Jump to content

Βάφτιση και δώρα


nikmak3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε παιδια εχω μια βαφτιση την κυριακη και δεν ξερω τι δωρο να παρω.....ειναι κοριτσακι.....να παρω παιχνιδι η ρουχο;και εαν παιχνιδι τι; και απο που;μουστακα η jabo;για πειτε καμια ιδεα...........
[sIGPIC][/sIGPIC]http://www.dr-bet.com ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ....ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΚΟΥΒΑΣ
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εχω μια βαφτιση την κυριακη και δεν ξερω τι δωρο να παρω.....ειναι κοριτσακι.....να παρω παιχνιδι η ρουχο;και εαν παιχνιδι τι; και απο που;μουστακα η jabo;για πειτε καμια ιδεα...........

 

Καλύτερα από τα τζάμπο καμία κουκλίτσα από αυτές που παίρνουν μπαταρίες και τραγουδούν,χορεύουν κ.ά. Πιστεύω πως είναι καλό δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.2.2960/1316; en; U; ssr))

 

βρε παιδια εχω μια βαφτιση την κυριακη και δεν ξερω τι δωρο να παρω.....ειναι κοριτσακι.....να παρω παιχνιδι η ρουχο;και εαν παιχνιδι τι; και απο που;μουστακα η jabo;για πειτε καμια ιδεα...........

 

Καλύτερα από τα τζάμπο καμία κουκλίτσα από αυτές που παίρνουν μπαταρίες και τραγουδούν,χορεύουν κ.ά. Πιστεύω πως είναι καλό δώρο.

 

Ή πάλι από το ίδιο κατάστημα κάτι σε πορσελάνινη κούκλα που εκτός του ότι είναι πολύ όμορφες σα διακοσμητικές, ξεφεύγουν κάπως και από την έννοια του πλαστικού παιχνιδιού... Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα εκ πείρας κάτι σε ρουχαλάκι.

Σε ένα μωρώ όσα κι άν έχεις σου χρειάζονται.

Ότι κι άν είναι μπορείς να πάρεις κάτι λίγο μεγαλύτερο από την ηλικία του να το φορέσει αργότερα αλλά να κοιτάξεις άν είναι καλοκαιρινόνα είναι αρκετά μεγάλο για του χρόνου μιάς και το καλοκαίρι τελειώνει.

Μπορεί να είναι κορμάκια ρουχαλάκια ή κάτι σε set μπάνιου πετσετούλα μπουρνουζάκι.

Όχι πυτζαμούλες η κουβερτούλες πάντως ούτε παιχνίδια μιάς και άν έχεις δύο ίδια ρουχαλάκια τα βάζεις αλλά άν έχεις δύο ίδια παιχνίδια ή κούκλες σου είναι άχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα εκ πείρας κάτι σε ρουχαλάκι.

Σε ένα μωρώ όσα κι άν έχεις σου χρειάζονται.

Ότι κι άν είναι μπορείς να πάρεις κάτι λίγο μεγαλύτερο από την ηλικία του να το φορέσει αργότερα αλλά να κοιτάξεις άν είναι καλοκαιρινόνα είναι αρκετά μεγάλο για του χρόνου μιάς και το καλοκαίρι τελειώνει.

Μπορεί να είναι κορμάκια ρουχαλάκια ή κάτι σε set μπάνιου πετσετούλα μπουρνουζάκι.

Όχι πυτζαμούλες η κουβερτούλες πάντως ούτε παιχνίδια μιάς και άν έχεις δύο ίδια ρουχαλάκια τα βάζεις αλλά άν έχεις δύο ίδια παιχνίδια ή κούκλες σου είναι άχρηστα.

 

+1

μιλάει η πείρα :D

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.2.2960/1316; en; U; ssr))

 

 

 

Ή πάλι από το ίδιο κατάστημα κάτι σε πορσελάνινη κούκλα που εκτός του ότι είναι πολύ όμορφες σα διακοσμητικές, ξεφεύγουν κάπως και από την έννοια του πλαστικού παιχνιδιού... Ελπίζω να βοήθησα...

 

 

Πορσελάνινη κούκλα σε μωρό? :worry:

Δεν νομίζω ότι είναι και πολύ καλή ιδέα....

Κάτι σερουχαλάκι νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο. Απλά λίγο μεγαλούτσικο ώστε να του κάνει πιο μετά αφού θα έχει πολλά τώρα από τη βάπτιση :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.2.2960/1316; en; U; ssr))

 

Δεν εννοώ ότι η πορσελάνινη κούκλα θα καταλήξει ως παιχνίδι στα χέρια του μωρου... Πιο πολύ ως διακοσμητικό για το παιδικό του δωμάτιο.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας δύο κόρες, οι πυτζάμες (που στην ηλικία που μιλάμε ειναι βαμβακερά φορμάκια) ή τα ολόσωμα φανελάκια είναι ό,τι καλύτερο. Αυτά, αλλάζονται σε καθημερινή βάση (σε αντίθεση με τα ρουχα του σπιτιού ή της βόλτας) και ποτέ δεν είναι αρκετά.

Αν αποφασίσεις να παρεις κάτι τετοιο θα τα παρεις φθινοπωρινά (δηλαδή τα φανελακια με μανίκι και τα φορμάκια με μακριά μανίκια) ώστε να τα φοράει μέχρι το επομενο καλοκαίρι.

Αυτά δεν πειράζει καθόλου να ειναι λίγο μεγαλύτερα γιατι δεν φαίνονται.

Το Jumbo έχει πολυ καλές τιμές και καλης ποιότητας εσώρουχα. Είναι εκατό τοις εκατό βαμβακερά και δεν κάνουν καμμιά αλλεργία (δοκιμασμένα :p ).

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγώ τη γνώμη μου ως μανούλα.

 

Προσωπικά θα προτιμούσα παιχνιδάκι και μάλιστα κάποιας αναγνωρισμένης μάρκας.Κάτι που θα του τραβήξει την προσοχή και ταυτόχρονα θα διασκεδάσει.

 

Το jumbo,όπως πολύ σωστά ανέφερε η garfield, έχει τεράστια ποικιλία και πολύ καλές τιμές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί θεωρώ άχρηστο δώρο σε ένα βρέφος, ένα παιχνίδι;;

 

Πιστεύω πως τα ρούχα είναι η καλύτερη λύση...παιχνίδι μπορούν να του πάρουν και οι δικοί του πολύ ευκολότερα και να ξέρουν πως θα διασκεδάσει (π.χ. μπορεί να του πάρεις κάτι με κλόουν και αυτό να φοβάται τους κλόουν) ενώ ρούχα πάντα και σε όλες τις ηλικίες είναι χρήσιμα!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ρουχα παιδια,ειδικα αν η οικογενεια ειναι σφιχτη οικονομικα.
Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί θεωρώ άχρηστο δώρο σε ένα βρέφος, ένα παιχνίδι;;

 

Πιστεύω πως τα ρούχα είναι η καλύτερη λύση...παιχνίδι μπορούν να του πάρουν και οι δικοί του πολύ ευκολότερα και να ξέρουν πως θα διασκεδάσει (π.χ. μπορεί να του πάρεις κάτι με κλόουν και αυτό να φοβάται τους κλόουν) ενώ ρούχα πάντα και σε όλες τις ηλικίες είναι χρήσιμα!

Desert με εκπλησεις με τις γνώσεις σου περι βρεφών.:D

Για το παιχνίδι συμφωνώ απόλυτα. Κι ο Αχιλλέας το έθεσε πολύ σωστά. Ειδικά αν η οικογένεια έχει οικονομικές ανάγκες, τα ρούχα είναι ό,τι καλύτερο.

Το πιο άχρηστο δώρο πάντως που μου φέρανε στα βαφτίσια μιας απο τις κόρες μου, ήταν ένα πορσελάνινο παιδικό σερβίτσιο, άχρηστο παντελώς..

Στο μονο που μου χρησιμευσε ήταν όταν το ξεφορτώθηκα δωρίζοντας το σε κάποια άλλα βαφτίσια..:p

Ανακύκλωση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Desert με εκπλησεις με τις γνώσεις σου περι βρεφών.:D

Για το παιχνίδι συμφωνώ απόλυτα. Κι ο Αχιλλέας το έθεσε πολύ σωστά. Ειδικά αν η οικογένεια έχει οικονομικές ανάγκες, τα ρούχα είναι ό,τι καλύτερο.

Το πιο άχρηστο δώρο πάντως που μου φέρανε στα βαφτίσια μιας απο τις κόρες μου, ήταν ένα πορσελάνινο παιδικό σερβίτσιο, άχρηστο παντελώς..

Στο μονο που μου χρησιμευσε ήταν όταν το ξεφορτώθηκα δωρίζοντας το σε κάποια άλλα βαφτίσια..:p

Ανακύκλωση :lol:

Κάνω προθέρμανση, garfield :D :D :lol:

 

Όσο για το πορσελάνινο παιδικό σερβίτσιο που σου φέρανε, είδες που τελικά είχε μια χρήση;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Desert με εκπλησεις με τις γνώσεις σου περι βρεφών.:D

Για το παιχνίδι συμφωνώ απόλυτα. Κι ο Αχιλλέας το έθεσε πολύ σωστά. Ειδικά αν η οικογένεια έχει οικονομικές ανάγκες, τα ρούχα είναι ό,τι καλύτερο.

Το πιο άχρηστο δώρο πάντως που μου φέρανε στα βαφτίσια μιας απο τις κόρες μου, ήταν ένα πορσελάνινο παιδικό σερβίτσιο, άχρηστο παντελώς..

Στο μονο που μου χρησιμευσε ήταν όταν το ξεφορτώθηκα δωρίζοντας το σε κάποια άλλα βαφτίσια..:p

Ανακύκλωση :lol:

 

Τι πιο ωραιο να βλεπεις το μωρακι με τα λευκα τα ρουχαλακια που του πηρες,να αστραφτει σαν αγγελος?

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Τα mothercare καλές τιμες?? Μια φόρμα βρεφική 50 και 60 ευρώ θεωρείται οικονομική?

Ειναι καταστήματα ακριβά, όπου αγοράζεις το ονομα και τπτ άλλο.

Ούτως ή άλλως τα περισσότερα βρεφικά ρουχα ειναι φτιαγμένα απο βαμβακι εκατο τοις εκατο, γιατι λοιπον να δώσεις χρήματα εκεί, για μια ταμπέλα? Ασε που και το μωρό πόσο θα τα φορέσει? Ουτε χρόνο..

Αλλα απο την άλλη για μαμάδες που θέλουν να κάνουν το κομμάτι τους στις άλλες μαμάδες, καλά είναι..:)

Link to comment
Share on other sites

Τι πιο ωραιο να βλεπεις το μωρακι με τα λευκα τα ρουχαλακια που του πηρες,να αστραφτει σαν αγγελος?

 

Και πως είσαι σίγουρος ότι έχεις το ίδιο γούστο με τη μαμά και θα φορέσει του μωρού τα λευκά ρουχαλάκια που εσύ λιμπίστικες; Εκτός κι αν είναι κολλητοί σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και πως είσαι σίγουρος ότι έχεις το ίδιο γούστο με τη μαμά και θα φορέσει του μωρού τα λευκά ρουχαλάκια που εσύ λιμπίστικες; Εκτός κι αν είναι κολλητοί σου.

 

Θα τα παρω με την προυποθεση οτι θα τα φορεσει.

Αν γνωριζω οτι δε θα τα φορεσει θα παρω κατι αλλο.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Sofia τα ασπρα, βολικό χρώμα ειναι για μωράκια.:) Μπορούν να καθαριζονται πιο εύκολα απο τα χρωματιστά, πλένονται σε υψηλή θερμοκρασία και πηγαίνουν σχεδόν σε ολα τα μωρά.

Λέω, εγώ, τώρα.. Γουστα ειναι αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Τα mothercare καλές τιμες?? Μια φόρμα βρεφική 50 και 60 ευρώ θεωρείται οικονομική?

Ειναι καταστήματα ακριβά, όπου αγοράζεις το ονομα και τπτ άλλο.

Ούτως ή άλλως τα περισσότερα βρεφικά ρουχα ειναι φτιαγμένα απο βαμβακι εκατο τοις εκατο, γιατι λοιπον να δώσεις χρήματα εκεί, για μια ταμπέλα? Ασε που και το μωρό πόσο θα τα φορέσει? Ουτε χρόνο..

Αλλα απο την άλλη για μαμάδες που θέλουν να κάνουν το κομμάτι τους στις άλλες μαμάδες, καλά είναι..:)

 

Δεν έχεις δίκιο!

Πάντα εξετάζεις σχέση ποιότητας-τιμής!

Και στο Jumbo βρίσκεις με 1 ευρώ, αλλά από ποιότητα άστα να πάνε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ποιότητα έχουν τα Jumbo! Είναι βαμβακερά, για τα βρεφη υποαλλεργικά, ανθεκτικά και σε πολυ μεγάλη ποικιλία.

Βέβαια δεν ειναι φίρμα, αλλά αυτο προσωπικά δεν με ενοχλει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Σας εχω νεα πηγα τελικα σε ενα πρατηριο στο περιστερη μιας επωνυμης μαρκας ......france kai πηρα ενα ροζ σινολακι τρελα..μεχρι και κορδελιτσα τοθ πηρα......ουτε παιδι μου να ηταν.....βεβαια τα εσκασα..αλλα χαλαλι....σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια.........
[sIGPIC][/sIGPIC]http://www.dr-bet.com ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ....ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΚΟΥΒΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Sofia τα ασπρα, βολικό χρώμα ειναι για μωράκια.:) Μπορούν να καθαριζονται πιο εύκολα απο τα χρωματιστά, πλένονται σε υψηλή θερμοκρασία και πηγαίνουν σχεδόν σε ολα τα μωρά.

Λέω, εγώ, τώρα.. Γουστα ειναι αυτά..

 

Δεν μιλάω για το χρώμα,αλλά για το σχέδιο.Μπορεί εσύ να δεις ένα κομμάτι και να το θεωρήσεις τέλειο αλλά για μένα να είναι σχετικά καλό.

 

Σας εχω νεα πηγα τελικα σε ενα πρατηριο στο περιστερη μιας επωνυμης μαρκας ......france kai πηρα ενα ροζ σινολακι τρελα..μεχρι και κορδελιτσα τοθ πηρα......ουτε παιδι μου να ηταν.....βεβαια τα εσκασα..αλλα χαλαλι....σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια.........

 

 

Μπράβο βρε.Άντε και στα δικά σου μωρά:) :D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω την αλλη Κυριακη εχω μια βαπτιση ειναι το δευτερο μωρακι της κολλητης μου... Σκεφτομαι να του παρω ενα ρουχαλακι που θα το φορεσει το χειμωνα και θα το ευχαριστηθει... Επισης θελω να παρω και κατι για την αδελφη του γιατι δεν θελω να ζηλεψει.... Τα παιχνιδια τα απορριπτω γιατι ειναι γεματα απο παιχνιδια!!!!!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...