Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ta statistika einai anisyxitika pados:(

 

Τα στατιστικά που βγήκαν λίγο μετά τις εξετάσεις σχετικά με τα γραπτα?

Αν πρόκειται γι αυτά,μην τα πιστεύεις.Παπατζιλίκια.

 

Αν είναι του υπουργείου οκ

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα περιπου τους βαθμους που υπολογιζα, αλλα στη φυσικη δεν μπορω να δικαιολογησω το βαθμο που πηρα. Μπορω να κανω κατι να δω το γραπτο μου?

Χανω ιατρικη:( εκτος αν πεσουν οι βασεις αρκετα.

Δευτερη επιλογη μου ειναι αναμεσα σε βιολογια και φαρμακευτικη με επικρατεστερη τη πρωτη, γιατι μου αρεσει περισσοτερο και σε περιπτωση που θελω να συνεχισω Ιατρικη με κατατακτηριες απο βιολογια νομιζω οτι ειναι ευκολοτερα.

Να ξαναδωσω ουτε που το σκεφτομαι. Και μονο στην ιδεα:cry: :wacko:[/quote

]

βασικα εγω μενω εξω απο πατρα για 100 μορια . εκει να δεις πικρα ! αν και αμα εισαι 200 μορια κατω θα ελεγα να μην αγχωνεσαι . θα αυξηθουν οι θεσεις εισακτεων και αρα θα πεσου λιγο οι βασεις ειναι η δικη μου γνωμη..

Link to comment
Share on other sites

με τις περσινες βασεις πιανεις θρακη, αν και δεν θα ηθελα να ειμαι στην θεση σου γιατι εισαι αρκετα οριακα . να εισαι αισιοδοξος παντως !
Link to comment
Share on other sites

πιανω και κρητη για 4 μορια :ρ ... και γω εχω πολλλυ αγχος... καλα δεν ηρθε και το τελος του κοσμου να μην περασω... αλλα πως να ανεβουν πολυ ρε συ, αφου χημεια ηταν ψιλοπατος... το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι ο βαθμος μου στη βιολογια... προσπαθω να σκεφτω απο που μπορει να μου κοψανε...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι κάνουμε σε περίπτωση που θέλουμε να κάνουμε αναβαθμολόγηση σε κάποιο μάθημα;

 

Δυστυχώς αναβαθμολόγηση σε πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα ΔΕΝ γίνεται.

Του Θεού να γίνεται :!: e-Κιμωλία...εργαλείο εκπαίδευσης
Link to comment
Share on other sites

Φυσικό, στο Σέμφε είναι πολύ μπέρδεμα..

 

Ομως παιδια ετσι δεν με βοηθάτε καθόλου... :mad:

 

Μαλλον ΣΕΜΦΕ θα παω και μην ακουω για επαγγελματικά δικαιώματα κτλ. γιατι καθηγητής δεν θελω να γινω, θελω να ασχοληθώ με ερευνα(αλλα ετσι κι αλλιώς θα ξαναδώσω του χρόνου)

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πραγματικά απορώ πώς έχετε όλοι σας τέτοιες βαθμάρες στην έκθεση!Στο σχολείο μας έπεσε γερο χαντάκωμα στο συγκεκριμένο μάθημα.

Ακούστε λοιπόν τους βαθμούς μου:

 

Μαθηματικα Γεν.:20

Βιολογία Κατ.:20

Φυσικη Κατ.:20

Χημεία Κατ.:19,8

Μαθηματικά Κατ.:18,9

Έκθεση:10,2!!!!!

 

Παιδιά, πραγματικά δεν το πίστευα με τίποτα να πάρω τόσο χαμηλό βαθμό στην έκθεση. Ακόμα και όταν υπολόγιζα τα μόρια μόνος μου, στη χειρότερη περίπτωση έβαζα ένα 14 σε αυτό το κωλομάθημα.

Χάρη σε αυτό το υπέροχο μάθημα βγάζω στα 2ο-4ο:18570 και στο 3ο:18670 μόρια.

Έλεος!!!

 

Η αλήθεια όμως είναι ότι το γεγονός αυτό δε με στεναχώρησε ιδιαίτερα, καθώς όπως έχω πει σε προηγούμενα posts θέλω να πάω μαθηματικό και απλώς επειδή ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα έγραφα πάνω απο 19000, είχα και το δίλλημα των ιατρικών και τον μηχανικών.

Ίσως να είναι και θεόσταλτη αυτή η βαθμολογία για να πάω τελικά μαθηματικό που πιστεύω ότι μου ταιριάζει πιο πολύ απ'οτιδήποτε.

ΕΛΕΟΣ!!!!!! Tρελό χαντάκωμα στην έκθεση! Καταραμένα φιλολογικά! :D

 

usak τη γνώμη μου είπα. Το μετσόβιο δίνει σαφώς περισσότερο κύρος , αλλά στο φυσικό μαθαίνεις πράγματα σε βάθος. Στο ΣΕΜΦΕ κάνεις λίγο απ' όλα (αχταρμάς) και να σου πω την αλήθεια, δεν έχω καταλάβει το λόγο ύπαρξης της σχολής. Αλλά κάνε ό,τι θες, μην ακούς τον καθένα στο ίντερνετ, ψάξε το μόνος σου. ;)

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

μην το βλεπεις ετσι ρε usak ! για να ξαξανδωσεις πρεπει να εισαι σιγουρος για το θες να κανεις . εγω φετος ξαναδινα γιατι ηθελα μονο ιατρικη . βεβαια τελικα τον πετυχα τον στοχο, αλλα δεν πετυχα την πολη . σκεψου παντως αν υπαρχει καποια σχολη που να σε ενδιαφερει αυτη την στιγμη με την συγκεκριμενη βαθμολογια . ολες οι σχολες καλες ειναι, οι στοχοι σου μετρανε . αντε και καλη αποφαση . παντως οτι και να αποφασισεις τρεναρε το οσο μπορεις μεχρι τον σεπτεμβριο . δεν λεει να περασεις χαλια καλοκαιρι !
Link to comment
Share on other sites

εχασα τις 16 χιλιαδες γιατι εγραψα παραπανω στην ιστορια απο οσο μου ειχε στον ελεγχο!!δεν ειναι αδικο????????βεβαια δεν εχει μεγαλη αποκλιση εβγαλα 15900 αλλα ειναι μεγαλη χαζομαρα να χανεις εστω κ 1 μοριο γιατι ο καθηγητης αποφασισε να το παιξει αυστηρος στους βαθμους του σχολειου.......................................ελεος!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεία. μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως βγαίνουν τα μόρια? και πως βγαίνει ο βαθμος πρόσβασης.

 

λοιπον ....καταρχας δοκιμασε να μπεις στο anatoliko.gr και αν δεν τα καταφερεις ελα παλι να στο πω αναλυτικα..

Link to comment
Share on other sites

εχασα τις 16 χιλιαδες γιατι εγραψα παραπανω στην ιστορια απο οσο μου ειχε στον ελεγχο!!δεν ειναι αδικο????????βεβαια δεν εχει μεγαλη αποκλιση εβγαλα 15900 αλλα ειναι μεγαλη χαζομαρα να χανεις εστω κ 1 μοριο γιατι ο καθηγητης αποφασισε να το παιξει αυστηρος στους βαθμους του σχολειου.......................................ελεος!!!!!!!!!!!!!

 

Ακριβώς τα ίδια έπαθα στην έκθεση! Εντάξει εμένα μου έκοψε βέβαια 24 μόρια, αλλά έχω 15996 και θα είχα 16020! Οχί καμιά τρελή διαφορά αλλά της τα χρώσταγα δηλαδη? Δω χάνονται σχολές για 5 μόρια! Γκρρρ...!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια έπαθα στην έκθεση! Εντάξει εμένα μου έκοψε βέβαια 24 μόρια, αλλά έχω 15996 και θα είχα 16020! Οχί καμιά τρελή διαφορά αλλά της τα χρώσταγα δηλαδη? Δω χάνονται σχολές για 5 μόρια! Γκρρρ...!

 

εγω στην αρχη τα εβγαλα 15997 γιατι η προσαρτηση του προφορικου προσθετει 0.6(αν ο γραπτος απεχει 2 μοναδες απο τον προφορικο που στη δικη μου περιπτωση δεν ισχυε μιας κ γω ηξερα οτι ολοι οι προφορικοι μου ηταν υψηλοτεροι)....σαν πρωτη επιλογη θα βαλω νηπιαγωγων που εχει 15336 κ δευτερη φιλοσοφικη που εχει 14703 πιστευεις οτι θα πιασω καποια΄΄??/

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αυτή στο σχολείο μου είχε χαμηλότερο προφορικό στην έκθεση αλλά είμαι οκ.Δεν της κρατάω κακία...Ποιος θα περίμενε να γράψω έκθεση στις πανελλήνιες 18,8;;;

Ούτε εγώ...:lol: :) :p

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...