Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεχρι αηδίας! Και ταυτοποίηση DNA κάνουν!:lol:

 

Βγήκαν τα αποτελέσματά σου ή επεσες στο 15 Αυγουστο και ακόμα περιμένεις τη μεταφορά;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εννοώ τη μεταφορά χρόνου ομιλίας από ένα Frog σε άλλο. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αμ η frog δίνει microsim και πόσο χρεώνεται?

Απλά κόψε την κανονική. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αμ έλα που ο κόφτης σιμ που αγόρασα, ειδικά για το σκοπό αυτό, μάλλον δεν μου την έκοψε καλά και δεν την αναγνωρίζει το τηλέφωνο.

Μόλις μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι δε δίνουν microsim :vava:

Link to comment
Share on other sites

Αμ έλα που ο κόφτης σιμ που αγόρασα, ειδικά για το σκοπό αυτό, μάλλον δεν μου την έκοψε καλά και δεν την αναγνωρίζει το τηλέφωνο.

Μόλις μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι δε δίνουν microsim :vava:

 

Η αντικατάσταση στην Κοτέ πόσο κάνει; Άμα κάνει πχ. 5 ευρώ ξαναδοκίμασε με άλλο κόφτη... Και μετά αν αποτύχεις αποφασίζεις ότι έκανες ό,τι μπορούσες....:D

 

BTW η Κοσμοκάρτα υποστηρίζει μικροσιμ; Αν ναι, δεν γίνεται να το γυρίσεις το βατράχι σε Κοσμοκάρτα, να πας να ζητήσεις μικροσίμ και μετά να το ξανακάνεις Βατράχι; Ό,τι σκέφτηκα το είπα!:D

Link to comment
Share on other sites

Αμ έλα που ο κόφτης σιμ που αγόρασα, ειδικά για το σκοπό αυτό, μάλλον δεν μου την έκοψε καλά και δεν την αναγνωρίζει το τηλέφωνο.

Μόλις μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι δε δίνουν microsim :vava:

Αν υπάρχει μικροσίμ για κοσμοκάρτα ή wup και δεν μπορέσεις να κάνεις αυτό που λέει ο Scar,

BTW η Κοσμοκάρτα υποστηρίζει μικροσιμ; Αν ναι, δεν γίνεται να το γυρίσεις το βατράχι σε Κοσμοκάρτα, να πας να ζητήσεις μικροσίμ και μετά να το ξανακάνεις Βατράχι; Ό,τι σκέφτηκα το είπα!:D

 

μπορείς να κάνεις διπλή φορητότητα frog--> wind ή vodafone--> cosmokarta microsim και μετά αλλαγή πακέτου σε frog.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει μικροσίμ για κοσμοκάρτα ή wup και δεν μπορέσεις να κάνεις αυτό που λέει ο Scar,

 

 

μπορείς να κάνεις διπλή φορητότητα frog--> wind ή vodafone--> cosmokarta microsim και μετά αλλαγή πακέτου σε frog.

 

Αυτό γινόταν παλιά. Τώρα μπορεί να αλλάξει σε cosmoκάρτα με την αποστολή δωρεάν μηνύματος με το λεκτικό ΑΛΠΑΚ η ALPAK στο 1298. Κόστος 7 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γινόταν παλιά. Τώρα μπορεί να αλλάξει σε cosmoκάρτα με την αποστολή δωρεάν μηνύματος με το λεκτικό ΑΛΠΑΚ η ALPAK στο 1298. Κόστος 7 ευρώ.

 

+1

Για αυτό το είπα και εγώ! Υπόψιν η μία από τις διαδρομές Βάτραχος - Κοσμοκάρτα κοστίζει 7 ευρώ. Αλλά δεν θυμάμαι ποια. Είναι ψιλοκαινούρια η αλλαγή πακέτου. Οπότε γλιτώνεις φορητότητα με ένα μικρό κόστος... Πρότεινα την Κοσμοκάρτα επειδή είναι πιο "ελίτ" πακέτο από το WU και άρα ενδέχεται να έχει μικροσίμ με περισσότερες πιθανότητες. Δεν έχει παρά να ρωτήσει στην Κοσμοτέ να μάθει!

Επειδή όμως δεν σκαμπάζω και πολλά από κυκλώματα, μπορεί να έχουν μπλοκάρει την μικροσίμ να μη λειτουργεί με το πακέτο του Βατράχου;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γινόταν παλιά. Τώρα μπορεί να αλλάξει σε cosmoκάρτα με την αποστολή δωρεάν μηνύματος με το λεκτικό ΑΛΠΑΚ η ALPAK στο 1298. Κόστος 7 ευρώ.

 

Υπάρχει περίπτωση το σύστημα να μη δεχτεί να αντικαταστήσει μια σιμ που αρχικά ήταν φρογκ (έστω και αν έχει αλλάξει το πακέτο σε κοσμοκάρτα μέσω sms) με μια σιμ κοσμοκάρτα.Αυτό εννοούσα πρίν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γινόταν παλιά. Τώρα μπορεί να αλλάξει σε cosmoκάρτα με την αποστολή δωρεάν μηνύματος με το λεκτικό ΑΛΠΑΚ η ALPAK στο 1298. Κόστος 7 ευρώ.

 

Υπάρχει περίπτωση το σύστημα να μη δεχτεί να αντικαταστήσει μια σιμ που αρχικά ήταν φρογκ (έστω και αν έχει αλλάξει το πακέτο σε κοσμοκάρτα μέσω sms) με μια σιμ κοσμοκάρτα.Αυτό εννοούσα πρίν.

 

Μα εγώ άλλο εννοούσα.

 

Θα πάει σε Κοσμοκάρτα δήθεν με τη δικαιολογία ότι θέλει να φύγει από Φρογκ, γιατί χρειάζεται μικροσίμ. Δεν θα αλλάξει μέσω μηνύματος σε Κοσμοκάρτα, γιατί θα πει ότι θέλει να πάει για πάντα σε Κοσμοκάρτα ΛΟΓΩ της μικροσίμ. Στο μαγαζί θα γίνει η αλλαγή και της σιμ και του πακέτου....

Και μετά με μήνυμα ξαναγυρνάει σε Βάτραχο!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε γλιτώνεις φορητότητα με ένα μικρό κόστος...

 

Δεν είναι και τόσο μικρό το κόστος.Ο φίλος ανέφερε παραπάνω ότι έκοψε στραβά τη σιμ και τώρα δεν τη διαβάζει το κινητό, επομένως δεν μπορεί να στείλει sms για να αλλάξει το πακέτο σε κοσμοκάρτα αν πρώτα δεν αντικαταστήσει τη σιμ frog.

14,43€ (sim frog) + 7€ (κόστος αλλαγής πακέτου σε κοσμοκάρτα) + 5€ (microsim κοσμοκάρτας) = 26,43€

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ άλλο εννοούσα.

 

Θα πάει σε Κοσμοκάρτα δήθεν με τη δικαιολογία ότι θέλει να φύγει από Φρογκ, γιατί χρειάζεται μικροσίμ. Δεν θα αλλάξει μέσω μηνύματος σε Κοσμοκάρτα, γιατί θα πει ότι θέλει να πάει για πάντα σε Κοσμοκάρτα ΛΟΓΩ της μικροσίμ. Στο μαγαζί θα γίνει η αλλαγή και της σιμ και του πακέτου....

Και μετά με μήνυμα ξαναγυρνάει σε Βάτραχο!

 

Τώρα κατάλαβα τι εννοείς, αλλά και πάλι είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα τον αφήσουν να κάνει τέτοια αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα τι εννοείς, αλλά και πάλι είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα τον αφήσουν να κάνει τέτοια αλλαγή.

 

Δηλαδή θα πάει θα πει "γεια σας, θελω να μεταφερθω σε κοσμοκαρτα, αλλα σας παρακαλω με microsim για να την βαζω πχ στο μηλο μου" και θα του πουν, "δεν γινεται κυριε..."

Βασικα, αμα του γουσταρει αλλαζει και μονος του πρωτα με μηνυμα σε Κοσμοκαρτα και παει μετα στο μαγαζι απλα για να παρει την σιμ...

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου είναι ότι είναι θέμα ημερών να δίνεται η δυνατότητα στους χρήστες της Frog να αποκτήσουν την κάρτα για το Iphone.
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά. θέλω να σας ρωτήσω κάτι. σήμερα έστειλα μήνυμα στο 1314 γράφοντας ALPAK F γιάννα περάσω από "ΚΟΣΜΟΚΑΡΤΑ" σε Frog. Μετά από πέντε λεπτά η κάρτα sim σταμάτησε να κάνει σύνδεση με το δίκτυο τις Κοσμοτέ. όταν προσπαθώ να κάνω σύνδεση χειροκίνητα και m λέει ότι δεν επιτρέπεται πρόσβαση στο δίκτυο. ώρες πέρασαν και ακόμα δεν έχω σήμα τι μπορεί να συμβεί? μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο μικρό το κόστος.Ο φίλος ανέφερε παραπάνω ότι έκοψε στραβά τη σιμ και τώρα δεν τη διαβάζει το κινητό, επομένως δεν μπορεί να στείλει sms για να αλλάξει το πακέτο σε κοσμοκάρτα αν πρώτα δεν αντικαταστήσει τη σιμ frog.

14,43€ (sim frog) + 7€ (κόστος αλλαγής πακέτου σε κοσμοκάρτα) + 5€ (microsim κοσμοκάρτας) = 26,43€

 

Επειδή το έχω για 2ο νούμερο αρχίζω να το σκέφτομαι ή για φορητότητα σε καμιά wind ή ακόμη και να το καταργήσω. Κρίμα τα 10 ευρώ που έχω μέσα.

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά. θέλω να σας ρωτήσω κάτι. σήμερα έστειλα μήνυμα στο 1314 γράφοντας ALPAK F γιάννα περάσω από "ΚΟΣΜΟΚΑΡΤΑ" σε Frog. Μετά από πέντε λεπτά η κάρτα sim σταμάτησε να κάνει σύνδεση με το δίκτυο τις Κοσμοτέ. όταν προσπαθώ να κάνω σύνδεση χειροκίνητα και m λέει ότι δεν επιτρέπεται πρόσβαση στο δίκτυο. ώρες πέρασαν και ακόμα δεν έχω σήμα τι μπορεί να συμβεί? μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

Μίλα με την εξ. πελατών :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σε ένα μαγαζί Γερμανός που μου δώσανε με 5 ευρώ μια νέα σιμ και επιτόπου μου την κόψανε με κόφτη. Μια χαρά!!!

 

Ξέρει κανείς ποιες είναι οι ρυθμίσεις που χρειάζεται το κινητό για να συνδεθεί με το internet και να στείλει mms?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σε ένα μαγαζί Γερμανός που μου δώσανε με 5 ευρώ μια νέα σιμ και επιτόπου μου την κόψανε με κόφτη. Μια χαρά!!!

 

Ξέρει κανείς ποιες είναι οι ρυθμίσεις που χρειάζεται το κινητό για να συνδεθεί με το internet και να στείλει mms?

 

Στείλε Internet στο 1333 και θα σου έρθουν οι ρυθμίσεις.Σου έδωσαν νέα σιμ frog με 5€;

Link to comment
Share on other sites

τελος εποχης, φορητοτητα απο γουιντ (ως να συνελθει και να προσφερει τπτ της προκοπης), ερχομαι στο φρογκ, ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα γιατι οι τιμες της ειναι μαλλον οι καλυτερες...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η wind έχει αυτοκτονικές τάσεις ή μόνο εμένα μου φαίνεται; Λέτε να παίξει καμία συγχώνευση στο μέλλον; Το 2010 είχε ζημιές ή κέρδη σαν έτος; Γιατι εξαιτίας της φοβάμαι μην χάσουμε το βάτραχο σε λίγο καιρό... Αν αυτοκτονήσει αυτή πάει και ο βάτραχος, πνίγηκε!:wacko:

 

Η Wind τα χει παιξει,με τετοιες τιμες σε περιοδο κρισης και σε συνδυασμο με την ανυπαρξια του δικτυου 3G στις περισσοτερες περιοχες σιγουρα θελει να βαλει λουκετο,ομως και οταν ειχαν τη δεσμευση τιμης παλι δεν τους βγηκε,οποτε σου λεει τωρα ανεβαζω τις τιμες κι οτι βγαλω απο τους εν ενεργεια συνδρομητες......

Link to comment
Share on other sites

η wind με αυτά που κάνει (κατάρηγση sharing, αυτόματη ανανέωση ΜΒ κ.λ.π.) θα χάσει πολλούς πελάτες. Ήδη ο βάτραχος συμφέρει όσο και το f2g 2.

 

Ναι μου αντικατέστησαν τη παλιά σιμ με νέα με 5ευρώ.

 

είναι άδικο να χρεώνουν τη sim για πρόβλημα δικό τους..

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Δέσμευση τιμής; Σε ποιο συμβόλαιο/καρτοκινητό, πότε και πού έγινε τούτο; :ninja:

 

έγινε εδώ και μερικά χρόνια.. καταργήθηκε αν αθυμάμαι καλά τα Μάιο πέρισυ..

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...