Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7390


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 742
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό καλό είναι και η οθόνη του τέλεια με σωστή αυξομείωση της φωτεινότητας. Αλλά αν είχε μερικές βελτιώσεις θα ήταν καλύτερο όπως

Να είχε RDS το ραδιόφωνο

Να δούλευε ο γραφικός ισοσταθμιστής (equalizer) στο ράδιο

Να μπορούσες να απενεργοποιήσεις το μενού της εξωτερικής οθόνης ώστε να εμφανίζετε μόνο η ώρα και το σήμα τουλάχιστον όταν το κλειδώνεις.

Να είχε 30fps η κάμερα (τουλάχιστον στις μικρές αναλύσεις 176x144 και κάτω)

Να έκλεινε η εξωτερική οθόνη όταν το έχεις ανοικτό, και να κλείνει η εσωτερική όταν το έχεις κλειστό και την εξωτερική οθόνη ανοικτή (αν το κρυφοκοιτάξεις η οθόνη φωτίζεται από κάτω)

Να άναβε το φλας σαν φακος.

Να άναβε το φλας σε σκοτεινό περιβάλλον κατά τη διάρκεια της εστίασης για να μπορέσει να εστιάσει.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου εβαλα to pc suite αλλα σε καποιες επαφες δεν μου εμφανιζει καποια γραμματα...οπως επισης εχω σε εναν φακελο αποθηκευμενα μηνυματα και δεν μου τα εμφανιζει...καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου εβαλα to pc suite αλλα σε καποιες επαφες δεν μου εμφανιζει καποια γραμματα...οπως επισης εχω σε εναν φακελο αποθηκευμενα μηνυματα και δεν μου τα εμφανιζει...καμια ιδεα;

 

το κάνει και σε εμένα, αν και παρατήρησα ότι συμβαίνει μόνο στις επαφές που είναι γραμμένες με ελληνικούς χαρακτήρες

 

 

 

 

 

+++

αυτό με τον ήχο του ξυπνητηριού που πάει αυτόματα στο "Κανονικός" κάθε φορά μου σβήνω και ανοίγω το κινητό ενώ έχω επιλέξει κάποιο mp3 είναι υπερβολικά σπαστικό...

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Kati allo...opote allazo 8ema pos ginetai na min allazoun kai oi ixoi sto profil mou?

Δεν γίνεται. Όταν αλλάζεις θέμα μπαίνουν οι ήχοι που έχει το θέμα π.χ. Nokia Tune...

Link to comment
Share on other sites

+++

αυτό με τον ήχο του ξυπνητηριού που πάει αυτόματα στο "Κανονικός" κάθε φορά μου σβήνω και ανοίγω το κινητό ενώ έχω επιλέξει κάποιο mp3 είναι υπερβολικά σπαστικό...

:mad:

 

:blink: - αυτο ισχυει και εαν εχεις βαλει καποιον δικο σου ηχο Πχ τραγουδι απο ηχογραφηση σου ή που σου εστειλε καποιος με ΒΤ ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:blink: - αυτο ισχυει και εαν εχεις βαλει καποιον δικο σου ηχο Πχ τραγουδι απο ηχογραφηση σου ή που σου εστειλε καποιος με ΒΤ ?

 

mp3 βάζω, το οποίο το έχω αποθηκεύσει στην μνήμη του τηλεφώνου οπότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...

 

 

πως μαθαίνουμε αν έχει βγει καινούργιο firmware?

Link to comment
Share on other sites

.....πως μαθαίνουμε αν έχει βγει καινούργιο firmware?

 

http://europe.nokia.com/A4305060 , στο κάτω κουτάκι βάζεις τον κωδικό που αναγράφεται κάτω από την μπαταρία στο αυτοκόλλητο και είναι κάπως έτσι: CODE.......(στο δικό μου είναι 0534539-ίσως και σε όλα τα άλλα να΄ναι ο ίδιος):)

Πάντως ακόμα δεν έχει βγει τίποτα νεότερο,ενδεχομένως όμως να μην αργήσει και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτίσω πώσ ενεργοποιώ το χρονόμετρο κλήσης...Θέλω να βλέπω πόσο έχω μιλήσει κατά την διάρκεια μιας κλήσης...

Δεν υπάρχει επιλογή που να μπορείς να βλέπεις πόσο μιλάς κατά την διάρκεια μιας κλήσης. Αλλά υπάρχει η σύνοψη κλήσης, που μπορείς να βλέπεις πόσο μίλησες στο τέλος μια κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτίσω πώσ ενεργοποιώ το χρονόμετρο κλήσης...Θέλω να βλέπω πόσο έχω μιλήσει κατά την διάρκεια μιας κλήσης...

 

Ρυθμίσεις>Κλήσεις>Σύνοψη ΜΕΤΑ την κλήση,που σημαίνει ότι μόλις τερματιστεί η κλήση θα εμφανίζεται pop up πλαίσιο με τον χρόνο διάρκειας κλήσης,αυτή είναι η μόνη διαθέσιμη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>Κλήσεις>Σύνοψη ΜΕΤΑ την κλήση,που σημαίνει ότι μόλις τερματιστεί η κλήση θα εμφανίζεται pop up πλαίσιο με τον χρόνο διάρκειας κλήσης,αυτή είναι η μόνη διαθέσιμη επιλογή.

 

νομιζω οτι, αν κατα τη διαρκεια της κλησης μπεις στο μενου στη λειτουργια που λεει διαρκεια τελευταιας κλησης, τοτε σου δειχνει επι τοπου τα δευτερολεπτα που μιλας.....

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι, αν κατα τη διαρκεια της κλησης μπεις στο μενου στη λειτουργια που λεει διαρκεια τελευταιας κλησης, τοτε σου δειχνει επι τοπου τα δευτερολεπτα που μιλας.....

 

Ναι αλλά μου φαίνεται πολύ φουντουκιά να μπαίνω σε μενου/υπομενού κλπ. όταν μιλαώ ειδικά οπότε.......:wacko: :) ;)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω,η κάμερα είναι στα επιπεδα ν73?

Κοντά είναι,το autofocus δουλεύει μια χαρά και τα αποτελέσματα είναι πολυ καθαρές εικόνες,στην λήψη βίντεο υπερτερεί κιόλας του N73 μια που γράφει σε 640 x 480.

Συκρίνοντας με το Ν73 που επίσης είχα για λίγες μέρες μπορώ να πω ότι και οι camera drivers στο 7390 δουλέυουν πιο γρήγορα στην έναρξη της λειτουργίας,άμεσα,και στην λήψη είναι ταχύτερο όταν αποθηκεύει την φωτογραφία επίσης.:)

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κάποιος να μου πει γιατί πέφτει συνεχώς η τιμή του?Το πλαίσιο έχει ρίξει την τιμή 70 ευρώ κάτω από την αρχική.Είναι τυχαίο αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 εβδομάδες περίπου απέκτησα και εγώ το 7390 και πρόσεξα πως όταν επιλέξω κάποιον ήχο mp3 ως αφύπνιση και απενεργοποιήσω την συσκευή και μετά την ξαναενεργοποιήσω ο ήχος έχει αλλάξει από μόνος του σε κανονικός, αυτό γίνεται με όποιον ήχο και αν επιλέξω.

Επίσης πρόσεξα ότι όταν η εξωτερική οθόνη είναι σε κατάσταση αναμονής (δείχνει την ώρα & την ημερομηνία) όταν λάβω κάποια αναπάντητη ή κάποιο μήνυμα, όσο είναι σε κατάσταση αναμονής η οθόνη φαντάζομαι πως θα έπρεπε να έχει και τα σχετικά σύμβολα ειδοποίησης και όχι να πρέπει να πατήσω εγώ κάποιο κουμπί για να φωτίσει και πάλι η οθόνη για να δω ότι είχα αναπάντητη ή μήνυμα. Οι δικές σας συσκευές το κάνουν αυτό?

Επειδή φαντάστηκα ότι άλλα αυτά δεν ήταν φυσιολογικά αποφάσισα να την πάω την συσκευή στα κεντρικά της Νόκια, στην Γλυφάδα, όπου μετά από μια εβδομάδα με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε πως δεν μπορεί να φτιαχτεί και πρέπει να σταλεί στο εξωτερικό και θα κάνει γύρω στις 12 εργάσιμες μέρες για να γυρίσει.

Είναι λογικά πράγματα αυτά για μια καινούργια συσκευή?:mad:

Link to comment
Share on other sites

:wacko: - τι θελει δηλαδη που δεν μπορουν οι εδω τεχνικοι να κανουν ? 12 μερες ελεος για νεα συσκευη,να τα ακουνε οι νεοι αγοραστες [δηλαδη εγω] να τους κοβεται η φορα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου είπαν είναι ότι το έλεγξαν οι τεχνικοί εδώ και δεν μπορούν να το φτιάξουν και επειδή είναι τρίτης γενιάς κινητό εδώ δεν επισκευάζεται και πρέπει να βγει στο εξωτερικό.

Τι να πω δεν ξέρω, μου χτύπησε πάντως πολύ άσχημα. Μόνο 5 μέρες το είχα:cry:

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα αναβάθμισης πάντως δεν έχει βγει ακόμα, ίσως γι' αυτό δεν μπόρεσε να το φτιάξει και η Νόκια εδώ. Για να δούμε όταν θα γυρίσει από έξω θα έχει καμιά βελτίωση ή τζάμπα χρόνος στο περίμενε
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει με όλα τα μοντέλα απ'ότι άκουσα...

 

:blink: - ολα τα 3G της Nokia ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 εβδομάδες περίπου απέκτησα και εγώ το 7390 και πρόσεξα πως όταν επιλέξω κάποιον ήχο mp3 ως αφύπνιση και απενεργοποιήσω την συσκευή και μετά την ξαναενεργοποιήσω ο ήχος έχει αλλάξει από μόνος του σε κανονικός, αυτό γίνεται με όποιον ήχο και αν επιλέξω.

Επίσης πρόσεξα ότι όταν η εξωτερική οθόνη είναι σε κατάσταση αναμονής (δείχνει την ώρα & την ημερομηνία) όταν λάβω κάποια αναπάντητη ή κάποιο μήνυμα, όσο είναι σε κατάσταση αναμονής η οθόνη φαντάζομαι πως θα έπρεπε να έχει και τα σχετικά σύμβολα ειδοποίησης και όχι να πρέπει να πατήσω εγώ κάποιο κουμπί για να φωτίσει και πάλι η οθόνη για να δω ότι είχα αναπάντητη ή μήνυμα. Οι δικές σας συσκευές το κάνουν αυτό?

Επειδή φαντάστηκα ότι άλλα αυτά δεν ήταν φυσιολογικά αποφάσισα να την πάω την συσκευή στα κεντρικά της Νόκια, στην Γλυφάδα, όπου μετά από μια εβδομάδα με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε πως δεν μπορεί να φτιαχτεί και πρέπει να σταλεί στο εξωτερικό και θα κάνει γύρω στις 12 εργάσιμες μέρες για να γυρίσει.

Είναι λογικά πράγματα αυτά για μια καινούργια συσκευή?:mad:

 

Same here!

Περιμένουμε αναβάθμιση!!!

:mad:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...