Jump to content

Ενημέρωση υπολοίπου δωρεάν χρόνου ομιλίας


Mendrinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν αν πούμε ότι κρίνουμε μία εταιρεία μόνο από την υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου τότε η cosmote είναι η χειρότερη από όλες. Σωστά;

Ισχύει όμως αυτό; Είναι η χειρότερη; Έχει χειρότερη κάλυψη; Έχει χειρότερη ανάλυση λογαριασμού; Έχει χειρότερη υπηρεσία ebill; Είναι η εταιρεία που δεν δίνει υπηρεσία email στο κινητό με ενημέρωση για εισερχόμενα email και με δωρεάν sms κιόλας; Είναι χειρότερη γιατί σου δίνει την δυνατότητα να στέλνεις mms με 0,10 ευρώ σε 5 χρήστες ταυτόχρονα; Είναι χειρότερη γιατί είναι η μόνη που δίνει υπηρεσία mobile banking (μέσω imode) ή αν δεν θες να έχεις imode να καλείς ΔΩΡΕΑΝ το phonebanking της eurobank (2109555000) από καρτοκινητό; Είναι χειρότερη γιατί δίνει το περισσότερο δωρεάν περιεχόμενο σε υπηρεσίες από το imode (ξενοδοχεία, αεροπορικά εισητήρια κ.α) καθώς επίσης δίνει έως 80% φθηνότερη ολοκληρωμένη ενημέρωση (βλέπε imode site ΝΑΦΤΕΜΠΟΡΙΚΗΣ);

 

Είμαι ο πρώτος που την κράζω για την υπηρεσία ενημέρωσης υπόλοιπου χρόνου ομιλίας αλλά και ο πρώτος που δεν φεύγω από αυτήν για αυτά και για άλλα πλεονεκτήματα που έχει σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Πάντως -ψιλοoff topic- η Cosmote είναι η χειρότερη αυτή τη στιγμή που μιλάμε...τουλάχιστον στα ατομικά συμβόλαια. Και καταμέτρηση δεν έχει, και χάλια cc που το πληρώνουμε με χρονοχρέωση (φοβάσαι να πάρεις τηλέφωνο να ζητήσεις πληροφορία για λογαριασμό και άμα το πετύχεις, γιατί μπορεί να σου πει πάρτε αργότερα), και ο τηλεφωνητής χρονοχρέωση, δε σου δίνει μηνιαία κίνηση χωρίς ΦΠΑ...άστα σου λέω! Αυτά περί banking είναι δευτερεύοντα. Οι βασικές σου ανάγκες είναι οι παραπάνω. Η εξόφληση δεν είναι ανάγκη, είναι κατανάγκη!!! Όσο για την ανάλυση του λογαριασμού, έχουν όλες την ίδια, αλλά οι άλλες δίνουν ΤΟ κάτι παραπάνω οπότε δε σε νοιάζει η ανάλυση: ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΤΟΥ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ!!! άρα αυτός που δίνει τα λιγότερα είναι κατά κανόνα ο χειρότερος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 526
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως -ψιλοoff topic- η Cosmote είναι η χειρότερη αυτή τη στιγμή που μιλάμε...τουλάχιστον στα ατομικά συμβόλαια. Και καταμέτρηση δεν έχει, και χάλια cc που το πληρώνουμε με χρονοχρέωση (φοβάσαι να πάρεις τηλέφωνο να ζητήσεις πληροφορία για λογαριασμό και άμα το πετύχεις, γιατί μπορεί να σου πει πάρτε αργότερα), και ο τηλεφωνητής χρονοχρέωση, δε σου δίνει μηνιαία κίνηση χωρίς ΦΠΑ...άστα σου λέω! Αυτά περί banking είναι δευτερεύοντα. Οι βασικές σου ανάγκες είναι οι παραπάνω. Η εξόφληση δεν είναι ανάγκη, είναι κατανάγκη!!! Όσο για την ανάλυση του λογαριασμού, έχουν όλες την ίδια, αλλά οι άλλες δίνουν ΤΟ κάτι παραπάνω οπότε δε σε νοιάζει η ανάλυση: ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΤΟΥ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ!!! άρα αυτός που δίνει τα λιγότερα είναι κατά κανόνα ο χειρότερος...

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Το μόνο που έχει να προσφέρει η Cosmote είναι η ελάχιστα καλύτερη κάλυψη που έχει στην επαρχία η οποία άντε να αφορά το 1% του πληθυσμού (μη ξεχνάμε πως πληθυσμιακά όλες καλύπτουν πάνω από το 98%). Και ειδικά στο θέμα του customer care είναι απαράδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Το μόνο που έχει να προσφέρει η Cosmote είναι η ελάχιστα καλύτερη κάλυψη που έχει στην επαρχία η οποία άντε να αφορά το 1% του πληθυσμού (μη ξεχνάμε πως πληθυσμιακά όλες καλύπτουν πάνω από το 98%). Και ειδικά στο θέμα του customer care είναι απαράδεκτη...

Ναι αλλά άλλο είναι να έχεις με την τιμ 10% σήμα και άλλο είναι να έχεις 100% με την κοτε..

Δεν λέγεται κάλυψη αυτό...

 

 

Μέχρι τώρα δεν με ένοιαζε το θέμα με την ενημέρωση γιατί έβλεπα τον χρόνο απο τον μετρητή του κινητού που το μηδένιζα κάθε μήνα αλλά απο δώ και πέρα που έβαλα και δεύτερη sim έχω χάσει την μπάλα...

Περιμένω μαζί σας την ενημέρωση :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά άλλο είναι να έχεις με την τιμ 10% σήμα και άλλο είναι να έχεις 100% με την κοτε..

Δεν λέγεται κάλυψη αυτό...

 

 

Μέχρι τώρα δεν με ένοιαζε το θέμα με την ενημέρωση γιατί έβλεπα τον χρόνο απο τον μετρητή του κινητού που το μηδένιζα κάθε μήνα αλλά απο δώ και πέρα που έβαλα και δεύτερη sim έχω χάσει την μπάλα...

Περιμένω μαζί σας την ενημέρωση :)

 

Κάτι μου λέει πως θα περιμένουμε πολύ..

 

Κάτι άσχετο που έχει αναφερθεί πολλές φορές.. Λέγεται πως η cosmote αν και δεν έχει την ενημέρωση υπολοίπου έχει ανώτερα συστήματα 'τιμολόγησης' σε σχέση με vodafone/wind. Τι ακριβώς εννοείται με αυτό?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει πως θα περιμένουμε πολύ..

 

Κάτι άσχετο που έχει αναφερθεί πολλές φορές.. Λέγεται πως η cosmote αν και δεν έχει την ενημέρωση υπολοίπου έχει ανώτερα συστήματα 'τιμολόγησης' σε σχέση με vodafone/wind. Τι ακριβώς εννοείται με αυτό?

 

Eξαρτάται τι εννοείς ανώτερο. Πιο σύγχρονο? Αυτό όμως δεν σημαίνει και ανώτερο. Μπορεί π.χ το billing της Vodafone να θεωρείται απαρχαιωμένο βλέπεις όμως ότι έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες (και δεν είναι μόνο η ένημέρωση υπολοίπου αλλά και η καθημερινά ανανεωμένη ενημέρωση για την ατιμολόγητη χρέωση-ύψος του λογαριασμού πριν αυτός εκδοθεί, κάτι που δίνει αποκλειστικά εδώ και πολλά χρόνια από την εξυπηρέτηση πελατών της). Δεν έχει λοιπόν σημασία το αν το billing της κάθε εταιρείας είναι παλιό ή καινούργιο αλλά τι δυνατότητες έχει και τι δυνατότητες μπορεί να έχει με αναβαθμίσεις από τον supplier. Όπως και να έχει η Cosmote αν ήθελε να δώσει ενημέρωση θα την έδινε όπως την έδωσε και η Wind. Απλώς δεν θέλει!

Link to comment
Share on other sites

Καλα, το billing ειναι μεγαλη ιστορια. Γενικα, δεν δειχνει προς τα εξω η cosmote να εχει billing με μεγαλες δυνατοτητες. Γιατι οι δυνατοτητες φαινονται απο τα προιοντα που παρεχονται. Πχ το billing της WIND υποστηριζει χρεωση με βαση χρονοζωνες ( πχ student datacard με απεριοριστο μετα τις 8 το βραδυ κτλ) . Και βεβαια , το billing ειναι κατι το οποιο το ΙΤ τμημα της καθε εταιρειας καθεται και το αλλαζει, με βαση τις απαιτησεις του marketing.

Ειναι κατι το οποιο συνεχως εμπλουτιζεται με νεες δυνατοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Στην cosmote ισχύει κανονικά η μεταφορά χρόνου ομιλίας έτσι? Θα έπρεπε να το γράφει κάπου στο λογαριασμό μου?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Στην cosmote ισχύει κανονικά η μεταφορά χρόνου ομιλίας έτσι? Θα έπρεπε να το γράφει κάπου στο λογαριασμό μου?

 

Ναι,ισχύει η μεταφορά του χρόνου ομιλίας στον επόμενο μήνα. Τώρα δε γνωρίζω αν αναγράφεται η συγκεκριμένη μετακίνηση στον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι γραφεις στο μηνυμα και που το στελνεις για να μαθεις το υπολοιπο του χρονου ομιλιας σου? (δeν αναφερομαι στο whats up)
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Καλα, το billing ειναι μεγαλη ιστορια. Γενικα, δεν δειχνει προς τα εξω η cosmote να εχει billing με μεγαλες δυνατοτητες. Γιατι οι δυνατοτητες φαινονται απο τα προιοντα που παρεχονται. Πχ το billing της WIND υποστηριζει χρεωση με βαση χρονοζωνες ( πχ student datacard με απεριοριστο μετα τις 8 το βραδυ κτλ) . Και βεβαια , το billing ειναι κατι το οποιο το ΙΤ τμημα της καθε εταιρειας καθεται και το αλλαζει, με βαση τις απαιτησεις του marketing.

Ειναι κατι το οποιο συνεχως εμπλουτιζεται με νεες δυνατοτητες.

 

Εχει ιδιο billing με την Wind. :cool:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι γραφεις στο μηνυμα και που το στελνεις για να μαθεις το υπολοιπο του χρονου ομιλιας σου? (δeν αναφερομαι στο whats up)

Στείλε Λ (ή L αν δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες το τηλέφωνό σου) στο 1256 (δωρεάν).

Link to comment
Share on other sites

Στείλε Λ (ή L αν δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες το τηλέφωνό σου) στο 1256 (δωρεάν).

 

Ρωτάει για το υπόλοιπο δωρεάν χρόνου, όχι το οφειλόμενο ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ειχαμε κανα νεο για το αν σχεδιαζει η cosmote να μας κανει την τιμη να μπορουμε να ενημερωνομαστε για το υπολοιπο του χρονου ομιλιας μας?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ειχαμε κανα νεο για το αν σχεδιαζει η cosmote να μας κανει την τιμη να μπορουμε να ενημερωνομαστε για το υπολοιπο του χρονου ομιλιας μας?

 

Το άλλο με τον Τοτό, το ξέρεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να γίνει. Εγώ σε ένα μήνα που λήγει το ετήσιο την κάνω. Πίσω στην Vodafone. Κάθε μήνα ξεφεύγω από τον χρόνο ομιλίας του πακέτου χωρίς να το θέλω.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εαν δε γίνει τίποτα φεύγω... ας πρόσεχε.. :P

Εγώ την έκανα εδώ και ένα μηνα για τον παραπάνω λόγο. Ο αδερφός μου παρέμεινε όντας σίγουρος ότι θα μπεί άμεσα η υπηρεσία. Παίρνει λοιπόν χθές βράδυ το 1212 και του λένε "Δεν έχουμε καμια ενημέρωση για τέτοια υπηρεσία"!!!

Καλά, δεν παίζονται....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωστό, τη μια έτσι, την άλλη γιουβέτσι!

 

Πλέον είναι βέβαιο οτι κοροϊδεύει τους πελάτες της η ΚΟΣΜΟΤΕ.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά στέλνω Λ στο 1256 και μου λέει ότι η υπηρεσία δεν υπάρχει πλέον :mad::(

Ακόμα και αυτό μας το κόψανε;;;:confused::mad:

 

Αποκλειεται εγώ στέλνω κανονικά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στέλνω Λ στο 1256 και μου λέει ότι η υπηρεσία δεν υπάρχει πλέον :mad::(

Ακόμα και αυτό μας το κόψανε;;;:confused::mad:

 

και σε μενα οκ ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...