Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Iparxei kapoio link na mou steilete gia tin R9???

 

Δεν δουλεύει έτσι απλά το σύστημα με link. Πρέπει να κάνεις απεγκατάσταση το πρόγραμμα update service, στην συνέχεια να το κατεβάσεις ξανά από το site της SE, να το περάσεις και να ξαναδοκιμάσεις στην συνέχεια.

 

 

Υ.Γ: αυτά ισχύουν εφόσον έχεις αγοράσει το κινητό από Ελλάδα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Isos ftaiei oti einai vodafone, ti na po?

 

 

Αυτά (ότι είναι Vodafone Live) τα λέμε από την αρχή!

Ασφαλώς και φταίει αυτό! Ακριβώς για να αποφύγουμε τέτοια προβλήματα, οι περισσότεροι εδώ μέσα, αγοράσαμε "καθαρή" συσκευή. Τα updates του P990 Vodafone Live δεν βγαίνουν συγχρόνως με αυτά του P990 SE. Η Vodafone βγάζει δικές τις ενημερώσεις (συνήθως αρκετό χρόνο μετά αυτών της SE) για τις συσκευές vodafone live. Πρέπει να μιλήσεις με κάποιο τεχνικό τμήμα τους.

Για αφαίρεση του Vodafone Live θα πρέπει να ρωτήσεις εδώ http://www.9volto.gr (πρέπει να έχεις υπόψη σου, όμως, ότι αν προχωρήσεις σε αυτή τη διαδικασία χάνεις την εγγύηση του κινητού σου)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση...το Pc suite λειτουργεί κανονικά σε vista??? Σκέφτομαι να τα περάσω και προβληματίζομαι, γιατί αν δν μπορώ να συνδέσω το p990i μου με το pc, την έβαψα!
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια το προβλημα συνεχίζει.Καποιος φίλος πιο πάνω ισως φταίει ότι έχω εγκατεστημένο άλλο PC SUITE.Όντως έχω εγκατεστημένο αυτό του Ρ910 και το κακό είναι όταν πάω να το διαγράψω από το ADD or REMOVE PROGRAMMS δεν μπορεί να το διαγράψει και μου βγάζει αυτό ''AN INSTALATION SUPPORT FILE COULD NOT BE INSTALLED.THE SYSTEM CANNOT FIND THE FILE SPECIFIED''. Κάποια βοήθεια??????????

 

 

Είναι προφανές ότι δεν βρίσκει τα αρχεία που είναι απαραίτητα για την απεγκατάσταση της εφαρμογής. Θα σου πρότεινα να το ξαναεγκαταστήσεις και μετά να προσπαθήσεις ξανα ....

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση...το Pc suite λειτουργεί κανονικά σε vista??? Σκέφτομαι να τα περάσω και προβληματίζομαι, γιατί αν δν μπορώ να συνδέσω το p990i μου με το pc, την έβαψα!

 

 

προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι τα VISTA έχουν ακόμα πολλές ασυμβατότητες με κάποιες εφαρμογές. Μήπως είναι λίγο νωρίς για τέτοιες δοκιμές ???

Μια ερώτηση στην SE ίσως να σε βοηθούσε...

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι τα VISTA έχουν ακόμα πολλές ασυμβατότητες με κάποιες εφαρμογές. Μήπως είναι λίγο νωρίς για τέτοιες δοκιμές ???

Μια ερώτηση στην SE ίσως να σε βοηθούσε...

το ειχα δοκιμάσει παλιότερα και δεν 'εκανε καθόλου εγκατάσταση το pc suite έγγραφε ότι χρειάζεται τουλάχιστον winxp για να εγκατασταθεί και η sony δεν έχει βγαλει patxh

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

και εγω μολις τωρα προσπαθησα αλλα ματαια... δεν μπαινουν.....

 

κ εχει vista το λαπτοπ μου....

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιο καλο παιδακι να μου πει βημα βημα αν θελει , τι να κανω για να μπαινει στο vodafone live! σε μη live 990 ???

 

να στε καλα ρε παιδακια!

:X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Προσπαθώ εδώ και μέρες να ρυθμίσω το Ρ990i και τον υπολογιστή μου ώστε να μπορώ να συνδέομαι από το κινητό μου στο Internet χρησιμοποιώντας την DSL σύνδεση με TELLAS που έχω και δυστυχώς δεν έχω καταφέρει τίποτα !!!

Θα παρακαλούσα αν κάποιο μέλος του Forum το έχει καταφέρει (και έχει τον χρόνο και την διάθεση) να μου απαντήσει ή να μου στείλει κάποιες οδηγίες όσο γίνετε αναλυτικότερα στο e-mail μου ( vega@in.gr)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

[sIGPIC][/sIGPIC] Όλοι διαφορετικοί, Όλοι ίσοι
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Προσπαθώ εδώ και μέρες να ρυθμίσω το Ρ990i και τον υπολογιστή μου ώστε να μπορώ να συνδέομαι από το κινητό μου στο Internet χρησιμοποιώντας την DSL σύνδεση με TELLAS που έχω και δυστυχώς δεν έχω καταφέρει τίποτα !!!

Θα παρακαλούσα αν κάποιο μέλος του Forum το έχει καταφέρει (και έχει τον χρόνο και την διάθεση) να μου απαντήσει ή να μου στείλει κάποιες οδηγίες όσο γίνετε αναλυτικότερα στο e-mail μου ( vega@in.gr)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Προφανώς αναφέρεσαι στο WIFI, ΠΡΙΝ από την αναβάθμιση του Ιανουαρίου λειτουργούσε, μετά τις δυο τελευταίες αναβαθμίσεις δεν μπορεί να συνδεθεί σε κανένα δίκτυο και ας έχω όλες τις ρυθμίσεις .

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι... Επίσης κάτι που παρατήρησα εγώ είναι το εξής: Στις επαφές όταν προσθέτω μια εικόνα σε κάποια επαφή μέσω κινητού, είναι απόλυτα καθαρή και όταν με καλει το συγκεκριμένο άτομο αλλά και οι μικρογραφίες της. Όταν όμως προσθέσω μια εικόνα σε κάποια επαφή μέσω του outlooΚ και συγχρονίσω στη συνέχεια, φαίνεται απίστευτα θολή στο κινητό. Ίσως να τις συμπιέζει το Outlook...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να κάνω το πληκτρολόγιο να γράφει μόνο ελληνικά,τόσο το εξωτερικό,όσο και το εσωτερικό; Δεν μιλάω για το εικονικό πληκτρολόγιο
george cc
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να κάνω το πληκτρολόγιο να γράφει μόνο ελληνικά,τόσο το εξωτερικό,όσο και το εσωτερικό; Δεν μιλάω για το εικονικό πληκτρολόγιο

 

Δυστυχώς, δεν μπορείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το πρόβλημα με τα μηνύματα λύθηκε?

(Αυτό που δεν μπορείς να γράψεις πάνω απο 72 χαρακτήρες

σε 1 μήνυμα)

 

Δυστυχώς όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα αλλο προβλημα με τα μηνυματα...

το οποιο πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα...

στελνω διαρκως μηνυματα με ενα συγκεκριμενο νουμερο...ολα καλα...

στα 10 μηνυματα που θα μου στειλει αυτο το νουμερο...τα 1-2 θα μου ερθουν μισα+ το μισο απο καποιο αλλο ασχετο προηγουμενο μηνυμα...ξερει κανεις τι συμβαινει?

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι,προσπαθώ να το αναβαθμίσω αλλά δεν μου το βλέπει το πρόγραμμα αναβάθμησης στο πισί...

Δλδ ξεκινάω την εφαρμογή,κρατάω πατημένο το c, και το συνδέω στο καλώδιο...ούτε φωνή,ούτε ακρόαση όμως,σαν να μην συναίβει τίποτα...

από ότι βλέπω τα xp μου το βλέπουν το ρ990ι ως άγνωστη συσκευή,πρέπει να περάσω τίποτα drivers πρώτα και μετά να το αναβαθμίσω?

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι,προσπαθώ να το αναβαθμίσω αλλά δεν μου το βλέπει το πρόγραμμα αναβάθμησης στο πισί...

Δλδ ξεκινάω την εφαρμογή,κρατάω πατημένο το c, και το συνδέω στο καλώδιο...ούτε φωνή,ούτε ακρόαση όμως,σαν να μην συναίβει τίποτα...

από ότι βλέπω τα xp μου το βλέπουν το ρ990ι ως άγνωστη συσκευή,πρέπει να περάσω τίποτα drivers πρώτα και μετά να το αναβαθμίσω?

 

 

Φυσικά !!! πρέπει να περάσεις πρώτα το Sony ericsson PC suite for smartphones

 

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10336

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

Thanks,θα το δοκιμάσω με την τελευταια εκδοση!

Να ρωτήσω κάτι ακόμα πριν κάνω οτιδηποτε...

Ρωτάω αυτούς που έχουν περάσει την τελευταία αναβάθμιση (r9ec), με βάση τα + και τα - της,θα την ξανακάναν ή θα προτιμούσαν να μείνουν σε κάποια παλαιότερη?

Σαν σύνολο δλδ αξίζει μια τέτοια αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...