Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Sirocco Edition


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω αναφερει σε προηγουμενο ποστ.Το ασημι το πηρα απο καταστημα του Γερμανου,αφου προηγουμενως το εκανα παραγγελια μεσω διαδικτυου.Βεβαια ,μαυρο το παραγγειλα,ασημι ηρθε.Αν και στο σιτε τους το αναφερουν ως μπρονζε ,προκειται για λαθος (και ακομα να το διορθωσουν) ,oπως μου ειπαν απο τα κεντρικα,σαν Γερμανος εχουν φερει και εμπορευονται μονο ενα κωδικο και ειναι το ασημι.

Απο εκει και περα οι παρακατω φωτό ειναι απο το κουτι συσκευασιας του δικου μου (τις τραβηξα τωρα ,παλι με το κ750:) ) ,οπου στον τυπου θα δεις οτι αναγραφει "Light" σε αντιθεση με το δικο σου που θα γραφει Dark.

http://www.to4x4.gr/gallery/albums/album40/DSC00524.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια,

λοιπόν παρακολουθώ πολύ καιρό το forum και έχω να κάνω κάποια σχόλια και κάποιες ερωτήσεις.Ξεκινάω με τα σχόλια.

1.Πιστεύω ότι το πρόβλημα με τις δαχτυλιές υφίσταται μόνο με το μαύρο χρώμα.Στο ασημί αυτό το πρόβλημα όπως είπε και ο grvit δεν είναι καθόλου έντονο.

2.Επίσης το ασημί δεν είναι γυναικείο!!!Αντίθετα πιστεύω ότι είναι καλύτερο από το μαύρο γιατι το μαύρο μαζί με τις δαχτυλιές κιόλας μοίαζει πολύ γύφτικο και βρώμικο.Εξάλλου όλοι θέλοντας να ξεχωρίσουν παίρνουν το μαυρό και στο τέλος θα καταλήξει σούπα ενώ το ασημί θα ξεχωρίζει.Μια κατάσταση σαν το μαύρο D500 αν θυμάται κανείς.

 

Ερωτήσεις τώρα:

1.Έχει την εφαρμογή της παγκόσμιας ώρας?

2.Το size converter?

3.To menu τελικά γίνεται να αλλάξει χρώμα με την αλλαγή του θέματος ή παραμένει καφέ?

3.Γινέται να ανεβάσει κανείς φωτό απο το ραδιόφωνο.Πως είναι...

4.Γίνεται να κατεβάσεις το κανονικό εθιστικό snake?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις τώρα:

1.Έχει την εφαρμογή της παγκόσμιας ώρας?

2.Το size converter?

3.To menu τελικά γίνεται να αλλάξει χρώμα με την αλλαγή του θέματος ή παραμένει καφέ?

3.Γινέται να ανεβάσει κανείς φωτό απο το ραδιόφωνο.Πως είναι...

4.Γίνεται να κατεβάσεις το κανονικό εθιστικό snake?

 

1.nai

2.nai

3.menei kafe

4.ligo koufo moy akoygetai

5.den xsero

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν το εχω δει σε μαυρο ρε παιδια απο κοντα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα και εγώ παρέλαβα το 8800 sirocco σε μαύρο χρώμα(dark),όπως χαρακτηριστικά αναφέρει το κουτί.:D

 

-Πολύ καλή κατασκευή

-Άψογη συσκευασία(αυτό έλειπε με τόσα Ευρώ...!)

-Πολλά αξεσουάρ(bluetooth ακουστικό,ακουστικό με μικρόφωνο και όλα όσα έχουν πει οι προηγούμενοι συνforumίτες)

 

Οι δαχτυλιές είναι ορατές σε μεγάλο βαθμό και είναι ένα πρόβλημα(οπότε τέρμα τα σουβλάκια:p :p :p ) αλλά πιστεύω με τη θήκη και το πανάκι να λυθεί,εν μέρει...:rolleyes:

 

Να ρωτήσω και κάτι τους κατόχους:

Το πλήκτρο επιλογής,αριστερό και δεξί που είναι ένα εννιαίο,μήπως με τη χρήση και το άνοιξε-κλείσε τα παίξει?Μου φαίνεται ότι παίζει(κουνιέται)παραπάνω απ' όσο πρέπει.(Μήπως έχει κανα πρόβλημα το δικό μου και τρελαθώ:worry:

 

Και κάτι ακόμα η βάση πότε δείχνει ότι η δεύτερη μπαταρία είναι φορτισμένη?

Ή δεν το δείχνει?Το φώς ανάβει πάντα?,γιατί εδώ και πόση ώρα είναι αναμμένο(στη βάση)

Link to comment
Share on other sites

Του εκανα μεγαλη χρηση αυτο τον καιρο που ημουν νοσοκομειο.Καμμια σχεση η μπαταρια του με του απλου 8800.Αψογη !!!!Το μονο που με χαλαει ειναι οι ατιμες οι δαχτυλιες... Δεν υπαρχει κατι να του κανουμε επαληψη χωρις ζημια που να μην τις αφηνει να το χαλανε τοσο πολυ ????:D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το πλήκτρο επιλογής,αριστερό και δεξί που είναι ένα εννιαίο,μήπως με τη χρήση και το άνοιξε-κλείσε τα παίξει?Μου φαίνεται ότι παίζει(κουνιέται)παραπάνω απ' όσο πρέπει.(Μήπως έχει κανα πρόβλημα το δικό μου και τρελαθώ:worry:

 

Και κάτι ακόμα η βάση πότε δείχνει ότι η δεύτερη μπαταρία είναι φορτισμένη?

Ή δεν το δείχνει?Το φώς ανάβει πάντα?,γιατί εδώ και πόση ώρα είναι αναμμένο(στη βάση)

 

Το ενιαιο πληκτρο επιλογής οντως κουνιεται λιγο αλλα δεν το βρισκω προβλημα.Θα ελεγα οτι δειχνει να εχει καποια ελαστικοτητα.Οσο για τη βαση,οσο γεμιζουν οι μπαταριες τοσο πιο εντονο γινεται το παιχνιδι αναψε-σβησε μεχρι που καποια στιγμη αναβει σταθερα συνεχεια.Τοτε εγινε πληρης φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Απλως με στεναχωρει λιγο το γεγονος οτι λετε οτι στο μαυρο οι δαχτυλιες ειναι προβλημα...Στο ασημι δεν ειναι ρε παιδια παντως,γιατι να ειναι τοσο εντονο στο μαυρο ? Ακομα δεν εχω δει παντως απο κοντα.

Και κατι αλλο μιας και οι "μαυροι" αυξανεστε... τελικα το μαυρο σου δινει την εντυπωση μεταλικης κατασκευής οπως το ασημι ή δειχνει ξερω εγω ψιλοσαμσουνγκ ?

Link to comment
Share on other sites

τελικα το μαυρο σου δινει την εντυπωση μεταλικης κατασκευής οπως το ασημι

 

 

Ετσι ακριβως αν και ποτε δεν ειχα Samsung για να τα ξερω.:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα και έχω ακόμα το Samsung D500 και ουσιαστικά πήρα το sirocco για αντικαταστάτη του.

 

Τα 2 μαύρα μεταξύ τους δεν έχουν καμία σχέση,πλαστικό ματ το ένα και μεταλλικό γυαλιστερό το άλλο.Κάποιες foto παρακάτω...(σε μερικές φαίνονται οι δαχτυλιές στο 8800)

 

http://img294.imageshack.us/img294/3564/img0239sq5.th.jpg

 

http://img294.imageshack.us/img294/4651/img0243mw6.th.jpg

 

http://img295.imageshack.us/img295/1855/img0241dy8.th.jpg

 

http://img295.imageshack.us/img295/3343/img0244cv8.th.jpg

 

 

Και κάποιες απορίες ακόμη(του πρωτάρη:happy: ):

-Γιατί μετα από μήνυμα και αφότου η οθόνη έχει σβήσει ανάβει μόνη της για λίγο?

-Το μενού δεν αλλάζει μορφή,π.χ σε πλέγμα?

-Πόσους χαρακτήρες είναι ένα μήνυμα γιατί μετά από σχετικά λίγους,πάνω δεξια έχει παρονομαστή 2.Δηλαδή έχει περάσει στο δεύτερο!

-Τη δεύτερη μπαταρία την αφήνετε όσο πάει στη βάση...μέχρι να τελειώσει η πρώτη ή να τη βγάζουμε και να τη βάζουμε ανάποδα για να μην "υπερφορτιστεί"?

 

Όσον αφορά τη μπαταρία από το μεσημέρι(16.00) μέχρι τις (23.00) έχουν μείνει 2 γραμμές από τις 7.Η χρήση που του έχω κάνει έως τώρα:Κανά 2-3 τηλέφωνα,κάποια μηνύματα,λίγο ψάξιμο(15 λεπτά) και αποθήκευση σταθμών του ραδιοφώνου στη μνήμη.Δεν είναι και από τις καλύτερες επιδόσεις που έχω δει...

Link to comment
Share on other sites

eida kai ego simera to mavro

eksairetiko re paides

eilikrina to thavmasa! tixeroi osoi to ehete

 

αυριο θα παω κι εγω σε ενα nokia shop να δω αν επιτελους καταφερω να το δω,εμενα δεν με χαλανε οι δαχτυλιες,το μονο που με χαλαει ειναι δυστυχως οτι η αναληση οθονη εχει μεινει ιδια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη μπαταρία από το μεσημέρι(16.00) μέχρι τις (23.00) έχουν μείνει 2 γραμμές από τις 7.Η χρήση που του έχω κάνει έως τώρα:Κανά 2-3 τηλέφωνα,κάποια μηνύματα,λίγο ψάξιμο(15 λεπτά) και αποθήκευση σταθμών του ραδιοφώνου στη μνήμη.Δεν είναι και από τις καλύτερες επιδόσεις που έχω δει...

 

Απο οσα λες ,η αυτονομια ειναι ιδια με του απλου 8800.Δεν νομιζω οτι ειναι ετσι.Εγω αναφερω τι χρηση εκανα και πως πηγε η μπαταρια μου.Εσυ λες οτι με 2-3 τηλ,καποια μηνυματα και λιγο ψαξιμο -15 λεπτα- εχουν μεινει 2 γραμμες ? Μαλλον λιγο παραπανω ασχοληθηκες με το τηλεφωνο και δεν καταλαβες πως περασε η ωρα....:)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήταν η πρώτη μέρα...

:happy:

Τη μπαταρία όπως την έβγαλα από το κουτί χωρίς να κάνω κάποια επιπλέον φόρτιση τη χρησιμοποίησα,όπως προείπα.Πάντως σήμερα με αρκετή χρήση,η μπαταρία έχει πέσει μόνο 1 γραμμή.Όσο πάει καλυτερεύει δηλαδή.:D

 

Φίλε grvit σήμερα που πήγα σε ένα γνώστό μου,ο οποίος έχει nokia shop απέναντι από τη δουλειά μου,τον ρώτησα για το άλλο χρώμα(light) και μου είπε ότι η nokia(alphacopy) πράγματι δεν το έχει σαν κωδικό και όσα έχουν έρθει,είναι από εισαγωγή αυτόνομη αυτών που τα δίνουν(π.χ στη περίπτωσή σου,Γερμανός).

Και το σημαντικό είναι ότι μου είπε όσα είναι από τέτοια εισαγωγή δεν καλύπτονται από την εγγύηση της nokia-alphacopy και κατά συνέπεια από τα nokia shops.Μήπως θα πρέπει να το ψάξεις λίγο,μη βρεθείς στην ανάγκη και τους χρειαστείς(μακριά από μας βέβαια!!!)?

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα εγγυησης επειδη το ρωτησα,ο υπευθυνος του καταστηματος του Γερμανου μου εδωσε την αποδειξη και μου ειπε οτι εχω απο τον Γερμανο 2 χρονια εγγυηση.Το πως δεν με απασχολει εφοσον στην αποδειξη αγορας της συσκευης αναγραφεται οτι εχω 2 χρονια εγγυηση.

Ευχαριστω παντως για την επισημανση.

Οσο για μενα,δεν με βλεπω να το παιρνω και εγω καθότι το αυτοκινητο εχει καποιες απαιτησεις :)

Με βλεπω να μενω με το Κ750ι ή με κανα Κ800.

Link to comment
Share on other sites

είναι από εισαγωγή αυτόνομη αυτών που τα δίνουν(π.χ στη περίπτωσή σου,Γερμανός).

Και το σημαντικό είναι ότι μου είπε όσα είναι από τέτοια εισαγωγή δεν καλύπτονται από την εγγύηση της nokia-alphacopy και κατά συνέπεια από τα nokia shops.Μήπως θα πρέπει να το ψάξεις λίγο,μη βρεθείς στην ανάγκη και τους χρειαστείς(μακριά από μας βέβαια!!!)?

 

Ακριβως αυτο,απο τις παραεισαγωγες του γερμανου θα ειναι .

Μακρυα αν δεν θελετε να εχετε διαφορα ,απο αναβαθμισεις γλωσσας ,μεχρι service.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα εγγυησης επειδη το ρωτησα,ο υπευθυνος του καταστηματος του Γερμανου μου εδωσε την αποδειξη και μου ειπε οτι εχω απο τον Γερμανο 2 χρονια εγγυηση.Το πως δεν με απασχολει εφοσον στην αποδειξη αγορας της συσκευης αναγραφεται οτι εχω 2 χρονια εγγυηση.

 

Άρα τυπικά είσαι καλυμένος.No problem!:)

 

Άσχετο,με το ακουστικό έχετε κανένα πρόβλημα?Έχω βάλει την ένταση στο τέρμα και μου φαίνεται να κάνει ένα μικρό αντίλαλο...

Link to comment
Share on other sites

paidia osa einai entos eyropis i nokia thelei den thelei to kalyptei me eggyisi 2 eton..ektos apo ntoumpai k ektos eyropis.to thema to mousiko to sirocco mipos kapoios kserei kapoio site na to katevaso?

:shifty:

 

paidia osa einai entos eyropis i nokia thelei den thelei to kalyptei me eggyisi 2 eton..ektos apo ntoumpai k ektos eyropis.to thema to mousiko to sirocco mipos kapoios kserei kapoio site na to katevaso?eimai katoxos tou 8800 k tha to ithela:shifty:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μαλλον θα το χω την δευτερα σε μαυρο χρωμα,θα ηθελα απο κατοχο του 8800 και του sirocco να μου πει διαφορες περα απο την μνημη..

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

to thema to mousiko to sirocco mipos kapoios kserei kapoio site na to katevaso?

 

Τo fulltrack που έχει μέσα ψάχνεις?

 

(Στείλε με pm το mail σου να στο στείλω)

Link to comment
Share on other sites

Pm είναι personal message(προσωπικό μήνυμα) και σου είπα να μου το στείλεις εκεί.

 

Δεν τρέχει τίποτα πάντως.Θα στο στείλω...

Link to comment
Share on other sites

se eyxaristo to exo ayto.ego psaxno ayto pu paizei otan mpaineis sto site ths nokia k akoygetai h mousiki apo piano pali apo to sirocco.an pas sto site tis nokia sto sirocco k akouseis ti mousiki ependisi tha to elega tote einai ayto.an to exeis i ksereis kapoio tropo tha to ektimousa poli.thanks...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...