Jump to content

[Επίσημο] HTC P4350 (Herald)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μπορεσει ομως ο επεξεργαστης να την παλεψει με τα wm6? :worry:

Και πως θα γινεται η αναβαθμιση? Online ή μεσω Ace Hellas? :O

 

 

Μια χαρα θα την παλεψει. Αλλωστε και με τα WM5 ειναι αψογη η αποδοση για τα μετρα του ΟΜΑΡ. Τα WM6 ειναι και λιγο πιο...light.

Η αναβαθμιση ειναι νωρις να πουμε πως θα γινεται. Προφανως online απο καποια WWE ROM της HTC και αργοτερα απο ACE οταν την εξελληνισει.

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι γινεται εχει gps.ειμαι μεταξυ 3300 και 4350.αν εχει το 4350 gps σιγουρα θα το προτημησω λογο πληκτρολογιου και χαμηλοτερης τιμης

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Στα specifications από την εταιρεία του εννοείται δεν έχει, αν το gps αυτήν την στιγμή είναι κάτι που μπορεί να σου λύσει τα χέρια τόσο στην δουλειά σου είτε αλλού, θα σου πρότεινα να μην ποντάρεις τόσο πολύ στο ότι ίσως κάποτε το Ρ4350 μπορεί να αποκτήσει αυτήν την δυνατότητα με κάποια χακιά επειδή συνέβει και με το Ρ3600. Δηλαδή η κατάσταση είναι ακόμα 50/50, κάποιοι ισχυρίζονται οτι μπορεί να έχει gps και κάποιοι άλλοι όχι.

Επιπλέον η κατάσταση γίνεται περισσότερο δύσκολη για τους hackers/*****ers/programmers του xda-developers από την μία μεριά γιατί η microsoft ζητά το λογισμικό της να φύγει από το σαιτ και να μην γίνεται κάποιου είδους πείραγμα στο λογισμικό αυτό και από την άλλη εμείς σαν χρήστες χάνουμε μια αξιόπιστη πηγή για hacks των συσκευών μας ή αν θες κρυμμένων χαρακτηριστικών σε αυτές.

Υ.Γ. Βρε παιδιά τόσο μεγάλα σπίτια έχετε και χάνεστε σε αυτά που θέλετε gps με δέκα δορυφόρους? :lol: Προσωπικά θα ήθελα να βρούν κανά κρυφό FM radio βέβαια και κανά κρυφό tv tuner δεν μας χαλάει :lol: :)

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς τι έγινε τελικά με το πρόβλημα που ακούστηκε ότι κάνει delete την μνήμη μόνο του!Θέλω να το αγοράσω κ μου βρίσκεται από ένα samsung που είχα μια κάρτα 1G κ δεν λέει να πάει χαμένη!

 

 

Πάντα φιλικά N4pSt3R

Link to comment
Share on other sites

αν και το πρόβλημα ακόμα υπάρχει και δεν έχει βγεί κάποια ρόμ που να το διορθώνει παρόλα αυτά έχει βρεθεί κάποια λύση από ότι είχα διαβάσει. Το πρόβλημα νομίζω ήταν στους χρόνους access του λειτουργικού στην κάρτα μνήμης σε σχέση με τον χρόνο που έμπαινε σε standby το κινητό, οπότε εάν βάλεις για standby χρόνο στο κινητό σου τό ένα λεπτό νομίζω λύνετε. Παρόλα αυτά δεν μπορώ να γνωρίζω αν είναι όντως αυτό το πρόβλημα και η λύση του γιατί δεν έχω κάρτα μνήμης >512MB αυτήν την στιγμή. Θέλω να πιστεύω ότι στα επερχόμενα WM6 θα διορθώνεται και το πρόβλημα αυτό :)
Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

αν και το πρόβλημα ακόμα υπάρχει και δεν έχει βγεί κάποια ρόμ που να το διορθώνει παρόλα αυτά έχει βρεθεί κάποια λύση από ότι είχα διαβάσει. Το πρόβλημα νομίζω ήταν στους χρόνους access του λειτουργικού στην κάρτα μνήμης σε σχέση με τον χρόνο που έμπαινε σε standby το κινητό, οπότε εάν βάλεις για standby χρόνο στο κινητό σου τό ένα λεπτό νομίζω λύνετε. Παρόλα αυτά δεν μπορώ να γνωρίζω αν είναι όντως αυτό το πρόβλημα και η λύση του γιατί δεν έχω κάρτα μνήμης >512MB αυτήν την στιγμή. Θέλω να πιστεύω ότι στα επερχόμενα WM6 θα διορθώνεται και το πρόβλημα αυτό :)

 

Αν κλείνεις όμως την οθόνη από το κουμπί που είναι επάνω?Δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο γιατί δεν είχα πρόβλημα με κάτι τέτοιο στο S100 κ δεν έκατσα να ασχοληθώ με όλο αυτό!!

 

Πάντα φιλικά N4pSt3R!

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το S100 φίλε? Η πλατφόρμα του artemis(HTC P3300) και του herald(HTC P4350) έχει μόνο πρόβλημα. Δλδ δεν είναι κάποιο γενικό πρόβλημα με τα WM5 ή κάτι τέτοιο. Αλλιώς θα το βλέπαμε να γίνεται σε όλα τα PPC.

Φιλικά _kasperghost_ :)

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το S100 φίλε? Η πλατφόρμα του artemis(HTC P3300) και του herald(HTC P4350) έχει μόνο πρόβλημα. Δλδ δεν είναι κάποιο γενικό πρόβλημα με τα WM5 ή κάτι τέτοιο. Αλλιώς θα το βλέπαμε να γίνεται σε όλα τα PPC.

Φιλικά _kasperghost_ :)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!Μάλλον δευτέρα πρωί το παραγγέλνω!!Ελπίζω μετά από ένα χωρίς PPC να ξαναπροσαρμοστώ εύκολα!

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά η vodafone δεν έχει σκοπό να το φέρει :angry:.

Μόλις τώρα τους έστειλα και email... να δω την Δευτέρα τι θα μου απαντήσουν :worry:.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά η vodafone δεν έχει σκοπό να το φέρει :angry:.

Μόλις τώρα τους έστειλα και email... να δω την Δευτέρα τι θα μου απαντήσουν :worry:.

αν το είχε φέρει από την αρχή ίσως να το είχα πάρει και γω, τώρα όμως μάλλον είναι αργά, περιμένω τα επόμενα.

εγώ πιθανολογώ την καθυστέρηση στο ότι το κινητό έχει κυκλοφορήσει από τη vodafone ως vpa compact IV, οπότε αν το φέρουν ποτέ, θα φέρουν το δικό τους και όχι της ace

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια, αυτο που εχω να πω εγω μετα απο καποιες μερες χρησης, ειναι πως προκειται για το πιο αψεγαδιαστο softwarικα (και hardwarικα, οπως εχω ηδη αναφερει) ppc που εχω πιασει τον τελευταιο καιρο (φτου να μη το ματιασω). Παιζει απλα χωρις το παραμικρο bug, χωρις soft reset για 10 μερες με την εργοστασιακη ROM, χωρις αναβαθμισεις, ρυθμισεις και αλλες ιστοριες.

Χρονισμενο στα 287 και σε αμεση συγκριση με τον τιτανα, το 4350 ηταν ενα κλικ γρηγοροτερο (απιστευτο κι ομως αληθινο) σε πλοηγηση στα μενου, ανοιγμα προγραμματων και διαχειριση αρχειων στο resco file explorer (μονο βιντεο δεν δοκιμασα για συγκριση στα 2 μηχανηματα). Ειδικα με τη δεσμευση της HTC πως θα δουμε WM6 επισημα στο 4350, ειναι πραγματικα αξιολογη προταση αυτο τον καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καμια δυο ερωτησουλες...:O

1) Πως μπορω να μαθω τι version ROM εχει το 4350 μου?

2) Απο που κατεβαζω update για το 4350? Μπηκα στο site qtek.gr και εκει που λεει firmware update δεν ειναι clickable...

2) Αμα κανω update την ROM σβηνονται ολα οσα εχει μεσα το ppc?

3) Αν ναι, με ποιο προγραμμα πρεπει να κανω backup ωστε να επανελθουν ΟΛΑ οπως ηταν πριν το update (προγραμματα, επαφες κλπ.)?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καμια δυο ερωτησουλες...:O

1) Πως μπορω να μαθω τι version ROM εχει το 4350 μου?

2) Απο που κατεβαζω update για το 4350? Μπηκα στο site qtek.gr και εκει που λεει firmware update δεν ειναι clickable...

2) Αμα κανω update την ROM σβηνονται ολα οσα εχει μεσα το ppc?

3) Αν ναι, με ποιο προγραμμα πρεπει να κανω backup ωστε να επανελθουν ΟΛΑ οπως ηταν πριν το update (προγραμματα, επαφες κλπ.)?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

1) Ρυθμισεις-συστημα-Πληροφοριες συσκευης

2) Η μονη αναβαθμιση που υπαρχει για 4350 απο ACE, ειναι μια που ενσωματωνει στην εργοστασιακη (πρωτη) ROM το ελληνικο Smart dial, αν σε ενδιαφερει. Αλλη νεοτερη ROM δεν υπαρχει. Θα το βρεις εδω: http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=3142

3) Ναι

4) Sprite backup, αν κι εγω θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα αν φλασαρεις τη ROM, σε καθε περιπτωση να κανεις καθαρη εγκατασταση ολα σου τα προγραμματα (επαφες, ημερολογιο συγχρονισμο με Outlook).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελικά μου απάντησε η Vodafone στο eMail που τους είχα στείλει.

 

 

Αγαπητέ κυρίε καλημέρα,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το HTC P4350 θα είναι διαθέσιμο πιθανόν απο το τέλος του μήνα και μετά.

 

Με εκτίμηση,

Ηλεκτρονικό Κατάστημα Vodafone

 

 

Για να δούμε… θα είναι :shifty: :cool:.

Link to comment
Share on other sites

Η Ο2 ανακοίνωσε το p4350 ως xda terra και με windows mobile 6 παρακαλώ. οπότε και η htc να μην δώσει επίσημα αναβάθμιση, σίγουρα ανοίγει ο δρόμος για wm6 για όλους.

link

Link to comment
Share on other sites

Η Ο2 ανακοίνωσε το p4350 ως xda terra και με windows mobile 6 παρακαλώ. οπότε και η htc να μην δώσει επίσημα αναβάθμιση, σίγουρα ανοίγει ο δρόμος για wm6 για όλους.

link

Ναι, το ειδα κι εγω εχθες το λινκ αυτο, αλλα προκειται για Γερμανικη ROM της O2, οποτε σε πρωτη φαση δε μας ενδιαφερει. Αναμονη για τη WWE απο HTC.

Link to comment
Share on other sites

1) Ρυθμισεις-συστημα-Πληροφοριες συσκευης

2) Η μονη αναβαθμιση που υπαρχει για 4350 απο ACE, ειναι μια που ενσωματωνει στην εργοστασιακη (πρωτη) ROM το ελληνικο Smart dial, αν σε ενδιαφερει. Αλλη νεοτερη ROM δεν υπαρχει. Θα το βρεις εδω: http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=3142

3) Ναι

4) Sprite backup, αν κι εγω θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα αν φλασαρεις τη ROM, σε καθε περιπτωση να κανεις καθαρη εγκατασταση ολα σου τα προγραμματα (επαφες, ημερολογιο συγχρονισμο με Outlook).

 

Τι ειναι το smart dial?

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το smart dial?

 

 

Εφαρμογη που πληκτρολογωντας τα εικονικα πληκτρα σορταρει τις αντιστοιχες επαφες (αυτο γινεται ειτε πληκτρολογεις εχοντας στο νου σου το ονοματεπωνυμο η το νουμερο του, ειναι το ιδιο).

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα είμαι εδω και μιας εβδομάδας κάτοχος του HTC P4350

 

Έχω κάνει εγκατάσταση του destinator pn .

κάνω εγκατάσταση του Bluetooth gps μέχρι τώρα όλα ok.

 

Το πρόβλημα ξεκινάει τώρα . Ανοίγοντας το πρόγραμμα δεν βλέπω την com 6 ή com 7 που έχω δηλώσει το Bluetooth gps.

 

αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πως μπορώ να δω τι com υπάρχουν και ποιες χρησιμοποιούνται και που για να μπορέσω να τις αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι εδω και μιας εβδομάδας κάτοχος του HTC P4350

 

Έχω κάνει εγκατάσταση του destinator pn .

κάνω εγκατάσταση του Bluetooth gps μέχρι τώρα όλα ok.

 

Το πρόβλημα ξεκινάει τώρα . Ανοίγοντας το πρόγραμμα δεν βλέπω την com 6 ή com 7 που έχω δηλώσει το Bluetooth gps.

 

αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πως μπορώ να δω τι com υπάρχουν και ποιες χρησιμοποιούνται και που για να μπορέσω να τις αλλάξω.

Καλησπέρα. Αντιμετώπισα παρόμοια προβλήματα όταν προσπάθησα να εγκαταστήσω το Destinator στο Axim μου. Νομίζω ότι έχει να κάνει με το GPS και τα Windows 5.0. Ριξε μια ματιά στα παρακάτω. Ισως βρεις τη λύση.

 

http://blogs.msdn.com/windowsmobile/archive/2006/06/07/620387.aspx

http://www.bbits.co.uk/blog/archive/2006/02/28/7210.aspx

PIN:
Link to comment
Share on other sites

η θυρα που εχω για γπσ μπλε δοντι ειναι η 6.αυτες φαινονται στο ταμπ θυρες com στις ρυθμισεις του μπλε δοντιου.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...