Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλόπαιδα για σας!Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος/α,έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία 2 in 1;Δηλαδή,αν έχει βάλει κάποιο πακέτο Cosmote με frog;
Link to comment
Share on other sites

Καλόπαιδα για σας!Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος/α,έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία 2 in 1;Δηλαδή,αν έχει βάλει κάποιο πακέτο Cosmote με frog;

 

δυο νουμερα σε μια καρτα;;....ναι εγω....frog και whats.up....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δυο νουμερα σε μια καρτα;;....ναι εγω....frog και whats.up....

 

Απ'οτι καταλαβα σου λειτουργει κανονικα για να το εχεις.Το λεω γιατι αυτοι οι αστραπογιαννοι στην Cosmote μου λενε οτι δεν λειτουργει αυτος ο συνδιασμος.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβα σου λειτουργει κανονικα για να το εχεις.Το λεω γιατι αυτοι οι αστραπογιαννοι στην Cosmote μου λενε οτι δεν λειτουργει αυτος ο συνδιασμος.

Εγώ έχω συμβόλαιο και frog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν κάποιος καλέσει προς frog από κινητό cosmote που έχει δωρεάν χρόνο προς cosmote χρεώνεται κανονικά ή αφαιρείται από το δωρεάν χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος καλέσει προς frog από κινητό cosmote που έχει δωρεάν χρόνο προς cosmote χρεώνεται κανονικά ή αφαιρείται από το δωρεάν χρόνο;

 

Αφαιρειται απο το δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή και εγώ χρειάστηκα δυο κάρτες sim με τον ίδιο αριθμό (μια κανονική και μια micro sim) πήγα σε ένα κατάστημα oteshop/cosmote και έκανα αντικατάσταση την κάρτα sim frog με δυο καινούριες κάρτες όπως τις ήθελα. Υπάρχει πακέτο sim+micro sim μαζί το ίδιο νούμερο. Κόστος 10 € απλά οι κάρτες είναι της cosmote και όχι frog αλλά δεν με ενοχλεί αυτό τη δουλειά τους την κάνουν. Τις έχω σε δυο συσκευές και ανάλογα ποια συσκευή χρησιμοποιώ παίζω με την ανάλογη κάρτα. Πρέπει να χρησιμοποιείς μια κάθε φορά όχι και τις δυο ταυτόχρονα.

 

Καλησπέρα!

Αυτό προσπάθησα να κάνω σε κατάστημα Γερμανός αλλά αφού ο υπάλληλος έκανε κάτι στον υπολογιστή μου είπε ότι επειδή είναι cosmote οι sim δεν γίνεται! Τι να πω! Θα δοκιμάσω και σε άλλο κατάστημα.

Όμως δυστυχώς έχω και άλλο μεγαλύτερο πρόβλημα. Μέσα Αυγούστου ήρθα στην frog από wind λόγω σήματος. Μου έρχεται η καινούργια sim, την βάζω στο κινητό μου ένα LG Optimus 7, βρίσκει κανονικά σήμα αλλά όταν πάω να στείλω ένα sms δεν μπορεί να το στείλει. Πάω στοίχημα κέντρο μηνυμάτων του κινητού και ήταν κενό! Βάζω το κέντρο που βρήκα στο site της frog αλλά δεν αποθηκεύεται! Δοκιμάζω την sim με ένα ZTE blade με custom rom, ούτε αυτό μπορεί να στείλει SMS! Το δοκίμασα στο Asus padfone και το ίδιο και εκεί! Το padfone διαβάζει από να κάρτα το +7 για κέντρο μηνυμάτων και ενώ με αφήνει να το αλλάξω δεν αποθηκεύει την αλλαγή και παραμένει το +7. Δοκιμάζω τυχαία και σε ένα samsung innov 8 με symbian που βάζοντας το κέντρο μηνυμάτων δουλεύει κανονικά! Μου στέλνει η cosmote sim αντικαταστασης και εμφανίζεται πάλι το +7 στο padfone χωρίς να μπορώ να το αλλάξω!

Μήπως είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα με κάρτες sim της frog; το ποιο σημαντικό είναι ότι σε κάρτα frog αγορασμένη από κατάστημα παίζει κανονικά σε όλα τα τηλέφωνα που η δικιά μου δεν παίζει! Διαβολικό έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει σχέση...

Επειδή κι εγώ έκανα φορητότητα από q σε φρογκ, όταν έβαλα τη νέα σιμ στη συσκευή χρειάστηκε να κάνω αλλαγή πακέτου από κοσμοκάρτα σε φρογκ γιατί στο σύστημα δεν υπάρχει η επιλογή φρογκ οπότε η σύνδεση μετά τη φορητότητα περνάει είτε ως κοσμοκάρτα είτε ως whatsup. Αλλά μάλλον δεν έχει σχέση με το πρόβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα επειδή και εγώ χρειάστηκα δυο κάρτες sim με τον ίδιο αριθμό (μια κανονική και μια micro sim) πήγα σε ένα κατάστημα oteshop/cosmote και έκανα αντικατάσταση την κάρτα sim frog με δυο καινούριες κάρτες όπως τις ήθελα. Υπάρχει πακέτο sim+micro sim μαζί το ίδιο νούμερο. Κόστος 10 € απλά οι κάρτες είναι της cosmote και όχι frog αλλά δεν με ενοχλεί αυτό τη δουλειά τους την κάνουν. Τις έχω σε δυο συσκευές και ανάλογα ποια συσκευή χρησιμοποιώ παίζω με την ανάλογη κάρτα. Πρέπει να χρησιμοποιείς μια κάθε φορά όχι και τις δυο ταυτόχρονα.

 

Έχοντας αγοράσει καινούργιο κινητό (samsung galaxy s4 mini) ταλαιπωρούμαι λόγω αδυναμίας frog να δεχτεί microsim! :mad: Σε κατάστημα οτε, μου είπαν να κάνω αλλαγή πακέτου σε κοσμοκάρτα, ενώ στην εξυπηρέτηση πελατών frog, μου είπαν ότι και αλλαγή σε κοσμοκάρτα να κάνω, πάλι δεν θα μπορώ να βγάλω microsim, γιατι η αρχική ενεργοποίηση στην κοσμοτέ, ήταν με frog! Έχει κανείς να προτείνει κάποια λύση; Τί μπέρδεμα και αυτό! Και θα χάσω και τα 30 ευρώ που έχω τώρα στην κάρτα. (Εκτός και αν μεταφέρονται;) help!

Edit: ΟΥΤΕ μεταφορά χρόνου ομιλίας μπορώ να κάνω (μόνο να μου κάνουν γίνεται!). Τάδε έφη εξυπηρέτηση πελατών. Ωραία...

Edited by Manchester_
.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την κόβεις;

Δε χρειάζεται να βγάλεις άλλη..

 

Μου είπαν να μην την κόψω, γιατί μπορεί να μην κάνει καλή επαφή μετά, και να έχω προβλημα με ποιότητα λήψης και ίσως και μπαταρίας ( ένας χρήστης έγραψε το τελευταιο, δεν ξερω αν ισχυει).

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρεις άκρη όμως δεν αξίζει να χάσεις 30€ , για το πρόβλημα που λες δεν ξέρω.

 

Βασικά ούτε τα χρήματα χάνονται απλά έχει κάποιο κόστος δε θυμάμαι 3 ή 7 ευρώ μπορεί και καθόλου αν είναι η πρώτη αλλαγή , ψάξε στις προηγούμενες σελίδες.

Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρεις άκρη όμως δεν αξίζει να χάσεις 30€ , για το πρόβλημα που λες δεν ξέρω.

 

Βασικά ούτε τα χρήματα χάνονται απλά έχει κάποιο κόστος δε θυμάμαι 3 ή 7 ευρώ μπορεί και καθόλου αν είναι η πρώτη αλλαγή , ψάξε στις προηγούμενες σελίδες.

 

Επειδή μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών: 1. Το υπόλοιπό μου ΔΕΝ μπορώ να το μεταφέρω: η υπηρεσία easy transfer ειναι μονο για να δεχεσαι χρηματα, οχι για να στελνεις. 2. Δεν εχει νοημα να κανω αλλαγη σε αλλο καρτοκινητο κοσμοτε, γιατι στα συστηματα τους ως frog το βλεπουν, μου ειπαν. Και ετσι δεν παιρνει microsim. Μόνο φορητοτητα σε wind ή vodafone μου μένει...

 

Άρα: Ή φορητότητα και χανω τα 30 ευρω, ή καινουργια συνδεση και νουμερο, και κραταω το παλαιο μεχρι να τελειωσω το υπολοιπο με μια αλλη συσκευη... Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα...

Edited by Manchester_
.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών: 1. Το υπόλοιπό μου ΔΕΝ μπορώ να το μεταφέρω: η υπηρεσία easy transfer ειναι μονο για να δεχεσαι χρηματα, οχι για να στελνεις. 2. Δεν εχει νοημα να κανω αλλαγη σε αλλο καρτοκινητο κοσμοτε, γιατι στα συστηματα τους ως frog το βλεπουν, μου ειπαν. Και ετσι δεν παιρνει microsim. Μόνο φορητοτητα σε wind ή vodafone μου μένει...

 

Άρα: Ή φορητότητα και χανω τα 30 ευρω, ή καινουργια συνδεση και νουμερο, και κραταω το παλαιο μεχρι να τελειωσω το υπολοιπο με μια αλλη συσκευη... Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Αν κάνεις αλλαγή καρτοκινητού και έχεις τώρα είτε τον διπλασιασμό είτε το πρόγραμμα με 10 ευρη να παίρνεις 300 λεπτά ομιλίας, ΞΕΧΝΑ τα μετά... Δεν είναι πια εμπορικά διαθέσιμα και δεν θα μπορέσεις να ξαναγυρίσεις πίσω! Τώρα τα έχουν αντικαταστήσει με πακέτα 3 ευρώ για 60 λεπτά προς όλους με ελάχιστη χρέωση ανά λεπτό και μετά ανά δευτερόλεπτο....

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Αν αλλάξεις καρτοκινητό και έχεις είτε τον διπλασιασμό είτε το πρόγραμμα με 10 ευρη να παίρνεις 300 λεπτά ομιλίας, ΞΕΧΝΑ τα μετά... Δεν είναι πια εμπορικά διαθέσιμα και δεν θα μπορέσεις να ξαναγυρίσεις πίσω! Τώρα τα έχουν αντικαταστήσει με πακέτα 3 ευρώ για 60 λεπτά προς όλους με ελάχιστη χρέωση ανά λεπτό και μετά ανά δευτερόλεπτο....

 

Αγαπητέ μου φίλε, το γνωρίζω! Εδώ έχω μεγαλύτερα προβλήματα, αυτό είναι το λιγότερο που μου λες! :-)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου φίλε, το γνωρίζω! Εδώ έχω μεγαλύτερα προβλήματα, αυτό είναι το λιγότερο που μου λες! :-)

 

Δεν δοκιμάζεις πάντως κανένα άλλο κατάστημα; Εμένα πάντως που είχα κάνει φορητότητα σε κοσμοκάρτα, μου είχαν δώσει σιμ 4G και μέσα στο φάκελο που εχει ένα ενημερωτικό γράμμα(μαζί με τους κωδικούς) έλεγε ότι η κάρτα είναι για συμβόλαιο! :blink:

Να προτιμάς κεντρικά καταστήματα με μεγάλη κίνηση!

Πάντως στην εξυπηρέτηση δεν μου φαίνονται και πολύ ντούροι(για εξυπηρέτηση frog μιλάω)..... Εχω πετύχει φορά που δεν ήξεραν ότι αλλαξαν τα πακέτα(τότε με τα 3ευρώ 60 λεπτά) και έτρεχε ήδη 2-3 μέρες το νέο πακέτο...

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν να μην την κόψω, γιατί μπορεί να μην κάνει καλή επαφή μετά, και να έχω προβλημα με ποιότητα λήψης και ίσως και μπαταρίας ( ένας χρήστης έγραψε το τελευταιο, δεν ξερω αν ισχυει).

 

Όπως είπαν και οι υπόλοιποι μην βασίζεσαι σε ένα μαγαζί πήγαινε και στα άλλα, πήγαινε και στο γερμανό για να επιβεβαιώσεις αυτά που σου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν να μην την κόψω, γιατί μπορεί να μην κάνει καλή επαφή μετά, και να έχω προβλημα με ποιότητα λήψης και ίσως και μπαταρίας ( ένας χρήστης έγραψε το τελευταιο, δεν ξερω αν ισχυει).

 

Aν είναι με το μικρό chip μη φοβάσαι να την κόψεις. Όχι ότι με το μεγάλο θα έχεις πρόβλημα. Στο κάτω κάτω δοκίμασε και το πολύ πολύ να δώσεις 5 ευρώ και να κάνεις αντικατάσταση. Σε μένα που χρησιμοποιώ 2n1 sim και δεν βγαίνει σε micro, οι ίδιοι στον Γερμανό μου την έκοψαν. Πρόβλημα δημιουργούσε το παλιό chip, όχι το κόψιμο.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά τις βελτιώσεις στα πακέτα, έρχεται το τσεκούρι! 60 αντί 180' προς AMC Αλβανίας & Ιταλίας πλέον στο φρογκ. Όχι ότι με αφορούσε αλλά φαντάζομαι ότι την πλειοψηφία των συνδρομητών του φρογκ θα την επηρεάσει αυτό.

 

Ευτυχώς δεν πείραξαν το πακέτο προς όλα τα δίκτυα.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Και μετά τις βελτιώσεις στα πακέτα, έρχεται το τσεκούρι! 60 αντί 180' προς AMC Αλβανίας & Ιταλίας πλέον στο φρογκ. Όχι ότι με αφορούσε αλλά φαντάζομαι ότι την πλειοψηφία των συνδρομητών του φρογκ θα την επηρεάσει αυτό.

 

Ευτυχώς δεν πείραξαν το πακέτο προς όλα τα δίκτυα.

 

Γιατι η πλειοψηφια των συνδρομητων της frog εχει συγγενεις στην Αλβανια ή στην Ιταλια; Σιγα ρε συ :p

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτούς είναι το ciao νομίζω.... ;-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Στο 1299 που είναι το τηλέφωνο της εξυπηρέτησης,όταν το καλώ γιατί δεν υπάρχει επιλογή για να μιλήσω με εκπρόσωπο της εξυπηρέτησης πελατών;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...