Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες. Είμαι νέος στην παρέα και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Με μια απλή ανανέωση κάρτας frog των 10 ευρώ τι ακριβώς κερδίζω;

Link to comment
Share on other sites

500μβ μεχρι τις 15 Οκτωβριου δωρεαν..Τουλαχιστον μεσω εφαρμογης που ανανεωνω εγω.

Και σου μενει το 10αρικο να παρεις οτι πακετακι θελεις..

Link to comment
Share on other sites

1gb ιντερνετ και 100 λεπτα ομιλιας for free (το υπολοιπο των χρηματων σου μενει αθικτο)

 

500μβ μεχρι τις 15 Οκτωβριου δωρεαν..Τουλαχιστον μεσω εφαρμογης που ανανεωνω εγω.

Και σου μενει το 10αρικο να παρεις οτι πακετακι θελεις..

 

500mb στην 5ευρη, 1gb στην 10αρα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

 

Ρώτησα επειδή έχω what's up και σκέπτομαι να βάλω frog. Κι απ' ότι βλέπω συμφέρει, αφού με μια ανανέωση των 10 ευρώ όπως λέτε έχω 1GB internet, 100' προς όλους και μου μένουν τα χρήματα για να τα χαλάσω όπως θέλω. Αλήθεια πουλάνε ακόμη κάρτες frog 5 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε στον γερμανο, καρτες frog δεν υπαρχουν, καρτες cosmote θα ζητησεις, αν δεν βρεις γερμανο, βαλε online
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Όλα "όμορφα"...

 

Επίσης, τι "παίζει" με το 4,4€; Και η q έχει ίδια χρέωση για κάποιο πακέτο της.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη; χανουμε τα 100 λεπτα λες; κατσε να δουμε, δεν ειναι σαν κι αυτο που λενε μεχρι τοτε και μετα το ανανεωνουν;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη; χανουμε τα 100 λεπτα λες; κατσε να δουμε, δεν ειναι σαν κι αυτο που λενε μεχρι τοτε και μετα το ανανεωνουν;

Οχι. Το λινκ που παρέθεσα, το λέει ξεκάθαρα. Δε χάνεις τα 100' προς όλους. Χάνεις το 1 γίγα. Αντίγια 1 γίγα και 1500' προς Φρογκ με την πρώτη δεκάευρη ανανέωση και 500 ΜΒ και 600' προς Φρογκ με την πρώτη πεντάευρη ανανέωση του μήνα, θα παίρνουμε πλέον 600 προς Φρογκ (χωρίς καθόλου ίντερνετ) με κάθε ανανέωση (όχι με την πρώτη του μήνα) οποιασδήποτε αξίας. Με άλλα λόγια: Το Φρογκ τελείωσε.

Link to comment
Share on other sites

ωχ, ελα, πακετο :S

 

και παλι μας δινει βεβαια 100 λεπτα, αν και φιλος μου με cosmokarta μου ειπε οτι πλεον η τελευταια (του) δινει 400 λεπτα χωρις να αφαιρει τα 3 ευρω, αρα που παμε;

whatsup δινει internet;

Link to comment
Share on other sites

ωχ, ελα, πακετο :S

 

και παλι μας δινει βεβαια 100 λεπτα, αν και φιλος μου με cosmokarta μου ειπε οτι πλεον η τελευταια (του) δινει 400 λεπτα χωρις να αφαιρει τα 3 ευρω, αρα που παμε;

whatsup δινει internet;

Μόνο το φοιτητικό What's Up δίνει δωρεάν internet, αλλά θα μου επιτρέψεις να μην επεκταθώ. Ο,τι θέλεις γι'αυτά τα πακέτα, έλα να το συζητήσουμε στο θέμα των καρτοκινητών της Cosmote, γιατί βγαίνουμε off topic και θα μας βάλει πάγο ο Vasileios! Πάντως, στο Frog γίνεται πλέον απλησίαστο το internet. Για budget καρτοκινητή, 5 ευρώ τα 500 MB, είναι φαρμάκι.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το φοιτητικό What's Up δίνει δωρεάν internet, αλλά θα μου επιτρέψεις να μην επεκταθώ. Ο,τι θέλεις γι'αυτά τα πακέτα, έλα να το συζητήσουμε στο θέμα των καρτοκινητών της Cosmote, γιατί βγαίνουμε off topic και θα μας βάλει πάγο ο Vasileios! Πάντως, στο Frog γίνεται πλέον απλησίαστο το internet. Για budget καρτοκινητή, 5 ευρώ τα 500 MB, είναι φαρμάκι.

 

ε, ενταξει, κι αυτο καρτοκινητο της cosmote δεν ειναι; εξαλλου για τις αλλαγες της frog συζηταμε

 

anyway, 5 ευρω τα 500 διναμε και πριν με την cosmokarta, δεν ειναι και πιο fair τιμη, αλλα τι να κανουμε, ελλαντα..

 

Και 3λεπτο χρεωση αν καταλαβα καλα και ας μιλησεις 10 δευτερολεπτα;;

 

ναι, οπως ειναι στην cosmokarta, αλλα με τις παραπανω αλλαγες μαλλον δεν μου βγηκε σε καλο προσωπικα που αλλαξα προσφατα γιατι εχασα το 400αρι και τους 2 αριθμους με ενα λεπτο το λεπτο, οκ, το δευτερο το παιρνω πισω αν ξαναγυρισω στην cosmokarta (πληρωνοντας αυτη την φορα ενα 3ευρω), αν δεν κανω λαθος, το πρωτο ομως; πφφφφ γκαντεμια...

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν το λενε cosmokarta..Ιδιο εγινε!

Σε τι έγινε ίδιο ρε παιδιά? το τρίλεπτο ισχύει μόνο για το πακέτο προς Αλβανία (όπου μέχρι τώρα ήταν δίλεπτο) και για το μπόνους προς Φρογκ (που ήταν ήδη τρίλεπτο). Δε νομίζω να αναφέρεται πουθενά, ότι αλλάζει η ανά δευτερόλεπτο χρέωση προς όλους, ούτε στο βασικό τιμοκατάλογο, αλλά ούτε και στο πακέτο των 60' με 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα για το ιντερνετ που κοβουν αλλα ηταν λιγο πολυ αναμενομενο οτι δεν θα τα εχουμε εσαει. Μειωνουν λοιπον και τα 1500' προς frog σε 600' για ανανεωσεις απο 10€ και ανω. Πρεπει ομως να αναβαθμισουν και το πακετο ιντερνετ 3€ και να του δωσουν περισσοτερα ΜΒ απο τα 60ΜΒ που δινουν σημερα γιατι ανηκει στην παλαιολιθικη εποχη αυτο το πακετο.
Link to comment
Share on other sites

Σε τι έγινε ίδιο ρε παιδιά? το τρίλεπτο ισχύει μόνο για το πακέτο προς Αλβανία (όπου μέχρι τώρα ήταν δίλεπτο) και για το μπόνους προς Φρογκ (που ήταν ήδη τρίλεπτο). Δε νομίζω να αναφέρεται πουθενά, ότι αλλάζει η ανά δευτερόλεπτο χρέωση προς όλους, ούτε στο βασικό τιμοκατάλογο, αλλά ούτε και στο πακέτο των 60' με 3 ευρώ.

Αυτο δεν μας δείχνει οτι γίνεται 3λεπτη η ελαχιστη χρεωση ή καταλαβαινω λαθος;

https://www.dropbox.com/s/i2llb0fkk8qepgu/Capture%2B_2015-11-05-15-54-58.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν μας δείχνει οτι γίνεται 3λεπτη η ελαχιστη χρεωση ή καταλαβαινω λαθος;

https://www.dropbox.com/s/i2llb0fkk8qepgu/Capture%2B_2015-11-05-15-54-58.png?dl=0

 

Των δωρεαν λεπτων προς frog που μας δινουν με την ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει κάτι, όσον αφορά το τρίλεπτο. Τα δωρεάν λεπτά προς Frog, πάντα τρίλεπτα ήταν και τρίλεπτα παραμένουν. Μόνο η Q δίνει ανά δευτερόλεπτο χρέωση στο bonus ανανέωσης, αν και αναμένω πολύ σύντομα "τροποποίηση" και εκεί. Εκεί που πέφτει "τσεκούρι" (στο Frog πάντα), είναι στα λεπτά του πακέτου προς Αλβανία. Δεν μ'ενδιαφέρει προσωπικά, αλλά ενδιαφέρει πολλούς. Πλέον, με 4,40 ευρώ θα προσφέρονται 20 (αντί για 40) λεπτά, με ελάχιστη χρέωση τα 3 (αντί για 2) λεπτά, δηλαδή το πολύ 6 (αντί για 20) κλήσεις με τα ίδια χρήματα. Η πλάκα είναι, ότι η Wind (F2G και Q), προσφέρει 30 λεπτά προς τους συγκεκριμένους προορισμούς και δώρο (εκτός από τα 200 λεπτά προς Wind&Q) 500 MB.
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον μέχρι τώρα μπορούσες να μιλήσεις 3 πακέτα Χ 40 = 120 λεπτά προς Αλβανία , τώρα μόνο 2Χ20 =40 λεπτά.

Πολύ μεγάλος περιορισμός.

Ακόμα χειρώτερα ότι δεν μπορεις να αγοράσεις τα δύο πακέτα μαζί , απατείται πλέον να τελειώσει εντελώς το πρώτο (δηλαδή να χρεωθείς κάτι εκτός πακέτου .... ) πριν ενεργοποιήσεις δεύτερο....

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον μέχρι τώρα μπορούσες να μιλήσεις 3 πακέτα Χ 40 = 120 λεπτά προς Αλβανία , τώρα μόνο 2Χ20 =40 λεπτά.

Πολύ μεγάλος περιορισμός.

Ακόμα χειρώτερα ότι δεν μπορεις να αγοράσεις τα δύο πακέτα μαζί , απατείται πλέον να τελειώσει εντελώς το πρώτο (δηλαδή να χρεωθείς κάτι εκτός πακέτου .... ) πριν ενεργοποιήσεις δεύτερο....

Τί κόλπα σκαρφίζονται Θεέ μου? Συνήθως, όταν καλείς στο εξωτερικό, 20 λεπτά δεν αρκούν ούτε για μία κλήση (οι διεθνείς κλήσεις, είναι κατά κανόνα μεγάλης διάρκειας), οπότε σου λέει θα ξεφύγει λίγο και η κάθε κλήση, θα του στοιχίσει κανένα δεκάευρω του φτωχού αλβανού. υ.γ. Μην το εκλάβετε σαν ρατσιστικό, οι περισσότεροι μετανάστες που ζουν στη χώρα μας, δεν είναι πλούσιοι, για ένα μεροκάματο αγωνίζονται. Καθόλου περίεργο δε θα είναι, αν όλοι οι αλβανοί πάνε ξαφνικά στην Q και στο F2G.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ οι περισσότεροι Έλληνες είναι επιχειρηματίες και έχουν συμβόλαιο PLATINUM :lol:

Δυστυχώς, δεν έχουν μόνο οι επιχειρηματίες συμβόλαιο. Εχουν και οι διάφοροι φιγουρατζήδες, που θέλουν να επιδοτηθούν, για να αποκτήσουν πρώτοι το εκάστοτε ολοκαίνουργιο smartphone ή tablet. Εμείς έχουμε το καρπούζι, εμείς έχουμε και το μαχαίρι. Αν εμείς οι ίδιοι είχαμε σπάσει εγκαίρως τον τσαμπουκά και των τριών εταιρειών, τώρα θα μας παρακαλούσαν με χίλιες δύο προσφορές, ακόμη και κάτω του κόστους. Τώρα, επειδή τις καλομάθαμε, μας αρμέγουν ολοένα και περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...