Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι κανουμε για να ενεργοποιισουμε τα mms;

ή να δουμε αν ειναι ενεργοποιημενα;

 

παρε τηλεφωνο να σου πουνε εαν ειναι ενεργοποιημενα.

Εγγραφή στην Υπηρεσία MMS

 

Η εγγραφή στην Υπηρεσία MMS μπορεί να γίνει με ένα απλό γραπτό μήνυμα! Στείλε στο 1333 το μήνυμα MMS. Όταν πραγματοποιηθεί η ενεργοποίηση, θα λάβεις ένα μήνυμα επιβεβαίωσης.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

απο χτες 2 φορες πήρα ειδοποίηση για χαμένη κλήση ενώ ήμουν εντός δικτύου...πήρα στις βλάβες (1290) να το πω και αφού μου είπε η κοπέλα οτι καταλαβαίνει ποιο είναι το πρόβλημα η γραμμη κόπηκε...δευτερη προσπάθεια ακούω τον ήχο οτι καλεί μετά την αναμονη για λίγο και μετα κλείνει πάλι η γραμμή...πρώτη φορά 2 χρόνια τώρα που έχω τέτοιο πρόβλημα...εχει παρατηρησει κάτι τέτοιο τελευταία κάποιος,ειδικά στην Πάτρα?
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία και ο βάτραχος και το what's up μου κάνουν το ίδιο που περιγράφεις. Και δεν είμαι στην Πάτρα.

Δεν ξέρω αν είναι γενικά θέμα του σήματος της cosmote ή αν περιορίζεται στα καρτοκινητα της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια που εχετε την φρονκ..απο ιντερνετ μεσω 3 τζι πως παει???καλα???εχω κανει το προγραμα 15 της βονταφον ξερετε την συκγκριση???

εχω βονταφον αλλα το σημα στο νησι που μενω ειναι ασθενεστερο απο την κοσμοτε...για αυτο ρωταω αν ειναι να την κανω...ποση ωρα μιλαω με 15 ευρω καρτουλα μπρος ολους???(το καλο που διαβασα χρεωση ανα δευτερολεπτο πολυ καλο)εχει πακετα ιντερνετ οπως η βονταφον???

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει σε επαρχία 3G και είναι μια χαρά. Το μόνο πακέτο είναι 60ΜΒ με 3€.

Από 6/02 αυξάνεται η χρέωση/δευτερόλεπτο από 0,0036 σε 0,0042, οπότε με 15€=1ώρα

Και οι κάρτες που υπάρχουν είναι των 5€ και των 10€ και με κάθε ανανέωση έχεις διπλασιασμό.

Edited by tripolis
Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει σε επαρχία 3G και είναι μια χαρά. Το μόνο πακέτο είναι 60ΜΒ με 3€.

Από 6/02 αυξάνεται η χρέωση/δευτερόλεπτο από 0,0036 σε 0,0042, οπότε με 15€=1ώρα

Και οι κάρτες που υπάρχουν είναι των 5€ και των 10€ και με κάθε ανανέωση έχεις διπλασιασμό.

 

Όχι με κάθε ανανέωση, αλλά μονο με την πρώτη ανανέωση του μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει σε επαρχία 3G και είναι μια χαρά. Το μόνο πακέτο είναι 60ΜΒ με 3€.

Από 6/02 αυξάνεται η χρέωση/δευτερόλεπτο από 0,0036 σε 0,0042, οπότε με 15€=1ώρα

Και οι κάρτες που υπάρχουν είναι των 5€ και των 10€ και με κάθε ανανέωση έχεις διπλασιασμό.

 

οπως αναφερουν τα παιδια το εκανα λογαριασμο και αν ειναι απο 6/2 0.25 ανα λεπτο ειναι 60 λεπτα =μια ωρα...αλλα με 10 ευρη παει στο μισο??? 0.12? η εξ αρχης ειναι η προσφορα 1 συν 1 καρτα με χρεωση 0.252??γιατι αν ειναι ετσι ειναι παρομοιες σχεδον χρεωσεις με το καρτοπρογραμα και εζω και απεριοριστα βονταφον...αλλα μαλλον πρεπει να ειναι 0.12 αν βαλουμε και την προσφορα σωστα???οποτε παμε βατραχο

 

Όχι με κάθε ανανέωση, αλλά μονο με την πρώτη ανανέωση του μηνα.

 

αααα εκει ειναι η φουστια??μονο μια φορα...15 αρα δεν εχει??? να βαλω αυτοματα??? να εχω 30 ευρω ???δηλαδη σε χρεωση 0.25 αλλα αξια 30 ευρω ενω εβαλα 15αρα???

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει 15άρα κάρτα.

Η μεγαλύτερη κάρτα είναι 10 ευρώ.

Βάζεις 10 ευρώ και πέρνεις 17,93 μετά την αφαίρεση του φόρου .

17,93/0,252 = 71 λετά ομιλίας. το καλο είναι η ελάχιστη χρεώση του ενός δευτερολέπτου που θα σου γλυτώσει πολλές χρεώσεις .

Μπορείς να έχεις δύο FROG , και να μεταφέρεις τον χρόνο από την μία στην άλλη αν σε ενδιαφέρει να βάζεις πιό πολλά χρήματα κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει 15άρα κάρτα.

Η μεγαλύτερη κάρτα είναι 10 ευρώ.

Βάζεις 10 ευρώ και πέρνεις 17,93 μετά την αφαίρεση του φόρου .

17,93/0,252 = 71 λετά ομιλίας. το καλο είναι η ελάχιστη χρεώση του ενός δευτερολέπτου που θα σου γλυτώσει πολλές χρεώσεις .

Μπορείς να έχεις δύο FROG , και να μεταφέρεις τον χρόνο από την μία στην άλλη αν σε ενδιαφέρει να βάζεις πιό πολλά χρήματα κάθε μήνα.

ωραιος ο μπιλαρας μου εδωσες την απαντηση που ηθελα ακριβως...δηλαδη μπορω μεσω ενος φιλου μου με φρογκ να μου τα μεταφερη??πιο νουμερο ειναι??? ωραιο παραθυρακι αυτο:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι φίλο σου.

Παρε και ένα δευτερο νουμεράκι φρογκ για να μην υποχρεώνεσαι σε κανεναν, και να μην του στερείς και τον διπλασιασμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι φίλο σου.

Παρε και ένα δευτερο νουμεράκι φρογκ για να μην υποχρεώνεσαι σε κανεναν, και να μην του στερείς και τον διπλασιασμο.

 

α ναι σωστα.... δεν υπαρχει φουστια επειδη να τα μεταφερεις να μην σε διπλασιαζουνε.?..ξερεις το νουμερο μεταφορας??ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω, λυπάμαι. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτε. Με 10 ευρω βγαζω άνετα τον μηνα και δεν χρειάστηκε. Βεβαια χρησιμοπιώ και F2G, γι' αυτό και φτάνουν.

 

Εδώ όμως τα λέει όλα:

 

http://www.frogmobile.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τον διπλασιασμό .

Απλά αγοράζεις 2 και 3 και όσα θές πακέτα .

Βάζεις 10 ευρώ στο καθένα , γίνονται 17,93 . Μετά καλείς 1299 (την εξυπηρέτηση πελατών ) και ζητάς μεταφορά.

Αξίζει νομίζω να αναφερθεί ότι λογω του διπλασιασμού επιτρέπεται μεταφορά μόνο από Frog σε Frog . Δεν επιτρέπεται μεταφορά από FROG σε What's Up ή Cosmokarta.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η αλλη λύση με λίγη υπομονή: πρωτη ανανέωση στις 30 ή 31 και επομενη στις 1 του μηνα οπότε 10+5 επι 2.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η αλλη λύση με λίγη υπομονή: πρωτη ανανέωση στις 30 ή 31 και επομενη στις 1 του μηνα οπότε 10+5 επι 2.

Μόνο για τον πρώτο μήνα ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για τον πρώτο μήνα ισχύει αυτό.

 

ωραια αρα κανουμε μεταφορα υπολοιπου...επεκταση εχει???υπολοιπου...το υπολοιπο μεταφερετε στον επομενο μηνα ταεχει αυτα η φρογκ???

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο πάντα μεταφέρεται στον επόμενο μήνα. Για καρτοκινητό μιλάμε , όχι για σύνδεση ...
Link to comment
Share on other sites

Μια λύση για κάποιον που μιλάει και προς όλα τα δίκτυα είναι να έχει δύο αριθμούς ένα κόσμοκάρτα και whats up σε μια κάρτα(ελπίζω να μην καταργηθεί όπως στην βοντα! To together) οπότε ενεργοποιείς το πρόγραμμα με την μια ώρα προς όλους και βάζεις την κάρτα των 10 ευρώ και μετά παίρνεις την εξυπηρέτηση πελατών και ζητάς μεταφορά των 8,92ευρώ στον άλλον αριθμό.(νομίζω ότι δεν έχει κάποιο κόστος παρά μόνο η χρέωση ανά κλήση στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών)και ενεργοποιείς το πακέτο. Και μια κάρτα έχεις και τα δύο πιστεύω ότι βολεύει παρά πολύ . Εάν βέβαια δεν γίνεται στην υπηρεσία με μια κάρτα με 2αριθμούς που νομίζω ότι γίνεται κανονικά εκτός από την υπηρεσία ένα λεπτό το λεπτό που δεν λειτουργεί. Χρησιμοποιείς ένα κινητό με δύο κάρτες! Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Off topic

Κινητό με 2 κάρτες είναι το ελάχιστο που πρέπει καποιος να έχει με την οικονομική κρίση.. Μη σου πώ με 4 (κάρτες) από αυτά που κυκλοφορούν στο ebay (και η "ελληνική" Jaga έχει τετοιο μοντέλο).

/off topic

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Off topic

Κινητό με 2 κάρτες είναι το ελάχιστο που πρέπει καποιος να έχει με την οικονομική κρίση.. Μη σου πώ με 4 (κάρτες) από αυτά που κυκλοφορούν στο ebay (και η "ελληνική" Jaga έχει τετοιο μοντέλο).

/off topic

 

 

Είναι λύση μεν οι 4 κάρτες, αλλά απο την άλλη δεν είναι κιόλας.

4 διαφορετικοι αριθμοί είναι πολλοί.

 

Νομίζω με ένα dual sim κάνει κάποιος καλή δουλεια. 2 νούμερα καλύπτουν τις αναγκες κατα 90%

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως εννοεί η FROG τον διπλασιασμό της κάρτας στην πρώτη ανανέωση κάθε μήνα;

Δηλαδή Για Κάθε ημερολογιακό μήνα πχ Ιανουάριο, Φεβρουάριο κτλ

ή μετρώντας από την ημέρα που βάζεις την κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως εννοεί η FROG τον διπλασιασμό της κάρτας στην πρώτη ανανέωση κάθε μήνα;

Δηλαδή Για Κάθε ημερολογιακό μήνα πχ Ιανουάριο, Φεβρουάριο κτλ

ή μετρώντας από την ημέρα που βάζεις την κάρτα;

 

η πρωτη ανανεωση που κανεις καθε μηνα, με άλλα λογια, εαν εσυ βαλεις πρωτη φορα καρτα μεσα στο Φεβρουαριο στις 27/2, θα στη διπλασιασει. Εαν μετά βαλεις παλι καρτα στις 2 Μαρτιου, παλι θα στη διπλασιασει, αφου θα φαινεται ως πρωτη ανανεωση για το Μαρτη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερετε αν μπορει καποιος με καρτοκινητο wind να παει σε Frog με το ιδιο νούμερο, και αν γινετε υπάρχουν χρεώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν μπορει καποιος με καρτοκινητο wind να παει σε Frog με το ιδιο νούμερο, και αν γινετε υπάρχουν χρεώσεις?

Πλέον μπορείς κυριολεκτικά από παντού να πας σε Frog.

Κάλεσε στο 13897 (τμήμα φορητότητας) και ζήτησε να μεταφερθείς.

Δεν υπάρχει καμία απολύτως χρέωση και η όλη διαδικασία ολοκληρώνεται σε μία εβδομάδα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...