Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια και αλλη ερωτηση.

Ετσι οπως ειναι τα πραγματα τωρα αξιζει αυτη τη στιγμη η αγορα του ή οχι?

 

Παμε για αργοτερα,Καθολου, θα βγει νεα συσκευη τι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανένας να μας βοηθήσει και εμάς????:(ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΚΤΑΚΤΟΥ ΑΝΑΓΚΗΣ!)
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Μου συνέβη το εξής και θα ήθελα την βοήθεια σας, αν υπάρχει φυσικά λύση.Έκανα μια αναπάντητη κλήση το Σάββατο, την οποία όμως το κινητό ΔΕΝ εμφάνισε/εμφανίζει στις εξερχόμενες κλήσεις.Το πρόβλημα είναι οτι αυτό το αντιλήφθηκα την Κυριακή, πολύ αργά δηλαδή.Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάπου αλλού μέσα στο κινητό αυτός ο αριθμός μιας που τον χρειάζομαι;) ???Στα Νοκια υπήρχε το μητρώο, call log,κάπως έτσι δεν θυμάμαι ακριβώς που εμφάνιζε τις κλήσεις έστω και αν τις είχες σβήσει.

Υπάρχει λύση???

Ευχαριστώ...

 

Αντώνης...

κ στο Μ600 μου το κάνει καμιά φορά.Δεν πιστεύω να υπάρχει λύση δυστυχώς...

 

Όχι ρε τί λες?

Εμένα μου χτύπησε στην αρχή 2-3 φορές δοκιμαστικά το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητο, .../quote]

αποκλείεται:!:

 

Ερωτηση φιλτατοι........ η εκδοση αναβαθμισης λογισμικου 2.6.1.1.7. exe ειναι η τελευταια αναβαθμιση της SE???? Ειναι η πολυαναμενομενη???Οχι ετσι?Γιατι ελλειπα 2 εβδομαδες και εχασα την μπαλα....

 

Thanx!!:)

αυτή η έκδοση που λες είναι του λογισμικού αναβάθμισης!

εσύ θες την έκδοση λογισμικού του τηλεφώνου η οποία όπως βλέπεις μάλλον για Ιανουάριο πάει

 

Παιδια και αλλη ερωτηση.

Ετσι οπως ειναι τα πραγματα τωρα αξιζει αυτη τη στιγμη η αγορα του ή οχι?

 

Παμε για αργοτερα,Καθολου, θα βγει νεα συσκευη τι?

περίμενε να δεις κ με την επόμενη αναβάθμιση τι θα έχει λυθεί κ μετά κρίνε

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Να και ενα καλο επιτελους.

Αγορασα αυτο.....

http://***.pl@isio.gr/product.aspx?catalog=17&category=69975922&product=870447

και σωθηκα!!!

Απλα,γρηγορα,ευκολα...φθηνα

μπορείς να μπεις με το κινητό στο ιντερνετ?? (bt pan)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα σταματησε να λειτουργει η δονηση!!!

Χωρις καμια αλλαγη, καμια εγκατασταση προγραμματος επαψε στα καλα καθουμενα. Σημειωνω οτι στο μενου ελεγχου δειχνει οτι ειναι ενεργοποιημενη κανονικα (οχι με σιγαση αλλα παντα ενεργη).

Καμια ιδεα κανεις;;;

εσεται ημαρ
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να την απενεργοποιησεις απο το μενου

μετα κανε ενα ρεσταρτ το κινητο,

και μετα ενεργοποιησε την παλι.

 

Μου ειχε συμβει κι εμενα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να την απενεργοποιησεις απο το μενου

μετα κανε ενα ρεσταρτ το κινητο,

και μετα ενεργοποιησε την παλι.

 

Μου ειχε συμβει κι εμενα αυτο.

 

Το δοκιμασα φιλε μου, αλλα δυστυχως τιποτα...

Απο bug σε bug. Ελεος.

Σε ευχαριστω παντως.

εσεται ημαρ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα προσπαθώντας να κάνω back up.

Κάποια λύση?

 

ευχαριστώ

I am technophobic. Technology scares me.I try to avoid technology whenever possible, and I publish this very blog from a typewriter and telegraph. STOP
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μπεις με το κινητό στο ιντερνετ?? (bt pan)

 

Ναι πολυ απλα φιλε μου!

Κ επιπλεον για οσους δεν εχουν sp2 Exchange active sync δωρεαν μεσω του mail2web.com!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα προσπαθώντας να κάνω back up.

Κάποια λύση?

 

ευχαριστώ

 

έχεις βάλει το εορτολόγιο? αν ναι, αυτό σου κάνει την ζημιά!

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

έκανα τα πάντα unistall...

και αυτό συνεχίζει το βιολί του..

άσε που δεν συγχρονίζει με το MS Outlook

τα μοναδικά που έχω αφήσει είναι το Another Ball , SlovoEd

 

Μετά από Restart του pc και ενώ έχω εγκαταστήσει την νεα σουίτα,μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα.

εννοείται ότι πάλι απέτυχε το backup

I am technophobic. Technology scares me.I try to avoid technology whenever possible, and I publish this very blog from a typewriter and telegraph. STOP
Link to comment
Share on other sites

βγαλε το slovoed

 

φίλε μου

 

Δεν πρέπει να είναι θέμα εφαρμογών τελικά.(και γιατί να είναι άλλωστε.τι backup σου λέει μετά και πρασινάλογα.εάν είναι να τα απεγκαταστήσω όλα...γειά σας!)

Κάποια π@π@ριά συμβαίνει.

Μετά την απεγκατάσταση όλων των εφαρμογών

Δοκίμασα μόνο "επαφές" και "φάκελο εισερχομένων" και πάλι τπτ.

Μόνο τις επαφές ..μια χαρά!

έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα? αν ναι βρήκε λύση?

Επίσης δεν συγχρονίζει με το MS Outlook...άλλο κουλό κι αυτό.

(σημειώνω ότι πριν από 2 μήνες ήτανε όλα μια χαρά,συγχονισμός,Backup)

 

%^#^##& την SE.

πάντα προβλήματα! ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

I am technophobic. Technology scares me.I try to avoid technology whenever possible, and I publish this very blog from a typewriter and telegraph. STOP
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου

 

Δεν πρέπει να είναι θέμα εφαρμογών τελικά.(και γιατί να είναι άλλωστε.τι backup σου λέει μετά και πρασινάλογα.εάν είναι να τα απεγκαταστήσω όλα...γειά σας!)

Κάποια π@π@ριά συμβαίνει.

Μετά την απεγκατάσταση όλων των εφαρμογών

Δοκίμασα μόνο "επαφές" και "φάκελο εισερχομένων" και πάλι τπτ.

Μόνο τις επαφές ..μια χαρά!

έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα? αν ναι βρήκε λύση?

Επίσης δεν συγχρονίζει με το MS Outlook...άλλο κουλό κι αυτό.

(σημειώνω ότι πριν από 2 μήνες ήτανε όλα μια χαρά,συγχονισμός,Backup)

 

%^#^##& την SE.

πάντα προβλήματα! ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ πριν λίγο καιρό. Τη λύση τη βρήκα αλλά δεν ξέρω το κατά πόσο θα ήθελες να την εφαρμόσεις και εσύ. Format και καθαρή εγκατάσταση των Windows είναι η απάντηση. Από ότι συμπέρανα από τη δικιά μου τουλάχιστον εμπειρία υπήρχε ασυμβατότητα στο λογισμικό του pc με το λογισμικό της SE (ίσως και να έφταιγε το ότι είχα πολύ καιρό να του κάνω format) κάτι που μου έχει τύχει πολλές φορές σε διάφορα προγράμματα και για αυτό καλό θα ήταν να μην κατηγορούμε την SE για τα πάντα. Μετά το format τα πάντα λειτουργούν τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ πριν λίγο καιρό. Τη λύση τη βρήκα αλλά δεν ξέρω το κατά πόσο θα ήθελες να την εφαρμόσεις και εσύ. Format και καθαρή εγκατάσταση των Windows είναι η απάντηση. Από ότι συμπέρανα από τη δικιά μου τουλάχιστον εμπειρία υπήρχε ασυμβατότητα στο λογισμικό του pc με το λογισμικό της SE (ίσως και να έφταιγε το ότι είχα πολύ καιρό να του κάνω format) κάτι που μου έχει τύχει πολλές φορές σε διάφορα προγράμματα και για αυτό καλό θα ήταν να μην κατηγορούμε την SE για τα πάντα. Μετά το format τα πάντα λειτουργούν τέλεια.

 

isos k na ehis dikio me tin apantisi sou k na ine afti i lisi gia to provlima tou..alla fenete kapos periergo..

prin 2 mines leei litourgousan ola kala...tote giati den ipirhe i asimvatotita me ta windows?i asimvatotita an iparhi iparhi apo mia arhi de vgeni stin poria...to format diladi ti tha lisi??taleporia pisteuo k mono taleporia alla an theli as to dokimasi o filos..

pantos pali ta idia windows tha vali mes k ta idia programata pou ehi

an iparhi asimvatotita tha iparhi pali..

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου

 

Δεν πρέπει να είναι θέμα εφαρμογών τελικά.(και γιατί να είναι άλλωστε.τι backup σου λέει μετά και πρασινάλογα.εάν είναι να τα απεγκαταστήσω όλα...γειά σας!)

Κάποια π@π@ριά συμβαίνει.

Μετά την απεγκατάσταση όλων των εφαρμογών

Δοκίμασα μόνο "επαφές" και "φάκελο εισερχομένων" και πάλι τπτ.

Μόνο τις επαφές ..μια χαρά!

έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα? αν ναι βρήκε λύση?

Επίσης δεν συγχρονίζει με το MS Outlook...άλλο κουλό κι αυτό.

(σημειώνω ότι πριν από 2 μήνες ήτανε όλα μια χαρά,συγχονισμός,Backup)

 

%^#^##& την SE.

πάντα προβλήματα! ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ακριβώς το ιδιο προβλημα αντιμετώπιζα κι εγω...

Ολα καλα στην αρχή μέχρι το σημείο που έκανα format στο κινητό...;)

Ουτε back up εκανε ουτε τιποτα...

Αφου δοκιμασα σχεδόν τα πάντα, του πέρασα ΞΑΝΑ το λογισμικό (update δηλ.), και από τότε πάνε ολα ρολόι...

Δεν ξέρω αν αυτό σε βοηθήσει...

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

isos k na ehis dikio me tin apantisi sou k na ine afti i lisi gia to provlima tou..alla fenete kapos periergo..

prin 2 mines leei litourgousan ola kala...tote giati den ipirhe i asimvatotita me ta windows?i asimvatotita an iparhi iparhi apo mia arhi de vgeni stin poria...to format diladi ti tha lisi??taleporia pisteuo k mono taleporia alla an theli as to dokimasi o filos..

pantos pali ta idia windows tha vali mes k ta idia programata pou ehi

an iparhi asimvatotita tha iparhi pali..

Το λογισμικό του pc δεν είναι απαραίτητα τα Windows. Εγώ μιλούσα για κάποιο πρόγραμμα που ενδεχομένως προκαλεί το πρόβλημα. Τα προβλήματα έρχονται και κατά την πορεία οπότε δεν θα συμφωνήσω μαζί σου. Σίγουρα θα έχεις παρατηρήσει ότι αν έχεις καιρό να κάνεις format στο pc αυτό λειτουργεί όλο και πιο αργά και όλο και με ποιο πολλά προβλήματα, αυτό δεν είναι κάτι νέο. Πάντα βέβαια και ανάλογα και τη χρήση που του κάνει ο καθένας(π.χ. κάποιος μπορεί να τον χρησιμοποιεί μόνο για το office και κάποιος άλλος για παιχνίδια τα οποία κάνει add/remove συνέχεια). Άλλωστε όπως ανέφερα και παραπάνω το δικό μου πρόβλημα λύθηκε μετά από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα αν ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα συγχρονισμού του Ρ990i.
I am technophobic. Technology scares me.I try to avoid technology whenever possible, and I publish this very blog from a typewriter and telegraph. STOP
Link to comment
Share on other sites

isos k na ehis dikio me tin apantisi sou k na ine afti i lisi gia to provlima tou..alla fenete kapos periergo..

prin 2 mines leei litourgousan ola kala...tote giati den ipirhe i asimvatotita me ta windows?i asimvatotita an iparhi iparhi apo mia arhi de vgeni stin poria...to format diladi ti tha lisi??taleporia pisteuo k mono taleporia alla an theli as to dokimasi o filos..

pantos pali ta idia windows tha vali mes k ta idia programata pou ehi

an iparhi asimvatotita tha iparhi pali..

 

Ο Κος Bill(microsoft)αποφάσισε να μπλοκάρει τις εφαρμογές που"τρεχουνε"κάτω απο windows,και αφορούν λογισμικό για κινητά ,ΕΚΤΟΣ φυσικά των windows mobile:).Ετσι κάθε φορά που γίνετε update αυτόματα απο το pc σου,εκγαθιστά το "μαγικό προγραμματάκι"που μπλοκάρει το pc suite.ΑΝ κάνεις format ,θα λυθεί το πρόβλημα,θα πάρεις back up κανονικά,και όταν κανουν 1-2 update τα windows, πάλι θα στο μπλοκάρουνε...Εχω κάνει 3 !!!format;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο Κος Bill(microsoft)αποφάσισε να μπλοκάρει τις εφαρμογές που"τρεχουνε"κάτω απο windows,και αφορούν λογισμικό για κινητά ,ΕΚΤΟΣ φυσικά των windows mobile:).Ετσι κάθε φορά που γίνετε update αυτόματα απο το pc σου,εκγαθιστά το "μαγικό προγραμματάκι"που μπλοκάρει το pc suite.ΑΝ κάνεις format ,θα λυθεί το πρόβλημα,θα πάρεις back up κανονικά,και όταν κανουν 1-2 update τα windows, πάλι θα στο μπλοκάρουνε...Εχω κάνει 3 !!!format;) ;)

 

 

Tι ενοεις format? το pc suite η ολο το pc /:O

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

το pc...:ninja:
I am technophobic. Technology scares me.I try to avoid technology whenever possible, and I publish this very blog from a typewriter and telegraph. STOP
Link to comment
Share on other sites

Ο Κος Bill(microsoft)αποφάσισε να μπλοκάρει τις εφαρμογές που"τρεχουνε"κάτω απο windows,και αφορούν λογισμικό για κινητά ,ΕΚΤΟΣ φυσικά των windows mobile:).Ετσι κάθε φορά που γίνετε update αυτόματα απο το pc σου,εκγαθιστά το "μαγικό προγραμματάκι"που μπλοκάρει το pc suite.ΑΝ κάνεις format ,θα λυθεί το πρόβλημα,θα πάρεις back up κανονικά,και όταν κανουν 1-2 update τα windows, πάλι θα στο μπλοκάρουνε...Εχω κάνει 3 !!!format;) ;)

 

Γιατί το λες αυτό; Έχω Windows Xp Pro SP2 greek (γνήσια) και κάνω κανονικά όλα τα updates όταν αυτά είναι διαθέσιμα και ΠΟΤΕ δεν είχα πρόβλημα με το PC SUITE της SE. Κάπου αλλού πρέπει να είναι το πρόβλημα αν χρησιμοποιείς τα ίδια windows με μένα. Έχεις σκεφτεί να φταίει το πρόγραμμα firewall (αν έχεις);

Link to comment
Share on other sites

έκανα τα πάντα unistall...

και αυτό συνεχίζει το βιολί του..

άσε που δεν συγχρονίζει με το MS Outlook

τα μοναδικά που έχω αφήσει είναι το Another Ball , SlovoEd

 

Μετά από Restart του pc και ενώ έχω εγκαταστήσει την νεα σουίτα,μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα.

εννοείται ότι πάλι απέτυχε το backup

5 Δεκ. 2006, 15:23

#839

Avatar: Sony Ericsson P900

 

Mobile Member

Ηλικία: 45

Εγγραφή: Σεπ. 2003

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Μηνύματα: 70

 

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από deepbluezx12r Εμφάνιση Μηνύματος

ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με το back up και τελικα τη ζημια την κανει το εορτολογιο!!

βγαλτο και αν δε δουλευει και παλι κανε επαναφορα στην συσκευη και ολα οκ!!

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα βρηκα τελικα οτι με χειροκινητη επιλογη και εχωντας μη επιλεγμενες τις ρυθμισης τελικα πηρα backup Τωρα τι θα γινη μετα απο αναβαθμιση και επαναφορα δεν ξερω παντως τωρα εμφανιστηκε και ενα ΝΕΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ μετα απο ΛΗΨΗ ενος βιντεο διαρκειας εναμιση λεπτου οταν παω να το δω κανη επανεκινηση και ΦΥΣΙΚΟΤΑΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΖΗ ποσα θελη να μας τρελανη τραβηξα και 2 και 3 με τις ιδιες ακριβως ρυθμισης χωρις να αλαξω τιποτα και τα παιζη κανονικα αυτο το οποιο δεν παιζη το βαζω στο pc την (καρτα μονο) στο καρτ ριντερ και το βλεπω κανονικα ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΠΕΖΩΝΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ .Οσο για το προαναφερωμενο προβλημα backup αφου τους ελεγα οτι βγαζη κωδικο σφαλματος 1000080 επρεπε να γνωριζουνε τι σημενη αυτος ο αριθμος ειμαι μηχανικος αυτωκινητων εχω διαγνωστικα που βγαζουνε καποιους κωδικους και εχω και βιβλιο με τους κωδικους σε περιπτωση που δεν υπαρχη επεξηγηση τις βλαβης αλλα και στην εξυπερετηση πελατων κοιμουντε ξερουνε το 1 τοις 100 απο τα προβληματα και συνεχως λενε 1 λεπτο περιμενεται για να ρωτησουνε ο ενας τον αλλο (Ο ΤΥΦΛΟΣ ΤΟΝ ΣΤΡΑΒΩ)και οχι τον μονοφθαλμο γιατι δεν υπαρχη . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΟ ειχα κανη θεμα εγω εαν διαβαζες ολα τα post θα το εβρισκες μαζι με την λυση του τον ιδιο κωδικο ειχα και εγω ΘΑ ΚΑΝΗΣ BACKUP ΜΕ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΗΣ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΘΑ ΓΙΝΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...