Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γράφω με το full keyboard ελληνικά χωρίς να χρειαστεί να πατάω 10 φορες το καθε κουμπί?

κάνεις αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση λογισμικού

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα full backup με το προγραμμα του, έκανα αναβάθμιση, αλλά όταν πηγα να επαναφέρω τα δεδομένα μου οι μισές επαφές που είχα χάθηκαν.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Επέιγον παιδιά!!

Πήγα να κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου απο την σελίδα της Sony Ericsson με το updater, και φτάνοντας στο 100% μου γράφει: η αναβάθμιση απέτυχε,αποσυνδεστε το κινητό και επαναλαβετε την διαδικασία.Το αποσυνδέω και προσπαθώντας να το ξανασυνδέσω μου γράφει: Error NO ORGINIZER SOFTWARE SCCRING: 476 σε ένα γαλάζιο φόντο.

Οτι και να προσπαθήσω να κάνω το ίδιο μου γράφει και δεν προχωράει.

Γνωρίζετε τι έπαθε το κινητό;Τι κάνω τώρα;

Στην προφανή λύση να το πάω στην Sony ericsson για service πρέπει να έχω την απόδειξη αγοράς,μιας και το πήρα 2ο χέρι χωρίς να μου δώσουν την απόδειξη;

george cc
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την βοήθεια......

Για οσους αντιμετωπίσουν ίδιο πρόβλημα να ξέρετε ότι το φτιάχνει η αντιπροσωπεία και καλύπτεται απο την εγγύηση.Εγώ που δεν είχα την απόδειξη πλήρωσα 29,90ευρώ.

Και πάλι ευχαριστώ.Και μην μου πείτε ότι δεν ήξερε κανένας να απαντήσει

george cc
Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να εγκαταστησω στο τηλεφωνο εφαρμογες οπως το swiss manager μου βγαζει το ακολουθο μηνυμα: "Πληροφ.ασφαλειας.Ο ελεγχος ασφαλειας του στοιχειου απετυχε.Αδυνατη η εγκατασταση". Τι κανω λαθος?:p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά πως οταν εχω ελληνικά στο πληρες πληκτρολόγιο μπορω να βαλω αγγλικά? (την ώρα που γραφω)

τσουκ!

 

μονο αν πατάς πολλές φορές το κάθε γράμμα για να βγει ο αγγλικός χαρακτηρας

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι παιδιά?υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις που πρέπει να γράψω στο κινητό για να συνδέομαι σε ασύρματα δίκτυα?όπου και αν έχω προσπαθήσει,χωρίς να είναι κλειδωμένα, unnable to connect βλέπω.εκτός απο το δικό μου ασύρματο router που συνδέομαι εύκολα και απλά.βοήθεια?
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Εξ όσων γνωρίζω δεν υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις. Σε μένα το ίδιο μήνυμα εμφανίζεται σε 2 περιπτώσεις: 1) Το σήμα του δικτύου είναι αδύνατο 2) Το δίκτυο να έχει κλείδωμα με ip address. Δηλ. μέσα στις ρυθμίσεις του wifi να έχει προκαθοριστεί κατάλογος με συγκεκριμένες mac address οι οποίες μόνο αυτές να έχουν πρόσβαση. Ελπίζω να σε πρόλαβα πριν το ταξίδι :)

 

Ίσως θα ήταν καλά κάποιος moderator να διαγράψει αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1989504#post1989504

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται,

Θα ήθελα να σας ρωτησω σχετικα με το bluehack, που μπορω να το βρω? Αν υπαρχει?

 

Ευχαριστω

 

Όσο προγράμματα για bluetooth hack έχουν κυκλοφορήσει προς στιγμήν, λειτουργούν μόνο υπο την προϋπόθεση η άλλη συσκευή αποδεκτή να σε κάνει "pair"...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Όσο προγράμματα για bluetooth hack έχουν κυκλοφορήσει προς στιγμήν, λειτουργούν μόνο υπο την προϋπόθεση η άλλη συσκευή αποδεκτή να σε κάνει "pair"...

 

Αυτο το ξερω απλα δεν ξερω που μπορω να τα βρω (διευθυνση). Αν θα μπορουσες να μου το εστελνες θα σε ευγνωμονουσα.

Ευχαριστω πολυ φιλαρακι που ενδιαφερθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερω απλα δεν ξερω που μπορω να τα βρω (διευθυνση). Αν θα μπορουσες να μου το εστελνες θα σε ευγνωμονουσα.

Ευχαριστω πολυ φιλαρακι που ενδιαφερθηκες.

 

Το ανέβασα εδώ.

Ενδιαφέρον πρόγραμμα!:cool:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την εξής απορία: μπορώ να αλλάξω το encoding στον browser του τηλεφώνου? Προσπαθώ να ανοίξω σελίδες με ελληνικά, και μου εμφανίζει ακαταλαβίστικα. Τί πρέπει να κάνω? Υπάρχει κάποια ρύθμιση?

Ευχαριστώ,

stpr
Link to comment
Share on other sites

Καλό καλοκαίρι σε όλους . Το πρόβλημα , μετά την αναβάθμηση που έκανα , είναι οτι εφαρμογές που είχα πριν στο μεμορι στικ εμφανίστηκαν για εγκατάσταση και ενώ τις εγκατέστησα κανόνικα όλες , αργότερα (την επόμενη μέρα) που έβγαλα μερικές που δεν ήθελα πλέον , συνεχίζουν να μου εμφανίζονται για εγκατάσταση.

Υπάρχη τρόπος να τις σβήσω ολοκληρωτικά ;;;

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνομαι σε οσους εχουν την Τελευταια, ως φαινεται, εκδοση λειτουργικου.

 

Υπαρχει δυνατοτητα να γραφεις ΜΟΝΟ Ελληνικα, απο το εξωτερικο πληκτρολογιο (πορτακι)? Εστω σε κεφαλαια? Δεν με ενδιαφερει Τ9.

 

Αν ναι...γραφει 160 χαρακτηρες? Και επισης,μπορεις να αλλαξεις ευκολα τη γλωσσα γραφης, για να γραψεις Μια αγγλικη λεξη -ας πουμε- και κατοπιν να ξαναγυρισεις σε Ελληνικα?

 

Για παραδειγμα, το Κ700 δουλευει ετσι. Φανταζομαι και τα περισσοτερα κινητα της SE (no UIQ).

 

Αγωνιω...

Link to comment
Share on other sites

Στο Κ700 λειτουργει ακριβως ετσι. Αυτο εννοω!

 

Με ενδιαφερει ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ αυτο, επειδη γραφω αρκετα μηνυματα.

 

Και πρεπει επιτελους να το παραγγειλω αυριο το αργοτερο, γιατι μετα...ερχεται "λεει" ο αντικαταστατης Ρ1! Με μια μικρη οικονομικη διαφορα...Καμια 500 ευρω!!!

 

Ελπιζω να εχεις δικαιο! Να 'σαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνομαι σε οσους εχουν την Τελευταια, ως φαινεται, εκδοση λειτουργικου.

 

Υπαρχει δυνατοτητα να γραφεις ΜΟΝΟ Ελληνικα, απο το εξωτερικο πληκτρολογιο (πορτακι)? Εστω σε κεφαλαια? Δεν με ενδιαφερει Τ9.

 

Αν ναι...γραφει 160 χαρακτηρες? Και επισης,μπορεις να αλλαξεις ευκολα τη γλωσσα γραφης, για να γραψεις Μια αγγλικη λεξη -ας πουμε- και κατοπιν να ξαναγυρισεις σε Ελληνικα?

 

Για παραδειγμα, το Κ700 δουλευει ετσι. Φανταζομαι και τα περισσοτερα κινητα της SE (no UIQ).

 

Αγωνιω...

 

ναι μιά χαρά γίνεται αυτό που λες κ μάλιστα στο να αλλάζεις γλώσσα είναι καλύτερο από το Κ700(επειδή θύμαμαι πως αλλάζεις γλώσσα στο Κ700 όντας κάτοχος του εν λόγω κινητού), επειδή το κάθε κουμπί έχει πρώτα τους έλληνικους χαρακτήρες κ μετά τους αγγλικούς, έτσι δεν χρειάζεται να αλλάζεις γλώσσα!

Link to comment
Share on other sites

Στο Κ700 λειτουργει ακριβως ετσι. Αυτο εννοω!

 

Με ενδιαφερει ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ αυτο, επειδη γραφω αρκετα μηνυματα.

 

Και πρεπει επιτελους να το παραγγειλω αυριο το αργοτερο, γιατι μετα...ερχεται "λεει" ο αντικαταστατης Ρ1! Με μια μικρη οικονομικη διαφορα...Καμια 500 ευρω!!!

 

Ελπιζω να εχεις δικαιο! Να 'σαι καλα...

 

Ε όχι και 500 ευρώ διαφορά!Αυτή την στιγμή το Ρ990 καινούργιο παίζει στο 400αρι η τιμή του κ το Ρ1 στο 500αρι (και τα 2 σκέτη συσκευή).Γνώμη μου είναι ότι για 100 ευρώ διαφορά είναι καλύτερα να πάρεις Ρ1, γιατί παίρνεις πολύ περισσότερα πράγματα κ κινητό που απέχει έτη φωτός σε ευχρηστία από το Π(υρότουβλο)990.Έχω και τα 2 κινητά κ το προβλημά της RAM του Ρ990 έιναι αφόρητο....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...