Jump to content

www.last.fm


Cristina
 Κοινοποίηση

Πώς σας φαίνεται ο Last.fm;  

103 members have voted

  1. 1. Πώς σας φαίνεται ο Last.fm;

    • Μου άρεσει
      69
    • Δεν μου άρεσει
      8
    • Αδιάφορο
      26


Recommended Posts

Σωστη παρατηρηση... Αρχικα δεν την εμφανιζε καθολου... Και οπως βλεπετε δειχνει μονο 5 κομματια.. Ευτυχως διορθωθηκε...!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης καλό θα ήταν να προσέξετε λίγο τις υπογραφές σας γιατί βγαίνουν εκτός ορίων. ;)

 

Εμενα απ'οτι βλεπω δειχνει τα 10 τελευταια κομματια...Ειναι οκ seventh_heaven..?:O

 

PS)Το συμμαζεψα στα 5 κομματια κι εγω.Κατι ακομα.Ζωνη ωρας απο που επιλεγουμε?Τι εχετε βαλει εσεις?Καποιες φορες μου δειχνει αλλα 'ντ' αλλων και καποιες σωστα...

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απ'οτι βλεπω δειχνει τα 10 τελευταια κομματια...Ειναι οκ seventh_heaven..?:O

 

PS)Το συμμαζεψα στα 5 κομματια κι εγω.Κατι ακομα.Ζωνη ωρας απο που επιλεγουμε?Τι εχετε βαλει εσεις?Καποιες φορες μου δειχνει αλλα 'ντ' αλλων και καποιες σωστα...

Στο profile σου, πηγαινε preferences, επελεξε την καρτελα website και οποια ζωνη ωρας θες... π.χ. Europe/Athens

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχω επιλεξει βασικα,απλα καποια φορα μου τα εβγαλε 2-3 ωρες πισω.Ισως αργησε να κανει update.Thnx παντως!:happy:

 

Ωραιο σαν προγραμματακι!Εχει πλακα να ξερεις τις μουσικες προτιμησεις του αλλου!Πολλες φορες καταλαβαινεις και το στυλ του πιστευω!:)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν καταλαβα πως δουλευει αυτο, το κατεβασα, εβαλα τα plugins, παιζω ειτε με winamp ειτε με media player αλλα update δεν κανει

 

EDIT:

 

μαλλον το plugin for winamp δεν παιζει σωστα, με τον media player ομως μου τα δειχνει τωρα

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και γω μολις το κατεβασα και το ψαχνω.Φοβερο ειναι αλλα δεν ξερω πως να βαλω στη υπογραφη μου να φαινονται τα τραγουδια.Μπορει καποιος να βοηθησει?:confused:

Σχετικα με το προβλημα με τα Tags που διαβασα παραπανω εγω οργανωνω τα τραγουδια μου με το Tag & Rename.Ειναι φοβερο προγραμμα και μπορειτε να φτιαξετε τα Tags σας πανευκολα αντιγραφοντας τα filename των mp3 σαν Τags.Κανει και πολλα αλλα κολπα και φυσικα το αντιθετο(απο tags σε filename) και ακομα mass rename που ειναι πολυ χρησιμο για να μετονομασετε ολοκληρα cd.Οποτε σας το προτεινω χωρις σκεψη.Δωκιμαστε το και θα με θυμηθειτε.:D

Link to comment
Share on other sites

Και γω μολις το κατεβασα και το ψαχνω.Φοβερο ειναι αλλα δεν ξερω πως να βαλω στη υπογραφη μου να φαινονται τα τραγουδια.Μπορει καποιος να βοηθησει?:confused:

 

 

 

2)Την υπογραφή μπορείς να την βάλεις στο site/forum/blog σου. Για να το κάνεις πηγαίνεις στο profile σου, επιλέγεις ποιο charts σου θες (top artist, top tracks, recent tracks) να έχεις, πατάς από κάτω από αυτό που θέλεις εκεί που λέει "Put this on your website/blog". Σε βγάζει σε μια σελίδα όπου επιλέγεις το style που θες να έχει και σου δίνει codes για το MySpace και για ΒΒcode (forums)...

 

Simple and easy!

 

:)

......

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πως δημιουργούμε δικό μας σταθμό;

 

Επειδη πατησα και εγω πανω σε αυτη την επιλογη αν καταλαβα καλα πρεπει να εισαι καποιο αλλου ειδους μελος οπως πχ Prenium ή κατι αντιστοιχο.:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πατησα και εγω πανω σε αυτη την επιλογη αν καταλαβα καλα πρεπει να εισαι καποιο αλλου ειδους μελος οπως πχ Prenium ή κατι αντιστοιχο.:)

 

Καμία σχέση. Το έψαξα πιο πολύ και το βρήκα. Πας Users και μετά πατάς στο Tab που λέει "Groups". Aπο εκεί και πέρα όλα είναι πανεύκολα:)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμένα μόνο τη Madonna μου εμφανίζει. ότι άλλο και αν ακούσω δεν το εμφανίζει. τα plug-ins τα έχω εγκαταστήσει. το πρόγραμμα δεν το εχω. παίζει ρόλο? αλλά και πάλι, όταν το είχα δεν μου τα εμφάνιζε...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμένα μόνο τη Madonna μου εμφανίζει. ότι άλλο και αν ακούσω δεν το εμφανίζει. τα plug-ins τα έχω εγκαταστήσει. το πρόγραμμα δεν το εχω. παίζει ρόλο? αλλά και πάλι, όταν το είχα δεν μου τα εμφάνιζε...

Πρεπει να τρεχει κ το προγραμμα παραλληλα ρε συ :rotfl: :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τρεχει κ το προγραμμα παραλληλα ρε συ :rotfl: :p

 

Ε ναι, πως αλλιώς θα κάνει scrobble?

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, πως αλλιώς θα κάνει scrobble?

 

και δηλαδή σε όλα τα άλλα κολάει, ενώ στην Madonna δεν έχει πρόβλημα?:confused: :confused: :confused: :confused: :blink: :blink: :blink:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Κλαψ κλαψ... Με τη σύνδεση του πανεπιστημίου δε μπορεί να κάνει το πρόγραμμα scrobbling... :(

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

και δηλαδή σε όλα τα άλλα κολάει, ενώ στην Madonna δεν έχει πρόβλημα?:confused: :confused: :confused: :confused: :blink: :blink: :blink:

 

Κατέβασε το πρόγραμμα, δες αν δουλεύει και μετά έλα πόσταρε τις όποιες απορίες. Ήμαρτον δηλαδή, τόσο δύσκολο είναι; :p

 

Κλαψ κλαψ... Με τη σύνδεση του πανεπιστημίου δε μπορεί να κάνει το πρόγραμμα scrobbling... :(

Φρόντισε να βρες ένα proxy που να παίζει σε κάποιο γνωστό port (80 πχ) και όρισε το στα options του προγράμματος.

Σύμφωνα με το firewall μου, ο client χρησιμοποεί τα 32213 και 33367.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια,το Group Radio με ποια φιλοσοφια λειτουργει?Παιζει οποια τραγουδια ακουει πιο πολυ το Group?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

@crazy_4

 

δοκίμασε με το winamp και το αντίστοιχο plugin.Στην αρχή είχα κατεβάσει για το Media Player αλλά δεν έκανε καθόλου scrobbling και έτσι αποφάσισα να βάλω του winamp που δουλεύει μια χαρά...

 

Μάλιστα,με το Media Player φαινόταν ότι τα τραγούδια γίνονταν scrobbled ,αλλά όταν έμπαινα στο σαιτ να δώ αν ανέβηκαν εμφάνιζε μόνο τα τελευταία τραγούδια που είχε παίξει το winamp.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

''The only thing in this world that gives orders... is balls.''

Link to comment
Share on other sites

@crazy_4

 

δοκίμασε με το winamp και το αντίστοιχο plugin.Στην αρχή είχα κατεβάσει για το Media Player αλλά δεν έκανε καθόλου scrobbling και έτσι αποφάσισα να βάλω του winamp που δουλεύει μια χαρά...

 

Μάλιστα,με το Media Player φαινόταν ότι τα τραγούδια γίνονταν scrobbled ,αλλά όταν έμπαινα στο σαιτ να δώ αν ανέβηκαν εμφάνιζε μόνο τα τελευταία τραγούδια που είχε παίξει το winamp.

 

έχω κατεβάσει τα plug-in και για τα δύο προγράμματα. και τα έχω χρησιμοποιήσει και τα δύο. Η βλακεία είναι ότι ακούω ολόκληρα τα τραγούδια και τρέχει και το πρόγραμμα , μόνο της madonna μου εμφανίζει στο site. και έχουν τα mp3 που ακούω tags.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

crazy_4

 

1) Απεγκατέστησε το πρόγραμμα και ξαναεγκατέστησέ το. Κατα προτίμηση όχι με το απλό Uninstall αλλά με κάποιο πρόγραμμα που να σβήνει κάθε ίχνος του προιγράμματος από τον υπολογιστή σου

2) Έλεγξε τα tags σου (ελπίζω να έχεις καταλάβει τι εννοούμε όταν λέμε tags δεξί κλίκ->ιδιότητες->σύνοψη-> για προχωρημένους και βάζεις καλλιτέχνη, τραγούδι και album)

3)Δοκίμασέ το με το media player και με το winamp (αφού κάνεις τη δεύτερη εγκατάσταση)

4)Ξανακατέβασε τα plugins

5)Δοκίμασε να κατεβάσεις νεότερη έκδοση Media Player ή/και Winamp

6)Κούλαρε ;)

 

Προφανώς κάνεις εσύ κάτι λάθος. Δεν μπορεί σε όλους μας να δουλεύει μια χαρά και με εσένα να έχει το κόλλημα! Τι, έχει προσωπικά μαζί σου ή κάνει promotion στη Madonna;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τα off topic posts μεταφέρθησαν εδώ.

 

crazy_4, τα έχουμε πει και στο forum του group στον Last.fm εμείς, αλλά μάλλον δεν έκανες αυτά που σου είχα προτείνει ώστε να δούμε από πού προέρχεται το πρόβλημα που σου παρουσιάζεται. :worry:

 

Αν όντως θέλεις να το διορθώσεις, κάνε είτε αυτά που σου λέει ο DesertSMisSRaiN, είτε αυτά που σου είχα πει και ενημέρωσέ μας. :)

Ειδάλλως, μπορείς να απευθυνθείς στους τεχνικούς του Last.fm και ίσως εκείνοι ξέρουν κάτι που θα σε βοηθήσει. :)

 

Η γνώμη μου είναι πως το πρόβλημα, κατά 99%, προέρχεται από εσένα και όχι από το πρόγραμμα / plugin / last.fm. :)

 

 

 

Καλό μήνα σε όλους! :D


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...