Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia PC Suite / OVI Suite / Software Updater


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 898
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@nervous εαν θυμασε παλιοτερα ειχες ανεβασει ενα αρχειο του word με ολα τα product codes, επειδη απο τοτε παρασε αρκετος καιρος μπορεις να ξανα ανεβασεις ενα ανανεωμενο :)

Πολλά product codes έχει και αυτή η σελίδα.

 

 

poio einai to kainourio logismiko gia n91 8gb?

Η τελευταία έκδοση είναι αυτή:

V 3.10.023

19-03-07

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά πριν λίγο ξεκίνησα τη διαδικασία αναβάθμισης με το Software Updater για το Ν73. Επειδή δεν είχα την τελευταία έκδοση, κατέβασα αναγκαστικά (αλλιώς δεν μπορούσα να συνεχίσω τη διαδικασία) την πιο πρόσφατη του Sotware Updater. Στην πορεία της αναβάθμισης μου έβγαλε το μήνυμα σφάλματος:

 

Error 1316. A network error occurred while attempting to read from the file C:\Windows\Installer\Nokia Software Updater.msi

 

Επίσης προσπάθησα να απεγκαταστήσω την εφαρμογή από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων αλλά συμβαίνει πάλι το ίδιο πρόβλημα. Απ' ότι κατάλαβα από σχετική έρευνα, δεν οφείλεται στο πρόγραμμα αυτό αλλά σε κάτι που έχει γενικότερα σχέση με σύνδεση στο internet. Πάντως δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση λογισμικού.

 

Καμία λύση; Σας έτυχε κάτι τέτοιο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το αρχείο εγκατάστασης έτσι; (περίπου 24ΜΒ). Το έκανα αλλά πάλι μου έβγαλε το μήνυμα σφάλματος στο ίδιο σημείο. Έτσι ούτε μπορώ να απεγκαταστήσω τον παλιό NSU, Ούτε να εγκαταστήσω από πάνω τον νέο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω :mad:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η λύση βρέθηκε. Χρησιμοποίησα την εφαρμογή "Total Uninstall" και αφαίρεσα την προηγούμενη έκδοση του NSU. Στη συνέχεια εγκατέστησα την τελευταία έκδοση του NSU και όλα καλά :D

 

Άντε να δούμε πως θα πάει η αναβάθμιση τώρα... :worry:

 

Τελικά έγινε με επιτυχία η αναβάθμιση :happy: (ν4.0726.2.0.1)

 

Το θέμα είναι πως έχω το απλό Ν73 κι όχι το Ν73 ΜΕ αλλά πλέον το Music Player τρέχει ως εφαρμογή στο παρασκήνιο χωρίς να την έχω επιλέξει. Το καλό είναι πως αν επιλέξω "Έξοδος" η εφαρμογή κλείνει...

 

Πως μπορώ να τη βγάλω από τις εφαρμογές που φορτώνουν κατά την εκκίνηση; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η λύση βρέθηκε. Χρησιμοποίησα την εφαρμογή "Total Uninstall" και αφαίρεσα την προηγούμενη έκδοση του NSU. Στη συνέχεια εγκατέστησα την τελευταία έκδοση του NSU και όλα καλά :D

 

Άντε να δούμε πως θα πάει η αναβάθμιση τώρα... :worry:

 

Τελικά έγινε με επιτυχία η αναβάθμιση :happy: (ν4.0726.2.0.1)

 

Το θέμα είναι πως έχω το απλό Ν73 κι όχι το Ν73 ΜΕ αλλά πλέον το Music Player τρέχει ως εφαρμογή στο παρασκήνιο χωρίς να την έχω επιλέξει. Το καλό είναι πως αν επιλέξω "Έξοδος" η εφαρμογή κλείνει...

 

Πως μπορώ να τη βγάλω από τις εφαρμογές που φορτώνουν κατά την εκκίνηση; :worry:

 

το εκανα κι εγω αλλα νομιζω οτι παει το ιδιο αργα με πριν.Ξερει κανεις πως μπορω να κανω φορματ στο κινητο ν73 και μετα να κανω την αναβαθμιση?με ποιο προγραμμα κανεις φορματ σε κινητο?

Link to comment
Share on other sites

το εκανα κι εγω αλλα νομιζω οτι παει το ιδιο αργα με πριν.Ξερει κανεις πως μπορω να κανω φορματ στο κινητο ν73 και μετα να κανω την αναβαθμιση?με ποιο προγραμμα κανεις φορματ σε κινητο?

στην αναμονη πατας *#7370# σου ζηταει τον κωδικο ασφαλειας, 12345

αν δεν τον αλλαξες, και στο επαναφερει στην αρχικη του κατασταση..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχουμε άλλο πρόβλημα: Προσπαθώ να περάσω την τελευταία έκδοση για το απλό Ν73 αλλά πλέον ο Updater δεν βρίσκει τη συνδεδεμένη συσκευή. Την ίδια στιγμή, το PC Suite δείχνει πως έχω συνδεθεί μέσω USB :wacko:

 

Απενεργοποίησα Firewall και Antivirus, άλλαξα θύρα USB αλλά τίποτα. Το κινητό δεν εμφανίζεται στον Updater :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να "αναστήσω" το Ν73 με το Phoenix πρέπει να διαθέτω και κάποιο έξτρα hardware;

 

Τι εγινε ?,σου κολλησε κατα την διαρκεια της αναβαθμισης ?

 

Σε παρομοια περιπτωση ενος φιλου ,δεν καταφερα να το αναστησω

μεσω phoenix . Το εστειλα νοκια-κεντρικα ,χρειαζεται καποιο ειδικο

εξαρτημα ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να "αναστήσω" το Ν73 με το Phoenix πρέπει να διαθέτω και κάποιο έξτρα hardware;

 

Ειχα βρει οδηγιες για Dead Phone USB flashing όταν είχα τσακίσει ένα 6270 και όλα δούλεψαν τέλεια. Μόνο με το καλώδιο της Νοκια.

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βρει οδηγιες για Dead Phone USB flashing όταν είχα τσακίσει ένα 6270 και όλα δούλεψαν τέλεια. Μόνο με το καλώδιο της Νοκια.

 

Αν το βρεις "ανέβασέ" το. Με ενδιαφέρει γιατί χθες η διαδικασία σταμάτησε στα 3/4 πριν ολοκληρωθεί. Πάντως στην ίδια ακριβώς συσκευή, είχα κάνει άλλες 2 φορές αναβάθμιση με NSU και όλα πήγαν καλά. Οπότε, κάτι άλλο έφταιξε :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν το βρεις "ανέβασέ" το. Με ενδιαφέρει γιατί χθες η διαδικασία σταμάτησε στα 3/4 πριν ολοκληρωθεί. Πάντως στην ίδια ακριβώς συσκευή, είχα κάνει άλλες 2 φορές αναβάθμιση με NSU και όλα πήγαν καλά. Οπότε, κάτι άλλο έφταιξε :mad:

 

 

Για δες εδώ.

 

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=365355

 

Επίσης, η παραπάνω μέθοδος δούλεψε όταν είχα νεκρό το κινητό μετά από διακοπή flashing που του έκανα με Phoenix και όχι με NSU, αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Edit: Χμμμ, διαβάζοντας το ξανά, είδα ότι μάλλον υπάρχει θέμα με τη διαδικασία αυτή σε S60 κινητά. Δε χάνεις τπτ να δοκιμάσεις, αλλά μάλλον ο nervous έχει δίκιο.

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήδη τη γνωρίζω τη διαδικασία. Απλώς για να τη δοκιμάσω, χρειάζομαι τα συμπληρωματικά αρχεία πέραν του Phoenix, όπως ανέφερα και πιο πάνω. Αν τα έχει κάποιος, ας τα στείλει :O
Link to comment
Share on other sites

Eχω 2 ωρες που δεν μπορω να κανω αναβαθμιση στο Ν73 μου.

Ειμαι σε ενα φιλο μου που εχει internet cafe και καναμε εγκατασταση το pc suite σε 3 pc μεχρη να το αναγνωρισει.. (το δικο μου pc δεν βλεπει καθολου το τηλ.)

 

Τελικα το καταφεραμε να συνδεσουμε το κινητο με το pc, αλλα οταν παω να το κανω update μου λεει οτι δεν υποστηριζει το κινητο μου.

 

 

:help::help::help:

 

Edit:

Το nokia software updater ειναι v.1.4.0.en

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eχω 2 ωρες που δεν μπορω να κανω αναβαθμιση στο Ν73 μου.

Ειμαι σε ενα φιλο μου που εχει internet cafe και καναμε εγκατασταση το pc suite σε 3 pc μεχρη να το αναγνωρισει.. (το δικο μου pc δεν βλεπει καθολου το τηλ.)

 

Τελικα το καταφεραμε να συνδεσουμε το κινητο με το pc, αλλα οταν παω να το κανω update μου λεει οτι δεν υποστηριζει το κινητο μου.

 

 

:help::help::help:

 

Edit:

Το nokia software updater ειναι v.1.4.0.en

 

Oποιος εχει σκεφτει κατι ας μου το πει γιατι σημερα τα βραδυ θα κανω μια ακομη προσπαθεια.. :help:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να αλλάξεις θύρα USB όπου συνδέεις το καλώδιο; Συνήθως κάτι τέτοιο είναι η πηγή του προβλήματος :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκιμασα.. θα το δοκιμασω και θα σου πω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο PC μου έχω συνολικά 8 θύρες USB και στην τελευταία εγκατάσταση του PC Suite, κατάφερα να συνδεθώ αφού άλλαξα 3 φορές θύρα.

 

Από τις περίπου 5 φορές που εγκατέστησα κάποια έκδοση του PC Suite, χρειάστηκε να δοκιμάσω διάφορες θύρες 3 φορές :mad:

 

Για δοκίμασέ το και πες μας :)

 

* θεωρώ αυτονόητο πως συνδέεις το καλώδιο μετά από το κινούμενο γραφικό που εμφανίζεται όταν δημιουργείς νέα σύνδεση μέσω καλωδίου...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω συνδεθει με το PC Suite αλλα οταν παω να το κανω update μου λεει οτι δεν υποστηριζει το κινητο μου :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω update εδω και 3 μερες και μου βγαζει αυτο το μυνημα :(:wacko:

 

http://img91.imageshack.us/img91/3486/nokiawe5.jpg

 

 

:help: :help: :help:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οχι εχω κανει αναβαθμισει το κινητο μου πολες φορες, τωρα δεν ξερω που κολαει :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...