Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν κανω format disk τι θα σβηστει? η organiser version θα μεινει η ιδια? αυτο το LanguageID σου λεει τπτ?

 

Με το format δεν θα αλλάξει η organiser version. Το LanguageID πρώτη φορά το ακούω, υποθέτω ότι ίσως κάποιο αρχείο μπορεί και να εμποδίζει την εγκατάσταση του, γι' αυτό πρότεινα το format...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τo firmware που φοραει ειναι το R7 κ οταν παω να κανω update να βαλω το R9 λεει πως εχω ηδη το τελευταιο firmware :(

oσων αφορα το ξεκλειδωμα του Live! μονο στη vodafone μπορει να γινει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

τo firmware που φοραει ειναι το R7 κ οταν παω να κανω update να βαλω το R9 λεει πως εχω ηδη το τελευταιο firmware :(

oσων αφορα το ξεκλειδωμα του Live! μονο στη vodafone μπορει να γινει ετσι?

 

Σου λέει ότι έχεις το νεότερο firmware, γιατί η vodafon καθυστερεί να βγάλει τις αναβαθμίσεις.

Αν εννοείς την αφέρεση του VL, αφτό δεν το κάνει η vodafon. Θα πρέπει να πάς σε κάποιο κατάστημα όπως το 9volto.gr.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...

Μετά την τελευταία σύνδεση με το pc μου, εμφανίζεται το εικονίδιο του usb. Πώς μπορώ να το "διώξω"?

Τσεκάροντάς το με πηγαίνει στο μενου για να επιλέξω File transfer or Phone mode.

Είναι στο phone mode και τα άλλα 2 (allow usb charging και Display on connection) δεν είναι τικαρισμένα.

I am technophobic. Technology scares me.I try to avoid technology whenever possible, and I publish this very blog from a typewriter and telegraph. STOP
Link to comment
Share on other sites

εννοω ναχει παλι το κινητο το μαμα θεμα, εικονιδια κ τα παντα της ερικσον κ οχι τα μουφα μενου της vodafone..

κ ποσο περιπου θα μου παρουν στο 9volto για το Unlocking?

αλλος τροπος δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινετε εδω? ανοιγω το σαιτ και οντως βρισκω την καρτουλα στα 55 δολαρια! οταν επιλεγω την γερμανικη γλωσσα (για να καταλαβω καλυτερα) την εχει την καρτουλα στα 71 ευρω και ολα τα προιοντα πολυ πιο ακριβα στο δικο μας νομισμα! ειναι δυνατον? :blink:

 

Αν βάλεις την περιγραφή που έχει "SONY MEMORY PRO STICK DUO 4GB" στο e-bay θα το βρεις με 29$ και πολλά με 38.99$ buy it now τιμή από τον ίδιο και μάλιστα πάρα πολλές καταχωρίσεις (το κοίταξα πριν λίγο). Αν ψάξετε μπορεί να το βρείτε και φθηνότερα. Εγώ το πήρα 27.55€ και πλήρωσα μεταφορικά 18.68€ από Hong Kong και ήρθε σε 5 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

χρειάζομαι βοήθεια.Δεν τρέχει στο laptop το πρόγραμμα αναβάθμισεις βγάζοντας μήνυμα για macromedia flash player τον οποίο έχω κατεβάσει τοθλάχιστον 5 φορές κάνοντας ταυτόχρονά unistall και install την εφαρμογή.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

για να ολοκληρωθει το install θα πρέπει να βλέπει μια κινουμενη εικόνα στην σελίδα της εταιρίας...υποθέτω ότι σωστά μπαίνεις με Internet explorer στο http://www.macromedia.com...εξαρτάται από τη συνδεση σου πόση ώρα θα κάνει να εγκατασταθεί...μην κάνεις unistall τπτ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβγαλα το Vodafone Live με μολις 6ευρω απο δω http://www.kulankendi.com

επιτελους τα ομορφα κ ευχρηστα μενου της ericsson ;)

το μονο που χρειαζεσαι ειναι το usb καλωδιο..

Link to comment
Share on other sites

καλό φαίνεται!

ιδίως για όσους μένουν μακριά από την Αθήνα και δε μπορούν να επισκεφτούν εύκολα το 9volto!

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Όντως ενδιαφέρον!

@Warlord: Δεν λειτουργεί με την βάση που περιλαμβάνει το πακέτο;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την περιγραφή που έχει "SONY MEMORY PRO STICK DUO 4GB" στο e-bay θα το βρεις με 29$ και πολλά με 38.99$ buy it now τιμή από τον ίδιο και μάλιστα πάρα πολλές καταχωρίσεις (το κοίταξα πριν λίγο). Αν ψάξετε μπορεί να το βρείτε και φθηνότερα. Εγώ το πήρα 27.55€ και πλήρωσα μεταφορικά 18.68€ από Hong Kong και ήρθε σε 5 ημέρες.

 

Ευχαριστω φιλε μου! θα το ψαξω!

Link to comment
Share on other sites

@georgep800: λογικα λειτουργει κ με τη βαση αλλα εγω για καλο κ για κακο εβαλα απευθειας το κιν στο καλωδιο USB..

 

τα βηματα που πρεπει να ακολουθησετε(αφου πρωτα φυσικα εχετε εγκαταστησει στο pc το kulankendiclient.exe κ εχετε αγορασει 1 credit με πιστωτικη κ σας εχει δοθει username/pass - απτη στιγμη που θα πληρωσετε το πολυ να κανει 1 μερα να σας ερθει με mail το pass):

 

1) make sure battery is fully charged

2) open kkclient

3) fill in login & password details (click check account to check you credit balance)

4) format internal drive

5) master reset

6) take out simcard

7) replace battery

8) check change cda box in kkclient with the CDA162007/1 typed in it

9) click flash phone

10) press c button

11) connect usb

12) when kkclient reads "phone connected", release c button

13) kkclient will read phones' info

14) cda change done!

15) for some reason, kkclient will dissappear/shut down right after (in some cases it doesn't) but this does not effect anything

16) unplug usb

17) replace simcard

18) restart phone (at this time you will see 2 cda lines)

19) master reset phone again

20) flash with seus (seus detects phone as world 1 generic) ---> seus=SonyEricssonUpdateService

21) done! (as for now, you will only have 1 cda line as it should be)

 

ακολουθηστε αυτα τα βηματα(οπως εκανα κ γω) κ θα δουλεψει τελεια.. ουσιαστικα αλλαζει το CDA του κιν απο branded σε World Generic one..

με περιπου τον ιδιο τροπο ξεκλειδωνουν κιαλλα πολλα μοντελα SE κ οχι μονο..

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την περιγραφή που έχει "SONY MEMORY PRO STICK DUO 4GB" στο e-bay θα το βρεις με 29$ και πολλά με 38.99$ buy it now τιμή από τον ίδιο και μάλιστα πάρα πολλές καταχωρίσεις (το κοίταξα πριν λίγο). Αν ψάξετε μπορεί να το βρείτε και φθηνότερα. Εγώ το πήρα 27.55€ και πλήρωσα μεταφορικά 18.68€ από Hong Kong και ήρθε σε 5 ημέρες.

επειδη με ενδιαφερει αμεσα να αγορασω το ms 4 g. αν μπορεις πες μου απο που το πηρες.Συνηθως οι εκπληκτικες τιμες κρυβουν παγιδες.Εχεις να μου δωσεις κανενα link?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως αγόρασα 4αρα High Speed από e-bay και μου βγήκε 46€ μαζί με τα μεταφορικά απο Hong Kong. Η συσκευασία ήταν η γνήσια της sony και η καρτα δείχνει να είναι γνήσια sony. Πάντος και να μήν είναι γνήσια δουλεύει αψογα.

Υπάρχει και εδώ http://www.chinapurchaseonline.com με 55 δολάρια.

Προς ενημερωση εστειλα 55 $ για το ms 4 g me paypal πριν 6 μερες και μεχρι σημερα δεν εχω καμια απαντηση.Μαλλον τα εχασα τα χρηματα γιατι δεν υπαρχει προοδος στην παραγγελια.Εστειλα μειλ και ξαναπεριμενω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω κατι ασχετο...?:D

Για να βαλετε μια εικονα wallpaper/screensaver στο Ρ990 με ανοιχτο πορτακι σε τι αναλυση την κοβετε?:confused:

Οσες εβαλα σε αναλυση 240*320 ηταν χαλια....!:confused:

Δοκιμασα 480*640 και ηταν πολυ καλητερες...

 

A...και κατι αλλο!Δεν μπορω να βαλω GIF για wallpaper?Μονο screensaver..?:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω κατι ασχετο...?:D

Για να βαλετε μια εικονα wallpaper/screensaver στο Ρ990 με ανοιχτο πορτακι σε τι αναλυση την κοβετε?:confused:

Οσες εβαλα σε αναλυση 240*320 ηταν χαλια....!:confused:

Δοκιμασα 480*640 και ηταν πολυ καλητερες...

ελαφρώς άκυρο αυτό που λες...

 

A...και κατι αλλο!Δεν μπορω να βαλω GIF για wallpaper?

οχι

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ελαφρώς άκυρο αυτό που λες...

 

 

οχι

 

Με το να μου λες οτι αυτο ρωταω ειναι ακυρο δεν με βοηθας...!!!:mad:

Αν δεν εχεις κατι να πεις που θα βοηθησει καλητερα να μην ποσταρεις καθολου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:!: :!: :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το να μου λες οτι αυτο ρωταω ειναι ακυρο δεν με βοηθας...!!!:mad:

Αν δεν εχεις κατι να πεις που θα βοηθησει καλητερα να μην ποσταρεις καθολου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:!: :!: :!:

χαλάρωσε...

 

σε οθόνη ανάλυσης 320*240 το να βάλεις εικόνα 640*480 κ να φαίνεται καλύτερα απο 320*240 είναι κάπως περίεργο όπως κ να το κάνουμε:!:

 

πως να σε βοηθήσουμε;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

o kodobielos είπε όμως 240*320.Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω οτί παίζει σημασία αυτή η "μικρή" αλλαγή...240*320 λογικά δεν θα φαίνεται τόσο καλά όσο 320*240, αφού η οθόνη είναι 320*240.Αν κάνω λάθος, κάποιος ας με διορθώσει...
Link to comment
Share on other sites

o kodobielos είπε όμως 240*320.Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω οτί παίζει σημασία αυτή η "μικρή" αλλαγή...240*320 λογικά δεν θα φαίνεται τόσο καλά όσο 320*240, αφού η οθόνη είναι 320*240.Αν κάνω λάθος, κάποιος ας με διορθώσει...

 

Sorry δικο μου λαθος...:rolleyes:

320*240 (αυτο εννοουσα).:confused:

Το εχει δοκιμασει κανεις...?:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση εστειλα 55 $ για το ms 4 g me paypal πριν 6 μερες και μεχρι σημερα δεν εχω καμια απαντηση.Μαλλον τα εχασα τα χρηματα γιατι δεν υπαρχει προοδος στην παραγγελια.Εστειλα μειλ και ξαναπεριμενω.

Μάλλον βιάστηκα να βγάλω συμπεράσματα το memstick ήρθε στην καταπληκτικη τιμή 42 ευρω.Στην αγορα κοστίζει 150.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βιάστηκα να βγάλω συμπεράσματα το memstick ήρθε στην καταπληκτικη τιμή 42 ευρω.Στην αγορα κοστίζει 150.

 

Σύντεκνε, δεν πέρασε απο τελωνείο;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...