Jump to content

[Επίσημο] HTC P4350 (Herald)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ακομα ερωτηση αν δεν κουραζω .Το τηλεφωνο ξυπναει απο standby με το Power botton ?

 

ναι

 

κ για να σου απαντησω στο περι skype,

σε μενα δουλεψε κανονικα την μοναδικη φορα που το δοκιμασα αλλα μεσο pc, δεν το εχω δοκιμασει με gprs.

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι

 

κ για να σου απαντησω στο περι skype,

σε μενα δουλεψε κανονικα την μοναδικη φορα που το δοκιμασα αλλα μεσο pc, δεν το εχω δοκιμασει με gprs.

 

δεν υπαρχει αλλος τροπος για wakeup? :(:( Σχετικα με το skype ειναι πολυ βαρυ τελικα για την συσκευη εβαλα το fring που το ειχα και με sybian και πεταει κανει αυτοματη αναζητηση δικτυου και εχω και msn+skype+google με ενα προγραμμα .:D

Link to comment
Share on other sites

Λάθος παίδες.

Το πρόβλημα είχε εμφανιστεί σε κάποιες συσκευές με WM5. Μου το παρουσίασε μόνο μια φορά. Μετα τα WM6 δεν εχει ξαναεμφανιστεί κάτι τέτοιο καθώς η διόρθωση έγινε στην καινούρια αναβάθμιση. Το έχω απο την μέρα που κυκλοφόρησε και λειτουργεί άψογα με την κανονική ΡΟΜ.

Αν το προσέχεις δεν παθαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος παίδες.

Το πρόβλημα είχε εμφανιστεί σε κάποιες συσκευές με WM5. Μου το παρουσίασε μόνο μια φορά. Μετα τα WM6 δεν εχει ξαναεμφανιστεί κάτι τέτοιο καθώς η διόρθωση έγινε στην καινούρια αναβάθμιση. Το έχω απο την μέρα που κυκλοφόρησε και λειτουργεί άψογα με την κανονική ΡΟΜ.

Αν το προσέχεις δεν παθαίνει τίποτα.

 

Μιλαμε για το skype?

Link to comment
Share on other sites

Λάθος παίδες.

Το πρόβλημα είχε εμφανιστεί σε κάποιες συσκευές με WM5. Μου το παρουσίασε μόνο μια φορά. Μετα τα WM6 δεν εχει ξαναεμφανιστεί κάτι τέτοιο καθώς η διόρθωση έγινε στην καινούρια αναβάθμιση. Το έχω απο την μέρα που κυκλοφόρησε και λειτουργεί άψογα με την κανονική ΡΟΜ.

Αν το προσέχεις δεν παθαίνει τίποτα.

 

Μωρε μια χαρα το προσεχω το κινητο αλλα εμενα μου το κανε κ 2 φορες με τα win6.

 

βασικα σιγα το προβλημα, κρατας ενα backup κ τελος.

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

παιδια καλησπερα!καινουριος στο φορουμ και στα htc.πηρα το p4350.εχω και γω καποιες ερωτησουλες και βλεπω οτι εδω παιζουν πολλοι ψαγμενοι!

 

καταρχας δεν εχει ελληνικο μενου.παιζει να αλλαζει απο καπου?και αν ναι πως?λογικα εχει να κανει με το λογισμικο.στις γλωσσες τις ηδη εγκατεστειμενες δεν υπαρχει η επιλογη ελληνικα.

επισης ηθελα να ρωτησω πως αλλαζει ο ηχος του μηνυματος.και αν αλλαζει.για αλλαγη ηχου κλησης το βρηκα.

επισης μπορουμε καπως να οργανωσουμε το προφιλ ωστε να ειναι και ηχος και δονηση μαζι?

και κατι ακομα.εστειλα μεσω μπλουτουθ εναν ολοκληρο φακελο με μπ3.τα οποια τα ψαχνω αλλα δεν τα βρησκω.αν κανω search με το file explorer μου τα εμφανιζει.και μαλιστα λεει οτι ειναι στο συγκεκριμενο φακελο(απο,τι θυμαμαι κατι με my documents) παω εκει χειροκινητα και δεν υπαρχει τπτ..στο σερτς ομως γτ το βγαζει?

αλλη μια ερωτηση.θελω να αποθηκευσω καποια παιχνιδακια η ακομα και προγραμματα(αργοτερα).που αποθηκευονται?και πως κανω το "install" τως παιχνιδιων?(φανταζομαι ειναι αρχεια ".jar"

απο,τι καταλαβατε δεν εχω ιδεα απο palmtops.θα ηθελα να μου πειτε πως γινεται αναβαθμιση σε wm6.η αν υπαρχει καποιος οδηγος.

 

σιγουρα παιζουν και αλλες αποριες.αλλα για αρχη δεν ηθελα να κουρασω!:O

ευχαριστω προκαταβολικα παιδες!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καταρχας δεν εχει ελληνικο μενου.παιζει να αλλαζει απο καπου?και αν ναι πως?λογικα εχει να κανει με το λογισμικο.στις γλωσσες τις ηδη εγκατεστειμενες δεν υπαρχει η επιλογη ελληνικα.

 

Εάν έχεις μη ελληνική συσκευή δεν μπορείς να βάλεις τα ελληνικά της ACE Hellas. Δεν το θεωρώ τόσο πρόβλημα αυτό πάντως μιας και ελληνικό μενού δεν μπορείς να έχεις αλλά μπορείς να έχεις ελληνικό πληκτρολόγιο τόσο στο εξωτερικό όσο και στο on-screen πληκτρολόγιο. Εάν θες διευκρινήσεις εδώ είμαστε.

 

επισης ηθελα να ρωτησω πως αλλαζει ο ηχος του μηνυματος.και αν αλλαζει.για αλλαγη ηχου κλησης το βρηκα.

 

Πρέπει οι ήχοι σου να είναι σε wav μορφή. Πέταξε τους στο φάκελο /Storage Card/My Documents.

 

επισης μπορουμε καπως να οργανωσουμε το προφιλ ωστε να ειναι και ηχος και δονηση μαζι?

 

Υπάρχει αυτή η επιλογή στις ρυθμίσεις. Δεν το βρίσκεις;

 

Start -> Settings -Sounds & Notifications -> Notifications (tab) και στο πρώτο πεδίο επιλέγεις incoming call. Εκεί έχει και επιλογή για δόνηση.

 

και κατι ακομα.εστειλα μεσω μπλουτουθ εναν ολοκληρο φακελο με μπ3.τα οποια τα ψαχνω αλλα δεν τα βρησκω.αν κανω search με το file explorer μου τα εμφανιζει.και μαλιστα λεει οτι ειναι στο συγκεκριμενο φακελο(απο,τι θυμαμαι κατι με my documents) παω εκει χειροκινητα και δεν υπαρχει τπτ..στο σερτς ομως γτ το βγαζει?

 

Υπάρχουν στο φάκελο /My Documents

 

αλλη μια ερωτηση.θελω να αποθηκευσω καποια παιχνιδακια η ακομα και προγραμματα(αργοτερα).που αποθηκευονται?και πως κανω το "install" τως παιχνιδιων?(φανταζομαι ειναι αρχεια ".jar"

 

Οι εφαρμογές και τα παιχνίδια για τα WM έχουν συνήθως κατάληξη .cab

 

Τα πετάς στη συσκευή σου και τα τρέχεις από εκεί με ένα απλό click στον explorer της συσκευής σου.

 

απο,τι καταλαβατε δεν εχω ιδεα απο palmtops.θα ηθελα να μου πειτε πως γινεται αναβαθμιση σε wm6.η αν υπαρχει καποιος οδηγος.

 

Επίσημα δεν έχει βγει αναβάθμιση για τη συσκευή σου σε WM6.1

 

Θα πρέπει να βάλεις cooked ROM κάτι που σημαίνει ότι πρέπει να ξεκλειδώσεις την εγγύηση και να χάσεις την εγγύηση. Είσαι σίγουρος ότι το θέλεις αυτό; Πληροφορίες εδώ. Καλό διάβασμα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καταρχας athanaso77 σε ευχαριστω πολυ για την εγκαιρη απαντηση σου.

 

ναι δεν εχω ελληνικη συσκευη.ειναι φερμενη απεξω.(απο αιγυπτο)

οποτε πανω στο πληκτρολογιο εχει και τα αραβικα γραμματα.δεν ξερω κατα ποσο μπορω να αλλαξω το πληκτρολογιο να γραφει ελληνικα.οχι οτι με ενοχλει.απλα σαν επιλογη θαμαρεσαν και τα ελληνικα.

επισης και το λογισμικο στα αγγλικα δεν με ενοχλει.δοξα τω θεω ενα ψωρολοουερ το χουμε.

οσο για την επιλογη στο sounds and notifications δεν υπαρχει επιλογη στο incoming calls για δονηση.ενω στο μηνυμα υπαρχει η επιλογη για δονηση.απλα ελεγα αμα υπηρχε επιλογη σαν συντομευση να πατας κατι και να ρυθμιζεις τα προφιλ σου.οπως σε ολα τα κινητα πχ.

κατι αλλο.στον φακελο my documents οταν πηγαινω μεσω του φακελου εικονες και βιντεο δεν τα βρησκω τα μπ3 μου.μονο μεσω του file explorer τα βρησκω.

3ερουμε ποτε βγαινει η επισημη αναβαθμιση?

 

και παλι ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

οποτε πανω στο πληκτρολογιο εχει και τα αραβικα γραμματα.δεν ξερω κατα ποσο μπορω να αλλαξω το πληκτρολογιο να γραφει ελληνικα.οχι οτι με ενοχλει.απλα σαν επιλογη θαμαρεσαν και τα ελληνικα.

 

Αυτό γίνεται. Δες εδώ τη διαδικασία.

 

οσο για την επιλογη στο sounds and notifications δεν υπαρχει επιλογη στο incoming calls για δονηση.

 

Είσαι σίγουρος; Ψάξτο καλύτερα.

 

απλα ελεγα αμα υπηρχε επιλογη σαν συντομευση να πατας κατι και να ρυθμιζεις τα προφιλ σου.οπως σε ολα τα κινητα πχ.

 

Δες το G-Profile.

 

3ερουμε ποτε βγαινει η επισημη αναβαθμιση?

 

Μην περιμένεις επίσημη αναβάθμιση πια για αυτή τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!εισαι κατατοπιστικοτατος φιλε μου!!σε ευχαριστω πολυ!λογικα 8α επανελθω με περισσοτερες αποριες!:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες προεκυψε προβλημα και μαλιστα σοβαρο.αγορασα μια καρτα 2 γκιγκα για το κινητο.και ενω εχω αποθηκευσει παρα πολλα αρχεια μεσα.(ολα μετεφερμενα απο το λαπτοπ) σημερα τραβηξα παρα πολλες φωτο και βιντεο τις οποιες δεν μο εμφανιζει.ειναι σαν να μην τραβηχτηκαν ποτε...το θεμα ειναι οτι εγω τις τσεκαρα σε μια φαση.ξαφνικα πανε ολα αυτα που τραβηξα.τα υπολοιπα που ειχα διατηρηθηκαν.αυτα της σημερινης μερας και μερικες πιο παλιες φωτο που τραβηξα εγω δεν ξερω που ειναι.τι απεγιναν??

δοκιμασα να κανω cut ενα αρχειο μουσικης που χω αποθηκευμενο στην μνημη του κινητου και paste στο my documents της storage card και παλι τπτ...δειχνει οτι κανει επικολληση αλλα το αρχειο πουθενα!με λιγα λογια δεν ειναι τπτ αποθηκευμενο στο my documents που επρεπε να πηγαινουν ολα τα αρχεια που εχω τραβηξει απο τοτε που πηρα την καρτα...

επισης κοιταξα μηπως ειναι αποθηκευμενα στη μνημη του κινητου και παλι τπτ..:cry::worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Αγαπητά μέλη του forum,

 

Είναι υπό έκδοση WΜ6.1 Professional WWE ROM με OS.5.2.21109 Build 21109.1.6/21109.5.0.0

 

To XIP είναι ήδη μεταφερμένο (ported) από το TYTN II (Kaiser) και σε λίγο καιρό θα είναι και η ROM.

 

Εάν υπάρχει ενδιαφέρον για Ελληνική ROM, στείλτε post εδώ.

 

Φιλικά, ansar.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εύγε ansar! Εάν σε δούμε και σε πιο εμπορικές σήμερα συσκευές... σίγουρα θα έχουν μεγάλη ζήτηση οι ROM σου! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εύγε ansar! Εάν σε δούμε και σε πιο εμπορικές σήμερα συσκευές... σίγουρα θα έχουν μεγάλη ζήτηση οι ROM σου! ;)

 

Ευχαριστώ για την υποστήριξη και ελπίζω να υπάρξουν (σύντομα?) δοκιμαστές χρήστες (beta testers) για το σκοπό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Να κάνω μια ερώτηση για το Herald?

Έχω ένα και το φτιάχνω για το ανιψάκι μου.

Επειδή δεν θέλω ακόμη να του βάλω μαγειρεμένες rom,

ψάχνω την τελευταία Official ROM από HTC ελληνική.

Αλλά στην υποστήριξη της ΗTC δεν έχει καν την συσκευή.

Από που κατεβάζω την επίσημη Ελληνική??

φοράει την 4.17.405.2 WWE με radio 02.94.90 και

EXTROM 4.17.405.102 (τι είναι αυτή???)

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλά στην υποστήριξη της ΗTC δεν έχει καν την συσκευή.

Από που κατεβάζω την επίσημη Ελληνική??

 

Και για να απαντήσω στην ερώτηση σου...

 

http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=20

http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=19

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και για να απαντήσω στην ερώτηση σου...

 

http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=20

http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=19

 

Ευχαριστώ !!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

καλησπερα, εχω κ εγω το p4350 κ δεν το χρησιμοποιω πια, μηπως μπορω να βαλω μια εξωτερικη κεραια κ να το δουλευω σαν gps? υπαρχει αυτη η δυνατοτητα???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα, εχω κ εγω το p4350 κ δεν το χρησιμοποιω πια, μηπως μπορω να βαλω μια εξωτερικη κεραια κ να το δουλευω σαν gps? υπαρχει αυτη η δυνατοτητα???

ευχαριστω

 

Υπάρχει ναι. Ψάξε στο net για bluetooth gps δέκτη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
καλησπέρα. γράφο εδώ γιατί δεν ξέρω πως να ξεκινήσω ένα θέμα. το 2006 είχα αγοράσει το Ρ4350 και μετά από 5 χρόνια περίπου παρέδωσε πνεύμα. το ξανά αγόρασα από eBay και όλα καλά μέχρι πριν από κανα 2μηνο που άρχισε να χάνει την στοίχιση της οθόνης. κάνω στοίχιση και μετά από 5 - 10 λεπτά την χάνει. τι φταίει και τι μπορώ να κάνω? ευχαριστώ. :( :cry:
Our children should learn from their own mistakes, not ours.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...