμερα είχα και άλλες ιστορίες(off topic),μου έκλεψαν το ποδήλατο:( Να δω τι άλλο θα μου τύχει...:angry: :chair:

 

Ρε παιδια μην τρελλαθουμε κιολας που ειναι προβληματικο το κινητακι ελεοςςς:wacko: :blink:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

re paides prin ebaza na akousw kana song xwris akoustika k akougotan san se anoixth akroash dunata ktl meta ebala akoustika gia ligo diasthma k akouga k twra pou bazw na akousw kana mp3 xwris akoustika akougetai mesa apo to akoustiko o hxos kai oxi san se anoixth akriash ! mipws xerei kaneis an uparxei kapoia ruthmisi kati na to ksanakanw ?! thanksssss
I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

re paides prin ebaza na akousw kana song xwris akoustika k akougotan san se anoixth akroash dunata ktl meta ebala akoustika gia ligo diasthma k akouga k twra pou bazw na akousw kana mp3 xwris akoustika akougetai mesa apo to akoustiko o hxos kai oxi san se anoixth akriash ! mipws xerei kaneis an uparxei kapoia ruthmisi kati na to ksanakanw ?! thanksssss

Α,κι εσύ το παθες!Λοιπόν,θα βάλεις τα ακουστικά,θα βάλεις ένα τραγούδι να παίζει και μετά...ΧΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΤΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ,θα βγάλεις πολύ απότομα το χαντς φρι.Εγώ και φίλη το πάθαμε...Και νομίζαμε είμαστε οι μόνοι γκαντέμηδες...

Link to comment
Share on other sites

Α,κι εσύ το παθες!Λοιπόν,θα βάλεις τα ακουστικά,θα βάλεις ένα τραγούδι να παίζει και μετά...ΧΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΤΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ,θα βγάλεις πολύ απότομα το χαντς φρι.Εγώ και φίλη το πάθαμε...Και νομίζαμε είμαστε οι μόνοι γκαντέμηδες...

 

kala ti anwmalia einai ayth pali ?! :lol:

I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού; Έχω την 6.10! :worry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού; Έχω την 6.10! :worry:

 

Κοιτα, κυκλοφορεί η 6.43 για αναβάθμιση με φοίνικα, αλλά δεν ξέρω αν κάνει για το 6288, γιατί είχα ακούσει κάτι περίεργα για ασυμβατότητες η έκδοση αποκλειστικά για το 6280.. Καλό θα ήταν να το ψάξεις... Αλλά την περνάς μόνο μέσω φοίνικα...

 

gia na alaksoume to Product Codes sto 6288 ginete me to nemesis service suite ?

 

Εννοείται. Τώρα δεν θυμάμαι να σου πω διαδικασία, αλλά γίνεται... Και δεν έχει κανένα πρόβλημα!;)

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, κυκλοφορεί η 6.43 για αναβάθμιση με φοίνικα, αλλά δεν ξέρω αν κάνει για το 6288, γιατί είχα ακούσει κάτι περίεργα για ασυμβατότητες η έκδοση αποκλειστικά για το 6280.. Καλό θα ήταν να το ψάξεις... Αλλά την περνάς μόνο μέσω φοίνικα...

 

 

 

Εννοείται. Τώρα δεν θυμάμαι να σου πω διαδικασία, αλλά γίνεται... Και δεν έχει κανένα πρόβλημα!;)

telika to dokimasa me to nemesis den mou to diavazei vgazei eror oses fores to dokimasa tipota. kamia lisi help!

Link to comment
Share on other sites

telika to dokimasa me to nemesis den mou to diavazei vgazei eror oses fores to dokimasa tipota. kamia lisi help!

 

να το βρεις θες?? Αν ναι τότε άνοιξε το φοίνικα και πήγαινε fw update, εκεί θα το διαβάσει και θα σου το δείξει.

 

Αν πάλι θες να το αλλάξεις, πας στο nemesis τσεκάρεις την επιλογή δίπλα στο product code, γράφεις το καινούργιο στο κουτάκι και πατάς write για να το περάσει. Επαλήθευση θα κάνεις με το φοίνικα, όπως είπα πιο πάνω. εκεί θα δεις αν όντως πέτυχε η αλλαγή

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

να το βρεις θες?? Αν ναι τότε άνοιξε το φοίνικα και πήγαινε fw update, εκεί θα το διαβάσει και θα σου το δείξει.

 

Αν πάλι θες να το αλλάξεις, πας στο nemesis τσεκάρεις την επιλογή δίπλα στο product code, γράφεις το καινούργιο στο κουτάκι και πατάς write για να το περάσει. Επαλήθευση θα κάνεις με το φοίνικα, όπως είπα πιο πάνω. εκεί θα δεις αν όντως πέτυχε η αλλαγή

 

gia na to alakso thelo ala mou vgazi error otan patao phone info scan den to diavazi, kai den ksero kai to product code to eliniko ti prepi na valo?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως ενεργοποιείται field test στο κινητό; Έχω το δικαίωμα να το ενεργοποιήσω,αν το στείλω στη ΝΟΚΙΑ θα μου το κάνουν;:worry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το κινητό το αγόρασα τέλη απριλίου

μετα απο τοσους μήνες:

 

κατα:

 

η μπαταρία δεν καταφερε ποτέ να αποδόσει όσο αναφέρει η Νοκια

 

η ποιότητα κατασκευής του είναι μακράν η αθλιότερη που έχω νιώσει μετα από 110 συσκευές που έχω αλλάξει.

 

το σλαιντ του είναι απίστευτα άσχημο στην αισθηση της κύλισης, αφού σε κάθε άνοιξε κλείσε νομίζεις οτι έχει χαλάσει. επίσης τα 2 μέρη έχουν μεγάλο κενό το οποίο πατιέται πάντα πριν πάτημα του κουμπιου(απίστευτα σπαστικό)

δεν μου έχει πέσει ποτέ και έιναι τίγκα στις γρατζουνιές πράγμα το οποίο δεν έχω συναντήσει ποτέ μου σε συσκεύες της νοκια πχ 6600, Ν90. Επίσης το νικελακι που έχει γύρω από τα κουμπία έχει ξεφλουδήσει.... τι ασχημο πράγμα... στην τελική εχεις ενα προσεγμένο προιον που η φυσιολογική του φθορά δεν σου επιτρέπει να το πουλήσεις με την ταμπέλα (ΣΕ Αριστη Κατασταση) ακόμη και 3 μήνες μετά την αγορά του.... ελεος.

 

κολλάει καμία φορά στην εγγραφή βίντεο

 

δεν έχει σλαιντ μπαρ στα βίντεο ! αίσχος

 

δεν σου δίνουν ανταπτορα κάρτας SD

 

το φλας δεν μπορείς να το έχεις για φακό (το w800i ήταν φοβερό)

 

δεν μπορείς να κανείς χρήση της 3g καμερας για φωτος κτλ..

 

δεν έχει φλας για τα βίντεο.

 

κακή ποιότητα ακουστικων

 

αδύναμο ραδιοφωνο

 

----------------------------------------------

υπέρ:

 

γρήγορο και εύκολο.

 

καλή ποιότητα βίντεο

 

καλούτσικη φωτο (το W800i αρκετά ανώτερο)

 

αρκετα καλή οθόνη

 

μεγάλη σχετικά κάρτα 512ΜΒ

 

ευκολία διαύνδεσης με Η/Υ για συγχρονισμό και μεταφορας δεδομένων

 

όμορφο και στυλάτο...

 

καλό τηλεφωνικλο κατάλογο.

 

ΦΟΒΕΡΟΣ ΗΧΟΣ ΣΥΝΔΙΑΛΕΞΗΣ - τελεια ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

3 g p !

 

Na sas pw ! kaneis pou xerei na douleyei to theme studio gia na ftiaxnei themata gia to nokia 6288 ?! plse msg me na mou to mathei k mena ligo ! Thelw oles tis leptomeries ! Thanks ! :confused:

I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνουμε video κλήση! Όταν πάω να κάνω μου βγάζει ένα μήνυμα ότι η κλήση βίντεο απέτυχε Μήπως πρέπει να φτιάξω κάποιες ρυθμίσεις όπως για τα MMS? Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...