Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο mp3 player έχει fast forward και rewind τελικά; Είμαι στο τσακ να το πάρω, αλλά αν δεν έχει ούτε τα βασικά να μου λείπει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο mp3 player έχει fast forward και rewind τελικά; Είμαι στο τσακ να το πάρω, αλλά αν δεν έχει ούτε τα βασικά να μου λείπει...

Ναι, έχει FF και RWD αλλά μόνον στην απαραγωγή των mp3. Δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο στην αναπαραγωγή των βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

den ginete kati allo:( afou sto n93 mporeis na tin alakseis me to productcode!pios kserei to product code as mou to pei ligo!!

Λοιπόν τι έκανες?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω το 6288 περιπου 1 μηνα και το ψάχνω ακόμα, καθώς το manual δεν είναι και πολύ κατατοπιστικό!

στην έκθεση, στις επιλογές της κάρτας μνήμης υπάρχει και η δυνατότητα να ορίσεις κωδικό πρόσβασης, όπως λέει. έχω δοκιμάσει, αλλά όταν ορίζω κωδικό δε βλέπω καμία διαφορά ενώ μπορώ να μπαίνω στα αρχεία χωρίς να μου ζητά τον κωδικό ή να με σταματά. άλλαξα και τις ρυθμίσεις στο μενού ρυθμίσεις->ασφάλεια->επίπεδο ασφάλειας, όπου υπάρχει και η επιλογή "μνήμη" χωρίς ν' αλλάξει πάλι τιποτα!

ξέρει κανείς να μου πει πως λειτουργεί το κλειδωμα της κάρτας μνήμης?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω το 6288 περιπου 1 μηνα και το ψάχνω ακόμα, καθώς το manual δεν είναι και πολύ κατατοπιστικό!

στην έκθεση, στις επιλογές της κάρτας μνήμης υπάρχει και η δυνατότητα να ορίσεις κωδικό πρόσβασης, όπως λέει. έχω δοκιμάσει, αλλά όταν ορίζω κωδικό δε βλέπω καμία διαφορά ενώ μπορώ να μπαίνω στα αρχεία χωρίς να μου ζητά τον κωδικό ή να με σταματά. άλλαξα και τις ρυθμίσεις στο μενού ρυθμίσεις->ασφάλεια->επίπεδο ασφάλειας, όπου υπάρχει και η επιλογή "μνήμη" χωρίς ν' αλλάξει πάλι τιποτα!

ξέρει κανείς να μου πει πως λειτουργεί το κλειδωμα της κάρτας μνήμης?

ευχαριστώ

Αφορά την κάρτα μνήμης καθαρά και αν αυτή ειδικά εισαχθεί σε ΑΛΛΗ συσκευή(όχι στο 6288 που ήδη βρίσκεται) μόνο τότε ζητείται ο κωδικός που όρισες,είναι βασικά μια λειτουργία που σου προσφέρουν και οι card readers.

Link to comment
Share on other sites

Αφορά την κάρτα μνήμης καθαρά και αν αυτή ειδικά εισαχθεί σε ΑΛΛΗ συσκευή(όχι στο 6288 που ήδη βρίσκεται) μόνο τότε ζητείται ο κωδικός που όρισες,είναι βασικά μια λειτουργία που σου προσφέρουν και οι card readers.

αυτό λειτουργεί μόνο αν βάλεις σε άλλη συσκευή την κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

Με 3,5€ απεριόριστη σύνδεση στο ίντερνετ, μέσω της εφαρμογής Όπερα Μίνι, για ένα μήνα. Τίποτα ανάλογο σε καμία εταιρεία. Γιατί δεν θα βάλεις ΤΙΜ?:confused:

 

Στο TIM 1,που με βάλανε τώρα, γίνεται ίντερνετ με τα 3,5€; Αν ναι, πώς; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο TIM 1,που με βάλανε τώρα, γίνεται ίντερνετ με τα 3,5€; Αν ναι, πώς; Ευχαριστώ.

 

 

Παιδες , περα απο αυτη την βασικη ερωτηση του φιλου που πρεπει να απαντηθει

(φανταζομαι οτι ολοι θα εχετε δοκιμασει - αυτοι που εχουν ΤΙΜ βεβαια) ,

να ρωτησω και εγω κατι....

 

Θελω να το παρω για την αδελφη μου..

Τι λετε? Αξιζει ? Πλεονεκτηματα - Μειονεκτηματα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό κινητό,με μόνο μειονέκτημα την μέτρια ποιότητα κατασκευής του.
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι σαν το 6270 εχει και FF kai R λογικα

 

Ναι, έχει FF και RWD αλλά μόνον στην απαραγωγή των mp3. Δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο στην αναπαραγωγή των βίντεο.

Ευχαριστώ. Ο mp3 player βασικά μ' ενδιαφέρει και όχι το βίντεο. Δε ζητάω κάτι εξεζητημένο όπως τα walkman της SE, απλά να έχει τις βασικές λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος που εχει μπει με NON STOP Internet ας μας πει αν δουλευει,

δηλαδη δεν χρεωνεται και αμα ειναι ευκολο και τις ρυθμισεις....

 

:D :rolleyes: :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

paidia den isxiei afto em tis 12 fortiseis aprte ena tilefono stin nokia na deite ti tha sas pei. i mpataria forrtizei mexri ena simeio kai meta stamataei otan stamataei na to deixnei afto einai kanonas kai den isxiei tipota allo giati to exo exantlisei afto to thema. o kataliloteros gia na rotisete einai i nokia tha sas pei ta idia

 

ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ κανουμε 3-4 ΠΛΗΡΕΙΣ Αποφορτισεις-Φορτισεις στην αρχη,

ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΞΑΝΤΛΗΣΟΥΜΕ την μπαταρια που ειναι ηδη φορτισμενη οταν την αγορασουμε.

 

Τα 6ωρα-12ωρα κλπ.κλπ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΠΙΑ.

 

Οι νεωτερες και τελευταιου τυπου μπαταριες περιεχουν κυκλωμα που

σταματα να δεχεται ρευμα και συνεπως να φορτιζει , οταν η μπαταρια φτασει

στο 99,7% του φορτιου που μπορει να δεχτει (και οχι 100% για λογους ασφαλειας)

 

bye....:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Πως στελνουμε εφαρμογες jar σε αλλο κινητο;Που το βαζουμε για να το στειλουμε;:)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εφαρμογές με ΒΤ φυσικά. Μια ερώτηση επειδή ψαχνω κινητό και θελω να ακουσω οσο το δυνατον περισσοτερες αποψεις, ειναι καλυτερο απο το 6233?
Link to comment
Share on other sites

geia se olous. exo to nokia 6288 kai einai fovero kinito alla to mono pou mou tin spaei einai oti den mporo na proxoriso mprosta-piso ta video.mipos uparxei kapio extra proramma pou mporei na to kanei auto?

 

sas euxaristo.....

Link to comment
Share on other sites

geia se olous. exo to nokia 6288 kai einai fovero kinito alla to mono pou mou tin spaei einai oti den mporo na proxoriso mprosta-piso ta video.mipos uparxei kapio extra proramma pou mporei na to kanei auto?

 

sas euxaristo.....

 

Δεν υπαρχει κατι δυστυχως:(

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας έχω το 6288 τώρα 6 μήνες και μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα κάθε μήνα μια με δυο φορές ενώ είναι πλήρης φορτισμένο και ενώ πάω να μιλήσω μου γράφει εξαντλημένη μπαταρία και κλείνει το κινητό ξανανοίγω και ενώ δείχνει πάλι τέρμα φορτισμένη την μπαταρία μετά από λίγο τα ίδια μετά από κάνα δυο μέρες σταματάει αυτό και μετά πάλι από κάνα μήνα τα ίδια το πήγα στο service της νοκια και μέτρησαν την μπαταρία και ήταν οκ και δεν έκανε εκείνη την στιγμή το πρόβλημα για να το δουν έχει τύχη σε κανέναν αυτό ρε παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας έχω το 6288 τώρα 6 μήνες και μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα κάθε μήνα μια με δυο φορές ενώ είναι πλήρης φορτισμένο και ενώ πάω να μιλήσω μου γράφει εξαντλημένη μπαταρία και κλείνει το κινητό ξανανοίγω και ενώ δείχνει πάλι τέρμα φορτισμένη την μπαταρία μετά από λίγο τα ίδια μετά από κάνα δυο μέρες σταματάει αυτό και μετά πάλι από κάνα μήνα τα ίδια το πήγα στο service της νοκια και μέτρησαν την μπαταρία και ήταν οκ και δεν έκανε εκείνη την στιγμή το πρόβλημα για να το δουν έχει τύχη σε κανέναν αυτό ρε παιδιά

 

Μου είχε τύχει επί εποχής 3310-3330 κλπ. Ήταν πρόβλημα στην πλακέτα του τηλεφώνου και όχι στη μπαταρία στο σημείο που έπαιζε η διαχείρηση ενέργειας, δεν θυμάμαι όμως να σου πω περισσότερα. Το πρόβλημα παρουσιαζόταν σε παλιές αλλά και σε καινούργιες μπαταρίες(αφού έφταιγε η πλακέτα και όχι η μπαταρία), και στη συνέχεια κατάστρεφε και την καινούργια μπαταρία. Καλό λοιπόν θα ήταν αν είσαι μέσα στην εγγύηση να το πας να δουν την πλακέτα του... Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που μπορεί να φταίει...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε τύχει επί εποχής 3310-3330 κλπ. Ήταν πρόβλημα στην πλακέτα του τηλεφώνου και όχι στη μπαταρία στο σημείο που έπαιζε η διαχείρηση ενέργειας, δεν θυμάμαι όμως να σου πω περισσότερα. Το πρόβλημα παρουσιαζόταν σε παλιές αλλά και σε καινούργιες μπαταρίες(αφού έφταιγε η πλακέτα και όχι η μπαταρία), και στη συνέχεια κατάστρεφε και την καινούργια μπαταρία. Καλό λοιπόν θα ήταν αν είσαι μέσα στην εγγύηση να το πας να δουν την πλακέτα του... Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που μπορεί να φταίει...

Ευχαριστώ φίλε μου μάλλον όπως το λες πρέπει να είναι γιατί νομίζω αν ήταν από την μπαταρία θα το έκανε συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πήρα προχθές για τη γυναίκα μου και το πρόβλημα είναι ότι βάζω την κάρτα μνήμης, Μενού, Έκθεση, Άνοιγμα, Η κάρτα δεν είναι μορφοποιημένη, Χειρισμός απέτυχε, Κάρτα αφαιρέθηκε και τελικά χάνεται. Εάν τη βγάλω/βάλω πάλι τα ίδια. Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Λες να σου ετυχε προβληματικη καρτουλα αλλα δοκιμασε να την ξαναβαλεις και μετα να κανεις ξανα την διαδικασια...
Link to comment
Share on other sites

Λες να σου ετυχε προβληματικη καρτουλα αλλα δοκιμασε να την ξαναβαλεις και μετα να κανεις ξανα την διαδικασια...

 

Δυστυχώς το έκανα πολλές φορές αλλά μάταια. Μάλλον πάει για φούντο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πως γίνεται όταν τραβάω βίντεο να έχω το φλάς συνέχεια αναμένο ωστε να φωτίζει τη νύχτα;;;;; δε βρίσκω πουθενά τη ρύθμιση
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πως γίνεται όταν τραβάω βίντεο να έχω το φλάς συνέχεια αναμένο ωστε να φωτίζει τη νύχτα;;;;; δε βρίσκω πουθενά τη ρύθμιση

 

 

den iparxei tetoia dinatotita file mou

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...