Jump to content

Καθαρισμός προσώπου


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kserw to proactive einai poly kalh krema alla de kserw an klukloforei ellada

+1. Καταπληκτικο προιον με θεαματικα αποτελεσματα. Το ειχα παρει απο Αμερικη. Αν δε κυκλοφορει Ελλαδα και εχεις προσβαση στο ebay μπορεις να το βρεις σε πολυ καλη τιμη

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

@t300 Το gel της Avene λέω.

:)

 

Ευχαριστώ! Το χρησιμοποιώ εδώ και 1 εβδομάδα και οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές :)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το gel καθαρισμου της castalia nettoyant dermopur ειναι καλο και αποτελεσματικο? και η κρεμα elicina ειναι καλη για την ακμη? οποιος ξερει ας μου πει! please!
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου για τα σπυράκια χρησιμοποιούσε μπάρα καθαρισμού και αντιβακτηριδιακή κρέμα microsilver.

Και όντως θα έλεγα, τα αποτελέσματα ήταν θεματικά παρόλο που είχε δοκιμάσει αρκετές άλλες κρέμες.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου για τα σπυράκια χρησιμοποιούσε μπάρα καθαρισμού και αντιβακτηριδιακή κρέμα microsilver.

Και όντως θα έλεγα, τα αποτελέσματα ήταν θεματικά παρόλο που είχε δοκιμάσει αρκετές άλλες κρέμες.

Και γω την δοκιμασα αυτη τη κρεμα μαζι με το σαπουνακι της ιδιας σειρας και το αποτελεσμα ηταν να αφυδατωθει το προσωπο μου αρχικα και μετα να ξεφυλλιζει και μαλιστα πολυ εντονα!. Ηταν ενα απο τα χειροτερα προϊοντα που δοκιμασα!

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

to clearasel gia ta spirakia einai kalo?

eseis ti protinetai gia ta spirakia?

:!::!::!:

 

Το clearasel το είχα δοκιμάσει παλιά και όχι μόνο δεν έκανε δουλειά, αλλά έβγαζα περισσότερα σπυράκια. Και έχω ακούσει και από άλλα άτομα οτι δεν είναι καλό.

Βασικά και εγώ ενδιαφέρομαι αν έχετε να προτείνετε κάτι καλό για καθαρισμό προσώπου!

Link to comment
Share on other sites

TROMERH ΣΕΙΡΑ ειναι και της exfoliac για την περιποιηση προσωπου...εχει 5 διαφορετικες περιπτωσεις με προβλημα ακμης αλλα και καθαρισμου προσωπου γενικοτερα....:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Και γω την δοκιμασα αυτη τη κρεμα μαζι με το σαπουνακι της ιδιας σειρας και το αποτελεσμα ηταν να αφυδατωθει το προσωπο μου αρχικα και μετα να ξεφυλλιζει και μαλιστα πολυ εντονα!. Ηταν ενα απο τα χειροτερα προϊοντα που δοκιμασα!

 

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες!

Ειδικά η φίλη μου είχε δοκιμάσει αρκετά χωρίς να δει αποτελέσματα και με αυτά το πρόβλημά της λύθηκε!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειναι αναλογα το δερμα...δεν ειναι μια κρεμα για ολους.αναλογα τον τυπο δερματος.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι καλό για τα μαυρακια???? Δεν λένε να φυγουν με το gel της avene που χρησιμοποιω και (φυσικα) δεν θέλω καθαρισμό. Γνωρίζετε κανένα καλό προϊόν?
''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι καλό για τα μαυρακια???? Δεν λένε να φυγουν με το gel της avene που χρησιμοποιω και (φυσικα) δεν θέλω καθαρισμό. Γνωρίζετε κανένα καλό προϊόν?

 

Μια της ROC ... PURIF-AC λεγεται και ειναι για απολεπιση,,,:)

εξαφανιζει ολα τα μαυρα στιγματα και οχι μονο...πολυ καλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

επισης το σαπούνι απο τα mastic spa ειναι πολύ καλό...(ειδικό για το πρόσωπο)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τί έχετε να μου προτείνετε για την λυπαρώτητα στην περιοχή της μύτης και του μετώπου;
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Τί έχετε να μου προτείνετε για την λυπαρώτητα στην περιοχή της μύτης και του μετώπου;

 

Βασικά , σαν πρώτη κίνηση ρώτα έναν ειδικό --- δερματολόγο!

Αλλά μιας και ρωτάς , για αρχή , πίνε άφθονο νερό!!!! Κόψε τα λαδοφαγητά και ότι έχει σχέση με τα συναφή. Ρίχνε στην μούρη σου άφθονο νερό!

Μπορείς να πας σε ένα αισθητικό να σου δώσει ειδικές κρέμες και λοσιόν από ινστιτούτα (π.χ. SOTHYS , ENVIRON κτλ) και να δεις άσπρο φως! Απλά θα σου κοστίσουν ... (από 30-50+ ευρώ)! Αυτή είναι η καλύτερη λύση! (πρόσεχε τα λαμόγια)

Μετά μπορείς να στραφείς σε πιο οικονομικές , αλλά καλές λύσεις! Από φαρμακεία και Hondos και τέτοια! Ψάξε για καθαρισμό προσώπου της BIOTHERM HOMME το T-PURE INTENSE (φαρμακείο) ,το Normactiv Cg της Vichy (φαρμακείο) , το Pure Zone (losion και καθαριστικά της LOREAL) (από παντού το βρίσκεις) και το Apivita (tonic lotion- πρόπολη μαστίχα για λιπαρές επιδερμίδες) (φαρμακείο) κτλ κτλ κτλ θα βρεις άλλες 500 κρέμες και λοσιόν!

 

http://www.strawberrynet.com/images/products/06940776701.jpghttp://i3.ebayimg.com/04/i/000/ca/57/4ed0_1.JPGhttp://www.seventeen.com.ph/images/freebies/loreal_purezone.jpghttp://www.pharmazon.gr/images/aromatherapy-cleansing-gel-propolis.jpg

 

*σου ξαναλέω , ΡΩΤΑ κάποιον ειδικό και μην περιμένεις από άσχετους να σου πουν το μακρύ και το κοντό τους (συμπεριλαμβανομένου και μένα:p) ! Δεν παίζουμε με την μούρη μας...;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια να σας αναφερω και γω το προβλημα μου...εχω ακμη και ο γιατρος μου εχει γραωει εδω και 40 περιπου μερες ισοτρετινοινη.πηγα λοιπον να με δει και μου προτινε να μου κανει καθαρισμο.εκανα την μλκ και δεχτηκα και το μετανιωσα.σημερα λοιπον το προσωπου μου ειναι κατακοκκινο ερεθισμενο και γεματο κοκκινα σημαδια.μου ειπε οτι θα φυγουν σε δυο μερες.εγω ομως ανησυχω γιατι με πονεσε πολυ και απο οσο γνωριζω σε περιπτωσεις μπολικης ακμης οπως η δικια μου δεν συνισταται και τοσο.εχει αντιπετωπιση κανεις κατι παρομοιο;;
Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι να κοκκινησει...

οι κοκκινιλες σε 2-3 μερες θα φυγουν..αν οχι,επικοινωνησε με τον γιατρο σου

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε αυτους που ξερουν σιγουρα!!!!

Το τσιγαρο επηρεαζει την θεραπεια με ισοτρετινο'ι'νη?

με σιγουρια μπορω να σου πω πως η ισοτρετινοινη εχει ενοχοποιηθει και εκδηλωσεις καταθλιψης καθως ειναι και υποπτη ως προς τις ιδιοτητες της στη φωτογηρανση.

σχετικα με το καπνισμα θα πρεπει να συμβουλευτεις τον γιατρο που σου το συνταγογραφησε(λογικο παντως ειναι να εππηρεαζει,οχι τοσο την δραση του φαρμακου αλλα το δερμα σου)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω παιρνω ισοτρετινοινη 3,5 μηνες και εχω δει πολυ μεγαλη διαφορα! ειναι πολυ καλο φαρμακο και η μονη παρενεργεια που εχω ειναι οτι τα χειλη μου και γιαυτο εχω παντα liposan και δεν εχω προβλημα.
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

Hellooo. piga se dermatologo xana ke tou ipa na min m dosi tpt kremes pali giati exo pari oti krema iparxi eki exo. Zitisa kana xapaki. Den leo tpt onoma, gti mpori kanas trelos na pa na ta pari. ine Sovara xapia ke theloun epitirisi sixna apo dermatologo ke exetasis ematos. sin oti ekana katharismo prosopou ke asxeta oti m ekane to prosopo kokino ke itan ke epodino, s alazi to prosopo mavrakia klp klp fevogun ola. Ke m edose ke adiviosi gia mia flegmoni p exo. Ala tora exoun perasi 7 meres ke exo di exeretika treli diafora. giafto xapakia FTW ke megali prosoxi.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...