Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απ'τα ίδια... Θεσσαλονίκη ξέρει κανείς που μπορώ να βρω κάρτα των €7?

 

Τελικά Θεσσαλονίκη βρήκα κάρτες των €7 στο ψιλικατζίδικο της γειτονιάς μου μετά από παραγγελία! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

@Hey_Now: Ama einai na trabas tetoia talaipwria ... den pairneis 2-3 kartes twn 3eurw kai na tis energopoieis oles mazi? 8a kaneis ligi wra parapanw na tis energopoiiseis mia-mia, alla telika peripou to idio einai me tin karta twn 7eurw. ;)
Link to comment
Share on other sites

@greatst - πήρα 4 κάρτες των 7 γιατί θα φύγω ταξίδι. Πιο εύκολα περνάς 4 κάρτες, παρά 9!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

@gboy + sideras1985: auto einai sigoura poly 8etiko (to oti den exei elaxisti xrewsi 30''): Boi8aei otan 8eleis na peis kati opws: "eftasa, kateba!" 'H kati paromoio. Alla, to 8ema einai na emploutistoun kai me wap "typou" non-stop. 3erw, 8a mou peite: "edw i cosmote (px) den dinei oute eisitirio eisodou, flat rate se frog+q 8eleis (eidika i q as dwsei prwta wap!)?". E nai loipon, 8ELW! Kai pisteuw oti genika ws katanalwtes prepei na diekdikoume, etsi den einai? ;)

κοιτα αργοτερα ισως μπουν αυτες οι υπηρεσιες,μην ξεχναμε οτι πρεπει και να δικαιολογει γιατι εναι πιο φθηνη και απο την μαμα!!!;) ;) ;)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

@greatst - πήρα 4 κάρτες των 7 γιατί θα φύγω ταξίδι. Πιο εύκολα περνάς 4 κάρτες, παρά 9!

 

λογικό! :) Αλλά ... και οι 9 κάρτες των 3 ευρώ είναι ... μια κάποια λύση (εάν δεν βρίσκεις κάρτες των 7ευρώ) :D ;)

 

κοιτα αργοτερα ισως μπουν αυτες οι υπηρεσιες,μην ξεχναμε οτι πρεπει και να δικαιολογει γιατι εναι πιο φθηνη και απο την μαμα!!!;) ;) ;)

 

σωστός! :cool: Βέβαια ... εάν ήταν και σε αυτά που παρέχει ακριβότερη, τότε ... ποιο το νόημα; ;)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά μεταξύ μας το frog έιναι και λίγο πατάτα...

Του λείπουν στοιχειώδεις υπηρεσίες, όπως η δωρεάν υπηρεσία γενικών πληροφοριών αλλα και... η υπηρεσία αναμονής κλήσεων!!

Έλεος δηλαδή!!!

Πάλι καλά που σε αφήνει να παίρνεις και τηλέφωνο...

 

H έλλειψη των παραπάνω υπηρεσιών νομίζετε πως είναι ηθελημένη από την Cosmote, ώστε να μη ζημιωθούν τα υπόλοιπα καρτοκινητά της;

Link to comment
Share on other sites

H έλλειψη των παραπάνω υπηρεσιών νομίζετε πως είναι ηθελημένη από την Cosmote, ώστε να μη ζημιωθούν τα υπόλοιπα καρτοκινητά της;

 

Νομίζω ότι μετά την κίνηση της vodafone με τον Μαρινόπουλο, βλέπω σύντομα και η COSMOTE στο frog να τα παρέχει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά την κίνηση της vodafone με τον Μαρινόπουλο, βλέπω σύντομα και η COSMOTE στο frog να τα παρέχει!

Ε βεβαια ο ανταγωνισμος ειναι παντα προς οφελος μας.:D

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε βεβαια ο ανταγωνισμος ειναι παντα προς οφελος μας.:D

 

ποιος?:confused: :confused: :mad:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

τα 3 ε οντως εχουν πιστω8ει...

γιατι δε βγαζουν καρτες μεγαλυτερης αξιας?τωρα που εχω μονο το βατραχι απο καρτοκινητα θα με βολευε περισσοτερο..και αλλους πιστευω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ποιος?:confused: :confused: :mad:

 

Υπονοείς δηλαδή πως δεν υπάρχει ανταγωνισμός;

 

Η ύπαρξη πακέτων,όπως του Frog Mobile, τα οποία προσφέρουν χαμηλότερες χρεώσεις από τις καθιερωμένες των προγενέστερων καρτοκινητών, απλά επιβεβαιώνει την παρουσία του στην αγορά της κινητής τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Υπονοείς δηλαδή πως δεν υπάρχει ανταγωνισμός;

 

Η ύπαρξη πακέτων,όπως του Frog Mobile, τα οποία προσφέρουν χαμηλότερες χρεώσεις από τις καθιερωμένες των προγενέστερων καρτοκινητών, απλά επιβεβαιώνει την παρουσία του στην αγορά της κινητής τηλεφωνίας.

Αυτό το θεωρείς ανταγωνισμό; Εγώ το λέω αντιγραφή ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θεωρείς ανταγωνισμό; Εγώ το λέω αντιγραφή ;)

 

Τι σχέση έχει η εν λόγω παράμετρος με την ύπαρξη ή τη μη ύπαρξη ανταγωνισμού στον χώρο;

Link to comment
Share on other sites

Μπα μια χαρά είναι.

Εγώ πάντα άφραγκος είμαι

και η κάρτα των €3 με σώζει.

δεν ειπα να καταργηθουν οι καρτες των 3ε.αλλα ας βαλουν ας πουμε και των 15 η 20 η 30!!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως κυκλοφορουν μονο καρτες των 3 Ευρω (των 7 με τπτ δε βρισκεις) και για να κανεις τη δουλεια σου θελεις 2-3 καρτες.
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η εν λόγω παράμετρος με την ύπαρξη ή τη μη ύπαρξη ανταγωνισμού στον χώρο;
Αυτές οι αντιγραφές μόνο ανταγωνιστική αγορά δε δείχνουν....;) Σε μια αγορά με ανταγωνισμό (πλήρη) δεν υπάρχει εναρμόνηση τιμών σε όλα σχεδόν τα προϊόντα ή υπηρεσίες...
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι αντιγραφές μόνο ανταγωνιστική αγορά δε δείχνουν....;) Σε μια αγορά με ανταγωνισμό (πλήρη) δεν υπάρχει εναρμόνηση τιμών σε όλα σχεδόν τα προϊόντα ή υπηρεσίες...

 

Όταν,όμως,μια εταιρεία εισάγει καινούριες,χαμηλότατες χρεώσεις (όπως έκανε η Cosmote με το Frog),οι υπόλοιπες αναγκάζονται να προβούν σε ανάλογες κινήσεις ώστε να παραμείνουν ανταγωνιστικές (20% μείωση στη Q Card,νέα καρτοκινητή από Vodafone).

 

Ο παραπάνω κύκλος καταδεικνύει την ύπαρξη ενός υγιούς ανταγωνισμού στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν,όμως,μια εταιρεία εισάγει καινούριες,χαμηλότατες χρεώσεις (όπως έκανε η Cosmote με το Frog),οι υπόλοιπες αναγκάζονται να προβούν σε ανάλογες κινήσεις ώστε να παραμείνουν ανταγωνιστικές (20% μείωση στη Q Card,νέα καρτοκινητή από Vodafone).

 

Ο παραπάνω κύκλος καταδεικνύει την ύπαρξη ενός υγιούς ανταγωνισμού στην αγορά.

 

ναι αλλά γιατί όλες πηγαίνουν στις ίδιες τιμές?? δεν μπορούν χαμηλότερες??

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι φίλε, δυστυχώς δημιουργούν κατά μία έννοια ένα πλαφόν σε τιμές.

Κάποια στιγμή κάποιος αποφασίζει να κατεβάσει και ακολουθούν και οι άλλοι.

Το κακό είναι ότι στην Ελλάδα, υπήρξε μια μικρή εταιρεία (Q) που ταρακούνησε τις τιμές στην καρτοκινητή, αλλά δυστυχώς και με τις ευλογίες της ΕΕΤΤ εξαγοράστηκε από ανταγωνιστή της!

Έτσι από τους 4 παίκτες πήγαμε πάλι στους 3.

Θεωρώ ότι σε βάθος χρόνου οι τιμές θα κολλήσουν πάλι και απλά η Q ως σήμα της Τιμ θα μας δίνει έκπτωση κάθε Πάσχα και Χριστούγεννα από τις 10μμ ώς τα ξημερώματα.

Αν αυτό είναι ανταγωνισμός...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω εδω και 2-3 χρονια vodafone a la carte, και ποτε δεν ειχα ασχοληθει με χρεωσεις, αλλα επεσε το ματι μου σε ενα συγκριτικο πινακα σε ενα περιοδικο και ειδα οτι ειδικα στα μυνηματα με ληστευει κανονικα η vodafone σε σχεση με αλλα πακετα καρτοκινητης. Επισης ειδα οτι το Frog ειναι το φτηνοτερο στα παντα, και σε κλησεις και σε μυνηματα, και εχει και χρεωση ανα δευτερολεπτο! (αληθεια πως γινεται αυτο? εντυπωση μου εκανε γιατι ειναι σαν να τους κληνει το σπιτι των αλλων). Δεν με ενδιαφερουν περιεργες υπηρεσιες (σαν ηχους που ακουγονται οτνα με καλουν, αναμονη κλπ) οποτε σκεφτομαι να μεταβω σε frog. Αλλα θα ηθελα να κρατησω το νουμερο μου οπωσδηποτε! Γινεται λοιπον φορητοτητα σε frog, και ποσο θα μου κοστισει η ολη ιστορια? Υπαρχει καποιος λογος να μην στραφω στη frog? (αν εχω καταλαβει σωστα χρησιμοποιει το δικτυο της cosmote οποτε δε νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα με την καλυψη)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...