Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδία προσπαθώ εδώ και μέρες να συνδεθώ με wifi σε έναν router με WEP 128 bit Encryption και δεν μπορώ !

Με 64 bit το βρήκα αλλά με 128 bit όχι !

Γνωρίζεται κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια,ξερεται πως μπορω να μπαινω στο ιντερνετ με το Ρ990 πανω στη βαση συνχρονισμου,χωρις φυσικα να χρεωνωμαι gprs?Θυμαμαι οτι με το Ρ910 που ειχα,εμπαινε κανονικα!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Apo oti paratirisa merikes fores otan pas na valeis fonto othonis kapia fotografia alles fores tin idia fotografia sou tin bgazei dialimeni kai ales oxi.. Diladi alles fores mporeis na tin valeis fonto kai alles oxi kai an den mporeis autin tote den mporeis kamia..

Ena deutero einai oti den mporeis na kaneis diagrafi ta minimata me to stilo mazika i kai ena ena, den iparxei i epilogi autin, alles fores nai kai alles oxi. 3on otan me pernoun tilefono enw egw pataw to "yes" na milisw o allos argei ligo na me akousei. I mpataria den mou kanei thorivo otan eksantlite.

Ti na pw oute mia bdomada den to exo to kinito, iparxei kapoios pou mporei na me voithisei i kapoios pou na exei pathei kati analogo???

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι χιλιοειπωμένο, όπως και άλλα πράγματα, μα σαν πρώην χρήστης του P910i θέλω να μεταφέρω μερικα sms στο P990i. Είναι αυτό δυνατόν ή άδικα παιδεύομαι να βρώ τρόπο?

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι χιλιοειπωμένο, όπως και άλλα πράγματα, μα σαν πρώην χρήστης του P910i θέλω να μεταφέρω μερικα sms στο P990i. Είναι αυτό δυνατόν ή άδικα παιδεύομαι να βρώ τρόπο?

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

Ρίξε ένα μάτι ΕΔΩ. :)

Link to comment
Share on other sites

Apo oti paratirisa merikes fores otan pas na valeis fonto othonis kapia fotografia alles fores tin idia fotografia sou tin bgazei dialimeni kai ales oxi.. Diladi alles fores mporeis na tin valeis fonto kai alles oxi kai an den mporeis autin tote den mporeis kamia..

Ena deutero einai oti den mporeis na kaneis diagrafi ta minimata me to stilo mazika i kai ena ena, den iparxei i epilogi autin, alles fores nai kai alles oxi. 3on otan me pernoun tilefono enw egw pataw to "yes" na milisw o allos argei ligo na me akousei. I mpataria den mou kanei thorivo otan eksantlite.

Ti na pw oute mia bdomada den to exo to kinito, iparxei kapoios pou mporei na me voithisei i kapoios pou na exei pathei kati analogo???

 

Οσων αφορα την διαγραφη μηνυματων με ανοιχτο το πορτακι, μπροστα απο καθε μηνυμα, αριστερα του, εχει ενα μικρο ορθογωνιο σε σχημα καρτας σιμ! οταν το πατησεις παει λιγο πιο αριστερα! αφου μαρκαρεις τα μηνυματα που θελεις να διαγραψεις, πατας τερμα πανω που γραφει μηνυματα και επιλεγεις διαγραφη! οσο για τα υπολοιπα δεν μπορω να βοηθησω γιατι το δικο μου δεν εχει τα προβληματα αυτα! αναβαθμιση εκανες?

Link to comment
Share on other sites

P800, P900, P910i και τώρα χάνομαι... P990i !!!

Όπως σε κάθε σειρά P η αγωνία μου για την απόκτηση της έκλεισε κανονικά τους 9 μήνες... Χθές επιτέλους ήρθε... Τρομερή απογοήτευση!!!

...Vodafone live! Καταστροφή! Με πιάνει ταχυπαλμία, ρε παιδιά τους λέω γιατί έτσι; Η Vodafone δεν διαθέτει απλές συσκευές είναι η απάντηση. Ξέρει κανένας με ποιο τρόπο μπορώ να ξεφορτωθώ αυτή την τσαπατσουλιά που ονομάζουν Vodafone live;

Είμαι επαγγελματίας και πρέπει να κάνω την δουλεία μου με τις λιγότερες κινήσεις και τον λιγότερο χρόνο. Εαν θέλεις να τηλεφωνήσεις σε μία επαφή που το όνομα της αρχίζει από το Ψ πρέπει να κάνεις 16 κλίκ...; Καλά, τόσο ηλίθιοι είναι οι άνθρωποι της SonyEricsson εδώ στην Ελλάδα.

Τελικά εάν έχεις και λίγο χοντρά δάκτυλα οχι τα εσωτερικά αλλά ούτε τα κεντρικά πλήκτρα μπορείς να ελέγξεις...

psarakis
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω ένα ποστ απο τα faqs :Ε- Ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού;

 

Α- Αυτή την στιγμή η τελευταία έκδοση είναι:

Τηλέφωνο: CXC162037 R7A001

Bluetooth: CXC162058 R4F01

Organizer: CXC162036 R3B01

CDA: CDA162007/1 R3B01

 

Όταν βγει η επόμενη αναβάθμιση θα τροποποιήσω και πάλι το μήνυμα.

--------------------

λοιπόν τσέκαρα το κινητό μου και όλα είναι έτσι ακριβώς εκτός απο το εξής:ενώ θα έπρεπε να είναι "CDA: CDA162007/1 R3B01" σε εμένα είναι :CDA162008/27 R3A02 ,τι συμβαίνει?το 2007/1 και 2008/27 μου φαίνεται σαν ημερομηνία αλλά δεν γνωρίζω σίγουρα

[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

Οσων αφορα την διαγραφη μηνυματων με ανοιχτο το πορτακι, μπροστα απο καθε μηνυμα, αριστερα του, εχει ενα μικρο ορθογωνιο σε σχημα καρτας σιμ! οταν το πατησεις παει λιγο πιο αριστερα! αφου μαρκαρεις τα μηνυματα που θελεις να διαγραψεις, πατας τερμα πανω που γραφει μηνυματα και επιλεγεις διαγραφη! οσο για τα υπολοιπα δεν μπορω να βοηθησω γιατι το δικο μου δεν εχει τα προβληματα αυτα! αναβαθμιση εκανες?

 

 

H αν τα μαρκάρεις και πατήσεις το κουμπί del στο πληκτρολόγιο, τα σβήνει....

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

P800, P900, P910i και τώρα χάνομαι... P990i !!!

Όπως σε κάθε σειρά P η αγωνία μου για την απόκτηση της έκλεισε κανονικά τους 9 μήνες... Χθές επιτέλους ήρθε... Τρομερή απογοήτευση!!!

...Vodafone live! Καταστροφή! Με πιάνει ταχυπαλμία, ρε παιδιά τους λέω γιατί έτσι; Η Vodafone δεν διαθέτει απλές συσκευές είναι η απάντηση. Ξέρει κανένας με ποιο τρόπο μπορώ να ξεφορτωθώ αυτή την τσαπατσουλιά που ονομάζουν Vodafone live;

Είμαι επαγγελματίας και πρέπει να κάνω την δουλεία μου με τις λιγότερες κινήσεις και τον λιγότερο χρόνο. Εαν θέλεις να τηλεφωνήσεις σε μία επαφή που το όνομα της αρχίζει από το Ψ πρέπει να κάνεις 16 κλίκ...; Καλά, τόσο ηλίθιοι είναι οι άνθρωποι της SonyEricsson εδώ στην Ελλάδα.

Τελικά εάν έχεις και λίγο χοντρά δάκτυλα οχι τα εσωτερικά αλλά ούτε τα κεντρικά πλήκτρα μπορείς να ελέγξεις...

 

Χαλάρωσε λίγο.....έρχεται η αναβάθμιση που υπόσχεται να το λύσει αυτό το πρόβλημα....

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Σε σας όταν το φορτίζετε απο USB και όχι απο το charger, φτάνει το 100%? Εμένα όχι....έφτασε μέχρι το 88%...

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις τώρα πήγα να δουλέψω το ράδιοφωνο και μου κάνει επανεκίνηση γράφοντας μου ότι η συσκευή απενεργοποιήθηκε για βελτίωση της απόδοσης!!

 

Kαι δεύτερη τα ίδια.....

Την τρίτη φορά δούλεψε!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ξερεται πως μπορω να μπαινω στο ιντερνετ με το Ρ990 πανω στη βαση συνχρονισμου,χωρις φυσικα να χρεωνωμαι gprs?Θυμαμαι οτι με το Ρ910 που ειχα,εμπαινε κανονικα!

 

Ρε παιδια,κανεις δεν ξερει να μου πει?!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Petran66 εγώ δεν καταλαβαίνω την ερώτησή σου. Πως έμπαινες με το P910 στο ίντερνετ από την βάση; Εννοείς ότι ο υπολογιστής σου ήταν συνδεδεμένος στο ίντερνετ και ότι "έδινε" ίντερνετ και στο κινητό μέσω της βάσης;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Petran66 εγώ δεν καταλαβαίνω την ερώτησή σου. Πως έμπαινες με το P910 στο ίντερνετ από την βάση; Εννοείς ότι ο υπολογιστής σου ήταν συνδεδεμένος στο ίντερνετ και ότι "έδινε" ίντερνετ και στο κινητό μέσω της βάσης;

 

Ναι,αυτο εννοω!Εχω το κιν.πανω στη βαση(με τον υπολογιστη συνδεδεμενο στο ιντερνετ)και δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ,οπως με το Ρ910,παρα μονο με gprs!Τι ρυθμιση χρειαζεται για να μου δινει ιντερνετ ο υπολογ.μεσω της βασης?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αναφορικά με τους υπότιτλους στις ταινίες. Χρησιμοποιώ το πρόγραμμα Super για να τις κάνω convert αλλά δεν μου επιτρέπει να εισάγω και τους υπότιτλους. Αναφορικά με τους υπότιτλους γράφει στο FAQ:

 

Q.018 Can I convert with SUPER © my VOB file (MPEG-II and AC3 5.1) into avi and keep all subtitles?

 

A. SUPER © cannot directly deal with subtitles.

Check this link to find a suitable AviSynth plugin supporting subtitles. Write a script to handle subtitles.

However, SUPER © perfectly support AC3 5.1 channels to play them, read them or encode them, you may

also select the Audio track and the language of your choice.

 

Δεν καταλαβαίνω την διαδικασία που προτείνει. Έψαξα στο ίντερνετ και βρήκα ένα πρόγραμμα που λέγεται Subrip αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Εσείς τι κάνετε με το θέμα των υπότιτλων στις ταινίες; Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia me ta video anw twn 40mb tha ginei tipota gia na paixoun sto kinito mas epitelous...????

 

Kai egw ayto prospa8w na ma8w. Vrhka to Acapa 3gp Movies Free to opoio

kanei convert any video file format se 3gp 320x240 gia playback sto P990i.

 

Dokimasa me ena mikro video (3gp file 5 MB) kai epai3e mia xara sto P990i.

 

Otan kanw to idio me oloklhrh tainia (divx 1:40) to 3gp einai 150 MB kai fysika den to anoigei sto media player?

 

Mhpws yparxei kanena alla video player gia UIQ3 h prepei na perimenoume gia ne anava8mish furmware. Egw exw CDA R4A01.

Link to comment
Share on other sites

ξεκολλήστε απο το κινητό...

το φορμάτ 320χ240 είναι πολύ διαδεδομένο και δεν είναι ανάγκη να κολλάτε σε προγράμματα που είναι φτιαγμένα ειδικά για αυτό. Εγώ ότι κάνω το κάνω σε προγράμματα για PSP. Πολύ μεγαλύτερη γκάμα, πολλές δυνατότητες, και δεν υπάρχει τπτ που να μην γίνεται.

 

Ενδεικτικά σας αναφέρω το Ι am too - Mp4 video converter ,το i am too - dvd to psp converter, και το I am too - Video to psp converter.Εμένα η i am too μου αρέσει πολύ σαν σειρά προγραμμάτων τα 3 αυτά προγραμματάκια μου έχουν λύσει τα χέρια. Απλά επειδή δεν μπορώ τους υπότιτλους σε τόσο μικρές συσκευές (βγάζεις τα μάτια σου, δεν διαβάζεις κείμενο) και επειδή οι γνώσεις μου στα αγγλικά με βοηθάνε, δεν ξέρω να σας πω ακριβώς την διαδικασία να τους ενσωματώσετε,μιας και εγώ δεν το κάνω. Πάντως ξέρω οτι μπορείτε να τους βάλετε χαλαρά (είχα περάσει μια φορά κατά λάθος).

 

Απλά μην ξεχάσετε απο τις side bars να αλλάξετε την ανάλυση απο την default του PSP σε 320χ240 (ή όπου το έχει σαν επιλογή βάλτε Ipod) και σώστε τες σαν mod Ρ990 για να τις έχετε σαν επιλογή όποτε θέτε να κάνετε την δουλειά σας.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάτι που διώχνει τις γρατσουνιές από την οθόνη? Το έχει ένας φίλος και έχει πρόβλημα. Έχω το έχω 1 μήνα περίπου και το προσέχω αλλά αν το δεις από γωνία και με φως βλέπεις κάτι πολύ μικρές γρατσουνιές.
Link to comment
Share on other sites

Kαι οτι με κλειστο πορτάκι ΔΕΝ μπορεις να διαγράψεις κλήσεις!!!Αλλο και αυτο...

 

Και το κλασσικο προβλημα που δεν διαβάζει τα περιεχόμενα ενος *.mp3 όταν έιναι στα ελληνικα...

 

 

Παντως έχω ΣΠΑΣΤΕΙ με το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ auto focus...

 

http://img146.imageshack.us/img146/2376/dsc00018yr5.th.jpg

 

H φωτο ειναι τραβηγμένη με αριστες συνθηκες φωτισμου και σε ανοιχτο χωρο!!Απαραδεκτο!!!!!!Και το 99% ειναι ετσι

 

μονο αυτο λες..εχουν βαλει φλας για τις φωτο και δεν λειτουργει για να τραβηξεις βιντεο σε σκοτεινο χωρο!!

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το κρατάω πατημένο και ακούγετε αυτος ο μικρο-κραδασμος...

Το ήξερα και απο το Κ750...

Αλλά όπου και να εστιάσω βγαίνει θολή η φωτογραφια..

Έχω πειράξει τα πάντα από ρυθμίσεις...

ΟΛΑ ΘΟΛΑ!!

Και όταν λέω άριστες συνθήκες...συννεφιά το μεσημέρι αποτελει τον καλύτερο φωτισμο (το φως διαχέται προς κάθε κατευθυνση λόγω αντανάκλασης απο τα σύννεφα)...και δεν υπάρχει λόγος αφού πρόκειτε για μεγάλη απόσταση (τοπίο) να θολώσει...

 

Δυστυχώς τα bug που προανέφερα αφορούν (και) την τελευταια εκδοση!!

 

Και κατι ακόμα...

Το ηχείο υστερει των ψηλών συχνοτήτων (πριμα) και αποτελει κατ'εμε φθηνη επιλογη....καμια σχεση με το ΠΟΙΟΤΙΚΟΤΑΤΟ ηχειο στο Κ750!

μπορει τα αρχεια που βαζεις να παιξουν να μην ειναι καλογραμμενα !!!

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...